Jump to content

Laptop


Nemesis Enforcer

Recommended Posts

Ko moze da mi preporuchi gde da uzmem dobar laptop, nov, ono odnos kvalitet - cena mi je bitan? Znachi bitno mi je da nisu lopine, a opet se ne ogranichavam na neku cifru, al otju da bude dobar al ne i preskup... Okvirno, ovo, ono i gde?

Sad dodushe videh topic best-buy laptop u oglasima, al valjda nema veze...

Edited by Nemesis Enforcer

Life is gistro...

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj u Mikrosu ne znam da li su najjeftiniji, ali su solidni i imaju lep izbor. Takodje i u Pakom prodavnici i u Gigatronu imas solidan izbor, a ne deru mnogo (web adrese svih navedenih su www.imefirme.co.yu)

Sto se toga sta hoces da uzmes, sada su ti najisplativiji i dalje Celeron M modeli, a za ono sto se od notebook-a uglavnom ocekuje da radi nisu spori. Preporuka je da uzmes 512mb rama i obavezno DVD pisac, posto su oni sa Combo uredjajima ili starija generacija, ili bas dno ponude. Ako imas vise para uzmi Turiona, a ako imas jos vise uzmi punokrvni Pentium M. Naravno, kao i uvek sve zavisi od toga zasta ces komp da koristis, sta ti sve treba i koliko para hoces da das.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sto se toga sta hoces da uzmes, sada su ti najisplativiji i dalje Celeron M modeli, a za ono sto se od notebook-a uglavnom ocekuje da radi nisu spori

Moj savet ti je da Celerone i AMD zaobidjes u sirokom luku, stvarno su mnogo spori (Celeron), a posle se oni tesko i prodaju.

Ako si u mogucnosti gledaj iskljucivo Intel M seriju ili Centrino platformu skoro svih proizvodjaca (Dell, Acer, Toshiba...)vredni su svakog ulozenog dinara i obrati paznju na kvalitet ekrana (Wide, Cristal Bright itd... razlike su velike).

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Moj savet ti je da Celerone i AMD zaobidjes u sirokom luku, stvarno su mnogo spori (Celeron), a posle se oni tesko i prodaju.

To sve zavisi od toga kakve ti performanse trebaju i koliko hoces para da das, za neki kancelarijski posao je Celeron M sasvim dovoljan. Sa druge strane zaobilazenje AMD-a stoji samo kada su u pitanju stari Sempron mobilni procesori, Turion procesori sasvim dobro pariraju cak i Intel Pentium M procesorima sa Dothan jezgrom.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pariraju :) ali je centrino za te pare bolji, da se ne lazemo :)

ja sam se prosto odushevio sa vaio s serijom,ali teshko da imash kesh za to

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pariraju :) ali je centrino za te pare bolji, da se ne lazemo :)

Zavisi sta si gledao, Turion je uglavnom bolji po performansama, dok je losiji sto se tice potrosnje struje pod punim opterecenjem. Takodje cena je cesto na njegovoj strani, a ima i 64bitnu podrsku, ako nekome to treba. Ne kazem da je ubica Pentium M procesora i da Intel treba da pakuje kofere, ali ga svakako treba razmotriti prilikom kupovine nesto jaceg notebooka.

ja sam se prosto odushevio sa vaio s serijom,ali teshko da imash kesh za to

Sad si nasao rupu na saksiji [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa pazi, za mene je laptop neshto malo, lagano, sa baterijom koja dugo traje :)

shta ce mi turion 3500+, giga rama i gf7x00 ako ce to da bude 4kg i da mu baterija traje 2 chuke. A vaio-s moze vec da se nadje za 1500eura, shto je cena koja je ekvivalentna nekim centrino modelima sa r9700 grafikama i dvd-rw uredjajima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sve bio ubedjen da postoji Pentium M ali ne i Celeron M ... vidis kako na ovom rur forumu svasta naucis :) Inache od ovih novih, ja bih najradije (kad bih uzimao za sebe) uzeo neki 12" ... mozhe W5 recimo Asusov, taj mi se dojmio ... ali posto nije bas najjeftiniji ostacu privrzhen mom 2650 :)

Link to comment
Share on other sites

Ti AMD em su teski em su debeli, bucni, veliki potrosaci struje tako da im nista ne ide u prilog.

Bio sam prvo vlasnik Celeron M-a, Centrina, sada imam Intel M verziju (12"), svi spadaju u nove generacije laptopova, tako da bilo koje poredjenje i Celerona i M verzije sa recimo Centrinom ne dolazi u obzir a pogotovo AMD. Zna se za sta je laptop primarno namenjen tako da ne moze bas da se kaze za koji posao ti treba, za "malo" vise para dobijas mnogo vise.

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

akod a tesko da mozes da poredis Celeron sa Centrinom kad su u stvari delovi iste stvari

Pa ja sam to upravo i naveo da ne mogu da se porede ove stvari (odnosno procesori itd...), Centrino je platforma kao sto si i naveo.

A Intel M ne postoji, postoji samo Pentium M.

Ako bas oces igru reci ne postoji ni taj tvoj Pentium M, nego sledeci modeli (platforme)

"Intel Pentium M"

"Intel Pentium" (pun Intel)

"Intel Celeron M"

"Intel Celeron" (tzv. pun Celeron)

"Intel Centrino"

koje su danas u ponudi. Ne znam sta oces da mi kazes da ne postoji???

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam to upravo i naveo da ne mogu da se porede ove stvari (odnosno procesori itd...), Centrino je platforma kao sto si i naveo.

Rekao si "da bilo koje poredjenje i Celerona i M verzije sa recimo Centrinom ne dolazi u obzir ", odakle sam ja izvukao zakljucak da poredis Celeron sa Centrinom, ali nebitno.

Ako bas oces igru reci ne postoji ni taj tvoj Pentium M, nego sledeci modeli (platforme)

"Intel Pentium M"

"Intel Pentium" (pun Intel)

"Intel Celeron M"

"Intel Celeron" (tzv. pun Celeron)

"Intel Centrino"

koje su danas u ponudi. Ne znam sta oces da mi kazes da ne postoji???

A nije ti malo simptomaticno sto se u svemu sto si naveo pominje Intel kao naziv kompanije? :) Intel je kompanija koja proizvodi procesor pod nazivom Pentium M (i Celeron M, i Pentium i ostale). Ja sam samo rekao da ne postoji nesto sto se zove samo Intel M. Uostalom glupo je uopste o tome raspravljati kad sve to ima kod njih na sajtu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo rekao da ne postoji nesto sto se zove samo Intel M. Uostalom glupo je uopste o tome raspravljati kad sve to ima kod njih na sajtu.

Upravo tako, nego ti si generalizovao stvari i poceo igru recima a ne ja.

Da li sam rekao Intel M ili Pentium M ili Intel Pentium M zna se koji model to podrazumeva.

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

zverko imao sam prvo omnibook xe3 sa 40gb 5400rpm pa onda nx5000 sa 80gb 7200, razlika je vishe nego primetna u radu hard diska, i to je po meni ozbiljan nedostatak, tako da je lik koji je pisao taj text apsolutno u pravu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hum.. ja nadjoh za 75k dindzhi u pakomu... i sav se premishljam dal to da uzmem.. solidan je lapetope i sve.. al josh uvek ne znam dal da uzimam... a sutra definitivno kupujem lapetope... huumm... imal ko ideju dal to da radim? :D :

ASUS 15.4"WXGA C-M380/60G4/512MB/DVDRW A6R-B012

(Card-Reader SD/MMC/MS/MS PRO.

Uz ovaj model dobija se i originalna torba.

Masa: 2,85 Kg

Racunar se isporucuje bez operativnog sistema.)

Caka kod prodaje, a to znaju svi, tj. kupovine lapetopea je ili os sa progs ili torba i oprema...

RAM 512 MB DDR2 533MHz

HDD 60 GB 4200 rpm

DVD RW Da

COMBO Ne - To me zanima i moratju da se raspitam shta znachi:)

Dijagonala ekrana 15,4 inch

Rezolucija 1280x800

Procesor Intel Intel Celeron M 380 1,6GHz

Brzina rada 1,6 GHz

Takt 533 MHz

Cache 1 16 KB

Cache 2 1024 KB

Graficka kartica Integrisana u cip-set ATI Radeonr Xpress 200M.

Memorija 64 MB ne poseduje sopstvenu memoriju, vec koristi operativnu memoriju racunara

Tip memorije DDR

Mrezna kartica 10/100 Mbit/s

Modem 56k

Analogni VGA 1

LAN (RJ 45) 1

USB 2.0 4

Paralel port 1

Audio out 1

Mic in 1

Fire Wire (IEEE 1394) 1

PC Card Slot Tip 2 1

IRDA 1

Eh sad.. poshto meni to nije trebalo da znam a sada bi me zanimalo - shta mu dodje Fire Wire i shta je IRDA?

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Koliko je to, 850 jura? Mislim da je to solidna cifra za taj komp.

Mislim da su kod ASUS-a torba i mis standard, a da samo biras da li hoces OS ili ne, i to je razlika oko 50ak jura u ceni. Moj savet ti je da ne uzimas OS, posto izgleda da ce piraterija u ovoj zemlji vladati doveka.

To me zanima i moratju da se raspitam shta znachi:)

Kapiram da si ovo kopirao iz njihove tabele sa sajta? Svi moderni laptopovi imaju ili Combo uredjaj (CDRW+DVDROM) ili DVD rezac, koji dakle pored svega sto moze Combo moze i da reze DVDove, sto ima i ovaj koji si ti naveo i u svakom slucaju je bolja opcija. Oni na sajtu imaju tabelu u kojoj pise ili jedno ili drugo, pa za jedno pise da a za drugo ne. DVD rezac ti je svakako daleko bolja varijanta i ne isplati se uzimati novi laptop bez njega. Tako da sto se toga tice nista ne mere da brines.

Sto se Firewire-a tice to ti je port koji sluzi za povezivanje eksternih uredjaja kojima treba velika brznina prenosa podataka, najvise se koristi za uredjaje kao sto su video kamere ili neki audio uredjaji. Po funkcionalnosti je najslicniji recimo USB 2.0. Ako ne znas sta je sva je prilika da ga neces ni koristiti, ali kad je vec tu ne moze da skodi :)

IrDA ti je infracrveni port preko koga mozes bezicno povezati mobilni telefon, PDA i sl.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala chika Zwerko... samo nisam ukapirao da li je solidna cifra pod idejom dobro ili loshe? :)

Btw. to je 75100 dindzhi...

Edited by Zlajonja

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...