Jump to content

Trazim VEZU


Recommended Posts

to za sajmove sto furaju preko, mi se jako dopada...sacuvaj boze da se neko ovde seti toga, pa to je visa matematika i zajednicki rad vise drzavnih institucija, a to je nemoguce. tako da nije stvar u profitu, jer nemaju oni bog zna kakav gubitak od tih par hiljada ljudi koji ce se voziti za dzabe tih par dana sajma, nego jednostavno nesposobnost i nezainteresovanost za tako nesto.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kruko upao u depresiju a vi još raspravljate s njim :)

lako je da se u subotici ulazi na jedna vrata i kupuje karta kad imaju 150 hiljada stanovnika. zamisli takvu praksu na stanici u brankovoj, gde po pravilu izađe 2/3 putnika i isto toliko uđe. pa stajao bi autobus 15 minuta, a kolona autobusa koji čekaju da urade to isto bi se završavala negde kod banije, i trebalo bi 6h da pređeš od 29. do mosta..

u svim velikim gradovima se karte kupuju na trafikama ili automatima, a kod vozača su skuplje upravo da ljudi ne bi kupovali tu i pravili gužvu.

kad već teoretišemo, ja bih voleo da vidim jednu foru iz torina, mada verovatno da postoji i drugde. automati u kojima poništavaš kartu na njom odštampaju vreme, i onda karta važi narednih xy minuta, u bilo kom autobusu. zgodno kad se puno preseda, a istovremeno rešenje za zone - ako se dugo voziš, trebaju ti dve karte.

p.s. ovaj deijev video ne prikazuje ništa što malo starije generacije ovde prisutnih nisu gledale svakog jutra na putu do srednje škole.

p.p.s. samo da dodam da sam ja veoma zadovoljan kvalitetom javnog prevoza u beogradu. verovatno zato što pored mene prolazi ~20 linija, al opet, nikad skoro ne čekam, i jako retko je gužva. naravno, sad nailazi novogodišnja groznica i tu nema pomoći, osim da se ide peške.

Link to comment
Share on other sites

Ta fora sa vremenskim kartama je svuda u zapadnoj evropi gde sam bio. I ako se dobro secam uglavnom je sat vremena i ti u tih sat vremena mozes da promenish 20 prevoza ako hoces ali sve u svemu stignes sa jednom kartom uvek tamo gde hoces pa makar isao sa kraja na kraj pariza.

Druga stvar je zasto kod nas ta kulturna varijanta trafike/kod vozaca ne funkcionise je a: zato sto nema karata uvek ni kod trafike ni kod vozaca, b: zato sto kod nas 150 ljudi udje u jedan autobus a napolju malo gde ljudi stoje u gradskom prevozu stoga to prodavanje kod vozaca ne moze da funkcionise kod nas i to moraju promeniti.

Sve u svemu moralno pitanje ne placanja ostaje i dalje. Ako neces da platis bilo sta vec ces na crno da to kupis, onda nemas pravo da kenjas ljudima koji ne placaju povlastice/karte/kazne

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne secam se kada poslednji put nije bilo karte na trafici ili kod vozacha. a kod vozaca ako nema, molim lepo, kad naidje kontrola nikom nista.

p.p.s. samo da dodam da sam ja veoma zadovoljan kvalitetom javnog prevoza u beogradu. verovatno zato

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

@ deijev video

Vau, guzva u autobusu ...

btw, to ne opravdava to sto je taj autobus crn kao da je izasao iz rudnika. A voda nije toliko skupa.

Sto se karata tice, po meni su resenje vremenske karte,

kad već teoretišemo, ja bih voleo da vidim jednu foru iz torina, mada verovatno da postoji i drugde. automati u kojima poništavaš kartu na njom odštampaju vreme, i onda karta važi narednih xy minuta, u bilo kom autobusu. zgodno kad se puno preseda, a istovremeno rešenje za zone - ako se dugo voziš, trebaju ti dve karte.
Link to comment
Share on other sites

to su bili dani..

danashnja omladina ne zna shta ke kompresija [:D]

a imao sam situacije kada sam na onom zglobu,na sredini autobusa, skoro ceo put do zemunske gimazije visio kao majmun na sipci jer nije dole bilo mesta za kese od baba koje su nosile zelenish za pijacu. A da ne govorim o situacijama kada bus chekash po sat vremena ili ti se pokvari pa idesh pet kilometara peshaka do kuce u decembru a nosish devojku na krkachama...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Проблем је што у осталим европским метрополама имате метро, који у Београду никада неће моћи да заживи због очајне инфраструктуре канализације, то је главни проблем, тек кад се уложе милиони евра у сређивање инфраструктуре тек онда могу да се уложе милиони за израду метроа, што би преполовило број путника аутобусима :)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

..nosish devojku na krkachama...

nemoj sad da za svoj papuchizam prebacujesh krivicu na GSP [:D]

najgori momenat su definitivno bili likovi koji su stajali na onim kukama shto spajaju dva tramvaja.

al smeshno mi shto pokushavaju da rasterete putnu mrezhu u gradu, a u isto vreme je javni transport na koji zhele da prebace gomilu vozacha skroz sjeban..

Link to comment
Share on other sites

kruko nemoj hejtujesh toliko :d.

mohi nemoj sernjash opet keve ti :P. Verovatno imam vishe legalnog software-a na kompu nego pola korisnika interneta :P. Sad ce neko da mi kenja jer koristim winzip koji nije placen, o m g!

Kad budu doshli i naplatili mi kaznu, ja cu da odem i da je PLATIM a necu da se zalim kako su mi otpustili ortaka koji mi je sve to sredjivao jer je, jebiga bedak, mnogo krao.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...