Jump to content

pinhole glasses


Recommended Posts

e to kao sto moja keva ima trip da gleda kroz stisnutu pesnicu. kapiram da se vidi mnogo ostrije, samo malo tamnije, mrzi me da citam tekst :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ima neki trip oko toga, tipa pomera se mesto na koje ti svetlost pada na mreznjachu, (verovatno blize onom normalnom mestu [:)]), pa se bolje vidi. To je kao ono kada ljudi "chkilje" da bi bolje videli (koliko je samo glupa ova rech). I ja to praktikujem kad ne nosim sochiva...

Edited by Green
Link to comment
Share on other sites

ima fora.. ja sam to radio iz fizike u 4. srednje ja mislim... i secam se da nam je profesor napravio experiment! uzeo je papir i napravio malu rupicu na njemu, a onda je uzeo neki sitan teks i svi smo kroz rupicu gledali u tekst i ladno je bilo citkije (exp. se zvao neka lupa blabla od papira...)

fml

Link to comment
Share on other sites

Moj ćale je ladno nabavio ovakve naočare pre nekog vremena, pa sam uzeo da ih isprobam.

Osnovni problem je to što smanjuju količinu svetlosti koja dopire do oka i to primetno. Samim tim stalno ti se čini da si u nekom polumraku, tako da sam popalio sva moguća svetla u kući i opet nije bilo to to.

Možda na dnevnom svetlu van zatvorene prostorije to ima više smisla, ali mislim da bi me ljudi čudno gledali da se pojavim sa ovim saćastim čudom napolju :) (nisu ovako fancy kao ove sa prvog linka)

E da, nisam baš primetio da bolje vidim sa njima.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

pa mozes da ides napolje sa onim fancy cvikama koje izgledaju kao naocare za sunce,ali kod njih je problem sto taj prednji deo koji je kao kod naocara za sunce odbija svetlost,tako da neces toliko dobro videti kao sa ovim "ruznim" modelom :)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zdravo svima,

Naocare za smanjenje dioptrije su se od skoro pojavile kod nas i prodaje ih firma Umbrella. Vise informacija mozete da nadjete na WEB sajtu www.umbrella.co.rs

Ja sam kupio kod njih naocare i ceka se neka tri do cetiri dana a cena je 2340 dinara sa dostavom. Meni su rade i olaksavaju mi kada radim na racunaru i kada gledam uvece TV. Bitno je u pocetku samo da se nose po pola sata a vremenom 2 do 3 sata dnevno.

Video sam na sajtu da imaju i broj telefona 011/2369850.

Probajte, ja sam presrecan sto sam video kako deluju meni.

Link to comment
Share on other sites

ahahaha

e to kao sto moja keva ima trip da gleda kroz stisnutu pesnicu. kapiram da se vidi mnogo ostrije, samo malo tamnije, mrzi me da citam tekst :)

GOSPODE BOZE I MOJA!

VRATILI SE MAUD I SXMCH NA FORUM!!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E ovako ljudi, nisam video ovaj topic 2007 kad je otvoren, ali posto vidim da je ponovo aktuelan, da kazem koju :D

Oko 1900-te god je ziveo neki americki oftamolog Vilijam Bates, koji je uvideo da su oftamolozi od pravljenja naocara napravili unosan biznis (jos tada, znaci 1900te) i da su prestali da pokusavaju da izlece vid ljudima, nego samo sednu, izmere dioptriju i prodaju cvike. Nazivao ih je jos i Optometrima (ne Oftamolozima). E sad sta je fora: oci nikome ni nisu stvarno bolesne, radi se o tome da su ljudi sve vise pod stresom a da ocni misici prvi stradaju u smislu zgrce se i smanjuju pokrete time deformisuci ocnu jabucicu. Dioptrija se moze skinuti tako sto "ucite" da se opustate, i ucite KAKO da gledate, odnosno centralnu fiksaciju. Ljudske oci nisu evoluirale da gledaju u papir i monitor nego da gledaju u shume i livade, a mnogi ljudi su zbog toga ulenjili nacin na koji gledaju tj izgubili centralnu fiksaciju. Prica oko toga sta je to i kako se uci je preduga i ko stvarno zeli da skine dioptriju moze da procita knjigu o tome. Bates je napisao knjigu ali uglavnom je medicinska, a mnogo bolju knjigu za "mase" je napisao jedan od njegovih ucenika, William MacCracken, knjiga se zove "Use your own eyes". Ja sam je procitao i mogu reci da je odlicna, ali nisam bio dovoljno uporan i dioptriju sam skinuo samo malo, doduse osecaj kada uspete da uradite vezbu i na trenutak opustite ocne misice i vidite sve savrseno je izvanredan.

Takodje ako vas mrzi da citate knjigu, postoje i dva odlicna sajta, imagination blindness: www.iblindness.org, i eye see: www.i-see.org

Pre nego sto neko oplete da je ovo neka alternativna medicina, da kazem da je sve zasnovano na cistoj nauci, medicini i psihologiji. Stos je u tome sto je drustvo takvo kakvo je, na polju psihologije i stresa se radi toliko malo, za sada ne postoje neke univerzalne metode za "psihicko lecenje" ljudi nego je potrebno dosta volje, zelje i truda. Vecina ljudi jednostavno nema ove kvalitete i zbog toga bi procenat uspeha lecenja bio mali, mnogo je bolje caskom napraviti naocari i prodati ih, svi zadovoljni, a i musterija ce se vratiti opet.

Sto se ovih samih naocara sa rupicama tice, oko kojih je i pokrenuta tema, one dosta olaksavaju ucenje centralne fiksacije. Ali mislim da bi bilo zgodno procitati knjigu koju sam naveo (Maccracken - Use your own eyes) ili bar malo oko tog metoda na onim sajtovima, pre nego sto neko krene da ih koristi. Znaci dobre su, ali ne znam koliki efekat bi davale bez znanja sta kako i zasto. Ja sam hteo da ih narucim pre koju godinu, ali sajt gde sam ih nasao nije slao za Srbiju. Sad cu da vidim da narucim kod nas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...