Jump to content

Kako poboljshati performanse racunara


Tarabash

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Za korisnike Radeon grafickih kartica!

Meni je sledece mnogo pomoglo kao i drugaru koji takodje ima Radeon graficku kartu :

Prvo i najvaznije reinstal Windowsa , svakih par meseci i UVEK za Radeon graficke karte imati NAJNOVIJE drivere..A zatim sve opcije u Catalystu podesiti na "performance"(desni klik/catalyst/3d/all settinga)Ja licno imam sve podatke od znacaja na drugom HD tako to i nije problem.Zatim:

1.Vac napisano ranije

TCPNoDelay

This one is pretty simple

Discussed here

Type "regedit" in windows "run.." dialog to bring up registry menu

Then find:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters

Right-click in the right hand pane and add a new DWORD value, name it TCPNoDelay, then right click the entry and click Modify and assign a value of 1.

Naravno reset kompjutera posle oba "zahvata". :)

2.Preuzeto sa drugog sajta :

Latency Improvment-

http://www.wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html

Lowers your latency by changing how your computer handles information acknowledgments. It's amazing. This is NOT an addon, it is a modification to your computer itself.

Install it, try it for yourself over a period of a few days. If you aren't happy, remove it. Make up your own mind. It won't break anything. Most people report a noticeable improvement in button response times, as well as smoother mob movement patterns.

Ovaj "program" u stvari samo promeni tj.upise u registar nove vrednosti.Postoju i opcija brisanja ako neko nije zadovoljan.

3.Obrisite Recount ako ga korisite kao i Questhelper (ako vam ne treba) i koristite Skada addon za merenja dmg-a.

4.Iskljucite CombatLog u potpunosti ako vam ne treba.Mora biti skoro potpuno prazan u borbi.

5.Dobar addon

Find out what addons from others are spamming you-

http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/fu-bar_addon-spam-fu.aspx

This amazing addon allows you to monitor addon message traffic from your raid members. What you want to do is to MINIMIZE this traffic. Many addons have secret "whisper" programs that we cannot see. They whisper other players in the raid/party for all sorts of information. The problem is, many of these mods do the whispering extremely inefficiently, thus leading to massive, MASSIVE spamming of your client with data.

Main one to look for is Gearscore. However, the author says he's improved the way it shares info and to make sure everyone updates to fix it. Several people mention banning Gearscore from being on during guild raids.

Ovako mozete jako lako da utvrdite koji addon salje koliko podataka pa vodeci se time mozete iskljuciti dosta problematicnih.

Obavezno proverite koliko RAMa i procerskog vremena trosi WoW i ostale aplikacije dok je WoW upaljen.Meni WoW uzima negde izmedju 400MB-600MB RAMa i izmedju 1-15% procesorke aktivnosti(TaskMenager-u)

Task Menager je tvoj najbolji drugar!!

Obavezno pogasiti sve programe koji rade u pozadini (ne mora MSN , Winamp ili neki antivirus mada ja ponekad gasim i Kaspersky AV).

Dakle sazeto

1.Reinstal Windows-a!(generalno bolji rad WoWa)

2.Najnoviji driveri za Radeon karte! (za rast FPSa)

3.Izmene registra po upustvima iz tacke 1 i 2 (znacajni pad MSa , kod mene sa 150-200 na 50-100 a nekad i manje od 50)

4.Brisanje Recount-a i iskljucivanje CombatLog-a (manji MS)

5.Gasenje svih aplikacija , i procesa , u pozadini dok WoW radi.

I obavezno proveriti koji se sve programi pale sa Windows-om.(Start/Run/Msconfig/Startup kartica).

Sa 10 FPS u Dalaranu sad imam 30-40 , i sa 5 FPS-a u ToC25 na 30-50 FPS a MS 50-100.. Isti slucaj i kod druga kome sam cackao PC.Znam da je ovo svako sa i malo znanja oko PCja odavno uradio ali eto ako nekom pomogne ko nije ovo uradio bice mi drago.

Edited by HitCrit
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Svaka cast za post

[Ovako moras da Oboris sistem brate to ti je jedino resenje meni se desavalo da MI poplavi MOnitor dok igram wow,,,i onda mi zabode kao i oborio sam sistem i sad radi lepo kao sat:) znaci obori sistem podigini i to je to

Hmmm pitanje vezano za page file... Reinstalirao sam system skoro i od tad mi page file luduje,tj ovaj peak je 2 puta veci od totala a ranije je bilo obrnuto, e sad sumnjam da mi treba jos RAM memorije jer imam 2gb... Neka ideja zasto je to tako?

uzmi jos 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm pitanje vezano za page file... Reinstalirao sam system skoro i od tad mi page file luduje,tj ovaj peak je 2 puta veci od totala a ranije je bilo obrnuto, e sad sumnjam da mi treba jos RAM memorije jer imam 2gb... Neka ideja zasto je to tako?

Jel imas nekih konkretnih problema?

Ne treba ti vise od 2gb rama za wow..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

SysTweak Reg Cleaner Pro - Program koji ce vam ocistiti masinu od svih nepotrebnih stvari, skrenuce vam paznju gde ima najvise gresaka i ubrzati rad kompjutera bez sumnje. Koristim ovaj program vec duze vreme, pokazao se mnogo dobro.
 

Everest Ultimate Edition 5 - Veoma korisna stvar u oblasti dijagnostike sistema i benchmarka. Takodje pruza mogucnost pracenja temperature bukvalno svih komponenti u kucistu, upozorava u slucaju pregrevanja istih i tako dalje. Vodeno hladjenje bi resilo taj problem...

 

 

P.S - Ne zaboravite da ocistite prasinu iz kucista, sa ventilatora i hladnjaka procesora i da stavite novu pastu za hladjenje na procesor, trebalo bi da odradi dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...