Jump to content

S(CG)


Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali mislim dalje ako budemo davali nesto posebno vojvodinu nemamo buducnosti.

Prijatelju, jel ti stvarno mislish da sam ja "dao" neshto od svoje zemlje nekom? Jel ti stvarno mislish da bih "dao" ili da ja mogu da dam? Shta se deshava na ovim prostorima u proteklih 100 godina? Ja sam Srbin, poreklom iz Shumadije, rodjeni Dortjolatz. I majka i otac su mi iz istog kraja. Pretke poshtujem, chast, istorija, sve je to u meni. Odrastao na epskoj poeziji. Ovo je toliko zajebana tema da to ne mozhe niko da odreshi...

Jesam li ja "dao" Kosovo i Metohiju? Jesam li ja "dao" Crnu Goru? I to kome? I shta ko mozhe uopshte da pricha o tome ili da promeni?

To shto sam napisao da ih je trebalo pustiti, to je ustvari odraz moje nemotji. Hteo sam da kazhem da bi bilo bolje da se uopshte nismo kurebetzali na pochetku (Srbi). Ako je ovo sve cena koju treba da platimo, neka bude. Ne mislim da su samo nashi krivi, naprotiv. Ali kad vidim koliko su crnogorci radili na svojoj nezavisnosti, koliko albanci... a Srbi? Pa pogledaj nashu Vladu? Labus dao ostavku, svi peru ruke sad. Jel imao neko spremnu platformu kako i shta u sluchaju otcepljenja?!? Da sad kazhu, od sutra tjemo tako i tako? Nije... Al su zato crnogorci 90% spremni da budu nezavisni. Pa shta smo mislili da tje to tek tako sve ostati, nema veze. Da deremo bulju po Beogradu, a ono dole nema veze. Ne brate, zemlja se voli, bez demagogije. Zato, najurimo govna ljudi, sad je trenutak, pre nego izgubimo i Vojvodinu. Ne dajmo im da nam prodaju sranja i dalje. Moji su se meni najebali majke najvishe. Sad imam dovoljno godina i iskustva iza sebe da to shvatim.

A bivshe republike? Neka ih. Dal je neko od njih sklonio svog diktatora kao shto smo mi? Ne, njihovi su heroji. Bez obzira na sve ja sam ponosan shto su neki od nas imali hrabrosti da pogledaju istini u ochi dok je on josh bio na vlasti, i da budu drugachiji od onog shto je on propagirao. To shto su B92 i ostali govnari to sve iskoristili, njima na chast.

Ja sam teshko mogu neshto da promenim, ali kad bi nas bilo mnogo... Videli bi oni staru srpsku slavu ponovo, svi. Ako je nismo do kraja prodali i predali.

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Слашем се са тобом Nemesis Enforcer, не може нико кривити само народ, ипак живимо у свету где нам други кроје судбину а ми само можемо у некој мери да то регулишемо, наравно да некоме није било у интересу да Србија икада буде јака земља или било шта да се овде реши.

Наши политичари су неспособни идиоти који су ту само да купе виле и да узму шта могу од функције, да запосле породицу и да запале са функције наравно уз ритуал прања руку...

Једини начин да се нешто овде реши је да народ узме мотку у руке и разјури стоку која нас представља, да се доведу људи од поверења и знања који би ову земљу вукли напред.

Ова влада је неспособна да било шта уради, зато све те партије треба отерати у три лепе и довести људе који знају на високе позиције да почну да решавају ствари. У крајњем случају пре бих ставио оног "принца" који не зна српски него ове хохштаплере који немају везе са политиком.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ali kad pocnes da razmisljas da li narod u stvari stoka koja bira stoku iz svojih redova, uhvati te malo strah....

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ова влада је неспособна да било шта уради, зато све те партије треба отерати у три лепе и довести људе који знају на високе позиције да почну да решавају ствари. У крајњем случају пре бих ставио оног "принца" који не зна српски него ове хохштаплере који немају везе са политиком.

Jedno filozofsko pitanje: Ako bismo se slozili da je ova vlada nesposobna da bilo sta uradi, pa cak se i slozili da ih treba cak i motkom oterati, da li mislis da bismo se slozili oko toga ko su "ljudi koji znaju"?

Zato je demokratija jedini prihvatljiv vid vlasti, pa kome se ne svijda sadasnja garnitura treba samo da ubedi vecinu gradjana u svoje ideje, a ne da na vlast dolazi nasiljem ili propagiranjem istog.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Једини начин да се нешто овде реши је да народ узме мотку у руке и разјури стоку која нас представља, да се доведу људи од поверења и знања који би ову земљу вукли напред.

Da nisi ti taj chovek ? :P

And they lived happily ever after ...

Poenta je btw da dosta ljudi misli da je "људи од поверења и знања" = sheshelj, a ne bih ni da zalazim u tvoju expertizu kad prichamo o politichkim favoritima. Takvi ljudi i da postoje morali bi da budu dovedeni na vlast putem oruzja posto nikako drugacije ne bi bili izabrani.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zwerko не бих се сложио са тобом у потпуности, не можеш правити демократију негде где она не може успети, Србија није ни место а сада није ни време са установљавање било каквог вида демократије, ми смо у расулу већ сад!

Демократија ништа није донела, само је ослободила све одговорности и на крају је вук појео магарца.

Рим је имао правило, када држава крене да се распада, на власт долази диктатор на одређено време како би средио све да буде како треба. То управо нама сада треба, Србија никако није простор у коме би демократија могла да опстане, посебно европски демократски модел.

Узми мало књиге прелистај и погледај шта је потребно за успостављање демократије и видећеш да ми не можемо ни један услов да задовољимо. Крај приче...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Da nisi ti taj chovek ? :P

And they lived happily ever after ...

Poenta je btw da dosta ljudi misli da je "људи од поверења и знања" = sheshelj, a ne bih ni da zalazim u tvoju expertizu kad prichamo o politichkim favoritima. Takvi ljudi i da postoje morali bi da budu dovedeni na vlast putem oruzja posto nikako drugacije ne bi bili izabrani.

Да се оградим не мислим ни на једног актуелног политичара већ људе који се не баве полтиком него науком...

Мислим на људе који су стручњаци и на људе који се неће компромитовати, наравно таквих људи има у овој Србији само што им не пада напамет да улазе у странке и да се уопште баве политиком овде јер знају шта се онда од њих очекује.(да деле паре са осталом братијом и пљачкају сопствени народ)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Мућни мало и ти главом и погледај резултате демократије, да манемо сву ту теорију по страни и погледамо реалност, демократија је донела шта?

Земљу нам парчају све више и више, лидери демократа подносе одставке и перу руке, нико не може ни са ким да се договори ниочему и тако даље. Да се осврнемо кроз историју и погледамо како је земља пролазила када је на власти био диктатор, видећемо да је стање било много боље.

Ајде да се вратимо у, не тако далеку, прошлост и погледамо како је било за време Краљевине Југославије, постојао је средњи слој, народ је могао да ради, људи су много боље живели, територија је била много већа...

Знам да ће углавном мислити да су ово све глупости али ово је сад реалност, погледајмо реално на ствари пре и на ствари сада, шта нам је демократија донела и шта нам даље може донети, волео бих да ми неко објасни?

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

,May 23 2006, 00:54]Sta se toliko tripujete da ce i Vojvodina da se otcepi?

pa tako je bilo i za kosovo :D pa ode :D pa i za cg pa ode i ona :D ......mislim da imamo razloga da se tripujemo......znas ne kaze dzaba kum iz lepa sela lepo gore.......ostace nas da stanemo pod jednu sljivu.........ali mozda :D

hm vreme je da promenim signu :D

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

kao buduci pravnik bi dobro trebalo da znas da demokratija vise nije samo oblik uredjenja, vec tehnologija citava. poredis danasnje stanje stvari u svetu sa periodom kraljevine jugoslavije? to ne zavredjuje odgovora zaista. uostalom, tak smo skinuli jednog autokratu, ti bi jos jednog?

Наравно да је поређење времена тада и сада мало наопако и да цео макро политички план не одговара томе, ал парламентарна монархија ми звучи примамљиво...

demokratija nista ne donosi sama po sebi, samo daje sansu da ljudi periodicno biraju vlast. ako ne valja u drzavi, nije kriv izborni sistem, vec ljudi na celu drzave. e zato ce npr stranke iz ove vlade da popuse na sledecim izborima, jer su se popele ljudima na kurac. ko sto se desilo i sa proslom.

vlast je slika naroda. promena ukupne politicke higijene ce ovde ici jako sporo, ali ce ici

Проблем је што можеш да бираш између лопова и лопова2, немаш ни једну странку у овој земљи(тренутно) која поседује људе таквог калибра да воде ову земљу. Кога ћемо бирати?

a to da nam parcaju zemlju, to je zato sto ljudi koji zive dole to hoce, i to je kraj price. ti hoces da zivimo zajedno. hocu i ja, ozbiljno. e pa oni nece. da ti plasticno objasnim - hoces da karas ribu, ali ona ne bi bas sa tobom. ostaje samo da je silujes, k? mozda se predomisli za koju godinu, a mozda opet i ne...

Немој да мислиш да је тако, та анти-српска пропаганда се тамо сервира већ годинама, да ти објасним пластично :P, хоћеш да караш рибу њој се свиђаш ал њени родитељи јој годинама говоре лажи о теби које нису истина...

Још једна ствар, кад погледаш статистике који људи су гласали видећеш да су превагнули гласови Албанаца, Бошњака и Хрвата...

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

a) koliko ja znam pasoshe necemo morati da menjamo bar dve godine ;)

b) koliko ja znam (zwerko), tehnologija koja je stigla u vreme dushana mihajlovica je odredjena samo za nove lichne karte (otisak prsta i sken rozhnjache direkt na lichnoj + slika slikana u mup-u), i to ce stupiti na snagu u sledecih pola godine..

mozhda greshim, al' videcemo :)

Link to comment
Share on other sites

Још једна ствар, кад погледаш статистике који људи су гласали видећеш да су превагнули гласови Албанаца, Бошњака и Хрвата...

Jao bozhe ajde prekinite sa ovim glupostima vetj 20 postova sam video koji kazhu pobedili albanci i sl ...

Imam brdo rodbine dole i blejao sam chesto u cetinju i tamo je brdo ljudi za otcepljenje a svi znaju svoje crnogorske korene ko zna kolko u istoriju.

Generalno ova struja je dole bila zastupljena u velikom procentu jako dugo i to ne od strane albanaca vec od strane crnogoraca i to clanova nekih od najstarijih crnogorskih porodica.

Utuvite sebi u glavu nisu ni bosanci ni albanci prevagnuli ... crnogorci zele otcepljenje ... naucite da zivite sa time ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...