Jump to content

Novi mobilni operater zvaće se Vip


kRiK u tAmI

Recommended Posts

Beograd -- Treći operater u Srbiji zvaće se Vip, a promotivna prodaja pripejd brojeva počeće 11. juna, kažu u kompaniji Vip Mobil.

18092094694666d77216427105124046_huge.jpg

Predsednik Upravnog odbora te novoosnovane kompanije Aleksandar Šperl kaže da će operater početi sa radom u toku juna, kada će biti obavljene i tarife, a koristiće pozivne brojeve 060 i 061.

Šperl je rekao da će novi operater ponuditi povoljnije cene razgovora i kvalitetnu uslugu ističući da je Srbija druga zemlja u Evropi po visini cene minuta razgovora u poređenju sa kupovnom moći stanovništva. "Vip je za prvih 50 hiljada korisnika omogućio da po ceni od sto dinara dobiju pripejd broj i hiljadu dinara kredita", kazao je Šperl i naveo da će korisnici kupovinom pripejd broja automatski učestvovati u nagradnoj igri, u kojoj mogu da osvoje hiljadu mobilnih telefona Nokia i Samsung.

Od 11. juna Vip, član Mobilkom Austrija grupe, u Srbiji otvara 16 radnji, a brojevi će moći da se kupe i na dodatnih 2.500 prodajnih mesta. "Vip je veoma ponosan što je za samo šest meseci izgradio novog mobilnog operatera na srpskom tržistu, i naš osnovni motiv bio je da korisnicima u Srbiji omogućimo da što pre uživaju u našoj ponudi", kazao je on.

Vipove vlastite bazne stanice postavljene su i spremne za prijem signala, a zajedno sa nacionalnim romingom preko Telekoma Srbije, Vip će imati punu pokrivenost na području cele teritorije, kaže on i najavljuje da će ta kompanija u razvoj mreže u Srbiji u narednih nekoliko godina investirati 250 miliona evra.

"Zaposlili smo do sada 330 stručnjaka i u licenci investirali 320 miliona evra, što pokazuje da smo najveća grinfild investicija u Srbiji", dodao je on i dodao da prema obavezi iz licence, Vip bi na kraju prve godine rada morao svojim signalom da pokrije 20 odsto stanovništva i tri glavna autoputa u Srbiji.

Licenca za trećeg mobilnog operatera u Srbiji plaćena je 320 miliona i jedan evro 1. decembra 2006. godine.

LINK

edit:

Evo izgleda konačne web stranice www.vipmobile.co.yu

Na ovoj stranici se mogu naći i podaci o prodajnim mestima a ovde navodim samo VIP centre (ostatak na gornjoj adresi):

Nemanjina 36 Beograd

Bulevaru Mihaila Pupina br. 165 Beograd

Kralja Milana 25 Beograd

Glavna br.11,Zemun Beograd

Knez Mihailova br.21 Beograd

Kneza Miloša br.255 Aranđelovac

Nikola Pašića 12 Bor

Kuželjeva br. 2 Čačak

Lole Ribara 1 Gornji Milanovac

Kneginje Milice br.18 Jagodina

Kralja Petra I 22 Kragujevac

Zmaj Jovina br. 16 Novi Sad

Tabačka čaršija 13 Požarevac

Borisa Kidriča br. 11 Subotica

Dimitrija Tucovića br.67 Užice

Vojvode Mišića br.8 Valjevo

Edited by moi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mara kači info pet dana nakon što su krenule reklame i bilbordi, ali ok.

jeste izvalili kako na svakoj reklami naglašavaju da su član mobikom austrija grupe, da ne bi neko pomislio da su hrvati?

Link to comment
Share on other sites

...jebem ih U SRCE KRVAVO.

jeste izvalili kako na svakoj reklami naglašavaju da su član mobikom austrija grupe, da ne bi neko pomislio da su hrvati?

sta seres bre, ma Mobilkom Austria im je maticna kutja... naravno da ce da stave "origin",

ne zato sto srbi zaziru od hrvatskog mobilnog operatera vec zato sto je njihova firma

sinonim za pouzdanost, big money playera i sl... S druge strane srbi kao i svi drugi su

u fazonu "ko je najjeftiniji kod tog pazarimo".... sto je sasvim normalna potrosacka logika...

...ili cenish da se iza svega krije nova Z.A.V.E.R.A.? [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

.... kad dodju na svoje, bice nadmetanje izmedju MTS-a, Telenor-a i VIP-a u uslugama i cenama...

chim ovi postanu popularni, telekom ce da im drmne cene za korishcenje repetitora, a onda su i korisnici najebali :)

naravno, nadam se da greshim, al' znam kako je do sada bilo ;)

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi "novi" operater koristio Telekom repetitore ako nisu u dilu? Seva njima svima paja za konkurenciju, Mobilkom je trebalo ranije da dodje ovde, pa su ih izjebali kada su ponistili prodaju Mobtela, ovo je sada samo tante za kukuriku. Super je prosao taj tender na kome niko drugi nije ucestvovao. Namestaljka.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

juche je u knezu bio red od jedno 100 metara ispred onog prodajnog centra... ne kapiram sta oni toliko jeftino nude u odnosu na ostale pa da bude onolika navala. jedino sto imaju jedinstveno je prilika da se uzme broj po zelji, ali ipak sta to ljudima toooliko znachi...

i da, imaju jadne, iritantne reklame sa nekim kvazi smeshnim porukama i jadan sajt

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pa na kraju krajeva, zašto i ne bi doneli prvo svoju opremu? Koliko sam ja razumeo, planiraju da se "otkače" od Telekoma u narednoj godini dana. Draganče, aj mi objasni zašto je ta Nikolina rečenica toliko neverovatna (ozbiljno pitam, verovatno znaš više od mene o materiji ;)).

Edit - typo.

Edited by Laza
Link to comment
Share on other sites

pitanje njihove opreme je chisto pitanje vremenskih rokova. tj prema ugovoru koji su potpisali mrezu su morali a puste tokom ovog meseca, tako da je iznajmljivanje opreme bila jedna opcija.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

u svpju opremu ovde oni ulazhu jos 125 milki jura omasadoma, dil sa telekomom je bio

privremen jer su PO SVAKU CENU ZELELI DA ISPOSTUJU DEADLINE koji su sebi zacrtali,

a to je nesto sto je u SRBIJI NEPOZNAT POJAM.... Deadline in Serbia? HAR HAR !!!

Aj sad kazite kako niste 1001 put imali osecaj da se u ovom sistemu VASE VREME UOPSTE NE CENI !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

pa i generalno svuda u svetu kada krene neki novi operater jedno vreme koristi bazne stanice drugog.

dok se negde to koristi stalno, tipa velike zemlje, usa ili rusija, nece svi operateri da postavljaju antene po celoj zemlji, skupo :) pa se koristi nacionalni roaming

znajuci telekom, odrace vip :)

Link to comment
Share on other sites

Pa na kraju krajeva, zašto i ne bi doneli prvo svoju opremu? Koliko sam ja razumeo, planiraju da se "otkače" od Telekoma u narednoj godini dana. Draganče, aj mi objasni zašto je ta Nikolina rečenica toliko neverovatna (ozbiljno pitam, verovatno znaš više od mene o materiji ;)).

pa i generalno svuda u svetu kada krene neki novi operater jedno vreme koristi bazne stanice drugog.

dok se negde to koristi stalno, tipa velike zemlje, usa ili rusija, nece svi operateri da postavljaju antene po celoj zemlji, skupo :) pa se koristi nacionalni roaming

znajuci telekom, odrace vip :)

tako neshto :) srbija nije dovoljno veliki potroshach da bi odmah stavljali svoje repetitore i gruvali brdo kesha :) ja kapiram da se nece uguziti ni u tih godinu dana, a taj period dok budu bili pod telekomom (jer se to ne mozhe drugachije nazvati) su najebali - ergo, i njihovi korisnici :)

naravno, sve je ovo samo moje mishljenje, nadam se da necu biti u pravu :)

u svpju opremu ovde oni ulazhu jos 125 milki jura omasadoma, dil sa telekomom je bio

privremen jer su PO SVAKU CENU ZELELI DA ISPOSTUJU DEADLINE koji su sebi zacrtali,

a to je nesto sto je u SRBIJI NEPOZNAT POJAM.... Deadline in Serbia? HAR HAR !!!

Aj sad kazite kako niste 1001 put imali osecaj da se u ovom sistemu VASE VREME UOPSTE NE CENI !!!

brate crnjo, ajde smanji upotrebu velikih slova, iritira pomalo :P:P

Link to comment
Share on other sites

tako neshto :) srbija nije dovoljno veliki potroshach da bi odmah stavljali svoje repetitore i gruvali brdo kesha :) ja kapiram da se nece uguziti ni u tih godinu dana, a taj period dok budu bili pod telekomom (jer se to ne mozhe drugachije nazvati) su najebali - ergo, i njihovi korisnici :)

naravno, sve je ovo samo moje mishljenje, nadam se da necu biti u pravu :)

brate crnjo, ajde smanji upotrebu velikih slova, iritira pomalo :P:P

Baš čovek lepo tim slovima skrene pažnju na bitno, pa ne moraš da citaš ceo post. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...