Jump to content

Enigma je reshena!


`Dr. Nick Riviera`

Recommended Posts

Text kaze sledece:

Jedan britanski filozof i naučnik rešio je enigmu koja odvajkada muči čovečanstvo - ko je stariji, jaje ili kokoška...

Džon Brukfild tvrdi da je 'pobednik' jaje. Brukfild je ključ milenijumske enigme pronašao u činjenici da genetski materijal ne evoluira tokom života nekog organizma. Prema tome, prva ptica koja je postala kokoška najpre je morala da postoji kao embrion unutar jajeta.

Po mišljenju tog profesora sa Univerziteta u Notingemu, organizam koji živi unutar jajeta mora da ima isti DNK kao kokoška koja će postati. Taj specijalista za evolutivnu genetiku rekao je britanskim listovima da 'bez ikakve sumnje može da se zaključi da prva živa materija te vrste mora da je jaje'. 'Jaje je sigurno starije od kokoši', tvrdi Brukfild.

Njegove zaključke podržali su profesor Dejvid Papino sa Kraljevskog koledža u Londonu i predsednik britanske federacije uzgajivača pilića Čarls Berns. Po rečima Dejvida Papinoa, prvo pile je moralo da se izadje iz jajeta koje je snela neka druga vrsta, ali je to bilo jaje kokoške jer je u sebi nosilo embrion pileta. 'Sledi zaključak da je jaje starije od kokoši', kazao je Papino.

Po Bernsovom mišljenju, koje su preneli 'Tajms', 'Dejli mejl' i 'Indipendent', 'jaja su morala da postoje mnogo pre izleganja prvog pileta'.

jaje_200.jpg

Link to comment
Share on other sites

e ovo je totalno glupa rasprava to start with....

1) prvo je nastalo jaje ( cenim od neke vrste dinosaurusa ili sl.)

2) ako se misli na kokosije jaje.... i to je skroz bezveze.... jer kokoska nije evoluirala u 2 sekunde(bila sam mali pterodaktil, i ODJEDNOM sam pocela da kljucam), jer je to posledica godina evolucije, tako da ni kokoska ni jaje nisu prvi nastali....

3) sledeci put kad neko pita reci mu da je prvo PETAO nastao i problem resen [:D]

Link to comment
Share on other sites

pravo pitanje je - ko je stariji, kokoska ili petao? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

nije mi samo jasno kako su pravilno utvrdili granicu preloma kad je ta neka zivotinja postala kokoshka .. mislim zar je moguce da kokoshka je odluchila da chisto postane sledecim rodjenjem ili je to "znanje" preneto iz prethodne "generacije"

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

a da ti prichitash osnovni post? =o)

" genetski materijal ne evoluira tokom života nekog organizma. Prema tome, prva ptica koja je postala kokoška najpre je morala da postoji kao embrion unutar jajeta"

Link to comment
Share on other sites

kako genetski materijal ne evoluira tokom zivota ? shta evolucija se deshava samo na embrionoj fazi prostim "dogadjajem" .. bah mozda sam suvishe smozden da svatim sada ovu temu :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

evidentno =o)

znachi...polaaaako ;o)

govorimo o vishetjelijskim organizmima maude

da, tokom zhivota ce se desiti promene na nekim od celija, nekad dobre, chestje loshe (primeti su mladezhi i rak)

ali!

da bi preneo tu promenu na sledece pokoljenje mora da dodje do promene u celijama koje ce stvoriti potomstvo tj jajna celija i spermatozoid (gameti)...mozhe i sam zigot (kad se spoje 2 gameta) ali on se relativno brzo deli i jako je malo verovatno da ce ga spoljashnji mutageni impuls potrefiti bash tada kad je to jedna jedina totipotentna celija (ona koja je u stanju da da sve ostale, razlichite celjie jednog vizhetjeliskog organizma)...

zato u prirodi nema nindzha kornjacha

jer se mutacija na JAJNIM CELIJAMA roditelja ogleda tek u promeni da potomstvu, u tome je ceo fazon

zato ljudi u cernobilu nisu postali zergovi oma, ali su im ozraceni jajnici i jajtza - tu je nastuplia mutacija - i sad prave male x-mene...

zato:

neka ptica je imala spoljni uticaj pod kojim joj se jajna celija izmenila i rezultat te mutacije je kokosh'

Link to comment
Share on other sites

Pa ne evoluira. Genetski materijal evoluira samo u momentu kada se meshaju dva genetska materijala - tj. u momentu oplodjavanja. A jedinka moze da mutira, no to je malo drugachiji proces...

edit: eto Kole me pretekao :)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

evidentno =o)

znachi...polaaaako ;o)

govorimo o vishetjelijskim organizmima maude

da, ali kako cesh da odredish nijansu ili trenutak u kome je neki tamo Hulabula evoulirao u kokoshku , to je valjda maud pitao.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

аман људи, питање је заправо да ли је прво настало јаје или биће које је снело јаје. кокошка је само један еволутивни корак (последњи) у низу излегања из јаја и сношења јаја...

пфффффффф...

у том случају морам рећи да је биће које је снело јаје по себи старије од јајета по себи, јер јаје је морало бити СНЕСЕНО да би било јаје, док биће које је снело јаје није нужно морало бити ИЗЛЕГНУТО из јајета.

хихихихи... [:p][:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

no hombre

it's always the egg

jerbo ako kokoshku definishesh kao "bitje" onda jaje ne mora da bude kokoshije jaje...a ono iz chega se "bitje" izleglo/rodilo/whatever je bila oplodjena jana tjelija tj jaje = caoszdravo =o)

Link to comment
Share on other sites

zamislite samo gospodju Pterodaktilku kako se iznenadila kad je snela kokosku

a tek kako je objasnila gospodinu Pterodaktilu da ga nije varala [roflmao]

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

zamislite samo gospodju Pterodaktilku kako se iznenadila kad je snela kokosku

a tek kako je objasnila gospodinu Pterodaktilu da ga nije varala [roflmao]

Pa s kim pobogu da ga vara, sa gosn. Pra-Pevcom koji nije postojao? [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...