Jump to content

knjige vaseg detinjstva


Recommended Posts

omiljena knjiga mi je bila knjiga o dzungli, procitao sam je more puta

takodje sam procitao skoro sve knjige serijala '5 prijatelja', obozavao sam serijal :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm...decaci pavlove ulice, druzina pere kvrzice, hobit, orlovi rano lete + opus od branka copica :P, hajduci, toma sojera + sve expandove sa haklaberi finom :), druzina sinji galeb, kroz pustinju i prasumu, voleo sam da citam zbirke bajki po zemljama (ono ruske, kineske, mongolske...)...i sve tako dok nisam dobio komodor :)))

fml

Link to comment
Share on other sites

Vecinu enciklopedija o zivotinjama (Veliki atlas zivotinja, Bremova enciklopedija),beli ochnjak, druzina pere kvrzhice, orlovi rano lete, Knjiga kula deca, avanture Pet Prijatelja,Sahranite me pored ranjenog kolena,Avanture Barona Minhauzena..., sve sto sam mogao da nadjem od zhila verna nakon cega sam presao na Artura Klarka, odnosno SF koji i danas skoro iskljuchivo citam (citam i putopise i istoriografske knjige)

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Imam je u tri knjige, ali priznaj da je vrhunska, sad bih je procitao.

Jeste, pogotovu sto sam je citao bas u periodu kada sam se lozio na te velike avanture(put u srediste zemlje, put oko, ali sad bas i ne bi imao strpljenja da je citam, pre svega sto sam se jako ulenjio i clanak u sportskom zurnalu mi je ko planina veliki :))))

fml

Link to comment
Share on other sites

20 hiljada milja pod morem je prva knjiga koju sam procitao. Onda dzek london, beli ocnjak, zov divljine, dzeri sa ostrva i tako to. Potom je krenulo standardnim tokom. Kasno sam procitak lotr.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Vidim da svi vrte pet knjiga koje su procitali, sto mozhda i nije loshe :)

Ja sam procitao tako kao klinac a da se secam Belog Ocnjaka, Pusto Ostrvo, Momo, Orlovi rano lete + hajduci (standard), a pet prijatelja sam odgledao u obliku serije na hrtu ;)

Link to comment
Share on other sites

Sadako mora umreti

darko manijache kog od detinjstva progone patuljci - "sadako hotje zhivjeti" ;o))

ne znam na koji period zhivota se odnosi ovaj thread zapravo, ono, negde do 4. 5. razreda chitao sam samo lektire i stripove...a onda sam poludeo =o)

tj zapravo od 4te godine sam bomardovan audio bajkama i deda sa kompajliranim andersenovim bajkama (izdanje iz 1938me, ol skul ;o)) ali samoinicijativno chitanje pochinje tako negde oko 4. osnovne, 10ta godina

enciklopedije i diznijeve knjige ne smatram za nesto sto se chita =o) "hej valjushke-ljushke, moj sin dzhon" nije hevi djuti chitanje =o)))

Kad sam pocheo sa chitanjem to je pretty much kao i vecini ljudi ovde - Vern i London na pochetku, onda Rajs-Borouz i Dojl, Agata, pa more tresh vestern i krimi romana ;o) lagani neki SF

lotr i fantasy nisam takao negde o 15te godine, ono, u isto vreme sam krenuo sa rusima, koje (cao bole kako si) i dalje mrzim, sa fantasyjem i sa jachim SFom...something had to go...mislim, ne znam za vas, ali u principu volim muziku od koje se ne osecash instant dobro i koja te baca u razmisljanje, ali takvu literaturu nikad nisam zavoleo, my loss prolly. mislim da sam previshe fokusiran na radnju i preciznost iste nego na likove, ideje i emocije u bilo kojoj datoj knjizi...

od 17te godishnje prochitam minimum 3x vishe stvari na engleskom nego na srpskom, ukljuchujuci i zlu struchnu literaturu koju moram da chitam. i dalje, verovatno na svoju sramotu, smatram da srpski nije jezik za literaturu, tj da oko 5% ljudi koji nativno pishu na istom pishu kako valja, a da je ostalo je jako teshko svarljivo, takodje smatram da su skoro svi prevodi NA srpski ruglo. mozda zbog svega ovoga i sam na srpskom pishem nemarno...u svakom smislu

u poslednje vreme mi ne ide da krenem sa chitanjem na nemachkom, mislio sam da ce mi ici mnogo lakshe, no oni ko englezi koriste jedno 4x vishe rechi u pisanoj formi nego u govoru (pa i struchnom) pa me kolje i njihova beletristika samo tako...

uuuu vidi koliki post bog te maz'o ;o)

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm...decaci pavlove ulice, druzina pere kvrzice, hobit, orlovi rano lete + opus od branka copica :P, hajduci, toma sojera + sve expandove sa haklaberi finom :), druzina sinji galeb, kroz pustinju i prasumu, voleo sam da citam zbirke bajki po zemljama (ono ruske, kineske, mongolske...)

Zaboravio si "Družbu Pere Kvržice" [:)]

E ne verujem, sve sam ovo bukvalno progutao kad sam bio klinac. Sve edicije "Lastavice" (mislim da se tako zvala) sam pročitao od korica do korica. I čak sam nedavno dobio skoro celi komplet usled stričevog sredjivanja stana. [:)]

Ne znam je li neko čitao "Belu" i "Djavo u Beču"? To su knjižice koje su me baš držale... Ako ih neko ima zainteresovan sam da ih kupim.

Prva knjiga koju sam uzeo po učlanjenju u gradsku biblioteku je bila "Šampion kroz prozor" [:I] Eh, ta divna vremena....

Dnevnik Ane Frank, Mi deca s kolodvora Zoo... Ne mogu da stanem... [:I]

S tugom moram da konstatujem da broj pročitanih knjiga svake godine eksponencijalno opada. Mrzim sebe zbog toga ali jednostavno je tako. Evo sad sam uzeo Orvela (1984.) i nikako da ga završim.

i dalje, verovatno na svoju sramotu, smatram da srpski nije jezik za literaturu, tj da oko 5% ljudi koji nativno pishu na istom pishu kako valja, a da je ostalo je jako teshko svarljivo, takodje smatram da su skoro svi prevodi NA srpski ruglo. mozda zbog svega ovoga i sam na srpskom pishem nemarno...u svakom smislu

Hm, ne slažem se sa ovim delom oko srpskog jezika. Mislim da on predivan "alat" za prave umetnike. Slažem se da je njih jako malo, ali i tih 5% je podarilo toliko dela da ih ne možeš sve pročitati. Ni ostali jezici nemaju bolji razmer djubreta i vrednih stvari. Naravno, ako izbacimo silikonske književnice, biografije za grupije, recepte za uspeh/sreću i remixe religioznog djubreta procenat je nešto veći.

"mislim, ne znam za vas, ali u principu volim muziku od koje se ne osecash instant dobro i koja te baca u razmisljanje, ali takvu literaturu nikad nisam zavoleo, my loss prolly mislim da sam previshe fokusiran na radnju i preciznost iste nego na likove, ideje i emocije u bilo kojoj datoj knjizi..." Možda ovo objašnjava tvoj stav prema pisanju na srpskom jeziku.: nema puno radnje, većina predstavlja unutrašnji monolog i opširne deskripcije. Srpski jezik je savršen za to. Nekome leži, nekome ne.

[claps] za topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...