Jump to content

Trazim VEZU


Recommended Posts

pa ne znam da li si primetio, ali to ti je otprilike isto kao kada se neko hvali da je razbio prozor na skoli, da je razbio nekome glavu, da je ukrao pivo iz prodavnice ili nesto slicno. Mozes mu ukazati da je to glupo, ali znamo i ti i ja (i taj neko) da je to uzaludno. Svako ce shvatiti sta je radio pre ili kasnije, a ako vec hoces da napravis razliku, onda se moras malo vise potruditi od pukog postovanja na forumu, a kapiram da toliko daleko ne bi bas isao?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa ne znam da li si primetio, ali to ti je otprilike isto kao kada se neko hvali da je razbio prozor na skoli, da je razbio nekome glavu, da je ukrao pivo iz prodavnice ili nesto slicno. Mozes mu ukazati da je to glupo, ali znamo i ti i ja (i taj neko) da je to uzaludno. Svako ce shvatiti sta je radio pre ili kasnije, a ako vec hoces da napravis razliku, onda se moras malo vise potruditi od pukog postovanja na forumu, a kapiram da toliko daleko ne bi bas isao?

Има једна разлика, углавном сви имају 30 динара за карту али зато немају сви кредитну и 30$ за лиценцу total commandera или windowsa, јесте исто али ето то је једина разлика, ево ја бих први купио легалан software да моји родитељи који су правници зарађују као правници у Америци, али ја тренутно немам финансије да кеширам 50 програма које користим, све укупно коштају сигурно по 30000$...

Разумем да људи у Србији немају да плате лиценциран software али не разумем зашто седе на хладан бетон, овај не плаћају карту за ГСП :P

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

MA SRBIJA BRE NECEMO DA PLACAMO STRANI SOFTWARE!

btw lucky u pravu si, samo mi seo lik kao kec na 11 sa tom glupom pricom koju je imao. Izvini shto sam ti smorio forum :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Има једна разлика, углавном сви имају 30 динара за карту али зато немају сви кредитну и 30$ за лиценцу total commandera или windowsa, јесте исто али ето то је једина разлика, ево ја бих први купио легалан software да моји родитељи који су правници зарађују као правници у Америци, али ја тренутно немам финансије да кеширам 50 програма које користим, све укупно коштају сигурно по 30000$...

Разумем да људи у Србији немају да плате лиценциран software али не разумем зашто седе на хладан бетон, овај не плаћају карту за ГСП :P

Da se ne la

Link to comment
Share on other sites

Ma bre, znate ono kupujmo domace. Pomozite domacim preduzecima, a kad budemo imali kesha lako cemo svima da pomazemo :D.

@Lucky, shta cu kad sam emotivac :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Има једна разлика, углавном сви имају 30 динара за карту али зато немају сви кредитну и 30$ за лиценцу total commandera или windowsa, јесте исто али ето то је једина разлика, ево ја бих први купио легалан software да моји родитељи који су правници зарађују као правници у Америци, али ја тренутно немам финансије да кеширам 50 програма које користим, све укупно коштају сигурно по 30000$...

Разумем да људи у Србији немају да плате лиценциран software али не разумем зашто седе на хладан бетон, овај не плаћају карту за ГСП :P

Na stranu toga sto je kontrola odlucujuci faktor kod 99% ljudi da kupe markicu/kartu ovo sto si ti sad rekao je isto kao i "ako neces da platis kartu nemoj da se vozis autobusom" i "ako neces da platis softver nemoj da ga koristis" identicne stvari

Pritom hvatate se svi za detalje i ne vidite veliku sliku. Ne moras da kupujes fakin winzip, kupi original strani muzicki cd? A ne samo domacu muziku kupujete originale i to zato sto ne mozete kupiti pirata jer je kaznjivo(zamisli ovde kontrolu u gspu) a stranu iskljucivo pirate ili jos bolje skidate ilegalno sa neta umesto da kupite cd ...

A ljudi ne platjaju kartu iz vise razloga. Jedan je sto ih nema svugde, u normalnim zemljama imas u autobusu coveka koji sedi u malom odeljku koji prodaje karte, a ne vozac da ti preko ramena daje kusur dok vozi ako uopste i on ima. Drugo je sto u nasem autobusu ne radi pola aparata i moras da prodjes kroz nevidjenu guzvu da bi dosao do aparata za ponistavanje. I trece je sto je to javna sluzhba koja je ocajnog kvaliteta i zasluzuje da se protestvuje protiv nje neplacanjem ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

u normalnim zemljama imas u autobusu coveka koji sedi u malom odeljku koji prodaje karte, a ne vozac da ti preko ramena daje kusur dok vozi ako uopste i on ima.
U ''normalnim'' zemljama karte se kupuju pre nego sto se udje u bus i onda se pokazu vozacu ili kondukteru ako postoji.Jer zamisli da postoji taj mali odeljak i nastane haos u busu dok kupis kartu.

Ko sto si reko,ko sto kod nas vozac prodaje karte...A pritom gore stoji tabla ne uznemiravati vozaca u toku voznje,ma da.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ovde se karte kupuju samo u odredjenim ovlashcenim trafikama, ili na svakom ulazu u metro. Ne mora vozachu da se pokazhe karta (mada se neki i cimaju oko toga), al' mora da se otkuca. Dodushe, retko ko kupuje karte jer je vadjenje povlastice 5 minuta muke (rachunajuci polazak od kuce i dolazak do zheljene destinacije ;) ) Samo uzmesh sliku, odesh do trafike, oni ti daju vec napravljenu markicu. Mozhesh birati izmedju dnevne, nedeljne i mesechne (karte), kao i "karnet" - odnosno pakovanje od 10 karata (za jednokratnu upotrebu) koje izadje ~3 evra jeftinije nego pojedinachno kupljene. Za studente su posebne povlastice, oni imaju tzv. "Navigo" markicu. Ona se puni sa odredjenom sumom novca. Elektronska je, dakle nema provlachenja, otkucavanja i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Zashto je manjina koja ne kupuje kart/markice pametnija od vecine koja to radi? I opet da ponovim, ne pricam ovde da li je moralno shvercovati se, ali kad vec covek ima 6 kazni red je i da ih plati. da ili ne?

p.s.

Nemam tacne podatke, ali mi je nezamislivo da vecina ne kupuje.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ovde se karte kupuju kod vozacha !!!111oneone posto nikad nema mnogo ljudi koji korite bus tako da im se ne isplati da sire karte po Trafikama ili nekim posebnim mestima.

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

u najlepshem gradu u nemachkoj vozachi prodaju karte (istina onoj nekolicini koji nemaju povlastice) i svi su opusteni i bole ih uvo i mohi zamisli ti taj komunizam imati choveka koji 8 sati sedi u boxu i prodaje karte...molim te =o))

tako ti je u subotici. imas coveka u boksu, ulazi se samo na zadnja vrata (gde je i boks), a izlazi na ostala fino. pritiskom na dugme. ljudi lepo stanu u red i kupuju karte jedan po jedan. kad svi kupe kartu i udju, autobus krece.

u novom sadu shofer ima mashinicu za stancovanje karata, ulazi se napred, kupi se karta, i onda se svi voze.

sto kaze mohi, ovde ti vraca preko ramena dok vozi. stvarno treba odraditi akciju da se samo prednja otvaraju da ljudi udju, ko treba da kupi kartu kupi, ostali lepo cekaju, a ko izlazi, nek pritisne dugme i otvorice mu se. samo, mi nemamo takve autobuse, jbg. a vlada opsta nekultura, tako da cisto sumnjam da su ljudi u stanju da formiraju red. ovde je judima ostalo u genima da se guraju i ulecu u bas cak iako je prazan i ima mesta za sve da sednu. da ne pricam o toliko jadnoji bednoj otudjenosti da je ljudima frka kad treba da sednu pored nekoga u basu, nego vijaju prazno mesto, ili na duplom sediste sednu do prolaza, pa onda moras da ih dizes da bi se, a oni te gledaju kao zadnjeg slepca...

mrzim ovu zemlju i proklete srbe.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

tako ti je u subotici. imas coveka u boksu, ulazi se samo na zadnja vrata (gde je i boks), a izlazi na ostala fino. pritiskom na dugme. ljudi lepo stanu u red i kupuju karte jedan po jedan. kad svi kupe kartu i udju, autobus krece.

bilo je pokusaja da se to napravi i kod nas, ono svojevremeno dok je svaka trola imala konduktera, ako se secate, cak jos uvek mislim da idu te trole sto imaju to posebno mesto za prodavca.

mrzim ovu zemlju i proklete srbe.

mislim da si to odneo predaleko citajuci redove iznad. Generalno ima ljudi koji ne mogu da sede pored prozora iz hiljadu razloga, a ne samo zato da bi tebe blokirali da sednes, a ja nikada u zivotu nisam video da me neko gleda kao slepca kada mu kazhem da se pomeri da bih tu seo.

Sto se karata tice, po meni su resenje vremenske karte, mada bi tada trebalo da GSP manje zaradjuje, pa im se zato valjda ne isplati :) Plus za to treba dobra infrastruktura da mozes da kupis kartu na prakticno svakoj stanici kroz automat. Kada bi automati bili na svakoj stanici (ili barem vecini) ljudi ne bi imali potrebu da kupuju "kod majstora".

Link to comment
Share on other sites

prvenstveno sam mislio na opstu nekulturu koja se oslikava u nemogucnosti da 5 ljudi napravi red.

ako ciljas na to kada se ulazi u autobus, ja se slazhem sa tobom, jako ne volim kada hocu da udjem a neka baba se ugura ispred kao da joj zivot zavisi (a ono pocetna stanica), mada me isto tako iritira kada autobus stane na stanicu, a svi se natrpaju na vrata da im nesto ne pobegne, i onda ti moras da ih preskaces da bi uspeo da se domognes ulice.

a sto se subotice tice, nadam se da ne mislis da bi tako nesto moglo kod nas da se izvede? Pa iovako kasne autobusi, samo jos fali da bus stoji na stanici dok svi ne kupe kartu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije problem kad 5 ljudi treba da napravi red, vec 50 :))

Podrzavam lakijev predlog, tako je u pragu, prevoz i cekiranje karata funkcionisu besprekorno. Vozaca ne moras ni da cimas za kartu posto istu mozes da kupis u svakoj trafici, prodavnici, automatu itd. Mada moram primetiti da je kazna za voznju bez karte dosta manja nego kod nas, ovde je oko 1500 din. A ako zaboravis markicu a savata te kontrola, odes jednostavno sa tom prijavom u njihovu centralu, gde platis simbolicnu kaznu od 100 din. Case closed!

Link to comment
Share on other sites

Hvala bogu nisam placao kazne za prevoz, ali zar nije i kod nas nesto tako oko 1500 dinara? Bila je svojevremeno 1000 dinara, mada kapiram da sam skroz ispao iz tog fazona.

Steta je prava sto kod nas nema tako tih dodatnih featureo-va kao sto je upravo taj da doneses prijavu i markicu i platis simbolicnu kaznu, i kao sto je recimo mogucnost da se dzabe vozis prevozom ako imas kartu za neki poseceni sajam (kao sto je na primer sajam knjiga). Nekada treba razmisljati i o imidzu a ne samo pukom profitu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...