Jump to content

glupi kurir


Recommended Posts

Pa ja ne znam sta se oni bune, u ovome sto su napisali su barem probali da prate "istinu" koju im je neko servirao. Pitam se sta ce sutra da objave kada kurir napravi naslovnu "Svi navijaci tog_i_tog kluba - homoseksualci" ili tako nesto, jer im nista od toga nije strano :) I oni nasli da "zavrcu" tabloid. Bolje da su uzeli Politiku, pa da vidimo dokle bi stigli :)

Link to comment
Share on other sites

btw, pre par meseci je neko na b92 forumu otvorio topic "antic u interu" sa nekim izmishljenim tekstom iz marke, a vec koliko narednog dana na fenomenalnom mondu je osvanula vest kako ce antic u inter...

nashe sportsko novinarstvo je koma...

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

'bo ti to novinarvsto kad pishu vesti sa blogova i foruma. . .

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

btw, pre par meseci je neko na b92 forumu otvorio topic "antic u interu" sa nekim izmishljenim tekstom iz marke, a vec koliko narednog dana na fenomenalnom mondu je osvanula vest kako ce antic u inter...

hehe, mi smo nekoliko puta isprobavali takve stvari i skoro uvek su uspevale. Ocigledno nije problem samo u sportskim novinarima.

Link to comment
Share on other sites

Obiljno novinarstvo je danas kod nas ravno utopiji.SVe se svelo na to ko ce pre da objavi neki trach zasnovan na tome "pricha se po gradu" ili "forumashi tog i tog sajta...".

Bash gledam juche u Blicu kako bez trunke ozbiljnosti i profesionalzima klevetaju Telenor,tj samo na osnovu neke(sumnjive) priche par navodno oshtecenih ljudi.

Da sam na njihovom mestu tuzio bi ih iz prve bez ikakvog razmishljanja.Jet takve priche podsvesno ostavljaju mnoogo losh efekat kod potencijalnih buducih korisnika,bila pricha istinita ili ne.

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

mnoogo losh efekat kod potencijalnih buducih korisnika bila pricha istinita ili ne.

hm, imam mali problem sa ovim delom recenice. To sto si ti napisao znaci da niko ne treba da objavljuje informacije o losem poslovanju neke kompanije, tj. odnosu na korisnicima i raznoraznim "prevarama", samo zato da se ne bi smanjio broj klijenata te firme? :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm pa to svi listovi objavljuju, problem je sto se kurir otprilike SAMO time bavi, napismeni put prenoshenja tracheva i prljavshtina, kako o sportistima, politicharima, javnim lichnostima, tako i o celim kompanijama koji deluju na ovim prostorima, i 'ekskluzivnih' interjvjua kao sto je ovaj sa kkojim je topic startovan - trash paper, shto bi se reklo.

Link to comment
Share on other sites

hm, imam mali problem sa ovim delom recenice. To sto si ti napisao znaci da niko ne treba da objavljuje informacije o losem poslovanju neke kompanije, tj. odnosu na korisnicima i raznoraznim "prevarama", samo zato da se ne bi smanjio broj klijenata te firme? :)

naravno da treba da se prica o losem ili neetickom poslovanju. al kod nas je klevetanje u medijima ko dobar dan. pogledaj samo politichare: uhvati jedan da pljuje po drugom: on krimos, mafija, droga blatrt...pa sto ga ne tuzi? ako imas dokaze iznesi ih na sud, a ako je pluvacina bez dokaza, onda je to cista kleveta, i onaj ko to pise/govori treba da bude tuzen. ovako svako moze da popljuje svakog, i nikom nista. pa ne ide to tako u pravnim drzavama...

Link to comment
Share on other sites

naravno da treba da se prica o losem ili neetickom poslovanju. al kod nas je klevetanje u medijima ko dobar dan. pogledaj samo politichare: uhvati jedan da pljuje po drugom: on krimos, mafija, droga blatrt...pa sto ga ne tuzi? ako imas dokaze iznesi ih na sud, a ako je pluvacina bez dokaza, onda je to cista kleveta, i onaj ko to pise/govori treba da bude tuzen. ovako svako moze da popljuje svakog, i nikom nista. pa ne ide to tako u pravnim drzavama...

ar ju shur? Neki od najboljih/najvecih tabloida su upravo iz "pravnih" drzava kao sto su USA, UK i slicne. Sad, potpuno je druga stvar sto njih zabole za tuzbe jer ih placanje odstete kosta vise puta manje nego profit koji su ostvarili objavljivanjem odredjene vesti zbog koje ih tuze, no sta sad :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...