Jump to content

Gothic 3


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

u kom smislu normalno? perfomanse su ok? mislim seckanje i to, ili bugovi, divlje svinje i te zezalice

pa to sa svinjama je bas realno..sta mislite koliko je sansa da prezivite napad pobesnele divlje svinje:)????

:))veoma veoma male,sem ako ne trcite brzo ili koristite magiju (afrikanci trce brzo, a za magiju pa price se nesto o tibetancima...;)))

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

A sta mislis kolika je verovatnoca da prezivis susret sa orkom ili zmajem, ili da bacas magiju uopste? [:D]

realno mnogo mnogo mala:)) ali ipak vece nego da prezivis svinju:)

pigzzzz rulezzzz [:D]

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

odradio sam sve ono shto si napisao i gle chuda, nisam se iznenadio. :[

isto renda i qload i qsave su sve samo ne quick. u stvari, sva uchitavanja su ostala ista... a ako ne ista onda minijaturno promenjena :[

imam 1giga rama i 6600gt i sve mi je na lowest btw.

E sad... lol... imamo slicnu konfiguraciju [:)].

Dakle, imas najnovije driver-e (ForceWare 94.24 i nForce 5.11 (pretpostavljam da imas nForce 3 chipset)), instalirao si official 1.12 patch, zatim unofficial 1.3.1 community patch (i otkacio poboljsanja za ge3.ini fajl - ovo je jako bitno) i fix-ovao gothic3.exe da podrzava adresiranje vise od 2GB memorije (doduse u ovom zadnjem koraku, ja sam ponistio izmene koje fix pravi u boot.ini fajlu, a velicinu pagefile-a sam satavio na 2048 - 2048 (2x1GB)).

Sa ovim izmenama ja sam osetio 40 - 80% brze ucitavanje.

MSc
Link to comment
Share on other sites

aj ako te ne mrzi, da meni nubu korak po korak objasnish kako da otkachim poboljshanja za ge3.ini fajl... sa sve fixovanjem exe fajla da podrzhava adresiranje vishe od 2giga memorije, sa sve onim ponishtavanjem izmene u boot.ini fajlu :((

bash pojma nemam shta je shta ovde a igra mi se gothic do bola. a bol is what i get kada igram sa ovim uchitavanjem :((

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Ponavljam, Driver-i su jako bitni.

1. Sveze instaliras Gothic 3

2. Patch-ujes official 1.12

3. Patch-ujes unofficial patch (negde u pola wizzard-a imas da otkacis "Better ge3.ini values")

4. Download-ujes NoDVD sa GameCopyWorld-a (manju arhivu ~3.5MB, ne onu od ~6MB), i crack-ujes gothic3.exe, game.dll i engine.dll

5. Iskpoiras gothic3.exe u folder gde si raspakovao fix koji se nalazi na linku u mom topick-u, pokrenes "Gothic 3 Fix.bat" odgovoris na pitanje "Is your system runing Windows XP?" sa "y" i tada se u gothic3.exe upise sta treba... zatvoris "Gothic 3 Fix.bat".

Premestis fix-ovani gothic3.exe nazad u game-folder.

Desni klik na "My Computer", odaberes "Advanced" tab, kliknes na "Startup and Recovery" (Settings dugme, trece po redu), kliknes na jedino Edit dugme u novootvorenom prozoru i na kraju reda u tekstualnom fajlu, koji si "Edit" komandom otvorio, izbrises " /3gb":

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer /3gb

menjas u:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

lupis save i kraj.

Ucitavanje moze da zavisi i od brzine HDD-a i RAM-a... ja npr. imam HDD: WD Caviar 250GB sa 16MB cache, a RAM mi radi u Dual-Channel modu.

Takodje, zgodno je podesiti da velicina page-filea bude jednaka 2x kolicini RAM-a. To se takodje radi u "Advanaced" tab-u, s' tim sto se klikne na prvo "Settings" dugme, pa sad na novi "Advanced" tab, kliknes "Change", obelezis "Custom size" i stavis 2x kolicinu svog RAM-a (ja npr. imam 1GB RAM-a i stavio sam "Initial size(MB)" na 2048 i "Maximum size(MB) na 2048). Ovaj korak trazi restart.

Edited by Death Egg
MSc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...