Jump to content

Dvotočkaš


Tauruss

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gilera nexus ili kymco exiting i piaggio beverly

lep motor ne znam da li je za putovanje ali ono udoban je sve full

Nije za putovanja [;)]

pezo [xx(]

brate kupi Yamahu Dragstar i zavrsi posao.

cale moj vozi yamahu virago 125,i dojajan je motor,ali ipak je mala kubikaza za neki veci put.

Yamaha mi je previše retro a virago je preslaba za ozbiljniju turu [:I]

Link to comment
Share on other sites

ne rezumem se tacno u modele ali mozda ti je pametno da smeknes nesto od onih "velikih" skutera. kolko sam pricao s nekim ko se razume u problematiku savrseni su za tvoju situaciju ... automatici su , udobni , prostrani a opet imaju dovoljno snage da mozes da ides na dugaa putovanja s njima

btw koji bmw voze nasi panduri ... djasvi mi se onako nesto [:D]

Link to comment
Share on other sites

ne rezumem se tacno u modele ali mozda ti je pametno da smeknes nesto od onih "velikih" skutera. kolko sam pricao s nekim ko se razume u problematiku savrseni su za tvoju situaciju ... automatici su , udobni , prostrani a opet imaju dovoljno snage da mozes da ides na dugaa putovanja s njima

btw koji bmw voze nasi panduri ... djasvi mi se onako nesto [:D]

banman je lepo par postova iznad objasnio zashto ti je glupa ideja ;)

Link to comment
Share on other sites

ne rezumem se tacno u modele ali mozda ti je pametno da smeknes nesto od onih "velikih" skutera. kolko sam pricao s nekim ko se razume u problematiku savrseni su za tvoju situaciju ...

1.) automatici su- to mi ne odgovara, posebno kod duge vožnje, kad treba da pretekneš itd.

2.) udobni- udobni su za pola sata, sat vožnje. Posle donji deo ledja jakoooo boli. To pričam iz iskustva. Mislim da sam ja jedini pametnjaković koji je vozio skuter 60 km do susednog grada i nazad.

3.) prostrani a opet imaju dovoljno snage da mozes da ides na dugaa putovanja s njima.- prostrani jesu ali zbog tačaka 1. i 2. ispadaju iz kombinacije. + imaju male točkove koji su jakooo nepoželjni na našim putevima

Pored svega, ozbiljni skuteri koštaju previše

btw koji bmw voze nasi panduri ... djasvi mi se onako nesto [:D]

izgledom podsećaju na staru R seriju, nisam siguran

Eh, da. Zaboravih da pitam... Kako uopšte izgleda polaganje vožnje za A kategoriju? Za testove znam. Gde je komisija zokom vožnje, pozadi na motoru?

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

E to je odlično. Gde si ti polagao? Na kojem motoru?

Elem, bio sam vredan ovih dana i pročešljao sam par foruma. Za početnike i ljude koji ne žele da izdvoje više od 5k ljudi masovno preporučuju ovaj model

06er500c_blu_rs800.jpg

Kawasaki ER5

Kažu da se odlično ponaša u vožnji, udoban je za dalja putovanja i lepo ide kroz grad.

Što je najbolje od svega, ima 500ccm i troškovi održavanja i registracije su time mnogo manji.

Polovan se može naći za 3-4k evra.

Link to comment
Share on other sites

tek sam sad video topic.ja ne vozim motor ali bmw 650ticu koju si okacio na prvoj strani je vozio/vozi moj cale inace ;) znaci taj motor moze da se nadje oko 6k eur polovan opusteno a sto se tice voznih karakteristika mislim da je to bas ono to ti treba.inace na tom motoru je polozio za a kategoriju a ranije nikad nije vozio,cak ni skuter,tako da je jednostavan za voznju.

ja sam se par puta vozio i nemam nikakvih zamerki,mada opet nisam expert pa da gledam sad kako lezi u krivinama i ostalo,ali za nase puteve/uslove - sve sto ti treba.ako te zanima nesto vise slobodno pitaj,motor i dalje bleji u garazi tako da mozda moze i neka kombinacija,mada moram da proverim :)

a taj kawasaki je isto gledao i slican je sto se tice voznih karakteristika,znaci opustena varijanta za odrzavanje,mislim da je ustvari ista klasa ko i 650tica.e ali vrh je definitivno 1200gs,to je isto cale gledao ali sto jes mnogo je para tako da jebi ga :)

skutere zaobidji u sirokom luku(kod nas) jer sigurnije je ici bajsem,manje su sanse da zagines.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

E da, vidim da si donekle krenuo ka naked varijanti, mozhda ali samo mozhda da pogledash ducati monster seriju. Lep dizaj + ime+ performanse.

Josh par preporuka koje mi padaju na pamet, na osnovu slike koju si okachio: honda hornet serija i suzuki bandit (ovaj kawasaki vuche liniju po dizajnu od bandit serije).

Edited by banman
Link to comment
Share on other sites

Eh ajmo redom

Onaj bmw nije enduro, enduro je u startu bio kros sa elektrikom (svetla,migavci) pa je onda prerastao u malo kultivisaniju varijantu ali je to i dalje vise kros nego bilo sta drugo a onaj bmw bi se raspao da sidje sa betona.

Druga stvar za motore nema starosnog ogranicenja za uvoz.

Treca stvar svi koji se ovde lozhe na 500+ kubika motore ocigledno nikad na slican nisu seli, a da ne pominjem ove skutere od 750 lol

Ja sam se zadovoljio sa 125 kros/endurom za pocetak i verujte da ima snage i vishe nego sto mu treba samo ga treba znati voziti (koristiti broj obrtaja za koji je predvidjen), a kasnije mozda predjem na 250 ali po meni vise od toga malo kome stvarno treba osim ako ne planira da pobedi rekord beograd-ns od 20 minuta ...

Eo par slika mog motora

moj_motor.jpg

moj_motor1.jpg

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

a onaj bmw bi se raspao da sidje sa betona.
Kolko lupas...Ajde sledeci put provozaj motor pa onda oceni da li bi se raspao da ga vozis po off-roadu.To sto je tvoj vise za sumu nego za asfalt je druga stvar.Znaci ne hejtujem samo se sledeci put bolje raspitaj/informisi pa ocenjuj koji je za beton a koji nije.Inace likovi su sa R 1200GS presli ceo Sibir pa ako to nije dovoljno ''enduro'' ili kros onda ne znam.A motor je slican 650tici po konstrukciji.Naravno,manji,laksi i nema sve te detalje ali sigurno nisu napravili sminkersku verziju,jer razmisli kolko bi bilo reklamacija i ostalih sranja.

@tauruss:raspitacu se,poslacu ti na pm posle...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Ewan McGregor ishao sa bmwom kroz Mongoliju.

Mohi, enduro mozhe da ima vishe oblika i namena. Slichno je sa cross klasom kada su skontali da mu i sportske gume dobro lezhe.

Mada, dobar primer je i bmw enduro sa kojim mozhesh onroad i offroad varijantu, komforno, bez previshe buke i dovoljno bezina. Sa klasichnim endurom (tipa leg. cross) to ne mozhesh.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno imamo drugaciji pogled na "offroad" ... meni to nije savrsheno ravan utabani zemljani put.

Elem ja se vise rukovodim onime sto ovi sa moto tva nazivaju endurom, a svoj bih radije nazvao krosom iako nije ful kros.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Onaj bmw nije enduro, enduro je u startu bio kros sa elektrikom (svetla,migavci) pa je onda prerastao u malo kultivisaniju varijantu ali je to i dalje vise kros nego bilo sta drugo a onaj bmw bi se raspao da sidje sa betona.

Ja sam bio prilično neupućen oko tih specifikacija kad sam započeo topic pa sam napisao ono što sam našao na bmw sajtu za Srbiju. [:I]

Treca stvar svi koji se ovde lozhe na 500+ kubika motore ocigledno nikad na slican nisu seli, a da ne pominjem ove skutere od 750 lol

Ja sam se zadovoljio sa 125 kros/endurom za pocetak i verujte da ima snage i vishe nego sto mu treba samo ga treba znati voziti (koristiti broj obrtaja za koji je predvidjen), a kasnije mozda predjem na 250 ali po meni vise od toga malo kome stvarno treba osim ako ne planira da pobedi rekord beograd-ns od 20 minuta ...

Ovo je apsolutno tačno. Kubikaža je potpuno nebitna, svako ko je vozio 100+ kubika to zna. Ja bih uzeo i neki slabiji motor nalik onom bmw-u ali takvih nema ili ih ja nisam uspeo naći. Uglavnom su to one nabudžene sporti zujalice. Lično sam probao gomilu raznih motora (izmedju ostalog i R1 [8D] ) ali me nikad nisu zanimali tehnički detalji. Uglavnom, skapirao sam da volim laganiju vožnju.

mohi, jel može neka test vožnja ovih dana, častim pivo? [:)]

Link to comment
Share on other sites

Mozhe, baci mob na pm pa tjemo se dogovorimo nesh.

Inače, moram sa tugom da konstatujem da na netu nema normalnih informacija o tržištu motora kod nas.

Sa druge strane hrvati imaju http://www.motori.hr/ koji je potpuno profesionalan. Testovi, oglasi, forum. Sve što treba je na jednom mestu.

Imash www.moto-berza.com sajt sa oglasima

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...