Jump to content

Ikona 21. veka u intervjuu Politike


Recommended Posts

nekako mi ova nova slagalica nije ni prismrdeti staroj. nekako suvishe kratko traje i igra kasa je suvishe glupa da bi se nashla u takvom kvizu. asocijacije donose malo poena, dok je ona igra sa odgovorom na pitanja disbalans u smislu da tu imash mogucnost da osvojish 50% poena.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

nekako mi ova nova slagalica nije ni prismrdeti staroj. nekako suvishe kratko traje i igra kasa je suvishe glupa da bi se nashla u takvom kvizu. asocijacije donose malo poena, dok je ona igra sa odgovorom na pitanja disbalans u smislu da tu imash mogucnost da osvojish 50% poena.

Slazhem se sa tobom, kad smo vec krenuli u ozbiljnu diskusiju oko slagalice. Nekadasnja je imala znatno ozbiljniju ekipu koja je na njoj radila, a i nagrade su bile krupnije i isle iz emisije u emisiju. Onda su krenuli da menjaju igre i sad, tu je tesko reci koja je kombinacija bila najbolja.

Po meni je recimo znatno veci disbalans ona igra "Spojnice" nego ta "Ko zna zna" o kojoj ti pricas (mada mozda mislis i o ovoj). Tu mozes da osvojis 100 poena samo ako ti ubodu sferu interesovanja. I sto je najcrnje, pre su spojnice bile razlicite tematike, a sada su iste. Znam ad su to promenili jer se desavalo da jedna spojnica bude "spojite imena poginulih sa titanika" a druga "spojte mesece u godini sa brojem dana koje imaju", ali ovako je jos malo grdje jer ako se neko recimo razume u tenis (sto je bilo pitanje bas pre nekoliko dana) on ce lako tu da pokupi sve poene, dok ce ovaj drugi da se 'ladi. Ko zna zna mi je sa druge strane nekako "balansiranija" jer obuhvata raznorazne sfere + ima negativne poene.

I takodje mislim da bi asocijacije mogle da donesu vise bodova. Cini mi se da sada donose 36 ako otvoris "iz prve" a negde oko 45-50 bi bio pravi odnos.

Kratko trajanje je prosto zbog programske sheme i tu nema puno ustupaka, mada tih 20ak minuta i nije tako malo. Svojevremeno su unutar slagalice isle i reklame pa je trajala i duze, ali sam ja pre za tu 15ominutnu zabavu nego da gnjave ubacivanjem pesama u sredinu (posto se nekada kao sto znamo zvala muzicka slagalica).

Link to comment
Share on other sites

\o/ in Milka we trust! \o/

a vas dvojica don't bi ridikls, ocete tangram opet da gledate? =o))

ono, tokom godina imali su ok igre koje su batalili i soc igre koje su ostale duzhe nego sto treba...proci ce i ova glupa kasa sigurno...

takodje sama slagalica je opala mnogo, izredjalo se opsanih ljudi tokom godina, da ne kazhem da sada igraju reslovi, ali zaista je tako, prosechni igrach iz prev 3 sezone bi obrisao patos sa ovim likovima...

Link to comment
Share on other sites

da mislio sam na ko zna zna .. to zhemo da se osvoji 100 poena, a koliko sam video cifra koju osvoje pobednici retko predje 100 tako da mi je to bash dizbalans. a i nekako mi je neinventivna mislim samo pitanja wtf.

ovo za spojnice mislim da ti je to upalo neka chudna emisija, jel bi bilo suvishe glupo da su slichne teme, a kamoli iste. koliko sam ja video nisu bash toliko slichne. i ne osvaja se tu 100 poena ili mozhda mislish na to ako uzmesh obe ?

realno da traje josh 15 min duzhe i da ima josh dve neke normalne igre bilo bi mnogo bolje.

tangram zakon.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

takodje sama slagalica je opala mnogo, izredjalo se opsanih ljudi tokom godina, da ne kazhem da sada igraju reslovi, ali zaista je tako, prosechni igrach iz prev 3 sezone bi obrisao patos sa ovim likovima...

Pa ja to posmatram kao slagalicu tada i slagalicu sada ;) Tada je bila tek pocela i krenuli su da se pojavljuju nasi najbolji ljudi itd itd, tj. najpametniji, a sada su vec krenuli da dolaze ljudi da provere svoje znanje (sto i jeste moto slagalice). I to je normalno, ipak ide sedam puta nedeljno po dva takmicara (da ne racunamo ove sto pobedjuju radi lakse cifre) to je 14 takmicara nedeljno, 56 mesecno, preko 600 na godisnjem nivou. A slagalica ide vec 10 godina ili koliko, znaci da je "protutnjalo" vec 6000 ljudi ... ne mogu svi biti pametni :)

da mislio sam na ko zna zna .. to zhemo da se osvoji 100 poena, a koliko sam video cifra koju osvoje pobednici retko predje 100 tako da mi je to bash dizbalans. a i nekako mi je neinventivna mislim samo pitanja wtf.

To si u'vatio bas neku loshu emisiju. Pobednici u proseku imaju recimo oko 140 poena a ako su bas pwneri onda blizu 200. Jer vec u prvoj igri oni koji znaju skupe oko 60 poena.

ovo za spojnice mislim da ti je to upalo neka chudna emisija, jel bi bilo suvishe glupo da su slichne teme, a kamoli iste. koliko sam ja video nisu bash toliko slichne. i ne osvaja se tu 100 poena ili mozhda mislish na to ako uzmesh obe ?

Ma sto posto, skoro su to krenuli da rade, i sada su teme iste (slicne). Recimo to za tenis je bilo prvo "spojte imena teniserki" a onda "spojte imena tenisera" pa je recimo juche bilo "spojite gradove sa pozivnim brojevima" i onda "spojite pozivne brojeve sa gradovima". To su krenuli da rade pre recimo mesec dana.

A sto se igre tice, sad stvarno ne znam koliko ima onih spojnica u jednom "krugu", ali znam da za svaku dobijaju 5 poena. Tako da je moguce da mislim na dve kompletne, ako ih ima 10 po spojnici. A to je dosta puno ako je neko teniski frik ili recimo radi u posti, dok ovaj drugi nema telefon i ne interesuje ga sport ;))

Link to comment
Share on other sites

e, a ja od kad gledam, a gledam ooodavno, nikad nisam cula njen glas. [:D]

Ako mislis na Milku Canic, ona se javlja uvek na pocetku emisije, kao supervizor, i iskenja nesto tipa : "Atmosfera je odlicna" ili "Takmicari su spremni bolje nego ikad" ili tako neku glupost.

Kakva god da je, valja odgledati uvek, em zbog opste kulture, em zbog emisije koja je kolko tolko i dalje zabavna, makar po meni.

Vredan pomena je kviz pitanja za sampiona, koji je skroz kul, jes da nije nash ali je do jaja interesantan...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Kviz je, shto kazhu ljudi, interesantan zbog opshte kulture, ali od kada pamtim kviz nikako da srede scenografiju. Znachi sve mi deluje tipa "udri dasku ovde chisto da drzhi i prefarbaj na plavo". Mislim niti neka pozadinska muzika da prigushi tishinu. Mislim, mogli su bar neshto da srede.

Shvatljivo je da kod ovakvih kvizova ovi elementi nemaju velik znachaj ali bar da su emisiju malo osvezhili.

A naslov isuvishe aludira na indeksovce i njihovu predstavu sa direktorom uspeshne domace fabrike automobila.

Link to comment
Share on other sites

Scenografija jeste stravichna, ali otkud tit o da nema pozadinske muzike? Definitivno se vidi da rade sa izuzetno ogranicenim budzetom, a jesu najgledaniji. Ciljam da je problem prodati termin u takvom tipu emisije, otkuda i nema oglasivaca, a popularnost je solidna. Neki od paradoksa ... a moguce i da svi plasiraju kesh u pred dnevnicni termin, koji je ipak 10ak minuta nakon toga.

Link to comment
Share on other sites

scenografija je jednostavna da ne bi odvracala paznju ucesnicima, a ljudi se ne reklamiraju jer ne zele da kvare gledaocima ugodjaj.

lol

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ma znam Lucky, moje dve mladje sestre uvek smaraju da im ostavim da gledaju Slagalicu. Ali realno kviz je monoton, onako uspavljujuce miran iako su im neke igre dobre. Uvek zaspim kad gledam osim ako ne dodjem na pola pa asocijacije pocnu pre nego shto zahrcem :D

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Bivsha devojka me je prijavila za visoki napon

Kviz ili je htela da te nakaci na dalekovod?

e da zaboravih i da napomenem da im se kvalitet asocijacija srozao u poslednje vreme. znachi ono na nivou su nabodi, a ne asocijacije.

Gledao sam pre par dana asocijaciju i bila je toliko idiotska da sam popizdeo. Ocemo Pokrajca!!! :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...