Jump to content

Dzabalebaroshi/kloshari...


Recommended Posts

ne mazi zivot svakoga, treba imati razumevanja malo , mislim na prosjake. To "imao bi da radi" u Srbiji nije bash pametna recenica.

Edited by Immortalis

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad imam, i kad vidim da nekome bash treba, onda bih dao i do poslednje pare sve... ali ove likove sto su u stanju da me pitaju 3 puta u roku od 10 min.. na primer ako chekam negde nekoga, lik dodje, pita me, napravi krug i ponovo me pita.... koji su to idioti, na gradilishtu bi uzeo vise para, nego ga mrzi dupe da pomeri.

@Iguana: Jebote, ja sam uvek mislio da je taj dekica Kalkulator neki u fazonu vechiti student, pa kao dolazi na faks, muva za ispite.... ali s onim tefterom je skeri... :(

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Najvishe mrzim one koji baronishu kada hoce kesh, a ocigledno im treba za lepak ili slicno :) Tipa, ima neka koja stalno vija Slavijom i kojoj vec jedno 3 godine treba "250 dinara da ode za Uzhice (*)". Kao evo sad je bas izasla iz klinickog centra i nema ni dinara da se vrati kutji pa ako mozhe. A i to ... vishe nisu kao "daj dinar za zdravlje" nego "daj 100 dinara" kao opusteno ... A uvek se setim i one spike kad kloki trazhi 50 dinara za sendvich a ova riba mu kupi sendvich a on kao "ma bre treba mi za pivo" ili nesto slicno.

Inache, da ne ispadne da sam bezdushan covek ;) ima neka baba kod Admirala Geprata sto kao pere prozore, njoj cesto dam koji dinar kad prolazim tuda i ono das joj i kao "nemam vise sitno" i ona "ma nema veze, koliko imas, dobro je, nisam ja k'o ovi cigani iznad sto trazhe evre" ;)) Cigani iznad = oni na cosku narodnog fronta.

Sto se posla tice, preko omladinske/studentske (gde mogu da budu svi nezaposleni imali i 60 godina) uvek mozhe da se nadje neki fizicki posao za ok kesh, jedino je pitanje dal' nek'o ko nema sta da obuche i smrdi i slicno predstavlja idealnog radnika za poslodavca ... then again, kapiram da pola njih nema ni licnu kartu / druge podatke, pa ne mogu ni da dobiju posao.

(*) Ili tako neki grad, ko ce to sve da pamti.

Link to comment
Share on other sites

ja volim da dam onim dekama u knezu sto sviraju, matori su za bilo kakav drugi rad, ali se trude eto bar nesto da rade :/

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ma ne treba im nishta davati, svaki kloshar/hendikepirani ganci je deo lanca lokalnog karton siti kartela.

a da je to svet gde namerno sakate decu da bi izmolili neki dinar, to valjda niko ne ce da ospori.kada se na kraju sastave sume to uopshte nije naivno, naravno ti koji an ulici provode ceo dan dobijaju tek toliko da pohasaju neshto.mene vishe smaraju ovi shto idu po zgradama i kao skupljaju pare za neko boplesno dete... takve teram u pm.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

@Voodoo

To sto je rekla ta prostitutka kaze svaka poznata licnost koja se pojavi na tv-u a postave joj to pitanje, ne samo u Americi nego svuda na svetu. Naravno to je najobicnija glupost. Mada ne vidim povezanost sa onim sto sam ja rekao.

@Margi

Klosar ne prosi.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

u djubretarima je otvoren konkurs 24/7 za neki vise nego pristojan kesh (tipa 300 jura, a sudije pripravnici dobijaju 16 soma, jebem ti zemlju

Tu uopshte nisi upravu,i ja sam tako razmishljao da skora,kao kako oni mogu da imaju tako veliku platu nishu uchili skolu i sl.

Bre brate ti ako ti je zelja da za neku solidnu kintu ceo zivot radish sa djubretom,neke najodvratnije poslove,da te se svi gade i da budesh predmet ruganja,onda izvoli.Ako ne,onda mozesh bar za slichnu kintu,da radish neki mnogo chistiji,zanimljiviji cenjeniji i da ne nabrajam kakav vishe posao.

Normalno je to da djubretari treba da imaju visku platu,jer ko je lud da radi sve ono za neku slabu kintu,ali kad znash koja je cena toga,kakav je to odvratan i jadan zivot,neka hvala radije tju da idem na fax :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ja volim da dam onim dekama u knezu sto sviraju, matori su za bilo kakav drugi rad, ali se trude eto bar nesto da rade :/

Isto

.mene vishe smaraju ovi shto idu po zgradama i kao skupljaju pare za neko boplesno dete... takve teram u pm.

Taman sam hteo da napišem za te likove.Znači oni nisu normalni.Svaki detalj su smislili pa ko je naivan daće dobru kintu :(( te bih sve u zatvor.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ bole

lapsus lingua:)

Tu uopshte nisi upravu,i ja sam tako razmishljao da skora,kao kako oni mogu da imaju tako veliku platu nishu uchili skolu i sl.

Bre brate ti ako ti je zelja da za neku solidnu kintu ceo zivot radish sa djubretom,neke najodvratnije poslove,da te se svi gade i da budesh predmet ruganja,onda izvoli.Ako ne,onda mozesh bar za slichnu kintu,da radish neki mnogo chistiji,zanimljiviji cenjeniji i da ne nabrajam kakav vishe posao.

Normalno je to da djubretari treba da imaju visku platu,jer ko je lud da radi sve ono za neku slabu kintu,ali kad znash koja je cena toga,kakav je to odvratan i jadan zivot,neka hvala radije tju da idem na fax :)

ejsm li propustio enshto?nikom ovde ne govori o tome da li cu ja kao djubretar da dobijam istu platu kao inzenjer i kao shto da se muchim sa obrazovanjem kad mi dodje isti qrac.govorimo o ljudima koji su kao na minimumu egzistencijalnog postojanja, mislm ako dodejm u situaciju da nemam shta da jedem a niko sam i nishta, pa encu da sedim na ulici i da blejim, nego idem da tovarim kontejnere.

Najvishe mrzim one koji baronishu kada hoce kesh, a ocigledno im treba za lepak ili slicno :) Tipa, ima neka koja stalno vija Slavijom i kojoj vec jedno 3 godine treba "250 dinara da ode za Uzhice (*)". Kao evo sad je bas izasla iz klinickog centra i nema ni dinara da se vrati kutji pa ako mozhe
a to im je spika, bash me tako pre neki dan startovala neka baba u knezu, ali rekao sam jojn dovidjenja chim je rekla da je izashla iz bolnice.

niko, koliko sam primetio, nije spomenuo one komane koji zickaju za fon kod zeleznichke stanice

"tipa samo da se javim tetki kojoj treba lek".

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

.

Bre brate ti ako ti je zelja da za neku solidnu kintu ceo zivot radish sa djubretom,neke najodvratnije poslove,da te se svi gade i da budesh predmet ruganja,onda izvoli.

Kakvi komunisticko/malogradjanski stavovi!

Link to comment
Share on other sites

meni je pre 2-3 godinice kod merkatora neka cura rekla "brate imas 50 kinti treba mi za heroin"

Mislim bio sam odusevljen iskrenoscu i dao joj pare.

Inace kad sam bio srednjoskolac obozavao sam sa burazerom da dam likovima kintu i onda pogadjamo dal ce kupiti pivo/sljivovicu (sa tamno plavom etiketom) ili pljuge. (naglasiti treba da su uvek trzaili za lebac)

Link to comment
Share on other sites

sto mu nisi rekao

"imam"

taj fazon...samo kazem "imam" i produzim dalje...

inace...kad imam neku sitninu dam ovim likovima koji su bogalji...

poso cekam 26 kod pravnog..jedno vreme se neki lik u invalidskim kolicima zabo tu i nije prosio nego prodavao upaljace da bi skupio za operaciju neke bolesti...znaci respect...

a sto se tice ovih pravih kloshara...ko ih jebe...fizikalaca uvek treba...a ako nece ni to da rade onda bolje da pucaju sebi u glavu...

edit: sad se setio ...pre neki dan ja sam caletom u kolima i neki klinac na semaforu prosi kintu...kaze:"daj neki dinar..." kaze njemu moj cale :"jebiga,daj ti meni neki put,sto ja stalno tebi?"

Edited by ep1c

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

pazi te wi ovo pre neki dan na Vojilsava Ilica prilazi mi baja u tresi a napolju -15 i trazi me 20 din za neku gazy....kao tek je sada izasao iz yrgentnog...

ja ga pitam sta ti je bilo on meni kaze ma malo pre sam se ubo na gradjevini na armatyry...tacno kod vene na levoj ruci...

to je bilo negde oko 00:30 - 1....ej sta on radi u to vreme na gradji...

I ja mu kazem da neam pare da imam samo evre....i on ty au u pm jbm ti sve ...

ja ga gledam i neverujem..baja pocheo da besni.....pocne on da psuje i da se dere jedno-pocheo da balawi... pola sata ....

I ja posle toga krecem kuci ...o okrenem se kad on napao neke 2 ribe...hteo sam da umrem od smeha...riba mu daje pare i on krece da je ljubi...riba pocne da vristi ..ja u komu...nisam mogao da disem..ova njena ortakinja pocne da bezi a lik jos uvek vuche ovu drugu... :P znachi strahota ..zLo.dalje ne znam sta je bilo jer sam otisao kuci...THE END :D

Isto ja pre neki dan kod trga tacnije kod sata cekam ortaka ...i prilazi mi tu neka "riba" i trazi me 20 din....A ja se taman sredio trebao da idem na neku zurku tj rodj...

I ja joj kazem izvini stvarno neam...on me pogleda i kaze...e bre vi BOGAATASI kako vas nije sramota puni ste para a nema te kao da date nama siromasnima...

Ja gledam ribu ......strasno nisam mogau da verujem...

KAO vi BOGATASI ...Ej

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

ima kod mene jedna luda baba koja me stalno smara da joj dam 20 dindzi .. i nikad joj ne dajem :P

onim klincicima isto ne dajem ..

samo ponekad nekoj babi i to je sve ...

sve je to kriminal i znam kako funkcionise i zato ne dajem !

ali zato stari hleb , novine i odecu nikada ne bacam u kontejner , nego pored da bi uzeli ..

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

meni je zao ovih starih i invalida i njima uvek dam pare, kada imam naravno, sto sa studentskim nachinom zivota nije uvek. Dam ponekad i maloj deci....ali kada vidim radno-sposobnog coveka kako pokusava da zivi od tudjeg rada i sopstvenog nerada, samo mu bacim prezrivi hejt i cao, cao, si ju lejtr eligejtr

Kad vidim te shto mogu da rade a prose odma' vidim sliq -moja martinka u njegovu glavu-.

.

Link to comment
Share on other sites

Ali primetio sam da u poslednje vreme svi dolaze sa spikom eee brate ostali smo ja i ortak bez corbe a treba nam samo do pumpe,ako imas nesto...

Bas me pre neki dan lik smarao jedno 5min i ide za mnom,samo sto me nije do kuce otpratio.Kao ostali su on i ortak bez goriva pa im treba da skupe za 3 litre da odguraju do pumpe...

Eeee pa jebem ti to kad vozis kola i nemas za tri litre,idi onda busom...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Bas me pre neki dan lik smarao jedno 5min i ide za mnom,samo sto me nije do kuce otpratio.Kao ostali su on i ortak bez goriva pa im treba da skupe za 3 litre da odguraju do pumpe...
lol, mene je savatao ispred faxa i trazio mi za zinbe do novog beograda, smo sa pogledao na stanicu preko puta mashinca i rekao mu " pa idi busom":)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

@Iguana: Jebote, ja sam  uvek mislio da je taj dekica Kalkulator neki u fazonu vechiti student, pa kao dolazi na faks, muva za ispite.... ali s onim tefterom je skeri... :(

pa ja znam neke koji su vechiti studenti ali ipak niko od njih od nije bio veciti student i posle 65.-te. Davno je njemu istekao apsolventski

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...