Jump to content

problemi sa trojancima i(li) virusima


noodle

Recommended Posts

U poslednje vreme mi komp napadaju trojanci ili virusi. Kad skeniram antivirusom on ih prebaci u karantin i ja ih obrisem. Medjutim ubrzo se ponovo pojavljuju i ne znam kako da ih se trajno resim. Imam BitDefender 9 Pro Plus i svaki dan ga updejtujem (mozda nije vazno ali imam jos i Ad-Aware SE Personal i Windows Defender i oba svakodnevno updejtujem).

I jos nesto. Desava mi se kad radim na kompu da mi posle izvesnog vremena izbaci prozor u kome pise da je

virtual memory mala i onda moram da ga restartujem da bi ponovo sljakao. Znam gde se nalazi (system properties >> advanced >> performance >> settings) ali ne znam sta treba da radim da bi to sredio.

Pomagajte!

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam bitdefender, i mogu ti reći da je ostavio jako loš utisak na mene - dakle, blaga prepouka: zameni ga za nešto bolje, tipa Nod, ili KAV, ili možda Avast (to su ovde negde hvalili, ne znam koliko je pouzdano... Ja sam sa Nodom prezadovoljan...)

Windows Defender mi baš nije nešto poznato, ali znam iz ličnog iskustva da AdAware SE već odavno ne predstavlja pouzdano rešenje (izvrtim ga, ne nađe ništa, a posle neak druga dva programa nađu spyware komponente na mašini). Otprilike da je najbolje rešenje Spyware Doctor, a ja uz njega korostim još i Spybot S&D, i rade posao. (Ljudi još hvale i, čini mi se, Spyware Sweeper) Probaj sa ovim stvarima...

A za to drugo moraš reći konfiguraciju, i šta radiš na kompu - Generalno, trebalo bi da izabereš fiksnu veličinu page file-a, recimo 2048-2048MB (obavezno prvo obezbedi dovoljno prostora na particiji gde će pf biti smešten...). Mada, ako imaš premalo rama za ono što radiš na kompu, teško da će šta pomoći. Možda da malo pročešljaš sajtove koji se bave tweakovanjem windowsa, i pogledaš koje bi servise mogao da pogasiš, i time oslobodiš malo sistemske resurse...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja jedno malo pitanjce, nadam se da ne smeta...

u folderu

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Dr Watson

imam tekstualni fajl (ili je samo takva ikonica) drwtsn32 veličine 1.04 GB!, i pored njega user.dmp, veličine 0kb. Dakle, šta je ovo? Niti mogu da ga otvorim, niti da ga obrišem, niti da ga unlockujem, ništa, a takođe mislim da pre nije bio tu...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Isto koristan program protiv spywarea je i Spyware Blaster, jednostavno blokirash sajtove sa sumnjivim sadrzhajem i nema problema. Ja sam prezadovoljan...

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

^^vec sam ovako uradio, ali imao sam probleme.

izvinite sto postujem tako retko.

Spyware Doctor i Spybot - Search & Destroy sam instalirao.

za sada sam zadovoljan. pu, pu pa da tako i ostane.

isto sam instalirao NOD32. da li radi i kao firewall?

evo sta mi je BitDefender izbacio zadnji put kad sam skenirao (pre nego sto sam se prebacio na NOD32):

Trojan.Dropper.Pakes.BK

Trojan.Agent.AMX

BehavesLike:Trojan.Downloader

Generic.Malware.SMYVdg.D93DC46D

Trojan.Zlob.Gen

Trojan.Proxy.Horst.CG

Link to comment
Share on other sites

nod32 + outpost fw, nema glava da boli, te bitdefendere i sl sranja batali.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

od pre 3-4 dana imam problem sa outpost.

blokira mi konekciju, prekida download...

onda moram da se diskonektujem pa ponovo da se konektujem da bi sve bilo ok, ali posle deset min. opet!

evo sta mi izbacuje:

Ethernet Attack

Host tampers its IP addresses.

Attacker's MAC: **.**.**.**.**.**

Attacker's IP: ***.***.***.***.****

Link to comment
Share on other sites

to je obichno znak da ti neko skenira komp, tj problem se uglavnom javlja kod p2p menadzera. meni se to veoma retko deshava, tako da nikada nisam neshto chachkao po configu. elem.

option/plug in setup/attack detection/ethernet/igraj se malo sa opcijama, verovatno je u pitanju arp filter, s druge strane evek mozesh u advanced da unesesh izuzetke od pravila, u zavisnosti od toga shta koristish za download.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

pa iskljuchivanje arp-filtera bi trebalo da reshi problem, ali onda dolazimo do drugog pitanja, a to je koliko je u tom sluchaju komp bezbedan.

what klg said je ono shto te verovatno muchi, mislim da je relativno skoro bio i neki topic o tome.

Edited by urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...