Jump to content

S(CG)


Recommended Posts

ja mislim da bi ovu temu trebali da zatvorimo sada da drashko malo iskulira i da ne pricha neke gluposti. lepo sam rekao da treba raditi na konsolidovanju redova, prvi put posle ko zna koliko godina ta prilika nam je i pruzena iako je vecina svata kao loshu vreme ce pokazati da je bolje tako da se konachno zavrshe neke priche pa ma koliko on nebulozno iz ovog sadashnjeg ugla izgledaju.

(samo za drashka)

kao shto bi vi rekli BOK

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prema preliminarnim rezultatima RRK, za nezavisnu Crnu Goru glasalo je 219.683 građana, a za zajedničku dr

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li imate prijatelje koji su pokusavali da se zaposle u crnoj gori... ali u poslednjih 5 i vise godina svaki put su odbijani jer su im rekli da su iz srbije i da zbog toga ne moze... ja poznajem 10ak blizih ortaka koji su bili u toj situaciji... o cemu mi ovde pricamo... more im je skrnavo prljavo malo nekultorno smrdi a kosta... pa ko je promolio nos napolje bar dva puta zna o cemu pricam... nema razloga da se revansiramo ni za sta samo da postupamo prema njima kao sto to oni rade prema nama i da malo zivne ova srbijica...

red je da se i crnogorci osecaju kao stranci u srbiji kad se ja osecam kao stranac u crnoj gori u proteklih 10 godina...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Yevod: Brate kenjash, nije to jugonostalgija, vetj chinjenitza da Srbi i Srbija opet ispadaju tamo neki ugnjetachi. Tako da je najbolje, poshto je ovo sve preraslo u shpansku seriju, riba je raskinula sa nama, da se okrenemo sebi i svome.

Kako stvarni stoje ostatjemo i bez Kosova, ali ajde jednom za svagda da povuchemo crtu, pustimo sve koji otje da odu nek odu. Evo i Vojvodjani nek se izjasne, molim lepo, i nek idu.

Sa shpitarima i svima ostalima koji nam okrenu ledja treba samo mudro. Bez ikakvih popushtanja. I ne serite mi tu o povlashtjenim onima, povlashtjenim onima (riba te shutira, a ti njoj jaoj ja te volim). Ako hotju da odem u Podgoricu, ponetju pasosh i to je to. Chist rachun, duga ljubav.

Shto se tiche Crne Gore, za njih zezanje tek pochinje...

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

@Yevod: Brate kenjash, nije to jugonostalgija, vetj chinjenitza da Srbi i Srbija opet ispadaju tamo neki ugnjetachi. Tako da je najbolje, poshto je ovo sve preraslo u shpansku seriju, riba je raskinula sa nama, da se okrenemo sebi i svome.

Kako stvarni stoje ostatjemo i bez Kosova, ali ajde jednom za svagda da povuchemo crtu, pustimo sve koji otje da odu nek odu. Evo i Vojvodjani nek se izjasne, molim lepo, i nek idu.

Sa shpitarima i svima ostalima koji nam okrenu ledja treba samo mudro. Bez ikakvih popushtanja. I ne serite mi tu o povlashtjenim onima, povlashtjenim onima (riba te shutira, a ti njoj jaoj ja te volim). Ako hotju da odem u Podgoricu, ponetju pasosh i to je to. Chist rachun, duga ljubav.

Shto se tiche Crne Gore, za njih zezanje tek pochinje...

da po tebi najbolje celu Srbiju da podelimo okolnim zemljama,i to na tacni a to sto su se nasi preci borili ginuli crkavali trpili i da nekazem sta vishe to nikom nista...

kao ko ih jebe a ???

Jel si ti prirodno pametan ili idesh na casove genije ? :))

Link to comment
Share on other sites

(samo za drashka)

kao shto bi vi rekli BOK

:*

ћераћемо се још... [^]

Prema preliminarnim rezultatima RRK, za nezavisnu Crnu Goru glasalo je 219.683 građana, a za zajedničku dr

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Da Drale, teshko je biti optimistichni idealista... Treba biti umereni pesimista - tako ce svaka dobra stvar da bude mnogo dobra, a svaka losha - "shta sam vam ja prichao" [;)]

Najgora stvar u svemu je to shto kada gledate na ovaj svet sa globalne perspektive, shvatate da nece skoro biti bolje.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da Drale, teshko je biti optimistichni idealista... Treba biti umereni pesimista - tako ce svaka dobra stvar da bude mnogo dobra, a svaka losha - "shta sam vam ja prichao" [;)]

Najgora stvar u svemu je to shto kada gledate na ovaj svet sa globalne perspektive, shvatate da nece skoro biti bolje.

ne slazem se, verujem da ce svet prosperirati, pre svega drustveno, kad je u pitanju tolerancija i sloboda misljenja, a onda i po standardu zivljenja i poslovanju. a kod nas ce ostati isto jos nekih 15 god sigurno, dok se ova generacija koja sad na vlasti ne penzionise... a i onda je pitanje kako ce biti..

Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

verujem da ce svet prosperirati, pre svega drustveno, kad je u pitanju tolerancija i sloboda misljenja, a onda i po standardu zivljenja i poslovanju.

evo "prosperira" svakim danom.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

evo "prosperira" svakim danom.

pa kad pogledas situaciju od pre 10-15 godina i danas, moras biti corav da ne primetis razliku...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se, verujem da ce svet prosperirati, pre svega drustveno, kad je u pitanju tolerancija i sloboda misljenja, a onda i po standardu zivljenja i poslovanju. a kod nas ce ostati isto jos nekih 15 god sigurno, dok se ova generacija koja sad na vlasti ne penzionise... a i onda je pitanje kako ce biti..

teshko je biti optimistichni idealista

Lepo je misliti o lepoj i sharenoj buducnosti, ali trenutno nema nijednog nagoveshtaja iste.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

zar moze da postoji pesimistichni idealista?

drasko, mani se politike. NIje ti ovo HOI 2 (btw skinuo sam Doomsday extension cd, mogu da ti donesem na rhh). Radi, Stvaraj,Uzivaj, Nadji zenu....

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa kad pogledas situaciju od pre 10-15 godina i danas, moras biti corav da ne primetis razliku...

koju razliku? bogati su jos bogatiji, siromasni jos siromasniji. pola planete umire od gojaznosti, druga polovina od gladi. zadnjih 50 godina se u svakom trenutku na nekom delu planete ratuje. ljudi svugde sve gori, sa sve nizim moralnim nacelima. a prava istih tih ljudi su sve manja. da ne ulazimo u neke filmske teorijazaverekorporativnabuducnosti price, obican covek je sve sitniji sraf u mehanizmu koji jede sam sebe.

a da jeste bolje, klinci u soc zemljama vise ne prave patike za 3$ na sat, nego igraju wow za 1$ na sat [xx(]

nego da ne davimo topic :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Da Drale, teshko je biti optimistichni idealista... Treba biti umereni pesimista - tako ce svaka dobra stvar da bude mnogo dobra, a svaka losha - "shta sam vam ja prichao" [;)]

Najgora stvar u svemu je to shto kada gledate na ovaj svet sa globalne perspektive, shvatate da nece skoro biti bolje.

добар си. [:D]

ипак не бих могао да преживим ни два дана као песимиста, јер бих тако сигурно убио своју суштину и постао заиста ужасан чак и самом себи, а према другима да не говорим...

Ovde vidimo da je tvoj ekstremni optimizam vise negde zasnovan na emocijama nego na realnim cinjenicama. Svako ko je iole pratio situaciju dole je morao proceniti da ce rezultat u najmanju ruku biti u "sivoj" zoni. Mene je samo iznenadio Milov dobar rezultat i na nesto vecu izlaznost od one koju sam ja ocekivao.

[roflmao]

...

Sad si me bas slatko nasmejao, posle ovakve pobede neko da skine Mila? Moze, ali ne u septembru, nego u limburgu...

...

Nije mi jasno kako si jedan politicki rezultat mogao licno da primis ako nisi ucestvovao u njegovom kreiranju? Mislim, ako si vec toliko bio za zajednicku drzavu sto nisi isao tamo da im pomognes u kampanji?

наравно да је било емоција, и то веома јаких, али Звери, нисам ја будала која умишља ствари, лаже себе...

јебо Мила и изборе, нећу више да говорим о шансама и шббкбб, иако према њему осећам неподвојено гађење. ова заблуда ме скупо коштала, папрено, овако се нисам осећао од 1999. и 1995. сад се осећам још и горе јер је ово било за мене personal, како да ти кажем, много боли кад те неко не жели, одбацује, мрзи, а још је горе кад је то твоја крв, оно су бар били непријатељи, па сам могао бар и ја њих да мрзим са моралним правом. ово сад...

Зверко, брате, није све у политици, кампањама, процентима, преостаје нешто и у срцима људи, у осећањима. не бих желео да се осетиш икад као ја синоћ, мада би ме тад разумео...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zar moze da postoji pesimistichni idealista?

drasko, mani se politike. NIje ti ovo HOI 2 (btw skinuo sam Doomsday extension cd, mogu da ti donesem na rhh). Radi, Stvaraj,Uzivaj, Nadji zenu....

свакако си у праву Стари мој, и мени се чини да сам погрешно скренуо код Албукеркија и затекао се у паклу... ипак, не бавим се ја политиком, то ми више дође као хоби, а ово око ЦГ и КиМ, ме посебно коље. шта ћеш, не може човек против себе. живим у времену кад гледам како се упропаштава мој народ на сваком кораку у континуитету већ 15 година.

рибе, зајебанција, испуњавање себе на свим пољима... факат да ми је то већ неко време отишло у други план, али то је свакодневна занимација, много малих срећица на много места, што не може да препокрије једну огромну несрећу у којој се сви налазимо. и само ако човек мало крене да размишља, ухвати себе у зачетку очаја, где је једини излаз оптимизам. зато га се тако грчевито и држим, нећу да се помирим са пропашћу, никад. јер шта ми је алтернатива? да постанем бесловесни поданик новог светског поретка који је част, љубав, саосећање и све остало што човека чини човеком, окренуо наопачке. јебига, кад схватам неке ствари и видим шта се дешева. и ако имам мало поштења према себи не могу то тек тако да игноришем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Drale. Znam koliko se sranja pishe o Srbima svuda u svetu. Teshko je smiriti se sa porazom na svim poljima. Ali to je prolazno - svet nikada nije bio samo mrachni srednji vek i svetla renesansa. To shto je nama na grbachu palo to shto smo se rodili na pochetku novog mrachnog veka je losha sreca, ali to ne znachi da necemo videti svetlo.

Shto se tiche ostalog: kao chovek chije ime na prostorima Balkana izaziva nacionalnu netrpeljivost, koji pored svog rada 24/7 i ok plate nema izgleda da kupi normalan auto a kamoli stan, koji se jebava sa raznim vizama i registracijama svakih 6 meseci o svom troshku i jede svakakvu sintetiku vec 6 godina, koji svako jutro na vestima gleda kako se u svetu desilo josh neko sranje i u gradu gde zivim josh nekoliko manjih, mogu samo da budem umereni pesimista. Jedino shto me drzi da ne potonem je to shto imam zenu koja me voli i posao koji volim. Tako da Drale, nemoj da se bedachish, nego nadji neku dobru ribu, napravi joj dete i zivite opushteno u Srbiji.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Зверко, брате, није све у политици, кампањама, процентима, преостаје нешто и у срцима људи, у осећањима. не бих желео да се осетиш икад као ја синоћ, мада би ме тад разумео...

Naravno da nije, ali ti neki ljudi koji su po CG radili za odcepljenje su radili to vrlo ozbiljno i vrlo se tome posvecivali. U njihove motive ne bih sada da ulazim, veroavatno ih ima dijametralno razlicitih. Ono sto meni nije jasno jeste da si ti sve to vreme sedeo u udobnosti svoje fotelje, nisi ni prstom makao da bude ovako ili onako i odjednom se katastrofalno izbedacio sto se nije desilo kako je tebi po volji. Gde je tu logika? Kao kada bih se ja katastrofalno izbedacio sto Zvezda nije usla u Ligu sampiona a da me je pre toga mrzelo cak da odem na stadion da ih podrzim...

A i nije mi jasan osecaj odbacivanja koji si spomenuo, mislim kako uspete da iskonstruisete da je neko glasao za nesto zato sto voli ili ne voli nekoga ovde? Realno gledano ni ja nisam zadovoljan kako nam sada izgleda nasa drzava i kada bih video da imam podrsku da je dijametralno promenim to bih odmah uradio, oni su samo tu svoju sansu iskoristili, da li ce im zbog toga biti bolje ostaje pitanje, ali su uradili nesto sto vecina crnogoraca misli da treba da se uradi.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...