Jump to content

SP u Odbojci, Japan


Lucky

Recommended Posts

Red bi bio da otvorimo topic o odbojkasicama koje nizhu pobede na svetskom prvenstvu. Cuo sam da ih zovu "alise", don't know why ... No ipak, svakako su uradile mnogo pobedom protiv Italije i Kube, potom preokrenule mech protiv Perua a danas lako dobile Egipat. Uz to, bio je jedan sjajan poen u trecem satu negde pred kraj, sigurno ce biti neki "play of the week" u nekoj emisiji / na netu.

Grupa im se ukrsta sa Poljskom, Juznom Korejom, Japanom i Tajvanom, sto ce biti zaista teski mecevi, pa se nadamo da ce i ti proci najbolje moguce po nasu reprezentaciju :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa dobro, nije da bas niko nije obracao paznju, prosle godine kada su igrale ono prvenstvo, dal' evrope ili tako nesto, bilo je publike, cak sam i tome pisao ovde. Ali se slazhem da su dosle kao outsiderke, manje vise, a uradile dobre stvari. Al' bas ce im biti zajebano u nastavku grupe. Generalno bi Tajvan mogle da dobiju i Poljsku nesto tezhe, a za Japan i Juznu Koreju bi bio chist tjar.

Link to comment
Share on other sites

joj,ja htedoh otvoriti topik 2 days ago,ali zaboravih...sve u svemu,poceo sam da navijam sat da bi ih pratio...svaka im cast...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Obavesticemo te kada bude na dnevnom redu :}

Dobile su i turkinje, i to 27:25 / 25:22 / 25:15, a i vidi se da su se danas bas sjajno provodile, bile radosne, vesele i super raspolozene, sto je po meni vaznije od same pobede.

Sad dva dana pauze pa se igraju mecevi u okviru nove grupe.

Link to comment
Share on other sites

@ anja - sta znam, simpa je ona, ali mi je gledanje zenske odbojke nekako blizhe zbog nekih drugih clanova ekipe, a i kolektiva all together ;)

vec sam naglasio da se zenska odbojka gleda zbog brazila :D

#3 Candace Parker

#5 Robert Horry

#13 Dejan Milojevic

#23 Mark Teixeira

#66 Mario Lemieux

#87 Sidney Crosby

Link to comment
Share on other sites

E mogu ti reci da sam ja bio prijatno iznenadjen odredjenim clanovima ekipa protiv kojih su igrale ove nase. Nekako te odbojkaske ekipe mozes da podelis na one najgore zenturache i ok devojke, pa se tu lako covek snadje ;)

@ topic - Srbija!!! :)

Uspesno je savladana i reprezentacija Koreje, sto je jako vazna pobeda iz prostog razloga sto em je prva u drugom krugu takmicenja, a em je protiv azijske ekipe sa kojima nase devojke nisu bas imale iskustva. Ne secam se tacnih rezultata, ali mislim da je bilo nesto kao 25/23, 25/19 i 25/22. Ima ona koreja par nezgodnih igraca, ali smo ipak dobili :)

Sledeci mec je sutra uvece, protiv Poljske, sto bi mogao biti i prvi problem za nase. Iako poljakinje nisu nesto u formi, mislim da protivu njih imamo bas neki veci negativan skor, a i aktuelne su prvakinje Evrope.

e da, ove nase su sad leptirice. cisto ako vas neko pita ;)

Link to comment
Share on other sites

Woohooo ... ode i Poljska! Zaboravih da vas izvestim jos jutros oko ses', al' evo, vidim da niko nije pa cu ja. Moram priznati da sam mislio da ce mec biti znatno tezhi, jer su Poljakinje ipak prvakinje (eto rime) Evrope, kad ono - 25:15, 25:22, 25:14, otprilike za chuku vremena, tj. nesto malo jache.

Situacija je takva da sada preostaju dva mecha, Taipei popularno nazvan, kao i Japan. Sa ovom drugom ekipom igramo u subotu u 10h ujutru, pa eto prilike da to svi odgledaju, a sa Tajpeiem u nedelju u pet ujutru. Ukoliko zabelezhe samo jednu pobedu u ova dva meca zagarantovan im je prolazak u polufinale, bez obzira na bilo koji drugi mech, a imaju i jedan od boljih odnosa poena, ukoliko "zagusti".

Repriza danasnjeg meca je u 18h, pa ko hoce da se malo ukljuci, bilo je nekih zaista sjajnih poteza, a i reprizno to nece trajati duzhe od 45 minuta ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma pusti, ovaj drugi set jos ispade i zajeban.

A vidi kako su iskusni ovi japanci, prave pauzu izmedju drugog i treceg seta od 10 minuta kad gube, da se konsoliduju. Kapiram da to ne bi uradili da oni vode sa 2:0 ;))

Sve u svemu, 2:0 je zeznuta prednost, samo da sad ne posustanu.

Link to comment
Share on other sites

2:2 je u setovima sada...

ide im lose,mada je neizvesno...

ajde napred nase !!!

edit- dobile japanke 15:11 na kraju... znaci sa 2:0 na 3:2 za njih su stigle , steta za nase stvarno...

Edited by Wanderer

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

jbg, i koje su to fore sa 10 min pauze(mada chini mi se da je to trajalo i malo duze)?to nas je pokopalo.

kako stojim sad, jer moramo da dobijemo tu sutra?

Edited by urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...