Jump to content

Zeljko shutnuo Cecu sa Pinka :)))


Recommended Posts

Da vecina se suoci sto mozes jos dalje da potkrepis dokazima na topiku 30 godina i dalje sa matorcima ...

I za razliku od dosta ljudi ovde na forumu sam bio napolju i video kako ljudi zive i kakve su devojke i kolko ih bole k za kintu zato sto one same ili njihovi matorci imaju kinte jer zhive i rade normalno. Chak je jedan drugar odavde bio par godina sa ribom iz holandije i blejao je kod nje 6 meseci od godinu dana i oni su ga izdrzhavali chak su mu i dzeparac davali itd itd ....

A totalno druga pricha je sto sam u shpaniji video vishe sluchajeva da momak i riba odvojeno platjaju pitje u kafitju sve u dinar. Njih od malih nogu uche da cene svoj i tudj rad. Ovo mozda ni meni ni vama nije kul ali zato srbija nikad nece biti jaka kapitalisticka zemlja ...

Nije bito koja je muzika bitno je da valja i da mozes lepo da se zabavis, bar ja tako rezonujem.

Znachi da je hitler bio kompozitor ti bi sad pevushio "ubi ubi ubi jevreja" naravno samo ako je kvalitetno uradjeno?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na tim pojedinacnim primerima ja mislim da se najbolje oslikava to, imam i ja jedna primer gde je jedna ortakinja bila u Americi da cuva decu pa je upala u neku jevrejsku porodicu gde su deca ostavljala pare u frizider kada uzmu chips iz njega, da ne pricamo o ostalim stvarima.

Vi sve gledate po pojedinacnim primerima a to tako ne ide, ima i kod nas takvih primera istih kao sto ste vi izneli iz Holandije, nebitno da objasnim sta sam mislio pod onim nije bitno koja je muzika a da je bitno da valja, pod valja mislio sam da vama odgovara, nekom odgovara HC, nekom metal, nekom Sex Pistols i Toy Dolls a nekom odgovara Ceca, to je sve veoma nebitno ukoliko toj osobi to odgovara i dok se ta osoba veseli uz to, muzika poprima skroz drugu dimenziju u ovom dobu nekada je to bila zabava sad ste stvorili celu nauku iz svakog muzickog pravca, tu je ideologija, nacin oblacenja, nacin razmisljanja i sta sve ne, ja iako volim da slusam punk ne mislim da je anarho-komunizam dobra stvar niti da je Bakunjin sve lepo osmislio.

Ovaj Mohijev primer sa Hitlerom me ocarava stvarno, nije uopste bitno da li je Hitler, Pera, Mika ili Dzej ako se to meni ili nekome svidja to cu da slusam, jer ja sam dovoljno knjiga procitao i dovoljno toga prosao da mi ne treba pesma koja mi govori da je sve sranje i kako samnom politicki svi manipulisu, ja to veoma dobro znam, ja zelim da me pesma razveseli, rasplace i da bacam case po kafani nego sta!

Sad ce mnogi reci OMG ljakse voli kafanu ali razmilite ima li razlike to sto neki vole kafanu a neki vole shutku na punk koncertu, a ja kao bivsi basista punk sastava prosao sam mnoge punk-rock-metal svirke sirom Srbije a bogami i sire, volim ja i to ali volim i kafanu ja ne vidim sta je tu lose, odete sa drustvom u kafanu slusate starogradske pesme i skroz je OK.

Edited by Sasa_Matic(BlindProphet)
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Oh izvini tvoj falkutet koji nije priznat nigde u svetu bez kilo nostrifikacije ima sveznajucu anketu koja potire nase izolovane slucajeve. Sushtina je da se u svetu zhene bore za poziciju da ih mushkarci ne izdrzhavaju shto tjesh isto natji u pesmama te britni za koju si se zakachio, a btw daleko od toga da je khia idol mladezhi u americi. Shta je onda bio rambo 90tih sa albumom m93 i pesmom kpgs, kad je madona bila extravagantna sa spicastim grudnjakom, isto idol? Teshko, ja sam bio jedini u osnovnoj koji je gotivio ramba, a na chasovima muzichkog je nastavnica dozvoljavala da pushtaju cecu.

Nisi odgovorio. Pevao bi "ubi ubi ubi jevreja" da ti se svidi ritam? Sta onda imas protiv albanaca koji pevaju to isto za srbe?

Da napomenem samo za one sa jeftinijim ulaznicama ovo je metafora uticaja textova muzike na ljude.

Slusanje muzike ne podrazumeva da ste pijani! Ako slushate odredjenu muziku onda je i analizirate. Ako tom analizom dodjete do chinjenice da su motivi te muzike ili tema loshi, pogreshni itd itd onda je ne slushate. Ili ako su pevachi/chlanovi benda loshi ljudi onda ne idete na certove/ne qpujete ploche jer bi time pomagali da isti postanu popularni tj dospeju do dosta drugih ljudi itd itd. Muzika nije drkanje kurca vetj se moze poistovetiti dosta sa nekim drugim nachinima oplemenjivanja tipa chitanjem knjiga zato shto vi upijate nechije umetnichko izrazhavanje samo drugim chulom. Stoga je slushanje cece isto kao chitanje shpanskih romana i gledanje shpanskih serija i to sve ne bi bilo tolko tragichno da to slushaju ljudi izgradjenih lichnosti vetj zapostavljena deca.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Samo 2 dodatka oko poredjenja britni i cece :

1.Britni je ruzna - ceca je lepa :)

2.Britni nije tipovala ljude za kidnapovanje, bila saucesnik u ubistvu kenedija, prala novac i prodavala Chicago Bulls-e.

Znaci ceca nije samo pevaljka, ona je evidentni kriminalac. A da ima do dzadza pesme, nema, al ajde recimo da ima da ne produbljujemo temu.

Znaci Dei : TOma je bio alkos, klosari sve to stoji ali je do jaja pevao i bavio se time, a ne kriminalom. Na stranu sto je on dzim morison narodnjaka jer kako je ziveo tako je i pevao :)

Drasko : ...dobro je bolan, ne moras uvek udarati kontru forumskim NVO-ovcima :) - cak i kad znas da nisi u pravu. Ako zelis kvalitetnu porodicu i drustvo temeljito, zadnji uzor je ceca, jer srpska majka se ne bavi kriminalom i ne pije sok od djusa.

Znaci da je samo pevaljka ceca bi bila juhuhuhu

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ovo o cemu ti pricas je globalna stvar koju fura EU i Amerika, a to je nastalo tamo, kapitalizam stvara zelju za bogatstvom, a samim tim kad nekom seljaku das gomilu para onda dobijas tako nesto nakaradno, tako da nije to samo u Srbiji vec toga imas svuda u svetu, to isto imas i u HR, to isto imas i u Bechu to isto imas i u LA, realno bolje da joj je idol Ceca nego Paris Hilton, anyway to sto govoris da se te pop zvezde druze sa mafijasima nije slucaj samo kod nas vec i u drugim zemljama sveta imate na hiljade slucajeva, shou biznis i mafija su usko povezane grane, ne kod nas nego svuda u svetu.

Pa naravno da je to svuda u svetu, ali zbog te cinjenice ne moramo da pravdamo Cecu i da na nju gledamo kao na ok osobu.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Dok smo vezbali sociologiju na faksu radjena je neka studija bas na ovu temu i to u AMERICI i EVROPI, naime pitali sta im je primarno kod muza da bude ne znam lep, zgodan, dobra osoba ILI DA IMA PUNO PARA, sta mislite kakav je ishod bio, pa vecina je glasala da je primarno da ima puno para.

to je trebalo da se radi i na ekonomskom... ponuda i potraznja... :)

ima mnogo i lepih i dobrih, nazalost manjkaju bogati :)))

edit: koliko sam odsutan... osecam da su vezbe iz sociologije i bile na ekonomskom :))))

Edited by JetSet

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Oh izvini tvoj falkutet koji nije priznat nigde u svetu bez kilo nostrifikacije ima sveznajucu anketu koja potire nase izolovane slucajeve.

Prvo fakultet jeste priznat u svetu a drugo anketa nije nasa vec neke ustanove u Americi, mi smo tu anketu koju su amerikanci sprovodili samo proucavali, nismo mi sprovodili tu anketu vec amerikanci....

Sushtina je da se u svetu zhene bore za poziciju da ih mushkarci ne izdrzhavaju shto tjesh isto natji u pesmama te britni za koju si se zakachio, a btw daleko od toga da je khia idol mladezhi u americi. Shta je onda bio rambo 90tih sa albumom m93 i pesmom kpgs, kad je madona bila extravagantna sa spicastim grudnjakom, isto idol? Teshko, ja sam bio jedini u osnovnoj koji je gotivio ramba, a na chasovima muzichkog je nastavnica dozvoljavala da pushtaju cecu.

Kod nas na casovima muzickog su pustali klasiku a profesor nam je stalno na klaviru svirao turski marsh, to se razlikuje od skole do skole Mohi...

Nisi odgovorio. Pevao bi "ubi ubi ubi jevreja" da ti se svidi ritam? Sta onda imas protiv albanaca koji pevaju to isto za srbe?

Ajde razmisli malo o tome sto pricas, kakve sad to veze ima, izrazavanje nacionalne/verske mrznje u pesmi je nesto peto.

Cak ni u nasim cetnickim pesmama nema ubi shiptara/ustashu ili sta ja znam, vec su pesme o vojskovodjama uglavnom i nekim dogadjajima, bar one koje sam ja cuo.

Da napomenem samo za one sa jeftinijim ulaznicama ovo je metafora uticaja textova muzike na ljude.

Slusanje muzike ne podrazumeva da ste pijani! Ako slushate odredjenu muziku onda je i analizirate. Ako tom analizom dodjete do chinjenice da su motivi te muzike ili tema loshi, pogreshni itd itd onda je ne slushate.

Ja ti govorim o tome da ti u muzici trazis gomilu nekih drugih stvari, evo na primer Mozart je bio kockar i sljokara najgora, ja mislim da to znaci da mi sve sto je uradio trebamo spaliti jer je bio takav i takav covek, to jednostavno nema nikakve veze, to sto ti u muzici koju slusas trazis neka skrivena produbljena znacenja svake pesme je tvoj licni izbor jedno je muzika za zabavu drugo je muzika koju slusas iz nekih drugih razloga.

Mnogi veliki ljudi su imali gomilu poroka i bili su ovakvi i onakvi, to stavljamo po strani kakvi su ljudi bili, ne cenimo ih kakvi su ljudi bili vec cenimo njihova dela, evo na primer Salvador Dali je sutno sestru u glavu pa opet njegove slike vrede djavo ipo, imas milion primera kako razni veliki umetnici imaju problema sa alkoholom, drogom, kriminalom i sta ti ja znam, ali moras da razumes da ono sto ti ljudi stvaraju i to kakvi su ljudi razdvojis moze biti najgori sljam pa da stvara nesto super.

Ili ako su pevachi/chlanovi benda loshi ljudi onda ne idete na certove/ne qpujete ploche jer bi time pomagali da isti postanu popularni tj dospeju do dosta drugih ljudi itd itd. Muzika nije drkanje kurca vetj se moze poistovetiti dosta sa nekim drugim nachinima oplemenjivanja tipa chitanjem knjiga zato shto vi upijate nechije umetnichko izrazhavanje samo drugim chulom. Stoga je slushanje cece isto kao chitanje shpanskih romana i gledanje shpanskih serija i to sve ne bi bilo tolko tragichno da to slushaju ljudi izgradjenih lichnosti vetj zapostavljena deca.

Mohi druze to sto ti poredis nikako se ne moze porediti, problem je kad neko slusa Cecu u slobodno vreme jer nema sta pametnije da radi ali ja nemam nista protiv da se neko veseli uz Cecu u kafani jednom mesecno, svako ima svoj nacin zabave.

Edited by Sasa_Matic(BlindProphet)
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

ok, Vudu i Nikola...

u pravu ste za ono sto ste odgovorili na moj post. i moje je vidjenje slicno o Ceci. jeste kic, jeste sund, ali toga je uvek bilo i bice. moja poenta je samo da taj kic i sund treba podici na visi nivo, jer je bespredmetno pricati kako ga treba istrebiti, to je nemoguce. misljenja sam da svako treba da radi u svom mikrokosmosu na oplemenjavanju duse.

ja slusam sve, od Vivaldija do Goge Sekulic i dalje, zavisno od raspolozenja. mislim da je duboko pogresno kriviti estradu za duhovnu/dusevnu propast drustva. estrada je samo pokazatelj stanja. taj isti Z. Mitrovic vec 15 godina promovise kic i sund, ali bas zato sto je producent, sto rece neko. popunjava traznju.

ako je Ceca idol vase dece, sestara, itd. onda ste vi, iz njihovog okruzenja, krivi. ne drzava, ne sama Ceca.

paradoksalno je da promovisemo individualnost na ustrb kolektiviteta, a da za pojedinacne neuspehe krivimo bas kolektivitet. ili nije toliko paradoksalno. prema ekonomsko-bihejvioralistickim istrazivanjima, Srbi su narod sa "zenskim vrednostima" (forsiranje sigurnosti, empatija, kolektivizam), sa visokom distancom moci (preferiranje autoritarizma). slicni su svi juznjaci. suprotan primer su anglo zemlje ("muske vrednosti" - forsiranje uspeha, individualizam, nema empatije i niska distanca moci). mi pokusavamo da implementiramo sistem koji njima odgovara, koji su oni sebi smislili, uprkos nasim suprotnim predispozicijama. i zbog toga imamo ovakve nelogicnosti.

ono sto hocu da kazem je da je Ceca posledica, a da je uzrok drugde, pa neka je i u drzavi. samo ta drzava danas nema moc da nas zastiti, mi smo joj to pravo oduzeli, sad moramo da cekamo da stvari "kliknu" pa da nas ponovo stiti.

malo sam konfuzan, skacem sa teme na temu, znam, ali prosto o ovakvim temema je nezahvalno pisati, bolji je ziv razgovor...

[:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@dei to sto ceca peva u svojim pesmama meni nije nista bolje od "ubi zakolji da **** ne postoji" ... sustina je ista, unistava mlade mozgove, a ti i dalje nisi odgovorio.

@drashko ovakve nelogicnosti? A kad su te nelogicnosti pocele? Da nisu tamo 90tih? Jel su i tad muske vrednosti bile na silu promovisane u srbiji? Jel i tad bila niska distanca moci? LOL poludeo si covece.

I ne ceca nije posledica, ceca je alat kao sto je i pink alat sa kojim je upropashtjena mladezh ove zemlje da se ista potlachi i sprechi budjenje nekog iole normalnog razmishljanja.

I kad smo mi tacno oduzeli tu motj nashoj drzhavi da nas zashtiti? Ono makar reci koje godine LOL. Pretpostavljam tvoj scenario "90tih sve bilo super, a onda smo mi petog oktobra unishtili sve" E pa bash zato shto ljudi misle da im je 90tih bilo super treba tu istu cecu spaliti.

I ne nismo mi krivi ako je nasim mladjim sestrama ceca idol, jer i sam znas kolko skola ima veci uticaj na takve stvari od ukucana. Kriva je drzhava jer ona jedina ima moc da "izleci" televiziju od emisija kakve su grand show i zam ....

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@dei to sto ceca peva u svojim pesmama meni nije nista bolje od "ubi zakolji da **** ne postoji" ... sustina je ista, unistava mlade mozgove, a ti i dalje nisi odgovorio.

sad ga i ti pretera.

Link to comment
Share on other sites

Dal sam ja preterao ili ne nema veze konkretno za ovu diskusiju poshto je dechko rekao da bi slushao bilo shta shto mu prija, a ja sam to uporedio sa nekom pesmicom na prolecni dan koja ti upadne u mozak i pevushish je ceo taj dan. U ovom slucaju ovaj gore stih. To je samo extreman primer da bi se prikazala sustina muzike u pitanju posto na prvi pogled nije ochigledno.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@dei to sto ceca peva u svojim pesmama meni nije nista bolje od "ubi zakolji da **** ne postoji" ... sustina je ista, unistava mlade mozgove, a ti i dalje nisi odgovorio.

@drashko ovakve nelogicnosti? A kad su te nelogicnosti pocele? Da nisu tamo 90tih? Jel su i tad muske vrednosti bile na silu promovisane u srbiji? Jel i tad bila niska distanca moci? LOL poludeo si covece.

I ne ceca nije posledica, ceca je alat kao sto je i pink alat sa kojim je upropashtjena mladezh ove zemlje da se ista potlachi i sprechi budjenje nekog iole normalnog razmishljanja.

I kad smo mi tacno oduzeli tu motj nashoj drzhavi da nas zashtiti? Ono makar reci koje godine LOL. Pretpostavljam tvoj scenario "90tih sve bilo super, a onda smo mi petog oktobra unishtili sve" E pa bash zato shto ljudi misle da im je 90tih bilo super treba tu istu cecu spaliti.

I ne nismo mi krivi ako je nasim mladjim sestrama ceca idol, jer i sam znas kolko skola ima veci uticaj na takve stvari od ukucana. Kriva je drzhava jer ona jedina ima moc da "izleci" televiziju od emisija kakve su grand show i zam ....

Da ti odgovorim na sta?

Ta tvoja poredjenja nemaju veze smozgom i ne razumem zasto ih toliko potenciras.

Nije narod promenjen da voli Cecu, narod je stvorio Cecu ako tebi to nije jasno onda malo uzmi da ucis.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Oh to ucenje ce me doci glave o veliki istoricaru nas .... Za razliku od tebe sam zhiveo u tom periodu i ne moram da slusham naglabanja ispranih mozgova o tadashnjim deshavanjima.

Ceca i mnogi poput nje su stvoreni ili da kazhem dozvoljeno im je da nastanu iz nekih skrivenih razloga.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo "grupica" da smiri strasti, prelazite u otvoreno vredjanje.

Ignis je pogodio sustinu. Jer kriviti okolinu za vaspitanje svoje dece je kranje debilno. Nije Legija, Ceca ili *uneti ime svog omiljenog simbola sveg loseg u ovom drustvu* kriv sto ste vi kao roditelji doziveli neuspeh. Da ste svoje dete naucili osnovnim vrednostima, da razlikuje dobro od loseg i da ste mu usadili osecaj individualnosti i naucili ga da u grupi ljudi neguje "svoje ja" a ne da ga zrtvuje zarad popularnosti ili prihvacanja u tu istu grupu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ajde malo "grupica" da smiri strasti, prelazite u otvoreno vredjanje.

Ignis je pogodio sustinu. Jer kriviti okolinu za vaspitanje svoje dece je kranje debilno. Nije Legija, Ceca ili *uneti ime svog omiljenog simbola sveg loseg u ovom drustvu* kriv sto ste vi kao roditelji doziveli neuspeh. Da ste svoje dete naucili osnovnim vrednostima, da razlikuje dobro od loseg i da ste mu usadili osecaj individualnosti i naucili ga da u grupi ljudi neguje "svoje ja" a ne da ga zrtvuje zarad popularnosti ili prihvacanja u tu istu grupu.

lol, istina da nemam decu, al i kad ga budem imao ovakav optimisticki pogled na vaspitanje necu nikad imati :)

Jeste, svim tim bullshitom ces da izolujes detetu mozak da radi sve ispravno ... mislis da roditelji to ne pokusavaju?

Naravno domace vaspitanje igra veoma, VEOMA veliku ulogu kao sto sam vec napisao, al okolina je okolina i tu ti nista ne mozes promeniti ma kolko se trudio. Mislim, ako hoces dete da vaspitas bez nekog nasilja i diktature [8D]

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam politicki korektan i liberal. Sta mislis kako cu da vaspitavam decu ? Mene je cale tukao samo kad napravim sranje, pa sam tako shvatio da treba da izbegavam da pravim sranja ili da naucim da bolje lazem. Drugo mi nikad nije islo od ruke, lazi mi padaju tesko, pa mi je ostalo da izbegavam sranja.

Igore, ti si roditelj zar ne ? Mesas pojmove. Ulica, mediji i skola uce decu glupostima i kretenizmu ali je na tebi da svoju decu naucis da isto prepoznaju. Da hoce tvoje dete u skoli da vidi ostalu decu da puse i da se drogiraju ali ako ti njega naucis da je to lose, onda ono bar zna da svojim postupcima od tog trenutka steti samom sebi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Vecina nas u 'grupici' je veci deo detinjstva proveo u 80im, tako da je nashim roditeljima bilo MNOGO lakshe da nam objasne pravilan sistem vrednosti.

Sada izolovani roditelji mogu samo da nabiju komplekse svojoj deci uceci ih pravim vrednostima. Jednostavno. detetu se ne isplati da bude fino i kulturno jer veoma lose prolazi zbog toga u zivotu. (u nasem drushtvu) Kako malom detetu objasniti da je cale od njegovog drugara kriminalac(ne mora bash, moze i sitna ljiga, korumpirani direktor, sluzbenik...), pa tako ima 'razna cudesa' zbog kojih ce mu se ostala deca diviti i slihtati!?

Zbog ovakvih stvari deca mogu samo da gledaju na svoje roditelje (kulturne ljude) sa mnogo manje poshtovanja nego shto zasluzuju jer ce ih smatrati nesposobnima i bednicima. "KAKO ON IMA, A JA NEMAM!''

Imati Cecu kao opshte-narodnog-idola koja je bila udata za najgoreg kriminalca ni malo ne pomaze ljudima koji su u ovakvoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...