Jump to content

Da li verujete u ljubav?


Recommended Posts

pravljenje dece treba da bude privilegija a ne pravog coveka... drugim rechima ne bi smeli svi da postanu roditelji. pravljenje i odgajanje dece nije isto. cak ni voleti dete i odgajati ga kako treba nije isto. Mislim, pogledajmo Paris Hilton, i nju sigurno majka voli ali mene bi bilo sramota da mi je takvo dete.

Mda... To shto neko nekog smatra kretenom ili nesposobnim za zivot ne znachi da taj chovek ne moze ili ne zasluzuje da ima decu. Mnogo smo humani i mnogo izmishljamo svakakve gluposti pa zbog toga i ne shvatamo da smo deo prirode i da za sve shto radimo nije odgovoran samo nash "pametni, ja sve najbolje znam" mozak...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, napravise dete i sta onda? jel to kao uspeh u zivotu pojebati i posle devet meseci dobiti dete.... pa i bubasvabe imaju decu

mnogi ljudi naprave dete iz sebichnih razloga ili zato sto to i drugi rade, pa posle svoje frustracije zbog promasenih zivota i neostvarenih snova prazne na klincu/klinki.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

^I to je ubedljivo nagora varijanta ikad!Zbog toga sam rekao sebi da netju da pravim porodicu dok ne budem siguran da sam sredio potpuno situaciju za to,pa makar i u 40+ godina..

Inache shto se ljubavi tiche jedina ljubam u koju ja verujem je prva prijateljska,drugarska ljubav.Mozda zvuchi chudno,ali mi je nekako ona najiskrenija.NEma nicheg iskrenije kad se izponapijash sa ekipom i kad pochnu da udaraju emocije...Ostalo je sve ili u fazonu "nisam ja birao"(familija),ili sa druge strane ma kakva osetjanja bila,opet samo chisti interes(ribe).

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Vaspitanje nije jedino sto utice na razvoj coveka. Kapiram ja tebe Igz, ali onda ni 0.05% postojece populacije ne bi trebalo da ima decu. To povlaci za sobom mnoga egzistencijalna pitanja, osim ako ne mislis da treba sami sebe da istrebimo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Vaspitanje nije jedino sto utice na razvoj coveka. Kapiram ja tebe Igz, ali onda ni 0.05% postojece populacije ne bi trebalo da ima decu. To povlaci za sobom mnoga egzistencijalna pitanja, osim ako ne mislis da treba sami sebe da istrebimo.

pa valjda smo prerasli majmunsku fazu pa pravimo decu samo da bi produzili vrstu odnosno da bi imao ko da nasledi plac u trsteniku

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne znam kakve veze ima sa topikom, ali potpuno sam na igijevoj i vuduovoj ( [:D] ) strani. nazivajte to sebichlukom shto se mene tiche, ali zashto bi iko razmishljao u interesu hajva kad nismo insekti? bolje bi bilo da nekako gledamo kako i zashto je doshlo dotle da ljudi netje da prave decu da im odrastaju u ovom svetu i da se to menja na bolje, nego da moralishemo :]

preseci i analiziraj ljudski rod, ono shto je on chinio, chini, i shta tje verovatno chiniti i dalje, i ostaje da ne zasluzhujemo shansu koju imamo. da ne ulazim u semantiku preterano (poshto mislim da ne zasluzhujemo kao celina, kao pojedinci itekako da) pa da zavrshim ovde sa tim :]

Link to comment
Share on other sites

Ramireze, ti igi i vudu niste ni na jednoj strani, nego prosto mnogo filozofirate od viska energije :)

Dal je ona prouzrokovana suncem, letom, ne znam cime vec, nije ni bitno, prosto mnogo sranja a malo delanja :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram decu. Ne postoji ništa bolje da imaš živo biće koje ćeš trenirati da bude kao ti. Uz pravilno postupanje, naučiću ga da bude isti kao ja. [:D]

Ali ozbiljno, deca su kul. Samo kapiram da odluka o donošenju istih na svet uglavnom nije racionalna, nego uglavnom sledi iz onoga što osećamo prema nekome. Tako nešto...

Link to comment
Share on other sites

Postoji jedna stvar koju ljudi nikako da razumeju: ma koliko se trudio da ti deca budu tvoja kopija ili josh gore to shto si ti smislio da treba da budu, to ne znachi da ce ona biti takva. Deshava se da deca finih i poshtenih roditelja budu barabe i obrnuto, a sve to zavisi od mnogih faktora medju kojima su najbitniji vaspitanje, drushtvena okolina i vreme u kojem deca rastu...

Svaki dan s mojim sinom mi josh jednom daje do znanja da je sa godinu i 2 meseca on vec poprilichno nezavisna, tvrdoglava i lukava mala lichnost iako josh uvek nema pojma o svetu u kome se nalazi. A vaspitanje deteta nije to shto pishe u knjigama i to shto nashe mame i tate i babe i dede "uvek znaju bolje od nas".

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

jeste...

a pricha o ljubavi, obichno ugnjavi...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazhem sa Igijem.

Btw. ljudi, nema nishta sebichno u tome nemati decu. Zapravo, deca se i radjaju u vecini sluchajeva iz SEBICHLUKA, samo shto to ljudi netje da priznaju. Kapiram da ni vi necete. Ali, svaka zhelja o deci potiche u stvari od onoga - da imam nekoga ko ce da me neguje kad ostarim, da mi pravi drushtvo (poshto u vecini sluchajeva vrshnjaci ili brachni par biti pod zemljom, a u gorem sluchaju vi cete), da imamo koga da nam stavlja cvetje na grob, u koga cemo uliti deo sebe, na koga cemo projektovati nashe ideale koje nismo ostvarili...sve je to - sebichno.

Manite te priche o odrzhavanju vrste jer smo vec prenaselili ovu jadnu planetu, pritom istrebili i ugrozhavamo druge vrste. Poslednji stanari koji trebaju Zemlji smo mi. Realno.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...