Jump to content

Uhvatise ga


Recommended Posts

Jedna jedina stvar koja mi nije jasna to su ljudi koji se tripuju da je On neki junak..

misiimm...

shta imamo mi od toga...

pa da imamo to shto se svi izivljavaju nad nama, nemamo para, zaostali smo . . .

neka strpaju sve koje treba u Hag pa onda da se molimo bogu da ce da krene na bolje (mada ne verujem da ce skoro u raspaloj Srbiji biti bolje :( )

Arbeit macht Frei.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To je cela ideja, smoricemo ljude toliko da vise nikome ne padne na pamet da otvori jos jedan politicki topic :) Direktiva za to ide sa samog vrha :)
a to jeee, u tom sluchaju imate moju podrshku;) jel imate neki rok do kojeg morate da odradite posao, premije i slichno;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako ti stojis sa engleskim ali se vrlo decidno u onome sto sam citirao kaze: "...acts committed with intent to destroy..."

mea culpa. nisam procitao pazljivo...

Kao sto rekoh nije na meni da dokazujem, to neko drugi treba da radi.

Nisam rekao da je takva namera postojala kod svih pripadnika tih naroda, ali u nekim glavama u rukovodstvima i jednih i drugih i trecih uopste ne sumnjam da je postojala, zato tim istima i treba da se sudi.

pa jesi li ti to postao mind-reader?

ono sto sigurno znam je, da je postojala namera da se istrebe muslimani i hrvati, to bilo i ucinjeno, jer je JNA, a kasnije srpska vojska imala vise nego dovoljno potencijala da nekoliko puta sprovede taj plan. drze se za jedan masakr kao pijan plota, pokusavajuci preko njega da dokazu nameru za istrebljenjem. a zasto onda nisu pobili i zene i decu? to je bila obicna odmazda (koju licno osudjujem) za zlocine mudzahedina Nasera Orica, a ne deo master plana za istrebljenje muslimana. tako da je ta optuznica prdenje u prazno.

Naravno da ce ulaziti, isto kao sto ce su usli i procesi iz Nirmberga, iako je jasno da ni to nije bio potpuno objektivan sud.

kako samo mozes da poredis Hag sa Nirmbergom, crni Zverko, kako mozes da poredis naciste sa Srbima. od svih teza koju servira neprijateljska propaganda, ova je ubedljivo najodvratnija.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa jesi li ti to postao mind-reader?

Naravno da nisam, neki su cak to i javno izjavljivali. Recimo ono "da pobijemo turke" i sl.

ono sto sigurno znam je, da je postojala namera da se istrebe muslimani i hrvati, to bilo i ucinjeno, jer je JNA, a kasnije srpska vojska imala vise nego dovoljno potencijala da nekoliko puta sprovede taj plan. drze se za jedan masakr kao pijan plota, pokusavajuci preko njega da dokazu nameru za istrebljenjem. a zasto onda nisu pobili i zene i decu? to je bila obicna odmazda (koju licno osudjujem) za zlocine mudzahedina Nasera Orica, a ne deo master plana za istrebljenje muslimana. tako da je ta optuznica prdenje u prazno.

Isto kao sto je Nare Oric imao tu ideju u glavi, ne verujem da nije bilo nikoga na ovoj strani ko je imao istu takvu ideju.

kako samo mozes da poredis Hag sa Nirmbergom, crni Zverko, kako mozes da poredis naciste sa Srbima. od svih teza koju servira neprijateljska propaganda, ova je ubedljivo najodvratnija.

Ne znam odakle tebi da sam ovaj put poredio srbe sa nacistima? (iako ranije jesam isticao neke slicnosti, ali ih nisam direktno poredio). Poredio sam jedan sud za ratne zlocine, sa drugim sudom za ratne zlocine. Pri tome ovaj Haski nije samo za zlocine koji su pocinjeni sa srpske strane, vec i za ostale.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisam, neki su cak to i javno izjavljivali. Recimo ono "da pobijemo turke" i sl.

kapiram da u SAD danas postoji 5 miliona ljudi koji izjavljuju da treba istrebiti muslimane. SAD su koknule jedno 200.000 poslednjih par godina. to po meni i dalje nije genocid. a po tebi?

mudzije se deru da treba istrebiti hriscane. ubili su 10-ak hiljada od 2000. godine. je li i to genocid? ja mislim da nije.

skinsi smatraju da treba istrebiti sve koji nisu belci. ubijaju tu i tamo. ni to po meni nije genocid. za tebe ne znam.

neki grobari smatraju da treba pobiti sve cigane, i obrnuto. bilo je i ubistava. da ih posaljemo u Hag?

Nare Oric

jel' ti to mene zajebavas?!?!

Ne znam odakle tebi da sam ovaj put poredio srbe sa nacistima? (iako ranije jesam isticao neke slicnosti, ali ih nisam direktno poredio). Poredio sam jedan sud za ratne zlocine, sa drugim sudom za ratne zlocine. Pri tome ovaj Haski nije samo za zlocine koji su pocinjeni sa srpske strane, vec i za ostale.

pa cim poredis Hag i Nirmberg u bilo kom kontekstu... pa to je kao dupe i miliprot!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

kapiram da u SAD danas postoji 5 miliona ljudi koji izjavljuju da treba istrebiti muslimane. SAD su koknule jedno 200.000 poslednjih par godina. to po meni i dalje nije genocid. a po tebi?

mudzije se deru da treba istrebiti hriscane. ubili su 10-ak hiljada od 2000. godine. je li i to genocid? ja mislim da nije.

skinsi smatraju da treba istrebiti sve koji nisu belci. ubijaju tu i tamo. ni to po meni nije genocid. za tebe ne znam.

neki grobari smatraju da treba pobiti sve cigane, i obrnuto. bilo je i ubistava. da ih posaljemo u Hag?

Genocid je kad neko krene da sprovodi u delo ideju o pobijanju neke etnicke grupacije. Poenta je da ti u SAD sto se zalazu za pobijanje svih muslimana trenutno ne rukovode sredstvima koja bi mogla da se upotrebe za tako nesto. Slicna je stvar i sa radikalnim islamistima, vecina nije za pobijanje svih hriscana, cak vecina samo jevreje pominje. Ali ako sistematski i sa namerom krenut da ubijaju sve pripadnike neke etnicke grupacije, to je onda svakako genocid, makar u pokusaju.

jel' ti to mene zajebavas?!?!

Nisam kucao sa svog kompa pa sam napravio gresku.

pa cim poredis Hag i Nirmberg u bilo kom kontekstu... pa to je kao dupe i miliprot!

A reci mi u cemu je sustinska razlika?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ali ako sistematski i sa namerom krenut da ubijaju sve pripadnike neke etnicke grupacije, to je onda svakako genocid, makar u pokusaju.

samo mi nadji sistematicnost i organizovanost i NAMERU za istrebljenjem muslimana u Bosni kao sto je bilo sa Jevrejima u Drugom svetskom ratu, i slozicu se sa tobom.

Nisam kucao sa svog kompa pa sam napravio gresku.

iseche me...

A reci mi u cemu je sustinska razlika?

sustinska razlika je sto Srbi nisu bili nacisti i nisu radili stvari koje su nacisti radili. i, mislim... sam sebi zvucim smesno kada me uvuces u ovakvu raspravu. porediti Srbe sa nacistima... pobogu...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

samo mi nadji sistematicnost i organizovanost i NAMERU za istrebljenjem muslimana u Bosni kao sto je bilo sa Jevrejima u Drugom svetskom ratu, i slozicu se sa tobom.

Problem je u tome sto niko u bivsoj SFRJ nije bio toliko sistematican kao nemci u WWII, ali nije poenta u sistematicnosti, vec u nameri.

sustinska razlika je sto Srbi nisu bili nacisti i nisu radili stvari koje su nacisti radili. i, mislim... sam sebi zvucim smesno kada me uvuces u ovakvu raspravu. porediti Srbe sa nacistima... pobogu...

Ne poredim ih! Ili ti jednostavno stalno skreces temu na svoju vodenicu. Poredim Hag i Nirmberg, sudove, ne narode ili zlocine.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ako smo, kao narod, kao ideologija, kao politika celog drustva, nameravali da istrebimo hrvate i muslimane zar mislish da ne bi poceli sa desetinama hiljada koji zive potpuno u miru, u prestonici srbije - Beogradu?

do 17. marta 2004. i paljenja dela dzamije nista im nije falilo.a i tada je taj incident bio smeshan i temperamentna reakcija na izivljavanje na kosovu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

U kom momentu sam ja pricao o narodu, ideologiji, politici drustva? Ja sam pricao o pojedincima za koje smatram da su imali te ideje, a nalazili su se na mestima gde su mogli delimicno da ih sprovedu. Pojedinci, ne drustvo, su odgovorni za genocid, bar u onom krivicnom smislu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Хаг и непријатељи то не виде као ти, Зверко. они хоће да нам натоваре историјску хипотеку. ратне репарације. хоће од нас да направе Вајмарску републику.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Tvoj je problem sto svetsku politiku gledas kod prizmu velikih zavera protiv srpskog naroda, tacno onako kako te je lepo ucio RTS 90ih godina, a neki nastavljaju i danas. U medjunarodnoj politici svako ima svoj interes i istim se vodi, a mi treba da gledamo da se uklopimo u interese velikih i nadmudrimo male. Realno gledano i ovo sto BiH nas tuzi za genocid je njima sasvim isplativ politicki potez - ne mogu nista da izgube, a ako ih ukenja mogu mnogo da dobiju, ja bih to isto radio da sam na njihovom mestu. Samo sto mi ne treba da dozvolimo da im to prodje, a to nikako necemo uspeti ako smatramo da su nam svi dusmani.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

па ко је рекао да су сви душмани. имамо и пријатеља, и то сваким даном све више. не посматрам Запад као непријатеља, нисам толико глуп и једностран, како ти се, можда, чини на први поглед. Италија, Грчка, Шпанија, Норвешка, као и многи други на Западу, што стидљиво, што отворено, што јавно, што незванично, полако схватају да нема стабилног Балкана без Србије која мора да заузме своје историјско доминантно место. и радујем се пријатељима. нисам ксенофобични параноик који би да ратује са свима.

али, свакако сматрам да постоје кругови, јавни и притајени, како на Западу, тако и на Истоку и код нас, који нису наклоњени српским интересима. то су они који су заговарали бомбардовање, санкције, који сад лобирају за независно КиМ, за прекид преговора са ЕУ, за ревизију Дејтона, за ратне репарације, за геноцидну хипотеку, који воде негативну и дефетистичку кампању, као и за све оно што би требало да штети Србији. њих дефинишем као непријатеље. и они имају план. или заверу, како ти драго. Хенри Кисинџер је једном приликом рекао: "нисам параноик ако ми стварно раде о глави." па ти види.

срећом, у дефанзиви су, и тај моментум треба да искористимо да их заувек сломимо. што ћемо и да урадимо, уз Божју помоћ. [:D][;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

,Feb 27 2006, 12:52]@Drale

Mislim da se kaze miliBrot, jer mu brot dojde leba na nemackom.

@Topik

A kada se neko bavi politikom aktivno, da li on ima vecu odgovornost za ono sta govori od onoga ko se ne bavi politikom aktivno?

вероватно си у праву што се тиче милиброта. ја сам чуо овакву верзију, која је вероватно измењена у српском, услед дуге употребе, а нисам знао за генезу те речи.

edit>

сматрам да активни политичари имају далеко већу одговорност од обичних људи када се ради о јавној речи, јер они представљају организоване политичке партије које имају следбенике и које креирају мишљење. и та одговорност је по мени морална, кривична и историјска. док обичан човек може да прича шта хоће, али сноси само моралну и кривичну одговорност.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

a koja je razlika izmedju zavere i interesa neke velike sile koji je dijametralno razlicit od tvog ?

Nije velika, ali onda gledas kako da pomiris te suprotstavljene interese tako da sto vise idu tebi u korist. Ako a priori nekoga definises kao zaverenika koji radi protiv tebe, onda sa istim nema kompromisa, a ako nema kompromisa sa nekim ko je xx puta jaci od tebe onda si u problemu.

па ко је рекао да су сви душмани. имамо и пријатеља, и то сваким даном све више. не посматрам Запад као непријатеља, нисам толико глуп и једностран, како ти се, можда, чини на први поглед. Италија, Грчка, Шпанија, Норвешка, као и многи други на Западу, што стидљиво, што отворено, што јавно, што незванично, полако схватају да нема стабилног Балкана без Србије која мора да заузме своје историјско доминантно место. и радујем се пријатељима. нисам ксенофобични параноик који би да ратује са свима.

Ali bi da ratujes sa nekima? :)

али, свакако сматрам да постоје кругови, јавни и притајени, како на Западу, тако и на Истоку и код нас, који нису наклоњени српским интересима. то су они који су заговарали бомбардовање, санкције, који сад лобирају за независно КиМ, за прекид преговора са ЕУ, за ревизију Дејтона, за ратне репарације, за геноцидну хипотеку, који воде негативну и дефетистичку кампању, као и за све оно што би требало да штети Србији. њих дефинишем као непријатеље. и они имају план. или заверу, како ти драго. Хенри Кисинџер је једном приликом рекао: "нисам параноик ако ми стварно раде о глави." па ти види.

срећом, у дефанзиви су, и тај моментум треба да искористимо да их заувек сломимо. што ћемо и да урадимо, уз Божју помоћ. [:D][;)]

Kao sto sam vec rekao, uvek postoje razliciti interesi, razlicite lobi grupe, kojima naravno nije uvek u interesu isto sto i tebi, pa ponekad nisu cak u interesu ni osnovna nacela ljudskosti, ali se protiv njih ne bori tako sto kazes "ja sam jedini pravoveran i macem istine cu poseci sve neprijatelje srpstva". Ja nisam rekao da si paranoik, vec da si pod uticajem jedne propagande koja je svakog sa drugacijim misljenjem nazivala svetskim zaverenikom protiv Srbije. Sve slicnosti sa Gebelsovom propagandom su slucajne...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ali bi da ratujes sa nekima? :)

ц-ц-ц, како извлачиш из контекста. али, добро, то ти је струка.

не бих ја да ратујем ни са ким, али би неки да ратују са мном, па морам бити спреман на сваку евентуалност.

Kao sto sam vec rekao, uvek postoje razliciti interesi, razlicite lobi grupe, kojima naravno nije uvek u interesu isto sto i tebi, pa ponekad nisu cak u interesu ni osnovna nacela ljudskosti, ali se protiv njih ne bori tako sto kazes "ja sam jedini pravoveran i macem istine cu poseci sve neprijatelje srpstva". Ja nisam rekao da si paranoik, vec da si pod uticajem jedne propagande koja je svakog sa drugacijim misljenjem nazivala svetskim zaverenikom protiv Srbije. Sve slicnosti sa Gebelsovom propagandom su slucajne...

нисам ја под утицајем никакве пропаганде, што се за тебе не би могло рећи. био сам противник Слобе током 90-тих колико и ти, увек сам гласо против њега, борио сам се колико сам могао, само нисам упао у замку да негирам било чију кривицу до његове. и да прихватам здраво за готово све што ми се сервира. схватио сам да су неки са Запада под плаштом борбе против Слобе радили на уништењу овог народа, а раде и даље, иако је Слоба одавно отишао. пример ти је "морате да се помирите са губитком КиМ, Слоба је за то крив", а то што смо га срушили пре 6 година нема везе.

uvek postoje razliciti interesi, razlicite lobi grupe, kojima naravno nije uvek u interesu isto sto i tebi, pa ponekad nisu cak u interesu ni osnovna nacela ljudskosti

- ово је еуфемизам за оно што ја зовем организовани круг људи и група који раде на уништењу Србије, илити непријатељи.

ево ти пример: поуздано знам да је особа задужена за креирање политике Форин офиса по питању КиМ србомрзац који у стану држи шиптарску заставу и пушта балистичке песме, иако не зна шиптарски. она се залаже за отцепљење дела територије признате државе. ако то није непријатељ онда ја не знам шта је непријатељ. а ти то крсти како ти одговара. само не покушавај да их правдаш или штитиш, и нема проблема.

и да, имају план, иако теби и твојој опцији (из не знам ког разлога) не одговара да се ствари назову правим именом, него се све нешто увија. не може се решавати проблем, а да није ваљано дефинисан. уколико камуфлирамо проблем и ублажавамо га из дневно-политичких разлога, доћићемо у ситуацију да нам се расплет олупа о главу.

моје промишљање се не зауставља на задртом и недотупавном дефинисању пријатеља и непријатеља. то је само почетак анализе. морају се разумети позиције како наше тако и других да би се адекватно одговорило на изазове. искористити шансе и избећи опасности. али се у тој анализи не сме правити компромис, заснован на политичкој идеологији.

edit>

Гебелса нећу ни да коментаришем...

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ц-ц-ц, како извлачиш из контекста. али, добро, то ти је струка.

не бих ја да ратујем ни са ким, али би неки да ратују са мном, па морам бити спреман на сваку евентуалност.

Znaci ti si na moj komentar, koji je ocigleno bio sala jer je imao smajlija, dodao da moras biti spreman da ratujes sa nekim! Pa idi bre covece ratuj sa siptarima, sa amerima, sa rusima, sa malim zelenim ako ti se vec toliko ratuje.

нисам ја под утицајем никакве пропаганде, што се за тебе не би могло рећи. био сам противник Слобе током 90-тих колико и ти, увек сам гласо против њега, борио сам се колико сам могао, само нисам упао у замку да негирам било чију кривицу до његове. и да прихватам здраво за готово све што ми се сервира. схватио сам да су неки са Запада под плаштом борбе против Слобе радили на уништењу овог народа, а раде и даље, иако је Слоба одавно отишао. пример ти је "морате да се помирите са губитком КиМ, Слоба је за то крив", а то што смо га срушили пре 6 година нема везе.

Kako si samo stalno glasao protiv njega kad si ukupno na jednim izborima na kojima se on kandidovao imao pravo glasa? Cisto pitam zbog vremenskog konteksta. I isto tako to sto smo pre sest godina srusili Slobu ne znaci da nam je otpisano sve sto je on zasrao.

ево ти пример: поуздано знам да је особа задужена за креирање политике Форин офиса по питању КиМ србомрзац који у стану држи шиптарску заставу и пушта балистичке песме, иако не зна шиптарски. она се залаже за отцепљење дела територије признате државе. ако то није непријатељ онда ја не знам шта је непријатељ. а ти то крсти како ти одговара. само не покушавај да их правдаш или штитиш, и нема проблема.

Obozavam ove "pouzdano znam" teorije, si citao u Zoni sumraka ili Trecem oku? Samo propagandom zaslepljeni mogu da misle da neko ko je na tako visokom mestu bilo gde u politici zastupa necije interese zato sto voli njihov folklor. Ona ima svoje razloge zasto se zalaze da Kosovo postane nezavisno ili sta vec, ali to nije sigurno zato sto voli njihovu muziku.

моје промишљање се не зауставља на задртом и недотупавном дефинисању пријатеља и непријатеља. то је само почетак анализе. морају се разумети позиције како наше тако и других да би се адекватно одговорило на изазове. искористити шансе и избећи опасности. али се у тој анализи не сме правити компромис, заснован на политичкој идеологији.

Ok, ovo za analizu potpuno podrzavam. Meni samo nije jasno kako mi mozemo biti ti koji ne prihvataju kompromis, kad smo u poprilicno podredjenom polozaju u odnosu na velike sile?

edit>

Гебелса нећу ни да коментаришем...

A koja je tacno razlika izmedju Gebelsove politicke kampanje i onoga sto smo mogli da vidimo na ulicama Beograda, recimo u vidu "Madlen Jugend" plakata. Osnovna ideja i u jednoj i u drugoj je podeliti narod na prave srbe i patriote (odnosno arijevce u slucaju Gebelsa) i izdajnike (odnosno komuniste, jevreje i ostale u drugom slucaju).

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Znaci ti si na moj komentar, koji je ocigleno bio sala jer je imao smajlija, dodao da moras biti spreman da ratujes sa nekim! Pa idi bre covece ratuj sa siptarima, sa amerima, sa rusima, sa malim zelenim ako ti se vec toliko ratuje.

тек сад видех смајлија. ево и теби један. [8D]

не ратује се мени, реко' ти...

Kako si samo stalno glasao protiv njega kad si ukupno na jednim izborima na kojima se on kandidovao imao pravo glasa? Cisto pitam zbog vremenskog konteksta. I isto tako to sto smo pre sest godina srusili Slobu ne znaci da nam je otpisano sve sto je on zasrao.

да,али сам водио бабу да гласа против њега, ваљда се и то рачуна. убеђивао сам је недељу дана. [:)]

edit>

па они су стално тврдили да су против Слобе индивидуално, да немају ништа против Срба и Србије, а сад се позивају на њега кога ено у Хагу како одговара за своја наводна злодела. па ко је овде луд?

Obozavam ove "pouzdano znam" teorije, si citao u Zoni sumraka ili Trecem oku? Samo propagandom zaslepljeni mogu da misle da neko ko je na tako visokom mestu bilo gde u politici zastupa necije interese zato sto voli njihov folklor. Ona ima svoje razloge zasto se zalaze da Kosovo postane nezavisno ili sta vec, ali to nije sigurno zato sto voli njihovu muziku.

што ме ниси питао како знам пре него што си посегао за тим арсеналом?

Ok, ovo za analizu potpuno podrzavam. Meni samo nije jasno kako mi mozemo biti ti koji ne prihvataju kompromis, kad smo u poprilicno podredjenom polozaju u odnosu na velike sile?

око неких ствари као што су границе државе нема компромиса. они морају да се сложе са нашим захтевима, или нека га на силу отцепе. а знам да неће. човече ти и даље живиш у 90-тим и мислиш да на све што ови свирају мора да се ђуска. алоооо, Слобе нема, помогли су да се сруши, послали смо га у Хаг и не дугујемо им ништа.

стално тврдим да имамо много више маневарског простора него што би послушничка фракција волела да призна, јербо би морала да се прегрупише...

A koja je tacno razlika izmedju Gebelsove politicke kampanje i onoga sto smo mogli da vidimo na ulicama Beograda, recimo u vidu "Madlen Jugend" plakata. Osnovna ideja i u jednoj i u drugoj je podeliti narod na prave srbe i patriote (odnosno arijevce u slucaju Gebelsa) i izdajnike (odnosno komuniste, jevreje i ostale u drugom slucaju).

твоја странка ми је ноћ уочи избора (кршећи предизборну тишину) убацила у сандуче пљувачки материјал против Коштунице, иако је званично бојкотовала изборе. ја вас због тога не зовем нацистима, само Весића сматрам прљавим покварењаком.

Мадлен је била најгори непријатељ Србије током 90-их. и понашала се као Хитлер 41. године. не знам шта ти ту није јасно.

уосталом, почиње да ми смета твоје стално поређење Срба националиста са нацистима. је ли то претенциозно? ако хоћеш да кажеш нешто нађи адекватнији пример. има овде оних чији су драги страдали од истих.

онај који тражи да се одустане од КиМ је издајник. ти би га можда назвао "младим човеком који легитимно изражава своја политичка уверења супротна мојима и који има лични интерес то да ради." за мене је то издајник народа и државе, опционо и плаћеник. па ти живиш у лалаленду, хоће да ти поцепају државу да ти се држиш превазиђених флоскула из времена док смо рушили Слобу. то о чему ти причаш нема нигде. и најдемократскије државе знају за приоритете.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa zar se podelama ne koristi i tvoj predsednik stranke,odnosno "moj" predsednik drzave koji srbiju deli na ovu i onu, i jednoj gordo i snobovski preporuchuje psihijatrijsko lecenje.

Prvo nikome nije preporucivao lecenje. Drugo ne deli ih na patriote i izdajnike, prave i one druge, deli ih na one koji su za jedan put Srbije i one koji su za drugi put Srbije, nigde nije rekao da njihovo razmisljanje nije legitimno, samo da on nije za to.

па они су стално тврдили да су против Слобе индивидуално, да немају ништа против Срба и Србије, а сад се позивају на њега кога ено у Хагу како одговара за своја наводна злодела. па ко је овде луд?

Sloba je individualno krivicno odgovoran, tu nema spora. Ali ne mogu ni oni da predju preko svega sto je on radio, da kazu sad ste mnogo lepi i pametni i nemate ama bas nikakve veze sa time i bicete nam najbolji drugari. Evo primer jedan slican, ti odvezes kola kod majstora i on ih uneredi najstrasnije, onda posle mesec dana te zovu iz tog servisa i kazu da su promenili majstora i da su sada tu najbolji majstori na svetu, hoces li odvesti kola tamo?

што ме ниси питао како знам пре него што си посегао за тим арсеналом?

Bas bih voleo da znam kako znas? Video si njenu sliku na net webcamu gde je pored sto se skidala stajala albanska zastava u pozadini i picila njihova muzika? Ili ti je rekla cerka od prijateljice od tvoje ujne iz Majnburga koja je sa njom isla na koledz? Kapiras li ti, cak i da je to tacno (u sta vrlo sumnjam), da to nema ama bas nikakve veze sa time kako se vodi politika. Po toj logici ako ministar telekomunikacija voli Mekintos svi zaposleni u drzavnoj upravi ce imati Macove. Hoce, hoce...

око неких ствари као што су границе државе нема компромиса. они морају да се сложе са нашим захтевима, или нека га на силу отцепе. а знам да неће. човече ти и даље живиш у 90-тим и мислиш да на све што ови свирају мора да се ђуска. алоооо, Слобе нема, помогли су да се сруши, послали смо га у Хаг и не дугујемо им ништа.

Ko kaze da im nesto dugujemo? Oni su sve sto im je trebalo uzeli jos dok je Sloba bio tu samo neki ovde to nisu skapirali.

твоја странка ми је ноћ уочи избора (кршећи предизборну тишину) убацила у сандуче пљувачки материјал против Коштунице, иако је званично бојкотовала изборе. ја вас због тога не зовем нацистима, само Весића сматрам прљавим покварењаком.

Promasio si poentu, ako je neko nesto ubacivao i tako prekrsio izbornu tisinu, onda za to treba i da odgovara, ne sumnjam da bi Voja to voleo da sprovede. Moj problem nije bio u tehnici kampanje vec u strategiji.

Мадлен је била најгори непријатељ Србије током 90-их. и понашала се као Хитлер 41. године. не знам шта ти ту није јасно.

уосталом, почиње да ми смета твоје стално поређење Срба националиста са нацистима. је ли то претенциозно? ако хоћеш да кажеш нешто нађи адекватнији пример. има овде оних чији су драги страдали од истих.

онај који тражи да се одустане од КиМ је издајник. ти би га можда назвао "младим човеком који легитимно изражава своја политичка уверења супротна мојима и који има лични интерес то да ради." за мене је то издајник народа и државе, опционо и плаћеник. па ти живиш у лалаленду, хоће да ти поцепају државу да ти се држиш превазиђених флоскула из времена док смо рушили Слобу. то о чему ти причаш нема нигде. и најдемократскије државе знају за приоритете.

Ocuvanje nacionalnog interesa je samo opravdanje za fasizam. Evo ti jednog isecka iz jednog lepog govora koji se takodje obraca nacionalnom pitanju, izbacio sam samo naziv zemlje da ne bi bilo toliko ocigledno, ali garantujem da ti se aluzija nece svideti:

"Whoever, however, thinks he can oppose this national command, whether directly or indirectly, shall fall. We have nothing to do with traitors. We are all faithful to our old principle. It is quite unimportant whether we ourselves live, but it is essential that our people shall live, that **** shall live. The sacrifice that is demanded of us is not greater than the sacrifice that many generations have made. If we form a community closely bound together by vows, ready for anything, resolved never to surrender, then our will will master every hardship and difficulty."

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...