Jump to content

novi bajs


Recommended Posts

ja sam nedavno pazario sebi za 50 jura bajs po principu 'halo bing, kako brat?' - bitno mi da ima ojachane felne, kvalitetan menjach i da je skroz ispravan. sve ostalo je fluff bez koga mogu [^]

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, bas za 100 ces tesko naci...ali dodaj barem 50-70 EURa i moci ces naci neki slican Luckyjevom

A, pa nikako nece imati onako lepe resice na krajevima volana ... i korpu napred, za te pare!

@ topic - ja ne bih kretao u razmisljanje bez 200e, oko neceg barem onako malo boljeg.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam video na buvljaku za 9 000 din nov bajs sa ojacanim felnama amortizerima aluminijumskim ramom ... sve ful samo nema disk kocnice ......

To je bilo proslog leta...... ali neverujem da je puno poskupelo...... u svakom slucaju neki jeftiniji model ima sigurno za 100e...

Edited by svilnik
Link to comment
Share on other sites

kakav sam ja bajs dobio u prvom osnovne...

sve shimano na njemu...

sad bleji na tavanu,mrzi me i da ga skidam...

bukvalno nisam nista menjao na njemu 10 godina...

mogao bih da zamenim spoljasnje gume i da ga vozim malo :))

btw...sestra je kupila onaj "kangaroo" za amortizerom,kurac palac...naravno da nije vrh bajs,sigurno je daleko od toga,ali za sada skroz ok sluzi...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

kakav sam ja bajs dobio u prvom osnovne...

sve shimano na njemu...

sad bleji na tavanu,mrzi me i da ga skidam...

bukvalno nisam nista menjao na njemu 10 godina...

mogao bih da zamenim spoljasnje gume i da ga vozim malo :))

jel si siguran da bi sad mog'o da sednes na njega?

Link to comment
Share on other sites

Ajd malo da pruzhim neshto korisno. Pre nedelju dve sam bash krenuo u restauraciju mog starog bajsa and cene su ti ti onako nekako (mozhda malo gore-dole kako gde zabasash ali i skill cenkanje se preferira):

kvalitetniji tochak ti je ~1000 (sa gumom, zbicama, duplom felnom, turbo fanglom - znachi ceo kompletan tochak bez potrebe za intervencijom);

V-brake ti je, nemoj me drzhati za rech, 350-500 malo kvalitetniji (sajla i buzhir ti dodje sitno) + v-brake ne radi na telepatiju tako da morash dodati josh 100-200 za "mehanizam";

menjach za brzine, "pogon" (mislim da je lik rekao oko 500 dindzi "kvalitetniji"), pedale i taj rad, dosta variraju u zavisnosti sta zhelish Al, plastika itd.

E sad, bitan tj. najbitniji ti je ram/vaza zovi ga kako zhelish, ako ti je ruzhan proverish gde mozh da ga peskarish, da ti skine koroziju i staru farbu + oko 1000 dindzi ti je farbanje ,niti profi niti cheap verzija, tako da cesh biti zadovoljan.

Lichno, bolje ti je odraditi upgrade jer ushtedish a i znash sta stavljash na bike. Jeste da cesh puknuti slichnu lovu k'o za nov (kvalitetniji nov +10 000) ali cesh povecati meh skill i biti u fazonu: "Is that you bike?", a ti cesh "Sure, wanna a ride?"...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne zajebavajte se sa amortizerima i sl za male pare, mozete da nastradate, najozbiljnije. Dakle za sto evra idi na buvljak i kupi najobicniji bajs koji nadjes, imace 15 kila i bez amortizera i radice. Ako hocete prednji amortizer ne uzimajte viljusku koja kosta bez 50-70 evra, ako hocete oba racunajte da na bajs puknete bar 700-1000 evra, jer cete u suprotnom ili voziti bajs na kojem cete se klackati kao u parkicu ili ce vam se jednostavno prepoloviti ako pokusate da ga koristite za ono sto je napravljen. Moj savet je bez 200e ne ulaziti u kupovinu bajsa, ali kao sto rekoh i za 100 ima da se kupi nesto samo u to ne bi zalazio.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...