Jump to content

Uhvatise ga


Recommended Posts

@rami & igi

o kakvom nacionalizmu/heroizmu/ikonoizmu vi prichate ? rachunica je jasna Mladic se ne isporuchuje da nas ne bi osudili za genocid i da placamo neku ratnu oshtetu. dal to treba ili ne treba to je drugo pitanje. druga stvar .. prljavi vesh se ne iznosi iz kuce .. to nam je svih ovih godina dolazilo glave.

амин.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam kako ovo da ti kazem, ali ako Mladica osude za genocid to ama bas nista nece promeniti. Zasto? Pa zato sto je Tribunal u Hagu vec proglasio generala Krstica krivim za genocid u Srebrenici, tako da druga osuda na tu temu ne bi nista znacajno promenila. I kao sto vidimo iz prilozenog, ta presuda nije dramaticno uticala na polozaj srba i Srbije, tako da nema opravdanih razloga za strah po drzavu u slucaju osude Mladica.

pa kolko se ja setjam za krstitja je bila spika da je samo pomagao genocid... ne direktno odgovoran, dok je mladitj po njima direktno odgovoran. drugim rechima, postojanje genocida je samo sporedno dokazano u suchaju gen. krstitja dok bi u sluchaju gen. mladitja bilo direktno dokazano sa sve glavnim krivcem.

da se ogradim, ja lichno smatram apsurdnom celu prichu o genocidu ali ja se nishta ne pitam i ne utichem nigde... hashki sud je druga pricha!

Link to comment
Share on other sites

генерал Крстић је признао геноцид, али он никад није доказан на суду. циљ им је да то докажу, повежу са Слобом и Србијом, како би муџахедини могли да воде џихад од српских парица.

'оће то...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

E limtemo nemoj da lupas. Koga je on branio. Branio me od koga ??? Do jaja me odbranio i on i Sloba i Karadzic. Sta ti je on ortak, pa ti znas da li su ili nisu napricane gluposti...

strasno

pa nisu nas branili ali bosanske srbe itd te tamo ,

pa , ovo za gluposti govorim uopshteno o propagande , mislim naser oric ili kako se vec zove koji je pre masakra muslimana u srebrenici klao srbe na nash bozic , je cvecka eto neduzan covek koji je tek tako , malo preklao bespotrebne zle srbe ...

pricam generalno o propagandi .......

ma koji kurac , stvarno banovati politiku sa foruma ... pricam ko moj deda ili tjale ...:)

Link to comment
Share on other sites

pa kolko se ja setjam za krstitja je bila spika da je samo pomagao genocid... ne direktno odgovoran, dok je mladitj po njima direktno odgovoran. drugim rechima, postojanje genocida je samo sporedno dokazano u suchaju gen. krstitja dok bi u sluchaju gen. mladitja bilo direktno dokazano sa sve glavnim krivcem.

Haski sud je u slucaju generala Krstica presudio da je bilo genocida, samim tim nije toliko bitno da li je uhvacen glavni optuzeni za tu stvar ili ne. Kao i uvek se vracamo na to da se tamo sudi pojedincima, a ne narodima ili drzavama, nema veze ko je direktno, a ko ne.

генерал Крстић је признао геноцид, али он никад није доказан на суду. циљ им је да то докажу, повежу са Слобом и Србијом, како би муџахедини могли да воде џихад од српских парица.

Nisam bas pravnik, ima ovde pozvanijih da to tumace od mene, ali je moja neka logika da ako su nekoga osudili za nesto onda se to smatra dokazanim, zar ne?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Haski sud je u slucaju generala Krstica presudio da je bilo genocida, samim tim nije toliko bitno da li je uhvacen glavni optuzeni za tu stvar ili ne. Kao i uvek se vracamo na to da se tamo sudi pojedincima, a ne narodima ili drzavama, nema veze ko je direktno, a ko ne.

Nisam bas pravnik, ima ovde pozvanijih da to tumace od mene, ali je moja neka logika da ako su nekoga osudili za nesto onda se to smatra dokazanim, zar ne?

da je to tako ja bih vetj odavno ochekivao ubrzan rad sa bosanske strane na prikupljanju shto vishe dokaza i forsiranju te optuzhnice, however sudovi izgleda malo drugachije gledaju na to.

Link to comment
Share on other sites

Haski sud je u slucaju generala Krstica presudio da je bilo genocida, samim tim nije toliko bitno da li je uhvacen glavni optuzeni za tu stvar ili ne. Kao i uvek se vracamo na to da se tamo sudi pojedincima, a ne narodima ili drzavama, nema veze ko je direktno, a ko ne.

Nisam bas pravnik, ima ovde pozvanijih da to tumace od mene, ali je moja neka logika da ako su nekoga osudili za nesto onda se to smatra dokazanim, zar ne?

ама није пресудио, него се ова пица нагодила са Дел Понтеовом, признала све што је ова нажврљала. али, нечије признање не мора да значи да се нешто заиста десило, поготово што сви остали то негирају. њима треба ПРЕСУДА заснована на суђењу и ДОКАЗИМА, а не признању да би могли да накарикају одштету пред Међународним судом правде.

али од тога нема ништа. какав црни геноцид?!?!?!?!?!?! стрељање неколико хиљада људи и расељавање неколико десетина хиљада. злочин - да, геноцид - wtf!!!!!!!! него су нам испрали мозак овде, па само климамо главом као ретарди на све што нам се сервира.

е, да,

СРБИЈА ДО ТОКИЈА!!!!! [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek se vracamo na to da se tamo sudi pojedincima, a ne narodima ili drzavama, nema veze ko je direktno, a ko ne.

ocigledno nisi upalio tv proteklih dana i odgledao barem jednu reportazu cnn-a ili bbc-a, kada mozesh da lupish ovako nesto

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sad sam se setio jedne dojaja optuznice

meni je najgora optuznica za krsenje obicaja rata...

ko je ustanovio obicaje ratovanja!?

medjunarodna zajednica u ovom ili onom obliku je morala pre ili kasnije da ustanovi obichaje ratovanja. to nije problem. problem je shto se to odnosi samo na drzhave koje pojedinachno imaju manji uticaj od medjunarodne zajednice.

ignis, chemu ta "srbija do tokija" parola?

Link to comment
Share on other sites

па оно, много ми се свиђа.

по мом мишљењу она одсликава несаломиви дух и смисао за хумор овог народа и у најтужнијим и најтежим временима. ендогено српско курчење. нешто што храбри и мобилише, а уједно је и духовито, out of this world. нешто као америчко we shall prevail. нешто што би неки назвали митоманијом и хегемонијом, а мени представља само крилатицу која обједињује све оно позитивно у овом народу, што је остало позитивно и у време зла.

ево ти скорашњи пример. не знам зашто ми је остао у памћењу тако јасно. били смо на Копу, у Ртњу, на ужасној храни 2 дана. у повратку смо свратили до Геџе, код Крушевца. кад су изнели ђаконије за мезе (топле погаче, пуномасни млади сир, пршуту, кисели купус и киселе паприке), ми, онако гладни, смо манђали и другар је рекао нешто типа "каква храна, јеботе". други другар је рекао само "Србија до Токија, брате". у сред уживања у храни, тај коментар ми је додао још снажних осећања, мешавину чисте милине, јединствености, поноса... ето, ваљда разумеш...

edit>

а и волим Јапан. [;)]

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da je to tako ja bih vetj odavno ochekivao ubrzan rad sa bosanske strane na prikupljanju shto vishe dokaza i forsiranju te optuzhnice, however sudovi izgleda malo drugachije gledaju na to.

To je problem sto bi ti tako ocekivao, ali sudovi ne rade tako. Prvo, to jednostavno nije isti sud. Drugo, presuda u kojoj se kaze da je genocida bilo, ne ide nista vise u prilog strani BiH u dokazivanju da je Srbija (ili SCG ili SRJ) izvrsila agresiju na njih. Tek kada bi oni pokazali da je to tako, ta presuda bi mogla da igra ulogu, jer bi onda pokazivala svirepost tog dela, pa bi mogli da traze vecu odstetu, ovako im ne znaci. Znacila bi im jos samo u jednom drugom slucaju, ako bi uspeli da dokazu da je general Krstic dobijao naredjenja iz Beograda. U tom smislu sudjenje Slobodanu Milosevicu, i njegovo eventualno proglasavanje krivim, bi nam mnogo vise nastetilo, jer je on bio funkcioner Srbije u tom periodu, i to bi moglo ici u prilog tvrdnji da je Srbija vrsila agresiju.

ko je ustanovio obicaje ratovanja!?

Izmedju ostalog nekoliko Zenevskih i drugih konvencija.

ама није пресудио, него се ова пица нагодила са Дел Понтеовом, признала све што је ова нажврљала. али, нечије признање не мора да значи да се нешто заиста десило, поготово што сви остали то негирају. њима треба ПРЕСУДА заснована на суђењу и ДОКАЗИМА, а не признању да би могли да накарикају одштету пред Међународним судом правде.

Opet koliko se ja razumem u pravo, priznanje je jedan od kljucnih dokaza, zar ne? U svakom slucaju oni donose presudu, koja bi trebala da je zasnovana na nekim dokazima, i doneli su je. Da li je ista pravedna i sl se da debatovati, ali se u tu raspravu ne bih upustao, samo kazem da po mojoj logici je presuda doneta na osnovu sudjenja, to da li se neko pogadjao sa nekim je samo deo procesa.

ocigledno nisi upalio tv proteklih dana i odgledao barem jednu reportazu cnn-a ili bbc-a, kada mozesh da lupish ovako nesto

CNN i BBC prave reportaze u cilju oblikovanja javnog mnjenja, ali je sva sreca pa javno mnjenje nije to koje treba da sudi, ili da osudjuje nekoga. Ja ne kazem da toga nema, ali to nije, i ne bi smelo da bude mesto na kome se donosi odluka. Uostalom takvih primera imamo i ovde pregrst, koliko puta smo culi za nekoga da drugi kazu da je lopov ili da je izdajnik ili da je zlocinac, samo na osnovu toga sta su mediji prenosili i kako su formirali javno mnjenje?

али од тога нема ништа. какав црни геноцид?!?!?!?!?!?! стрељање неколико хиљада људи и расељавање неколико десетина хиљада. злочин - да, геноцид - wtf!!!!!!!! него су нам испрали мозак овде, па само климамо главом као ретарди на све што нам се сервира.

Po definiciji:

Genocide is defined by the Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide (CPPCG) article 2 as any of the following acts committed with intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnic, racial or religious group, as such: "Killing members of the group; Causing serious bodily or mental harm to members of the group; Deliberately inflicting on the group conditions of life calculated to bring about its physical destruction in whole or in part; Imposing measures intended to prevent births within the group; and forcibly transferring children of the group to another group."

Nema sumnje da su oni tamo ubijani zato, i samo zato, sto su bili pripadnici odredjene etnicke grupacije. Sto se nasilnog raseljavanje tice, to bi potpalo pod termin etnickog ciscenja, a takvih slucajeva je bilo mnogo na prostoru bivse SFRJ. Ali ako dokazu da je neko nekoliko hiljada ljudi ubio samo zato sto su bili pripadnici jedne etnicke grupacije, onda su dokazali da je taj neko pocinio genocid.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa nisu nas branili ali bosanske srbe itd te tamo , 

pa , ovo za gluposti govorim uopshteno o propagande , mislim naser oric ili kako se vec zove koji je pre masakra muslimana u srebrenici klao srbe na nash bozic , je cvecka eto neduzan covek koji je tek tako , malo preklao bespotrebne zle srbe ...

pricam generalno o propagandi .......

ma koji kurac , stvarno banovati politiku sa foruma ... pricam ko moj deda ili tjale ...:)

Pa o tome i ja pricam. Sto zamlacujes sebe, kao i vi svi ostali... Znaci stvarno mi vise siste jaja bre i za Mladica i za Hag i za sve ostale jebene piruete. Imam svoj zivot i gledam kako najbolje da ga iskoristim. End

V

Link to comment
Share on other sites

CNN i BBC prave reportaze u cilju oblikovanja javnog mnjenja, ali je sva sreca pa javno mnjenje nije to koje treba da sudi, ili da osudjuje nekoga. Ja ne kazem da toga nema, ali to nije, i ne bi smelo da bude mesto na kome se donosi odluka. Uostalom takvih primera imamo i ovde pregrst, koliko puta smo culi za nekoga da drugi kazu da je lopov ili da je izdajnik ili da je zlocinac, samo na osnovu toga sta su mediji prenosili i kako su formirali javno mnjenje?

cnn i bbc kontrolishu isti ljudi/grupacije koji/e kontrolishu medjunarodne sudove. ako pogledash koju propagandu forsiraju ti mediji logichno je predvidjati slichan ishod sudjenja u tim sudovima.

ti sve prichash u nekoj teoriji i kako bi trebalo da izgleda i radi medjunarodna zajednica, prosto mi je apsurdno da si toliko naivan a opet moram da se slozhim sa urgh-om

zwerko bate, previshe si ti fin za politiku.

btw.a kada je neko fin, za njega se u politici obichno kaze da je naivan.

[:D]

@genocid

ne tako davno desio se najstrashniji primer genocida u ljudskoj istoriji. jasno je definisan posle drugog svetskog rata i gotovo sve drzhave i organizacije na svetu su ga osudile najoshtrije... medjutim nazi liderima nije sudjeno za genocid, iako je samo u aushvicu sistematski pobijeno preko milion ljudi samo zato shto su bili pipadnici neke nacije ili rase.

jel' ti ozbiljno pokushavash da mi pokazhesh kako srpskim vojskovodjama i politichkim liderima (sa afinitetima da presuda visi o glavi samoj drzhavi srbiji, i da se upotrebljava kao poluga u nekim budutjim nereshenim pitanjima i pregovorima) treba prvima u istoriji suditi za genocid zbog 2-7 hiljada pobijenih civila i ratnih zarobljenika???

zbog chega smo zasluzhili tu chast?

i kad vetj teoretishesh oko pojma genocid... gde je donja granica kad su brojke u pitanju da bi se neki zlochin nazvao genocidom? svaki civil koji je u tom ratu ubijen samo zato shto je pripadnik neke nacije potpada kao zhrtva genocida onda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...