Jump to content

Ustav



Recommended Posts

Koliko VI bojkotaši i vam slični čedisti, sva svoja negativna zapažanja (koliko god bila tačna, kao npr. ovo poslednje Shekkovo) vezujete samo za Srbiju. To o čemu ti pričaš Shekk, je široko rasprostranjen fenomen poznat u političkoj teoriji pod imenom "catch all parties". I to je prisutno u svim zemljama sa demokratskim političkim sistemom, od Amerike do Francuske...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hajde sada (još jednom) RAZMISLI oko te matematike...

A Čedu volim kao Koka kolu - hladnog i na stolu! [:D]

Shta ima da razmishljam oko matematike iz prvog razreda? Ljudi koji nisu izasli bi pre glasali protiv nego za referendum stoga bi (u slucaju da tih 5% glasa ne) izlaznost bila 58.3% za bi bilo 27.39% ukupnog tela, a protiv 30.91% ukupnog tela sto bi znacilo da je 53.01% izaslih reklo ne.

Nemam nikakav preteran odnos prema Chedi ali to sto ga vi tolko iskonski mrzite i pljujete izmishljotinama (da bilo ko moze da potvrdi bilo sta od toga davno bi to uradili) me samo podseca na ono kolko su Djindjica pljuvali i zasipali optuzbama bez dokaza.

Elem sto se tiche toga dal su ukrali ili ne, apsolutno je nebitno posto vidim da bi veliki broj vas odobrio i da jesu stoga predosecam za jedno 4-5 dina masovnu izbornu kradju partije/predsednika koji tada bude na vlasti i idemo opet iz pocetka ...

I sta da vam kazem vise za ustav sto ova slika nece

vsrbija_ustav.jpg

PS: dajrektume zar ne vidish kolko si retardiran i kolko te i istomishljenici tj pardon ovi shto ti diktiraju mishljenje ne zarezuju pet posto ... ajde mani nas se i idi na neki ala obraz forum ... ali avaj tamo neces imati sa kim da se svadjas ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mohi ode ti u krajnost, poredis Cedu i Djindjica. A i sta fali posteru? Ljudi teraju ideologiju Velike Srbije kad svi ostali se koncentrisu na nezavisno Kosovo, Vojvodinu kao republiku i Beogradski pasaluk. Koriste svaku priliku da to guraju u javnost, rade ono sto bi svako drugi na njihovom mestu.

Mada postoji i sansa da su im to ostali stari posteri pa su samo prestampali preko "Glasajmo za novi Ustav" :))

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

tako je Crnjo!!!

onda prodamo te stanove po jugu Srbije, uzmemo jos vise para i prodamo sve ostalo po Srbji, sve doselimo u Beograd, nabavimo na crno jednu atomku, i dignemo se svi u pizdu lepu materinu, i gotova stvar...

Sorry matori, nisam dovrshio misao:

...a onda kad zbrinemo te jadne ljude, oma dizhemo ZID izmedju KiM i Srbije po uzoru na onaj izmedju

Izraela i Palestine, kule po zidu, na kulama tureti i snajperi koji okidaju sve sto mrdne 2km blizu zida

i lepo nama lepo njima... oni imaju svoju usranu zemlju, mi imamo svoju, STROGO definisanu i ogranicenu,

ne pustamo ih u zemlju, pa neka ne udjemo u EU 10000 godina bole me paja, al ce da se zna neki red...

I da se zivi od RADA, jos to kad se uvede, ima EU da nas moli da primimo mi nju koliko ce nam skociti

standard, al sad poznavajuci srbe i nas mentalitet reci koliko je to ostvarivo bez nekih biolosko-genetskih

malverzacija sa narodom ?

I ne brigaj matori, dobro znam kakav je PAKAO zivot onim sirotim ljudima dole, samo necu da ih lozhim da

"izdrzhe jer ce pravda na kraju pobediti" jer PRAVDA ne postoje, postoje samo sposobni i nesposobni

DRAJVERI koji umeju da manevrishu u ovako usrana vremena...

I najvise mi se kenja kad na trenutak postanem pozitivan i optimistican po pitanju ove zemlje a onda odem

na razgovor za posao a direktor me gleda kako sam lepse obucen od njega, ne slusa sta mu pricam

i nezainteresovano zeva dok mu iza paravana klinka koja slasno pushi vec popunjava obrazac za prijem

na to radno mesto za koje sam doshao da konkurishem... Ili umesto klinke neki njegov mali sestric sa

trogodisnjom srednjom koji je juce izvalio kako se pravilno shutdownuje Windows...

Dok je korupcije ne mrdamo mi NIKUDA !!!

O tajkunima i slicnima koji su se obogatili 90-tih a sada vlast NE SME da ih pita odakle im to

necu ni da pocinjem...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jedan od tih koji su izasli i glasali protiv a cedu mozete u nebo da dizete posto da nije njegove anti kampanje dosta ovih ljudi koji namerno nisu izasli bi glasalo protiv i ne bi se izglasao. Pritom da ustav nije prosao zbog neizlaznosti opet bi se taj isti ustav predlagao, a da je odbijen morao bi da se menja i zato je trebalo izatji i retji ne cisto ako nekome nije jasan motiv za izlazenje i glasanje protiv.

Shta ima da razmishljam oko matematike iz prvog razreda? Ljudi koji nisu izasli bi pre glasali protiv nego za referendum stoga bi (u slucaju da tih 5% glasa ne) izlaznost bila 58.3% za bi bilo 27.39% ukupnog tela, a protiv 30.91% ukupnog tela sto bi znacilo da je 53.01% izaslih reklo ne.

[:D][:D] Eto, to je ta naša samoproklamovana intelektualna elita! Reci mi care, kako bi izlazak onih koji su bojkotovali smanjio natpolovičnu većinu UPISANIH koji su glasali ZA? Je l' treba i da obojim?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Не дирајте ми Чеду, он је угледни београдски наркоман.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Не дирајте ми Чеду, он је угледни београдски наркоман.

brate sta ima loshe u tome... cisto belo.. sigurno belo... i tata bi sine... samo standard me jebe [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Sorry matori, nisam dovrshio misao:

...a onda kad zbrinemo te jadne ljude, oma dizhemo ZID izmedju KiM i Srbije po uzoru na onaj izmedju

Izraela i Palestine, kule po zidu, na kulama tureti i snajperi koji okidaju sve sto mrdne 2km blizu zida

i lepo nama lepo njima... oni imaju svoju usranu zemlju, mi imamo svoju, STROGO definisanu i ogranicenu,

ne pustamo ih u zemlju, pa neka ne udjemo u EU 10000 godina bole me paja, al ce da se zna neki red...

I da se zivi od RADA, jos to kad se uvede, ima EU da nas moli da primimo mi nju koliko ce nam skociti

standard, al sad poznavajuci srbe i nas mentalitet reci koliko je to ostvarivo bez nekih biolosko-genetskih

malverzacija sa narodom ?

I ne brigaj matori, dobro znam kakav je PAKAO zivot onim sirotim ljudima dole, samo necu da ih lozhim da

"izdrzhe jer ce pravda na kraju pobediti" jer PRAVDA ne postoje, postoje samo sposobni i nesposobni

DRAJVERI koji umeju da manevrishu u ovako usrana vremena...

I najvise mi se kenja kad na trenutak postanem pozitivan i optimistican po pitanju ove zemlje a onda odem

na razgovor za posao a direktor me gleda kako sam lepse obucen od njega, ne slusa sta mu pricam

i nezainteresovano zeva dok mu iza paravana klinka koja slasno pushi vec popunjava obrazac za prijem

na to radno mesto za koje sam doshao da konkurishem... Ili umesto klinke neki njegov mali sestric sa

trogodisnjom srednjom koji je juce izvalio kako se pravilno shutdownuje Windows...

Dok je korupcije ne mrdamo mi NIKUDA !!!

O tajkunima i slicnima koji su se obogatili 90-tih a sada vlast NE SME da ih pita odakle im to

necu ni da pocinjem...

Леп план али не ваља да се одричемо територије тек тако, нек окупирају није битно али једног дана КиМ ће опет бити под српском влашћу, а ако потпишемо да то није више наше то значи да никада више и неће бити наше, временом можемо да повратимо контролу над територијом ако будемо водили паметну политику.

Живеће се од рада, полако, ми смо 10 година били у заточеништву треба времена да се среде ствари, када том директору буде зависио посао од сваког радника онда неће унајмљивати неспособне идиоте да му раде посао, па ни најгора будала неће да запосли некога ко ће му уништавати посао, ето када све буде приватно онда неће више бити везара и фукси по предузећима они ће онда продавати на бувљаку а они са бувљака који знају да раде посао биће примљени у фирме јер су завршили факултете.

Једини проблем целе приче је што држава не јемчи социјалну заштиту радника код приватника, буквално приватник може да вас отпусти кад он жели било то морално или не са његове стране, то јесте мало сурово али засигурно ћемо се ослободити приучених неспособних људи.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

brate, nemanja, ne kapiram zašto međunarodnu politličku scenu kapiraš kao svet bez advokata iz simpsonovih. ako rat shvatimo kao ono kad A puca na B, onda je on možda gotov do daljeg; ako proširimo kontekst na borbu za kulturni i ekonomski prosperitet na prostoru evrope i sveta (a upravo na to draško misli) onda smo daleko od bilo kakvog kraja, pa makar i nesrećnog.

Link to comment
Share on other sites

ne radujem se ustavu, koliko ne zelim da trosim josh 5 miliona evra i pola godine na novo glasanje. A josh vishe ne volim da pratim instrukcije buntovnika bez razloga osim onog koji se zove lichna dobit, buntovnika chiji je bunt samo maloumna gluma, koji je od neafirmisanog dramaturga postao afirmisani politichar u dzipu,armani odelu, i to i kada nije bio potpresednik vlade.

kada mi objasnih kako je to moguce, i kako on radi i predlaze nesto u opstu drustvenu korist onda cu glasati kao ti. To ne vazi samo za chedu nego i druge proevropske i neevropske politichare koji su pre sest, sedam godina svirali u zvizdaljke a sada slave rodjendane na vrhu Usca.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

nevezano za temu, ozbiljno, nervira me kad neko u ozbiljnoj raspravi koristi engleske reci koje imaju sasvim adekvatan prevod na srpskom, drugo su obogacene fraze koje bi na srpskom morali objasnjavati s tri reci, poput prethodnog 'adekvatan', ali relevant = bitan .. nhf :)

nisi u pravu. pridev relevantan je uvozom u srpski dobio specifično značenje, bitan za tekuću priču, te je sa aspekta i najvećeg jezičkog puritanca njegova upotreba opravdana.

A da pitam vas koji ste bojkotovali ustav shta to ima loshije u novom ustavu od onog u starom?

ovo izbegavam da ih pitam jer očekujem poprilično nebulozne argumente. no eto, pitanje je postavljeno.

ja sam čuo do sada dva argumenta koje prihvatam, a to su da privatna svojina treba da bude istaknuta u tekstu ustava kao dominantni i preferirani vid vlasništva (ovo nije suštinski argument ali ako možemo da vodimo semantičke rasprave oko definicije republike onda možemo i oko nečega kudikamo opipljivijeg) i da mandati u parlamentu treba da pripadaju poslanicima, a ne strankama, kako bismo jednog dana kad se parlamentarizam ponovo razvije u srbiji imali poslanike koji glasaju prema svojoj savesti a ne prema stranačkom diktatu.

obe ove stvari je rekao jedan čovek, a ostali kontraši uglavnom prde o tome ko je doneo ustav, da li je bilo javne rasprave i da li je koštunica lopov; ustav nisu ni pročitali i kad ih pitaš na osnovu čega su onda protiv uglavnom odvale KO GA JE PISAO NEMORAM DA GA ČITAM OLOLOL

Link to comment
Share on other sites

nisam neki uber gramaticar, ali mi je logicno ako se rec koristi u odredjenoj prici i pripada konkretnom kontekstu da ne moze znaciti bitan za stevine sljive, neko za tekucu pricu

sto se tice ustava

'u izve

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...