Jump to content

(Srpski) Tenis


leisure

Recommended Posts

da kole svi smo gledali na tom kanalu na kome si i ti gledao:)

sta ja znam, mozda su neki radije gledali jelenu na prvom ili pak imate te neke fensi shmensi kablovske kanale sa svojim imba komentarima =o))

lol

there a big black dude in a pink skirtie thingie playing against justine =o))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nisam skapirao da je to vazon Eurosporta sa potpisivanjem na kameru, pa valjda se taj isti deo vidi i na RTS-u tj. i Eurosport i RTS prenose istim kamerama koje snimaju dogadjaj a koje su tamo. Taj potpis bi trebalo da je stos i fora Roland Garossa (ili je bese neki drugi turnir to prvi krenuo da radi).

Cestitke za obe nase teniserke, gg. Malo sam se uplasio kad je Ana izgubila drugi set, jer ume ona da padne tako, ali je ipak treci odradila kako treba. Zao mi je sto nisam mogao da gledam meceve, nadam se da ce biti neki snimak kasnije popodne, sad cu bas da cekiram po netu. Za Jelenu sam znao da ce ok da prodje, ali je cudno sto svi kazu da je lose servirala a i telefonom sam pricao sa boletom i on kazhe da je servirala uzasno, pa me bas interesuje kakav je to onda servis :))

Zstin vodi 3:2 bez brejka za sada, Sharapova sa 5:2 ... kapiram da dole svakako idu Ana vs Sharapova, a za gornji deo, sta ga znam, videcemo. Fora bi bila da Jelena vise dobije Henin ali s obzirom da je ocigledno razvila kompleks neki, nisam siguran da je to najbolja opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja baš mislim da će pre dobiti nju nego Serenu. Poslednji put kad sam gledao joj je malo falilo, mislim da je sad sazrela. ;)

A za Anu nisam siguran šta može da uradi protiv Šarapove, sve nekako imam utisak da Marija i nije toliko dobra igračica, ali me ona često demantuje. :)

I da, Jelena je poklanjala svoje servise danas; imam utisak da bih ja bolje servirao što sam dvaput držao reket u ruci pre deset godina. :(

Link to comment
Share on other sites

edit: lucky, jesi probao da gledash preko roland garros sajta? imaju live feed ako se ne varam...

pa tako i gledam, ali to su ono rezultati i slicno, nema live prenos, sto opet nije isto kao da gledam na tvu, ali je second-best :) 10x enivejz :)

i u majamiju i indijan velsu su se potpisivali na kameru.

Da, da, znam da se setih "jao ovo su preuzeli iz Pariza" ili tako nesto. Mislio sam da to radi Wimbledon, ali izgleda da je ipak to iz Rolanda pocelo.

Poslednji put kad sam gledao joj je malo falilo, mislim da je sad sazrela. ;)

Problem je u tome sto joj je protekla tri puta malo falilo da pobedi cak je imala i mech lopte, i onda je uspevala da izgubi kompletan gem, set, a na posletku i mech. Zato se ja malo "pribojavam", ali se nadam da je uspela to da prebrodi. No nema vise dileme, Zstin je drugi polufinalista, dobila je Serenu sa 6/4 6/3 i drago mi je zbog toga jer gotivim Zstin, ali opet ne znam sa kojom bi Jelena "lakse" odigrala. Isti rezultatom je i Sharapova dobila Chekvatadze, tako da su parovi polufinala Jelena vs Zstin i Ana vs Sharapova. Bice to dobri mecevi, bila bi fora da se igraju u subotu ali kapiram da ce biti u petak.

Link to comment
Share on other sites

imamo jednog finalistu u zenskoj konkurenciji SIGURNO

znaci ubedjen sam jebeno da ne mogu obe da izgube

dace bog

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

chisto da ostane zabelezeno i zimonjic je u polufinalu sa santorom. mislim da je josh u konkurenciji meshovitih parova, i tu mu dobro ide;)

i zamislimo sad srbi u svim kategorijama osvoje rolland garos o/

reality check: bice dobro ako bar neko dodje do finala.

:)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

U 21h na drugom prenos meceva, pa cu to malo da pogledam. Videh onaj finalni poen Jelene protiv Vaidisove, ono je stvarno za plakati kako je lose servirala.

btw, rece sad lik na dnevniku da su sa Rolanda zvali nasu ambasadu u Parizu da im dostavi zastavu i himnu Srbije :) :)

chisto da ostane zabelezeno i zimonjic je u polufinalu sa santorom. mislim da je josh u konkurenciji meshovitih parova, i tu mu dobro ide;)

i zamislimo sad srbi u svim kategorijama osvoje rolland garos o/

Tu se vec "odavno" plasirao u polufinale, i ako se ne varam, ima fine sanse da udje u finale jer su glavni favoriti u tom njegovom delu bracketa ispali napolje. Jedino me je malo zbunio komentator sa rtsa koji je rekao da, ako novak prodje u polufinale imacemo pet polufinalista, a moguce da je hteo da kaze da cemo imati predstavnike u pet polufinala (dva zenska, jedno musko, jedno mesovito i jedno muski dubl).

A cisto kad smo kod statistika, Ana je jos uvek prva na listi as udaraca sa 31 (iza je vaidisova sa 29 pa justine sa nesto kao 19), a Srbija trenutno prva po ucinku na turniru. Sto naravno ne mora da znaci nista ali je cisto kao statistika zanimljivo :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm, bice zanimljivi ti zenski mecevi. Ana i sharapova igraju isti tenis, mislim stil, napadacki sa osnovne linije, sto je mac sa dve ostrice. E sad, ja gotivim obe i voleo bih naravno da Ana prodje, ali ako ih krene obe mislim da ce dobiti Sharapova. A za ovaj drugi mec, hmm, gledao sam Jelenu danas i u finalu Rima protiv one Kuznjecove (ako se ne varam, sto lici na nesto ruzno) i nije mi jasno kako ona dobija meceve. OK, ja stvarno ne volim zenski tenis, ali kada igraju Sharapova ili Ana ili Zastin, to mi je sasvim izdrzljivo. Realno Zastin je mnogo iskusnija i bolja od Jelene, ali nikad se ne zna. Mnogo je realnije da prodje Ana u finale od Jelene.

Mada, ko sto neko cini mi se na ovom topiku rece, nije to taj tenis kada je igrala npr. Monika. Zenska konkurencija je nekako opala. Na kraju, nije uopste nerealno da se u finalu nadju Jelena i Ana. Naravno navijam za Anu, ne samo sto je lepsa neuporedivo, nego zato sto igra znatno lepsi tenis.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ana i Sharapova su do sada igrale 1-1 u mecevima. I stvarno ce biti jako zanimljiv mech. A odgledao sam sad protiv Vaidisove i stvarno je lose odigrala Jelena sto se servisa tice, ali ima ona dobre udarce a nije ni spora, tako da ce biti zanimljiv i taj mech protiv Zstin. Meni realno deluje tesko da gledamo srpsko finale, ali bi bas bilo lepo :))

Link to comment
Share on other sites

Ana izlazi vishe na mrezhu nego Sharapova mada slazhem se sa Nenadom, bitje mnogo veseo mech jer se obe drzhe osnovne linije.

Ono sto i Ana i Jelena rade, i to mnogo vishe nego bilo koja druga teniserka koje imam priliku pogledam, je da idu glavom u zid, gadjaju linije pa kud pukne, ako potrefi super ako promashi ode poen =o) mozda je to put do prakse da pogadjaju uvek, ali trenutno nemaju konstantan kvalitet u igri nijedna...

tako da mi nekako ta prognoza da je ana bliza finalu ne pije vodu, ako se skupi na gomilu i igra ceo mech ko danas protiv kuznjecove onda realno ne mozhe ni zhastin da je zaustavi, a jelena ako nastavi da servira kao danas bitje mnogo loshe...

uglavnom nadam se najboljem, kad bi bio suvo objektivan ne bi nashe ni jedna ni druga usle u finale pored ove dve kako zlo igraju, no eto, nada i emocije su chudo! go go powepuff girls (nole je buttercup naravno ;oD)

a zhaliti za vremenima kad su igrale monika, steffi i marantxa... jes da je bio zaista kvalitativno bolji tenis al najbolje u tom periodu je ipak bila gabriella sabatini ;o))

Link to comment
Share on other sites

Gabrijela Sabatini je promenila ne samo zenski tenis nego tenis uopste. Posle nje, tenis je postao mega popularan sport. Ali dosta o tome.

Kole und Laki, to je upravo ono sta sam i ja rekao, pri cemu Ana ima prednost jer je veca shansa da zakaze Sharapova nego Zastin. Al' videcemo, nikad se ne zna.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Đoković: Nadam se da je ovo moj turnir

Nadam se da je ovo moj turnir, izjavio je najbolji srpski teniser Novak Đoković u ponedeljak posle pobede nad Špancem Fernandom Verdaskom od 3:0, kojom je izborio plasman u četvrtfinale grend slem turnira u Rolan Garosu.

"Prethodni meč sa Francuzom Olivijeom Pasijansom me je probudio. Drago mi je što sam izdržao, jer sam protiv sebe imao i 10.000 francuskih navijača. Izvukao sam pouku iz tog meča, što se odrazilo na moju današnju igru", rekao je Đoković novinarima nakon trijumfa nad Verdaskom (6:3, 6:3, 7:6 (7:1)).

Srpski as je još jednom pokazao da je malo onih koji mogu da mu se suprotstave u taj-brejku.

"U tim trenucima je odlučujuća psihološka izdržljivost. Ja se ne uplašim, nego naprotiv, jedva čekam da dođe taj-brejk i da psihički nadjačam protivnika", naglasio je Đoković.

Najbolji srpski teniser je objasnio da mu je igra na prethodnom meču ulila samopouzdanje.

"Nisam imao sjajnu prvu nedelju, ali mi ovaj meč uliva samopouzdanje", rekao je Đoković, koji je prošle godine u četvrtfinalu igrao sa drugim igračem sveta, Rafaelom Nadalom.

"Prošle godine nisam očekivao da ću uspeti da se plasiram četvrtfinale, ali sada je drugačije - jedan sam od favorita. Znao sam da ću ove godine biti snažniji i fizički i mentalno, ali se nisam nadao tako dobrim rezultatima, a pogotovo ne da dospem do petog mesta na svetu", objasnio je srpski teniser, dodajući da je ovo "izuzetan period" u njegovom životu.

O podršci sa tribina, na kojima se sve češće razvije srpska zastava, Đoković je rekao da mu puno znači podrška navijača, pogotovo kada dolazi od naših ljudi.

"Sve više naših ljudi nas prati na turnirima. Ljubitelji tenisa u zemlji i dijaspori treba da budu ponosni na srpske igrače, jer su zemlju koja nema tenisku tradiciju uspeli da za manje od dve godine uzdignu u sam svetski vrh", naglasio je Đoković.

On je posebno istakao podršku koju je imao iz svog "boksa", u kome su navijali i Marija Šerifović, pobednica pesme Evrovizije 2007, trener reprezentacije Srbije Jovan Lilić, predsednik FK Crvena zvezda Dragan Stojković i bivši teniski as Slobodan Živojinović.

"Počastvovan sam njihovom podrškom. Lepo je što Srbi podržavaju jedni druge, bez obzira da li se bave različitim poslovima, kao, recimo, Marija. Mnogo lepih stvari se dogodilo u poslednje vreme u Srbiji", rekao je najbolji srpski teniser.

Đoković je izrazio nadu da je ovo "njegov turnir", iako na putu, kako je naveo, ima "još dosta velikih igrača i prepreka".

Njegov rival u četvrtfinalu biće Rus Igor Andrejev, koji je pobedio Kipranina Markosa Bagdatisa sa 3:1 u setovima.

"Igrao sam s njim pre dva meseca i pobedio, ali je meč bio neizvestan. Dobro je što poznajem njegovu igru", rekao je Đoković, odgovarajući novinarima na srpskom, engleskom i nemačkom.

Link to comment
Share on other sites

"Sve više naših ljudi nas prati na turnirima. Ljubitelji tenisa u zemlji i dijaspori treba da budu ponosni na srpske igrače, jer su zemlju koja nema tenisku tradiciju uspeli da za manje od dve godine uzdignu u sam svetski vrh", naglasio je Đoković.

ololo novak reko bobi zhivojinovicu da je gay ;o))

sad ga cenim josh vishe =o)

Link to comment
Share on other sites

Kole und Laki, to je upravo ono sta sam i ja rekao, pri cemu Ana ima prednost jer je veca shansa da zakaze Sharapova nego Zastin. Al' videcemo, nikad se ne zna.

nisam ja rekao da je drugacje, samo potvrdjujem tvoju pricu :)

Inace danas pored Noleta igra i Zimonjic u mesovitom dublu, ne znam dal' to prenosi RTS i dal' uopste na tim terenima ima kamera, ali bi lepo bilo da i on uzme pehar, a mozda i dva :>

Link to comment
Share on other sites

nole, nole, nole \o/ gg no re:)...jeste primetili kako uvek kad je nole forsirao bekhend andreeva rus je na kraju pogresio u dugim poenima...pa je onda u par navrata poceo da se izvlaci za forhend na bekhend strani pa nije mogao da stize dijagonale na suprotnu stranu...al zato mu je forhend stvarno opasan...jos jednom cestitke noletu, ali i jeci i ani te i zimonjicu...srbija do tokija bre:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

meshoviti mech je scheduled u 15:30

svaka chast za noleta, jebote neugodno mi bilo od 5. gema drugog seta mats wilander i ovaj ludi britanac na jurosportu ga hvale pa ne staju, ono i pretoga sve kao lagano i suzdrzhano al kad su krenuli posle nije normalno =o))

da ne citiram nista, hejtovace me margi ;o), samo cu reci da je na kraju "ludi britanac " iskoristio i moj omiljeni engleski idiom opisujuci noleta, svaka li mu chas'

protivnik mu je nadal ili moja jel? da vidimo chija muter vozi crni skuter ;oP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...