Jump to content

Lansirana Windows Vista


Gospodin

Recommended Posts

Pa da, ali opet, 2.8GGHz + 1GB memorije? Koliko je to tacno procenata vlasnika racunara? 0.3? :) A i daj barem jos neko vreme da mislim da je 1GB memorije "uuuu" a ne da tako brzo postane "minimum" ;)

No generalno, ne iskljucujem mogucnost da stavim na komp neki vistu cisto kao radi testa, ali sumnjam da cu prelaziti na istu, barem jos neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa s obzirom da se ljudi ne vode mojim geslom da ram predstavlja kostur sistema, ko im je kriv onda. Pri svakom sklapanju konfiguracije gledam da uzmem max memorije koliko mogu, sto je i bio slucaj kada sam ovo cudo pazario pre dve godine.

Uostalom, mogu da napravim eksperiment i izbacim jedan modul od 512, pa da vidim kako ce onda raditi :)) Ako me secanje dobro sluzi, kad je xp izlazio zahtevao je 128mb, pa je sasvim fino radio i na 64 :))

Link to comment
Share on other sites

Da se ne bi lagali i prepucavali sada, iz istog tog texta sa Tomshardwera (http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-...sta/page11.html):

There are some programs that showed deeply disappointing performance. Unreal Tournament 2004 and the professional graphics benchmarking suite SPECviewperf 9.03 suffered heavily from the lack of support for the OpenGL graphics library under Windows Vista. This is something we expected, and we clearly advise against replacing Windows XP with Windows Vista if you need to run professional graphics applications.

Vista ima OpenGL wrapper koji radi preko D3D-a, ali to sigurno nije isto shto i native OpenGL...

edit: po povodu rama, tu je stvar prosta - ako vec najnovije igrice traze 1Gb+ rama da bi lepo radile (o raznim 3D i video/picture editing programima i da ne pricham), ne vidim razlog da se neko zali shto mu Vista ne radi lepo sa 512 Mb... Uostalom i sada imam 2Gb rama, a planiram da idem na 4Gb kada budem prelazio na Vistu.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

on je te pare zaradio, za razliku od tebe koji si josh uvek parazit mame i tate

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dobro vidoviti milane

eeeerm ...

Uostalom, mogu da napravim eksperiment i izbacim jedan modul od 512, pa da vidim kako ce onda raditi :)) Ako me secanje dobro sluzi, kad je xp izlazio zahtevao je 128mb, pa je sasvim fino radio i na 64 :))

xp? ar ju shur?

Link to comment
Share on other sites

pa xp vuche oko ~ 100mb, teshko da nije loshe proshao :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mozda neka NLITE obradjena verzija xp-a :)

Mada zesca je muka sa 64, sigurno.

Ja sam XP-ove za deus sredio NLITEOM da uzimaju oko 85 MB memorije

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Evo ja instlirao vistu

Instalacija traje manje od instalacije Xpa

Sve drajvere sem audio,modema,prinetra

Ali i njih sam bez problema instalirao sa straih cdove

Vecina poznatih programa tipa bitlord,winamp,opera,avast... rade bez problema.Sad samo da porvalim sve stvari i ok

Meni sa 3.4 Ghza i 512 rama i 5600xt 256ddr radi ok sa aerom okruzenjem...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja nabacio Vista ultimate. 1 Gb, d820, 7300GT exxxtreme :)

Najslabija ocena je 4,5 za memoriju, ostalo preko 5

Radi komotno i lagodno

Izuzetno, ali izuzetno je lepa, prijatna za rad, logicna. Sam postupak instalacije, IE7, boje, interfejs, useri, nalozi, folderi, prozori, kontrol centar, ma sjajno

prosto na trenutak zaboravim da li sam butovao FC6 ili vistu :D

E moj tuzni mikrosoftu, barem si mogao negde napisati "based on fedora core6"

S tim sto fedori rade svi drajveri u pocetku.

Stvarno ozbiljno, sjajna je, ali ovo je bre fedora 6???

Edit : ma lol cak su i wallpaperi iz raznih linux distribucija :D

Pa sjajno, mozda konacno dobijem fedoru nakojoj ne moram wine da stavljam. yippi

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne :)

Sad sledi ultimativni testzor : WoW

Edit - naravno da ne znaci da nije frka a ne da ne dam :)

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

naravno da je ultimativni test failed [xx(]

Wow konkretno sa ISTIM setovanjima u grafickoj/igri radi toliko losije da je to za ne poverovati.

Bolje radi na lin+wine kombinaciji.

Strasno.

Cao vista.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

naravno da je ultimativni test failed [xx(]

Wow konkretno sa ISTIM setovanjima u grafickoj/igri radi toliko losije da je to za ne poverovati.

Bolje radi na lin+wine kombinaciji.

Strasno.

Cao vista.

počivaj u miru, igore.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo nastaviti sa tehnikalijama, ne obracajmo paznju na fensija :)

Izgleda da je problem sa losim radom do compatibility moda, evo Santa je sredio da radi lepo birajuci compatibility.

Mada i on se zali na dosta vise latencije, morace malo da se proprca vistina ip konfiguracija i ostalo.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

So what will be the coolest new feature in Vienna?

According to Fathi, that's still being worked out. "We're going to look at a fundamental piece of enabling technology. Maybe its hypervisors, I don't know what it is," he said. "Maybe it's a new user interface paradigm for consumers."

Jel to ja lo

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...