Jump to content

Open your eyes...


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro, nije losha rasprava :) ali ne bih ti ja ushao u taj tunel ni za karton vinjaka, trenutno odmaram mozak [:)]

Razumes, danas kad se chovek rodi on nema da bira

Jedna od retkih stvari u zhivotu koje birash su prijatelji...

Manje vishe se slazhem sa teorijom, svi smo u sistemu, ono od osnovne shkole imash odredjen procenat ljudi koji tje da odu u tvorza, ljudi koji tje da zavrshe faks, ko tje postati poznat i sl. Postoje kalupi u koje te sistem kalupi, ali i protiv toga se treba boriti... nije sve bash toliko zapechatjeno.

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

испричао сам ове приче са другарима давно. и да ли има одговора на питања која муче човечанство миленијумима? у овим околностима НЕ.

а које околности треба да се промене, то је тек прича за себе. и ту смо много речи просули својевремено. лично сматрам да је пресудна свест људи. (неки би то променили једнократно - нпр. ЛСД у водовод [:)]) ја сматрам да је то процес који ће бити покренут ужасом и, последично, заокружен схватањем коначности и ништавности. то ми једино делује реално. а до тада... пааааа, треба живети као и до сада... и мало боље. [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

iz sadashnje perspektive kad bi mi dali da pritisnem dugme ne bih se razmishljao.

word

P.S. Ne gledam TV vec 3-4 godine, mislio sam generalno ljudi. A ja ti garantujem da me stavis negde uz obalu mora bez vode i struje, 10 puta bi vise uzivao nego u smrdljivom gradu. Razumes, ti da zivis od rodjenja bez struje i gradskog prevoza, boleo bi te kurac za struju i gradski prevoz, uzivao bi u zivotu punim plucima. Bez nekih jachih argumenata moram da ostanem veran svom ubedjenju da mala, bogata i mocna grupa ljudi vodi ovu civilizaciju po njihovom planu skrojenim iskljucivo da se njima udovolji. Pazi etika ponasanja danas, nacin zivljenja, mislim to ko da je dete od 5 godina smislilo, samo to niko ne dovodi u pitanje jer od rodjenja zive tako. Pogledaj samo brak, po meni nema gluplje stvari od toga. Dok svaka zivotinja slusa instikt i jebu se kako oce mi moramo da glumimo ludilo 1 partner 4life. nigga please. Kontam da nisam prvi koji je provalio kako ceo ovaj sistem suxuje big time, i verovatno cu ko i drugi pre mene ucutati jednom jer nema nikakvih izgleda da se bilo sta promeni. Za 50 godina moji unuci ce piti mutogen ko i 90 posto drugih, dok onih 10 posto bude pilo ono malo ciste vode sto ostane. Mislis da ce im biti drago jer imaju gradski prevoz i struju?

Edited by [BMF]Psycho

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

To za bekstvo iz grada i normalniji zivot si u pravu. Ali statistika govori da danas preko 50% stanovnishtva zhivi u gradovima. Jednostavno tako je. Kod nas, svi hotje u Beograd. Onda, kao na primer u mom sluchaju, ostane ti zemlja i kutje u selu, a tamo niko i ne zhivi. Tjale, tetka i stritz se kao tripuju da to odrzhavaju, ali oni su sve stariji... I shta onda? Da to prodash jednog dana za neke bedne pare, a tvoji pretzi se ubishe dok su to stvorili?

Osim toga kolotechina je chudo. Zhivish u gradu, budish se uz tv i kafu. Koristish Internet, izlazish od 23:00 uveche... To je stil zhivota.

Bilo bi lepo da mi zaradimo veliku lovu, pa da se onda vratjamo tamo, gradimo manastire, pivare ili shta vetj. Da to ima neku svrhu... Nemam pojma.

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

a to da sedis na drvetu i da jedes banane je ekstra opcija ? :)

zashto tako ? mozda je to nekome stvarno extra .. nevalja ti to da budesh iskljuchiv

nije se svet uopste tako mnogo promenio, samo su sredstva iz dana u dan naprednija.

drustvo tehnoloski napreduje i svet se menja i od toga se ne moze pobeci jer to JESTE realnost. nema tu mnogo sta da se propagira jer to gredas svaki dan.

najveci problem koji vidim je shto se SVE promenilo (tehnologija, priroda, nachin zivljenja, porodice kao nukleus drushtva ...) samo smo MI ljudi (sveshcu) nismo dalje odmakli od kad smo sishli sa drveta (ako izuzmemo par trenutaka revolucija tipa renesansa i sl)

taj ceo trend da umesto poboljshavamo sebe, poboljshavam sve stvari oko sebe sem nas je pogreshan put .. izgovor, da se izbegne stishnjavanje zuba, pogleda istini u ochi ..

Maude jel ti pusis DROGE?!

Jok, samo jednu.

kakve to veze ima sa ovim gore ?

word

prestani da kvotujesh samo jednu rechenicu izvadjenu iz shireg konteksta :)

P.S. Ne gledam TV vec 3-4 godine, mislio sam generalno ljudi.

kakve to veze ima ? pa shta ako to ljudi vole .. jel tvoje da ti cenish dal je to za njih dobro ili nije ? svako ima svoj zivot .. ti sa svojom prichom, ovaj doktor koji se drogira, ljudi koji gledaju tv

A ja ti garantujem da me stavis negde uz obalu mora bez vode i struje, 10 puta bi vise uzivao nego u smrdljivom gradu.

da te stavim ? shta sam ti ja majka ? otac ? pa ni oni ne trebaju nigde da te stave jel ti si slobodan .. ti sam odluchujesh o svojim postupcima ? ili mozda ne ?

ako stvarno tako mislish, a ne ovo prichash iz obesti onda radi na tome .. a ne da trazish od nekoga da ti to omoguci ..

Pogledaj samo brak, po meni nema gluplje stvari od toga. Dok svaka zivotinja slusa instikt i jebu se kako oce mi moramo da glumimo ludilo 1 partner 4life. nigga please.

gde to pishe bre ? jel si ti zakonom obavezan da se ozenish ? mozesh ti da trpash 100 razlichitih riba svaki dan ako si shmeker niko ti to ne brani ..

a ovo za instinkt .. idesh ulicom i nekom liku proradi instinkt da ti ga metne .. jebemo se kako hocemo lol :)

poradi na tome da jebesh prvo u kontinuitetu pa onda razmishljaj o tome da jebesh mnogo, puno ili shta vec ..

Kontam da nisam prvi koji je provalio kako ceo ovaj sistem suxuje big time, i verovatno cu ko i drugi pre mene ucutati jednom jer nema nikakvih izgleda da se bilo sta promeni.

opet ti o sistemu ? jel si ti u igrici ? saberi se malo ..

ti si dechko persona za sebe (ako hocesh da mocnije zvuchi mozemo da kazem da si i sistem za sebe) i ako hocesh mozesh da totalno blokirash bilo kakve uticaje spolja na tvoj sistem, shto fizichki, shto mentalno .. bezbroj sredstava i nachina za to postoji

moj ti je savet:

gledaj sebe vishe, ne obaziri se toliko na taj sistem, jel sistem je kvaran koliko i njegova poslednja karika ..

To za bekstvo iz grada i normalniji zivot si u pravu. Ali statistika govori da danas preko 50% stanovnishtva zhivi u gradovima. Jednostavno tako je. Kod nas, svi hotje u Beograd.

joj matori kad ovako neshto prochitam od tebe muka mi je ... kakav bre normalniji zivot, kakvo bekstvo iz grada ? shta bi ti da budesh ratar ? ae nemoj da lozish decu ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

zashto tako ? mozda je to nekome stvarno extra .. nevalja ti to da budesh iskljuchiv

nije mi to bila namera, nego je vise bilo u svrhu komparacije sa opcijom koju je pre toga naveo (tzv propagirani nacin zivota) jer je nju banalizovao isto kao sto je ova druga opcija sa bananama

uz to je zato tamo ispred i stajao smajli.

ono sto ja kapiram je da onaj ko bi rado sedeo na drvetu i jeo banane ne bi bas tako lako podneo da se odrekne svega sto ga sada okruzuje zarad tih banana, iako mozda i misli suprotno.

najveci problem koji vidim je shto se SVE promenilo (tehnologija, priroda, nachin zivljenja, porodice kao nukleus drushtva ...) samo smo MI ljudi (sveshcu) nismo dalje odmakli od kad smo sishli sa drveta (ako izuzmemo par trenutaka revolucija tipa renesansa i sl)

taj ceo trend da umesto poboljshavamo sebe, poboljshavam sve stvari oko sebe sem nas je pogreshan put .. izgovor, da se izbegne stishnjavanje zuba, pogleda istini u ochi ..

ok ovo sve stoji, i to sa pobosljavanjem drustva u globalu bi bio veliki pomak, ali ja ne kazem da su ljudi postali bolji vec da nisu postali gori nego sto su bili.

Pogledaj samo brak, po meni nema gluplje stvari od toga. Dok svaka zivotinja slusa instikt i jebu se kako oce mi moramo da glumimo ludilo 1 partner 4life. nigga please

nije istina.

imas i medju zivotinjama 1 partner for life (nekim)

dok kod ljudi to zavisi od kulture u kojoj zive, a vec rekosmo da "sistem" sve vise propagira promiskuitet

Link to comment
Share on other sites

gde to pishe bre ? jel si ti zakonom obavezan da se ozenish ? mozesh ti da trpash 100 razlichitih riba svaki dan ako si shmeker niko ti to ne brani ..

Mislim da pricha o nekim , usvojenim normama normalnog ponashanja ,

ozheniti se imati decu = normalno.

Jebati ceo zhivot napraviti krdo dece = ne normalno.

Mada savrsheno ispravno , mislim postojish da bi nastavio rasu , i to shto je bolje nastavish , vece shanse da ce opstati i biti kvalitetniji od tebe , jer jeli imamo i drugog chlana te jednachine zhenu , pa sad ako si ti debil a zhena smart ( male shanse da budete zajedno ali ajde) potomci ce da pokupe malo njene smartosti i ti si uspeo nastavio si rasu i malo je pospeshio.To je sve.I imam jednu ideju ajde vishe ne gubimo vreme na ovolike postove [dance2]

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

kakve to veze ima ? pa shta ako to ljudi vole .. jel tvoje da ti cenish dal je to za njih dobro ili nije ? svako ima svoj zivot .. ti sa svojom prichom, ovaj doktor koji se drogira, ljudi koji gledaju tv

A da li je ishta od toga normalno? Nije. Mislis da su ljudi koji ceo dan bulje TV ili se drogiraju srecni? Oni samo bezhe od ovog usranog sistema na neki svoj nachin. Ti nazivash to sranje zivotom...

da te stavim ? shta sam ti ja majka ? otac ? pa ni oni ne trebaju nigde da te stave jel ti si slobodan .. ti sam odluchujesh o svojim postupcima ? ili mozda ne ?

Kurac sam slobodan. Razmnozhili smo se gore nego sida u Majkl Dzonsonu. Nema vise delica planete koji nije privatno vlasnistvo. Ja odluchujem o svojim postupcima ali to nema veze sa onim sto sam ja ovde hteo da kazhem. Razumesh, mocnici i bogatuni su posisali sve sto valja, cak i da nadjes deo zemlje bez jebenih gradova, opet su svi resursi koji valjaju posisani.

gde to pishe bre ? jel si ti zakonom obavezan da se ozenish ? mozesh ti da trpash 100 razlichitih riba svaki dan ako si shmeker niko ti to ne brani ..

Kao shto je chovek pre mene objasnio, ja govorim o drushtvenim normama. Svet josh uvek smatra da je civilizovano da prodjes kroz primitivni ritual venchanja da bi mogao da radish neshto sto ti je u instiktu.

a ovo za instinkt .. idesh ulicom i nekom liku proradi instinkt da ti ga metne .. jebemo se kako hocemo lol :)

Iako je prilichno smeshno to shto si opisao, opet je promashilo temu. Naravno da oboje treba da se slozhe oko samog china. Ali skontaj koliko bi zhivot bio jednostavniji da umesto dejtovanja od po par godina i onda venchanja bude samo "ocesh? ocu. bam bam. gotovo." Da nisam u pravu ljudi ne bi ovo radili. A ovo se radi kao shto i sam znash, samo shto je takvo ponashanje osudjeno od drushtva. Ja sam malo pojednostavio i karikirao u svom primeru, ali mislim da je jasno shta sam hteo da kazhem.

poradi na tome da jebesh prvo u kontinuitetu pa onda razmishljaj o tome da jebesh mnogo, puno ili shta vec ..

opet ti o sistemu ? jel si ti u igrici ? saberi se malo ..

Klasika primer razmisljanja nekog ko je tolko ogrezao u pravila sistema zivljenja danas da ni ne primecuje to. Nisam u igrici, medjutim sistem je ochigledan. Pravila koja odredjuju nachin zivljenja danas nije odredila priroda voc glupi i zli ljudi. A svako nov ko dodje mora da ide po tim pravilima. Zato kazem da obichan chovek nema slobodu. Ako zeli da iole pristojno zivi on mora da se povinuje tim pravilima i sisa kurac.

ti si dechko persona za sebe (ako hocesh da mocnije zvuchi mozemo da kazem da si i sistem za sebe) i ako hocesh mozesh da totalno blokirash bilo kakve uticaje spolja na tvoj sistem, shto fizichki, shto mentalno .. bezbroj sredstava i nachina za to postoji

Da ali time samo blurrujes svoj pogled na svet. Sam svet se od toga nece promeniti. Pijanice i drogerashi to rade, medjutim to im samo blurruje vid, nista se ne menja.

moj ti je savet:

gledaj sebe vishe, ne obaziri se toliko na taj sistem, jel sistem je kvaran koliko i njegova poslednja karika ..

Pametan savet. Ali sve ono recheno gore stoji.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Mislim da pricha o nekim , usvojenim normama normalnog ponashanja ,

ozheniti se imati decu = normalno.

Jebati ceo zhivot napraviti krdo dece = ne normalno.

ponavljam .. to je mozda samo ovde ustaljeno pravilo, koje chak ni ovde ne pije vodu .. mislim pogledaj statistike poslednje 2 godine vishe je razvedenih brakova nego sklopljenih, na 1 rodjeno dete imash 7 abortusa ..

si chuo nekad o chemu se radi u npr. sex & city ili slichnim serijama ? matore ribe od 40+ koje se idalje kreshu sve u 16 .. kakva deca kakvi bakrachi

A da li je ishta od toga normalno? Nije. Mislis da su ljudi koji ceo dan bulje TV ili se drogiraju srecni? Oni samo bezhe od ovog usranog sistema na neki svoj nachin. Ti nazivash to sranje zivotom...

opet ponavljam pitanje ko si ti da sudish za druge ? Bog ? mozda oni tebe sa ovim idejama misle da si ti budala jel blatish neshto tako sveto kao zivot, neshto shto nema cenu ..

Ja odluchujem o svojim postupcima ali to nema veze sa onim sto sam ja ovde hteo da kazhem. Razumesh, mocnici i bogatuni su posisali sve sto valja, cak i da nadjes deo zemlje bez jebenih gradova, opet su svi resursi koji valjaju posisani.

kako bre nema veze ? pa ko utiche na tvoje postupke ? neka strana sila ? shta si ti robot programiran od strane bogatih ?

shta su posisali sve shto valja ? kakvi resursi posisani ? zar nisi prichao o zivotu na banani ? u malom ribarskom mestu ? prestani da lupash neke prazne fraze ..

Kao shto je chovek pre mene objasnio, ja govorim o drushtvenim normama. Svet josh uvek smatra da je civilizovano da prodjes kroz primitivni ritual venchanja da bi mogao da radish neshto sto ti je u instiktu.

evo opet .. prochitaj opet sve ono gore pa se vrati

Iako je prilichno smeshno to shto si opisao, opet je promashilo temu. Naravno da oboje treba da se slozhe oko samog china. Ali skontaj koliko bi zhivot bio jednostavniji da umesto dejtovanja od po par godina i onda venchanja bude samo "ocesh? ocu. bam bam. gotovo." Da nisam u pravu ljudi ne bi ovo radili. A ovo se radi kao shto i sam znash, samo shto je takvo ponashanje osudjeno od drushtva. Ja sam malo pojednostavio i karikirao u svom primeru, ali mislim da je jasno shta sam hteo da kazhem.

pa ja ti opet kazem da nemash potrebe za tim. ako hocesh budi "faca" ko npr. Arkan pa sej 20+ dece po celoj Evropi. Shta te boli qrac za osudu od drushtva kad kazesh da su oni zombiji koji su isprani preko tv-a ?

Klasika primer razmisljanja nekog ko je tolko ogrezao u pravila sistema zivljenja danas da ni ne primecuje to. Nisam u igrici, medjutim sistem je ochigledan. Pravila koja odredjuju nachin zivljenja danas nije odredila priroda voc glupi i zli ljudi. A svako nov ko dodje mora da ide po tim pravilima. Zato kazem da obichan chovek nema slobodu. Ako zeli da iole pristojno zivi on mora da se povinuje tim pravilima i sisa kurac.

Taj sistem o kome ti prichash u ovom delu je zakon. Zakon mora da postoji da ti neko ne bi doshao na kucu i ubio te zato shto mu se ne dopada to o chemu ti prichash ili si mu mozda prosto ruzan i eto odluchio je da te ubije.

Obichan chovek nema slobodu. Opet josh jedna fraza. Shta je ta sloboda o kojoj ti prichash ?

Da ali time samo blurrujes svoj pogled na svet. Sam svet se od toga nece promeniti. Pijanice i drogerashi to rade, medjutim to im samo blurruje vid, nista se ne menja.

a ti si u tripu da time shto cesh ovde ovo napisati, shto cesh bilo shta uraditi u zivotu uticati na globalnom nivou ? kapiram da si i u tripu da obuchesh odoru i krenesh da propovedash .. znam sve to. to sam ja. al ja sam odrastao i pomirio se. zivi i pusti druge da zive, jel umeshnost je spasiti sebe, a ludost je pokushavati spasiti sve. previshe matrixa dechko. al dobro, kao shto sam ti rekao iste sam ideje/spike imao, procice te.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

који смо курац еволуирали уопште, мајмунима је живот 100 пута лепши...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ako su banane ljudi uvezli iz afrike,na chemu su onda odrastali srpski majmuni dok nisu evoluirali u ljude i poceli da preispituju etiku svog nacina zhivota?Na jabukama , I tell you ! Da su odrastali na sljivi umrli bi od dijareje u statusu kromanjonca, samo su jabuke bile s nama josh od kada nam je bilo najteze.

Choke on it !!!

Link to comment
Share on other sites

joj matori kad ovako neshto prochitam od tebe muka mi je ... kakav bre normalniji zivot, kakvo bekstvo iz grada ? shta bi ti da budesh ratar ? ae nemoj da lozish decu ...

Choveche ti si lood, ti me ne znash toliko dobro :))

Znash ti koliko sam vremena proveo u selu? Da ne pricham da mi nijedan (ali pazi nijedan) seljachki posao nije stran, znachi sve sam radio i znam da radim.

Naravno, ne kazhem da bih sutra otishao tamo da zhivim i da budem poljoprivrednik, nisi dobro skapirao. Samo kazhem da je shteta da ono tamo propada tek tako, i da bi bilo super natji neko univerzalno reshenje, kapirash?

Stvarno me neki put zbunish sa tim tvojim tras po glavi stavom, budi malo fleksibilniji bre :))

P.S. U srednjoj su me neki zvali riter :)

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

,na chemu su onda odrastali  srpski majmuni dok nisu evoluirali u ljude i poceli da preispituju etiku svog nacina zhivota?

ko kaze da su evoluirali ?

[roflmao]

Choveche ti si lood, ti me ne znash toliko dobro :))

Znash ti koliko sam vremena proveo u selu? Da ne pricham da mi nijedan (ali pazi nijedan) seljachki posao nije stran, znachi sve sam radio i znam da radim.

Naravno, ne kazhem da bih sutra otishao tamo da zhivim i da budem poljoprivrednik, nisi dobro skapirao. Samo kazhem da je shteta da ono tamo propada tek tako, i da bi bilo super natji neko univerzalno reshenje, kapirash?

Stvarno me neki put zbunish sa tim tvojim tras po glavi stavom, budi malo fleksibilniji bre :))

P.S. U srednjoj su me neki zvali riter :)

u istu rechenicu si stavio bekstvo iz grada i normalan zivot .. to mi zvuchi kao ova gornja psihova pricha o tome kako bi jeo banane ili malo ribarsko mesto .. to su bre priche za decu od 14-18 godina, da ne pricham o tome da kod nas na selu ljudi umiru od gladi, bolesti i sl.

bio sam i ja na selu (vikendici) radio svashta i znam prilichno stvari da uradim, al sam isto tako uchio shkole i kurseve i chitao knjige da to ne bi morao da radim.

o propadanju na selu tek necu da komentarishem, selo probada zato shto niko nece da radi nego hoce da sedi u kuci i gleda tv i pije pivo i ne treba nikoga osuditi za to. nego treba uloziti u selo da evoluira. tvoje priche mi zvuche na ono ralo, volovi i marko kraljevic.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

tvoje priche mi zvuche na ono ralo, volovi i marko kraljevic.

Tvoj problem brate (kako tebi zvuci, ja nisam ti, ne znam)...

To shto sam svestan problema sela (a tu se slazem da treba uloziti u njega da evoluira), to sto sam svestan da seljanke u selu nose najlon carape i loze se na grad, ne znaci da ne mogu da imam svoje misljenje o tome. Da samo realno gledajuci situaciju moze nesto da se uradi, to je istina. A to sto volim i cenim to "moje" selo je prica za sebe.

Nemam nameru da se vracam u proslost i zivim u iluzijama, a niti da se odricem toga odakle sam potekao...

Da sam beogradjanin, jesam, i tako se i osecam, a to dobro znas.

Mozda malo tebe nervira sve to a? [:D]

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...