Jump to content

-WoW- Pricajte


Kole

Recommended Posts

e da scione, koji je to deal? izvan instanci realno mi je bolje da se bokujem i da pijem izmedju borbi nego da se bowujem...jednostavno mana regen mi nije dovoljan nimalo...

BoW = primarni boss fight blessing ... to ti je glavno na 99.99 % bosova ... na trashu u heroic i karazanu bilo koji drugi blessing koristi ... recimo bok ili cak bos . Mana regen ti je najvaznija stvar pored spell crita . Jer ne oporavljas manu dok kastujes od spirita ... jedini nachin je spell crit sam , mana regen i bow i ostala sranja . Josh jedna stvar ... recimo kada ukljucis divine ilumination i posle toga divine favor i bacish bilo koji spell dobijas manu ... jer spell kosta 50 % manje ali se vraca 100 % mane ... itd .

Arene su super jer ti mozes nedeljno da odes odigras 20 arena mecheva i dobijes neke poene ... to je recimoo 3 partije dnevno sto iziskuje 15 minuta dnevno da potrosis na arene . Broj koliko partija si igrao uopste ne znachi vec samo rejtin tj tvoj odnost pobeda vs porazi .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chekaj chekaj... nemoguce je da broj partija nema nikakve veze sa ratingom?!?

Hocesh da kazesh da neko ko ima 10 pobeda i jedan poraz i neko ko ima 100 pobeda i deset poraza imaju isti rating, i isto arena poena?!?

Im confused... logicno mi je da se rachuna odnos pobeda/poraz ali i "kolichina" mora da ima udela u tome... makar kao sekundarni parametar.

PLx explain.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Ajde da napisem par redova pre nego vas kiligor zatruje sa informacijama iz "proverenih" izvora [;)]

Dakle prvo to da li si ti dobar u sva tri bracket-a (2vs2, 3vs3 i 5vs5) nema nikakve veze sa tim koliko ces arena poena da dobijes.

Uvek se racunaju poeni iz samo jednog i to onog za koji bi ste dobili najvise poena. Tu nastaju male komlikacije, dakle imamo 3 vrste arena meceva (opet mislim na podelu po broju igraca) medjutim svi ne daju isti broj arena poena za isti rating. Sad znam da nekima nije jasno te cu da objasnim na duzi nacin ali jedini moguci pa ako vam se cita samo napred [:)]

Dakle kao pokazatelj "skilla" ili ti koliko ste uspesni u areni blizzard je uveo ELO rating sistem, taj isti sistem se koristi u sahu, za odredjivanje "jacine" igraca. Kada napravite tim za bilo koji bracket krecete sa 1500 ratinga sto je da kazemo neki srednji rating, generalno ako guibte vise nego sto dobijate vas rating ce da pada ili obrnuto, ako dobijate vise nego sto gubite vas rating raste. E sad svake srede blizz pogleda vas rating i na osnovu njega dobijete arena poene koje kasnije koristite za iteme. Da bi objasnio razlike izmedju 5vs5, 3vs3 i 2vs2 uzecemo taj pocetni, srednji, broj arena poena i videti sta se desava.

1500 ratinga u 5vs5 ce vam na kraju nedelje (blizz nedelje) doneti 408 arena poena

1500 ratinga u 3vs3 ce vam doneti 326 arena poena

1500 ratinga u 2vs2 ce vam doneti 245 arena poena

Nisam 100% siguran za brojeve ali bi trebalo da je tako, generalno za isti rating 3vs3 vam donosi 80% poena koje bi vam doneo 5vs5 dok 2vs2 donosi 60% u odnosu na 5vs5. Naravno jasno je sto visi ratin (sto vise pobedjujete) dobijacete i vise poena. I jos jednom, da ponovim, dobijate poene samo iz onog bracket-a za koji ste trebali najvise istih i da dobijete, u nasem slucaju iz 5vs5 i to 408 poena. Namerno ne govorim u kojem ste bili najblji jer mozete da imate veci rating u 2vs2 nego u 5vs5 i opet ce te dobiti poene za ovaj drugi jer je u pitanju veca kolicina istih (sve dok vam 2vs2 rating ne postane toliko veci da prevazilizi onaj 60% zaostatak za 5vs5).

I da, generalno je najvazniji odnos pobeda i poraza dakle koliko kolicinski imate vise pobeda nego poraza a ne da ste odigrali 10 igara i niste izgubili ni jednu.

Link to comment
Share on other sites

dakle, koliko ja kapiram, poenta je u kolicinskoj razlici izmedju pobeda i poraza, nevezanom za ukupan broj pobeda, odnosno poraza.

@kole - meni vise znaci produzetak vremena bez mana breaka nego neznatno povecanje dpsa

imho, BoK je precenjeni buff. u kombinaciji sa BoL/BoSanct/BoSalv/BoW/BoM je dobar, ali sam po sebi je realy slab.

Link to comment
Share on other sites

Pa da... tako sam i mislio, nego me zbunio SS sa ovom izjavom.

Ovo sto je kiligor rekao je delimicno tacno ... gleda se samo i samo rejting ... nema odnost pobeda vs porazi ... jer se sve uracunava u rejting i od rejtinga zavisi ... ako pobedis neke buljase dobices malo rejtinga , ako izgubish od njih gubish mnogo rejtinga , ako pobedish neke sabijache dobices mnogo ako izgubish izgubices malo . Dakle mozes da imas 20 pobeda 19 poraza , ako si dobio sve jake igrace a izgubio od slabih opet ces da imash dobar rejting .

Ako imash rejting 2000 i 30 odigranih partija

i ako drugi tim ima rejting 2001 i 3000 odigranih partija dobicete 1 arena poen vishe kao i da je imao odigranih 10 ... sve sto odigrash preko 10 partija ( koji je minimum nedeljno ) igrash sa ciljem da poboljshash rejting , ako ne mozes da ga poboljsash onda ga ostavish takvim kakav jeste da ga ne bi sjebao , jer puko masovanje nema smisla ... samo ce oni na rang listi da budu 1 mesto iznad vas .

Nadam se da sam sada malo pojasnio .

@primevil I dalje stojim pri tome da je za svaki trash trenutno u igri salvation i kings dva najbolja self bufa ako si healer . Ako si tank , takodje kings , ako si retribution dps na trashu opet salvation .

http://img237.imageshack.us/img237/5314/highftwuw9.jpg

ljudi,moj hunter toliko dobro izgleda da cu da prestanem da igram i da ga konzerviram [:X]

DA FUCKING COW PIMP!@#!

mnogo je ruzno

Al to onda opet ne znači da je isto imati 18-7 i 55-44 ??

Ne ne ne ne .... ti dobijash rejting ... koliko ces dobiti rejtinga ili koliko ces izgubiti zavisi od rejtinga protivnichkog tima ... i samo se rejting gleda nikakave pobede i ostali bakraci . Ako pogledas vecina najbolje rangiranih timova ima u proseku 50 games per week .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

http://img237.imageshack.us/img237/5314/highftwuw9.jpg

ljudi,moj hunter toliko dobro izgleda da cu da prestanem da igram i da ga konzerviram [:X]

DA FUCKING COW PIMP!@#!

Hm, koji je to addon za Player, Target i Party ? Koji addon ti je ono ispisao 301ms kod minimap ? I koji je addon ono iznad minimap da ti grupise sve one potione, bandage i sranja ? Ma, koje sve addone koristis [:D] Dugo sam igrao default/ctmode/titan, smorilo me da posle svake nove verzije wow-a nesto nece da radi a taman se naviknem, sad sam neki dan probao Perl, svidja mi se, jos ga podesavam ali hocu i da probam jos nesto, cisto da vidim razliku [:)]

neko mi je ukrao kriglu...

Link to comment
Share on other sites

meta map = koordinate oko mape

cini mi se da koristi bartender ... tako je stavio tamo i barove ... posto sa njima moze da radi sta hoce

On koristi ag unitframes koji >>> perl .

ako sam pogresio izvinjavam se .

----

highftw's pet = onda je on highftw ... dakle pet mu se zove batlkruzer ili ti lik je prso :)))

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ta "tendencija" krava muzara perma manjim mlekodavacim zivotinjama odavno je vec poznata .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Hm, koji je to addon za Player, Target i Party ? Koji addon ti je ono ispisao 301ms kod minimap ? I koji je addon ono iznad minimap da ti grupise sve one potione, bandage i sranja ? Ma, koje sve addone koristis [:D] Dugo sam igrao default/ctmode/titan, smorilo me da posle svake nove verzije wow-a nesto nece da radi a taman se naviknem, sad sam neki dan probao Perl, svidja mi se, jos ga podesavam ali hocu i da probam jos nesto, cisto da vidim razliku [:)]

unit frames je ag unit frames,latency-dilatency,a za action barove bartender3(sa njim sam ubacio bar iznad mape).inace koristim josh chronometer(ili kht),clear font2,critline,neke ct modove(buff mod,mail mod,raid assist itd),ecasting bar,hits mode,sct,auctioneer etc etc ne mogu svega da se setim [:X]

uglavnom ag unit frames,bartender,ecb i ct buff mod mu daju fancy izgled =)

e da,ne dirajte mi batlkruzera =)

svinja>sve ostale petove

Edited by psy
Link to comment
Share on other sites

unit frames je ag unit frames,latency-dilatency,a za action barove bartender3(sa njim sam ubacio bar iznad mape).inace koristim josh chronometer(ili kht),clear font2,critline,neke ct modove(buff mod,mail mod,raid assist itd),ecasting bar,hits mode,sct,auctioneer etc etc ne mogu svega da se setim [:X]

uglavnom ag unit frames,bartender,ecb i ct buff mod mu daju fancy izgled =)

e da,ne dirajte mi batlkruzera =)

svinja>sve ostale petove

Hvala, uglavnom sam zahvaljujuci SS-u vec pronasao dosta toga, proklet bio dan kad je blizzard dozvolio addonove, sinoc sam bio 6 sati u wow-u i nisam dobio ni 100exp-a, namestao/isprobavao/brisao/podesavao zilion i jedan addon AAAAAA...

Jel zna neko da mi kaze kako da namestim ovakav combat log, kontam da je neki addon ali nemam pojma kako da ga nadjem, hvala unapred [:D]

neko mi je ukrao kriglu...

Link to comment
Share on other sites

To je simple combat log ... ali ti pored njega toplo preporucujem Eaves Drop . Koji je mnogo dobar + pamti kao top score ... pregledan jasan , nespamuje , zauzima manje mesta .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...