Jump to content

Udarishe junacki na Bogoljuba...


Recommended Posts

Ja ne poredim fakultete nego principe na kojim se fakultet zasniva tj. bi trebalo da se zasniva.

A inače sve može da se poredi, samo u modele treba uračunati te bitne razlike.

principi, fakulteti .. na sve sam to mislio

ako se unese toliko modela da prevazidju obim pochetnog poredjenja onda nije svrha porediti vishe .. kaj ne ?

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E tu dolazimo do druge bitne stvari vezane za fakseve. Ljudi često promaše fakultet a da toga nisu ni svesni čak ni kad ga završe. Pošto znam na šta misliš jer si sa ETF-a daću ti primer. Poznajem dva čoveka sa ETFa, prvi mi je jedan od najboljih prijatelja a drugi je njegov dobar ortak. Jedan se ubija od učenja na tom vašem ETF-u i ima skoro sve šestice ali prilično brzo fura kroz godine, a drugi ima skoro sve devetke, ne uči ni petinu u odnosu na prvog, i fura još brže, a nije neki Tesla, nego mu prosto faks leži 100%. Jednostavno čovek ima specifičnu odgovarajuću vrstu inteligencije za taj faks.

Poenta je sledeća, težina fakulteta je relativna stvar i isključivo zavisi od osobe koja pohađa taj fakultet. Neko kome prava idu kao voda bi studirao ETF 20 godina, a neko ko rastura ETF ne bi nikada naučio Rimsko pravo. Neko ko je genije za slikarstvo i upisao akademiju ko iz pičke bi studirao medicinu sto godina.

Onaj ko dobor izabere fakultet, a na njemu se profesori ne iživljavaju, završiće ga lako ma koja materija bila u pitanju.

EDIT: A tačno sam znao da će neko sa ETF-a da se javi na temu težine fakulteta! [:D]

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, u tehničkim strukama postoje predmeti koji su zaista do jaja teški, a profa jednostavno ne može da te nauči sve pošto se radi o materiji uz koju na predavanjima teško možeš da održiš koncentraciju više od pola sata, a kući dosta toga moraš sam da provaljuješ i traži veliko predznanje. A da pušta studente ne može, jer ćeš onda dobiti pun qrac inženjera koji nisu nizašta.

ako je situacija takva, onda treba da podele predmet, reorganizuju gradivo, daju više predavanja, promene profesora... ne postoji nijedan dobar razlog da prolaznost na ispitu bude 5%, a kod nas na svakom faksu imaš bar 3 takva ispita.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio na etf-u a sada sam na arhitekturi i slazem se sa obojicom. Na prvoj godini oet 1 mi je predavao Djordjevic (onaj sprcheni mali, celavi sa pufnicom napred) i znam da je kada smo bili na predavanju nas 400 u amfiteatru, ili po 100 na vezbama, da je to bilo smesno. Posle treceg reda formula i crteza nisam znao gde mi je dupe ili glava, pogotovo jer sam dosao iz gimnazije a treci razred zbog rata skoro nisam ni imao. Neki tehnicki predmeti su nemoguci za objasniti ako se radi u "miting" uslovima. Zavrsiti tehnicki faks kod nas, u roku, zaista zahteva da budesh specijalna osoba.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Nema tu specifične inteligencije, ti primeri što ih stalno navodite čine do 5% studenata na našem lepom faksu, ostali deru knjigu jer ništa drugo ne mogu...

Mislim da grešiš, baš tih 5% je zaista stvoreno za elektro-inženjere (uzgred mislim da ih je ipak malo više od 5%), bez uvrede. Ja to znam zbog predmeta koji se zove Harmonija. Taj predmet je spoj matematike, šaha, i muzike, i najvećem broju ljudi je najteža i najdosadnija stvar na svetu. Poenta celog predmeta je da te pomoću gomile užasno komplikovanih, dinamičnih i promenjivih pravila nauči da komponuješ kao veliki kompozitori. Ali veliki kompozitori su za sve to imali osećaj i to u malom prstu. Ista stvar je za ETF, potrebni su malobrojni mozgovi koji mogu da uđu u suštinu stvari, i da im svi ti principi budu prirodno logični. Poznajem takve ljude i ponavljam da se ne radi ni o kakvim genijima.

Meni neki ljudi na mom faksu su govorili, nemoguće da si spremao taj ispit 3 dana, ma daaj, ti si onda genije, a ja im kažem, nisam ja genije, samo sam dobro odabrao faks.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

brate .. ja ne znam o kom genijalstvu vi prichate .. mozesh ti da budesh genije ko tesla al ako nikad nisi video fax/knjigu dzaba ti to .. dupe je 85% glava je 10% a sreca/snalazljivost 5% zavrshavanja faxa ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...