Jump to content

I posle tridesete sa roditeljima...


Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

By nigger

A sto se plate za prosvetu i zdravstvo tiche.... doktoru treba da se plati

3 X vise nego sto sada dobijaju.... mislim, studiras ono 10 godina, pa specijalizacija, pa kurci palci, i posle pola veka skolovanja da rade za 30k

operisuci ljude i spasavajuci zhivote? Pa pored ovakve plate jos dobro

i prolazimo, samo nekoliko smrtnih sluchajeva tu i tamo od poneke

zaboravljene gaze u stomaku, nedezinfikovanih makaza i sl...

[claps]

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio maksimalno korektan kada sam pisao troskove.Ne planiram porodicu nigger, ipak mi je 21.Mogu da pojasnim kako moze da se zivi normalno (ili sam ja mozda lud pa je to samo meni normalno) sa 8k-10k na hranu.Jedina stvar koja mi u tvom postu nije jasna je struja.Odakle 2100?

sta ja znam... tako uvek stigne... bojler na struju valjda... non stop je ukljucen, kupamo se

i ujutru i uveche a i preko dana... :D

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

^^upravo..

shto se tiche prosvete..

stalno im se povetjava plata..

chistachice oko 10k..

sa srednjom shkolom tj rachunovodstvo i tako to oko 16k..

sa vishom, uchitelji oko 20k..

i na kraju sa fakultetom, profesori oko 30k..

+radni stazh..

tako da se to fino naqpi..

:]

mama ide u penziju za 10-11god..

taman da zavrshim fax..

:]

Link to comment
Share on other sites

ovako da ja postavim moje troskove i sl. zivim u bg-u sa cimerom

kirija - 200 evra (lapo ja lapo on)

ja placam racune (jer je trenutno jako malo vremena gajbi)

prosli mesec tj januar:

struja 1300( imam ta pec ali je jako dobra izolacija)

telefon 700

infostan 600

ja nedeljno od mojih za sve troskove ukljucujuci i hranu i provod dobijam 4000

sto izadje mesecno da kazemo 12 hiljada.

sve u svemu ja sam ovo leto radio i sa platom od 20 000 bez pomoci roditelja sam uspeo da prezivim tri meseca.

tako da uopste nisu potrebne neke OGROMNE pare da zivis sam.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ja nedeljno od mojih za sve troskove ukljucujuci i hranu i provod dobijam 4000

sto izadje mesecno da kazemo 12 hiljada.

Samo tjesh mi retji kojom matematikom si ovo izrachunao.

^^upravo..

Aj ti navataj pametnog lepog koji dobro zaradjuje i ja cu da pojedem svoj penis ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zapravo svi smo to hteli reci ali :

1. Mozda nije mislila na srbin post nego na onaj iznad

2. Plasimo se Lakija i Ivana

3. Nije lepo.

:)

1. Mislila je na srbin post poshto ima pola sata razmaka tako da srba nije uleteo dok je ona kompozovala svoj post

2. Laki i Ivan treba da razmisle shta je u stvari izvor hejta na ruru, oni koji hejtuju ili oni koji ostavljaju takve postove da jednostavno morash da pljunesh po njima ...

3. jbg zhivot je chupav

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

To je bio bezrazlozan hejt...

LM, kada su svi krenuli da pishu koliko troshe i na shta mesechno, da napishem i ja (prerachunacu sve u evre da vam bude lakshe):

Struja = 20 e

Kirija = 30 e

Prevoz = 40-50 e

Telefon = 5 e

Internet = 25 e

Svake male gluposti (pelene, dvd diskovi i tome slichno) = 70-100 e

HRANA = 500 e (josh da znate kako je hrana skupa i koliko je nekvalitetna u Moskvi...)

Odeca i sl. gluposti = 150 - 200 e

Obichno izadje sve ~ 800 - 900 evra za mesec dana. Najveci troshkovi su Nova godina (1000-2000 evra svakog decembra) i dolasci u Beograd (~ 1000 evra svakih 6 meseci). Odlazak na more je obichno isto oko 2K evra, mada tamo nisam bio vec 3 godine...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Samo tjesh mi retji kojom matematikom si ovo izrachunao.

Neverovatan broj ljudi misli da mesec ima 3 nedelje. Ovako bez razmisljanja. Svako zna da ni jedan mesec nema 21 dan :)) Imam teoriju da je postojala stamparska greska u bukvarima ili cemu vec i da smo to tako svi naucili ko male postulate :)

Link to comment
Share on other sites

Neverovatan broj ljudi misli da mesec ima 3 nedelje. Ovako bez razmisljanja. Svako zna da ni jedan mesec nema 21 dan :)) Imam teoriju da je postojala stamparska greska u bukvarima ili cemu vec i da smo to tako svi naucili ko male postulate :)

[roflmao]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma ne covece, ali ovo sto sada rade je uzas.

ne mozemo se naplacati poreza i opravdati para skinutih sa racuna.

Pa kako ne mozesh, ako si gazda, ti odredjujesh visinu tvoje plate, u odnosu na nju ces moci da dizesh kredite, pare sa racuna, itd... Naravno, moratjesh da pored nje imash samo josh 70% od ukupnog iznosa i da to dash drzavi. ;)

Zato lepo, kada kupish monitor, sipash gorivo ili napravish vetji racun u kafani, jednostavno odesh kod knjigovodje i proknjizish kao materialni trosak prezentacije (racun sa splava, kafitja,itd), osnovno sredstvo (monitor), jedino sto na osnovu goriva mozesh da dizesh mesecno do 3k din (citaj, cak, TRI HILJADE!), preko toga platjash drzavi dodatnih 20%...

Naravno, ima tu josh fora koje ljudi koriste, npr, kod igraonica, mishevi tastature, podloge, itd, su potrosni materijal. Onda ti lepo nabavish 20-ak podloga po 30 jura, platish preko racuna, odbijesh porez na osnovu materialnog troska i uvaljash podloge klincima iz igraone. 600 jura u dzep i smanjen porez. To je smeshno u odnosu na druge malverzacije koje mogu da se rade, ali poenta je uocljiva.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ocekivao sam od tebe neko useravanje u mene,a ti ispade kul...

lol za platu i sitnih 70% za mama srbiju

znam ja sve te fore,

al uglavnom, ja(moja keva) kao mali poreski obveznik(znaci pausalno ide porez) umesto 3 500 mesecno izlazi da platim 10 000.ne znam brate,samo slazu slazu poreze.nek idu u kurac.

a svaki put kad uzmem neki racun,ja kao ma to je sitno i sad treba da nakupim racuna za 400 000:(((

ima da se otelim...

http://s2.bitefight.ba/c.php?uid=22457

b:"jeli,jel ovo na slici fred durst ili onaj njegov brat limp bizkit?"

mare:"glupa je ko kugla ispod kauca"

Link to comment
Share on other sites

Ako si paushalac, to znaci da ne morash da vodish knjige, a knjigovodja ce te klepiti sigurno oko 50 jura. Ako se prebacish u sistem pdv-a (sto je i najbolje), ustedeo bi sebi oko 5k mesecno (nije mnogo, ali, malo li je? :)). Platjao bi mesecno tih 3,5k drzavi (po tvojoj proceni) i 50 jura knjigovodji i 18% od tih 50 jura bi mogao da odbijesh od ukupnog pdv-a...

Jedino cimanje je dostavljanje dokumentacije, bla bla bla, naravno, konstantni problemi sa knjigovodjom i moratjesh da se konsultujesh za nova sranja koja izlaze u privrednom savetniku.

Imatjes povlastice, tj stvari koje kupujesh u skladu sa delatnoscu firme, mogu da se koriste za oslobadjanje poreza i bicesh manje podlozen inspekcijama. Cim oni vide da im ti mesecno dajesh odredjenu svotu i redovno platjas doprinose, hepi su.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...