Jump to content

Terazijska terasa


Recommended Posts

sta je sa nervoznim?sta mu je?

inace podrzavam sve od cega ce nam biti lepse i prijatnije u gradu.mada mi je tesko da zamislim ovakvu promenu na terazijama...al dobro. ja bi to pre na neko drugo mesto stavio...

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni ovo smrdi, ne tolko zbog precih stvari koje imamo vetj i zbog toga sto su terazije bile kul mesto za nalazhenje bleju i sl a sad ce verovatno biti mega osvetljeno mega fensi sa chuvarima koji tje te terati ako se zadrzhavash zbog "look-a" da se tobozh ne kloshari tu.

Da ne pominjem sto mi se ovaj mega fency uber moderan look nikako ne uklapa u terazije koje su okruzhene starom gradnjom ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dajte slike ovoga, ko ima ... ja sam nesto gledao po novinama, ali ne vidi se dobro, a ovde nema nicega, a znam da ima tih gotovih projekata. Igi?

Misliš, da poruše par redova kuća, prošire bulevar i svetogorsku itd? Beograd je projektovan za daleko manji "protok", pogledaj npr. scene iz Policajca sa P.B., pa na trgu republike je tad bilo petoro kola ukupno.

Haha, kako je ovo samo tacno! Uhvatio sam jednu scenu kad idu mislim kneza milosa, ima sest automobila :) I bas sam sa nekim komentarisao kako je tad bilo super voziti kola. Mada opet, ne mislim da je beograd projektovan za hiperinflaciju :)

Link to comment
Share on other sites

gradu preko milion treba metro. i ako uporedis broj stanovnika, zapravo su vece guzve ovde nego u NY npr

Da u pravu si, cak kad tako gledas vece su guzve u Bg-u nego u LA-u. Da da

ne znam, meni se svidja idejno reshenje.. sad kolko ce to da lichi posle na prvobitnu zamisao, videcemo.

sto se tice metroa.. kapiram da postojeci saobracajni problemi mogu da se reshe i na druge nachine.

Slazem se...

Misli

V

Link to comment
Share on other sites

zeki, saobracaj u beogradu, starom pogotovo, nije moguce reshiti nikako vishe povrshinskim solucijama, osim ako ne srushimo pola grada da dobijemo josh dve trake u bulevaru i u kneza milosha. mostovi nisu jedina mesta na kojima se sada dogadjaju guzve. ako se nastavi rast standarda, onda ce veliki broj porodica imati dvoje kola, a sada mnoge nemaju ni jedne. jednostavno ulice su preuske i za sadasnji broj automobila i metro je jedino dugorochno resenje osim ako ne podele svima helikoptere ili jet pack-ove [:)]

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

kada pochne da kasni na posao po pola sata zbog guzvi u saobracaju, i kada mu budu odbijali po 10% od plate za svako kasnjenje (to je praksa vec dve godine npr u energoprojektu koji nije privatan, a onda vam je jasno kako tek rade privatnici/stranci) itekako ce ici metroom ako mu on bude omogucavao da ga ne biju po dzepovima.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ovo je "too good to be true", xyz ovakvih projekata su po novinama objavljivali i a 90% toga palo je u vodu. Te akva parkovi po NBG, te mega trzni centri, i sl. sve propade, a sad ce bash da poremete saobracaj svih mogucih trola koje tuda prolaze, a i samim tim ce praviti 2x vecu guzvu na ostalim ulicama (tunel kod zelenjaka, bulevar)...

Lepo izgleda, lepa ideja, pogreshan grad :P

Link to comment
Share on other sites

ako se nastavi rast standarda, onda ce veliki broj porodica imati dvoje kola, a sada mnoge nemaju ni jedne. jednostavno ulice su preuske i za sadasnji broj automobila i metro je jedino dugorochno resenje osim ako ne podele svima helikoptere ili jet pack-ove [:)]

Nova gradnja po periferiji uopste ne poznaje termin parking.

Investitori i izvodjaci samo gledaju da maksimalno iskoriste plac za sto vise stanova,

ne racunajuci da ce stanari mozda da imaju kola.

Metro bi resio mnogo stvari.

Link to comment
Share on other sites

a kako ce da naprave metro kad nam je sjeban sistem kanalizacija ?

metro ne ide na dubine manje od 5 metara sto je maksimalna dubina "magistralne" kanalizacije i vodovoda, pa ne vidim da je problem odnos kanalizacije i metroa

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...