Jump to content

Vojska


Recommended Posts

ти ћути, Уметниче. твоје ће да буде да градиш лепа села, пошто ја она ружна попалим прво.

и какав црни сф, то се зове "спржена земља".

Pa kazem ti ja za tebe su specijalci. Nigde neces imati mogucnosti da probas veci arsenal nego ovde + sto ima dosta municije kako bojeve tako i corave municije. Crna strela rules. E to ti je veliki kalibar. Jedini snajper koji probija tenk.

U svakom slucaju, niko se nece izdrkavati na tebe. Jednostavno ako si pussy samo cete prebaciti u drugi rod i sluzbu i to je to. Hrana je dobra ali i to zavisi u koju kasarnu zapadnes. A i Kosovo ti ne gine. Ides malo na granicu da pomazes Zandrmeriji, SAJ-u i Kobrama.

V

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vojska? neka hvala. zanimljivo je to sto vecina likova govori u fazonu "ma koja vojska bezi bre" a vecina riba "vojska je ljudima potrebna da postanu pravi ljudi"... more mursh!

da jbte, izvalio sam. kazhe mi neki zhenski kreten "sve bih ja vas u vojsku poslala da se nauchite redu., blablatrutj"... more poslao bih ja sve takve u Iran da se nauche redu

Link to comment
Share on other sites

Ali opet dolazimo do onoga, za koga idemo u tu vojsku. DA budemo spremni za rat ako dodje do rata. Da idem u rat da bi se borio za zemlju. Od koga ? Od Amera, od albanaca, od hrvata. Gluposti. Od samih sebe !!!! E za to da idem u rat. Aha vazi. Verujte mi, a pogotovo ti Drale, najgore je kad se boris za lazne ideale. Tuzan je zivot onoga koji misli da radi pravu stvar tako sto ide u rat. Jedino opravdam zaostale ljude koji vole da ubijaju. Oni su ok, samo napred...

V

Link to comment
Share on other sites

Pa kazem ti ja za tebe su specijalci. Nigde neces imati mogucnosti da probas veci arsenal nego ovde + sto ima dosta municije kako bojeve tako i corave municije. Crna strela rules. E to ti je veliki kalibar. Jedini snajper koji probija tenk.

U svakom slucaju, niko se nece izdrkavati na tebe. Jednostavno ako si pussy samo cete prebaciti u drugi rod i sluzbu i to je to. Hrana je dobra ali i to zavisi u koju kasarnu zapadnes. A i Kosovo ti ne gine. Ides malo na granicu da pomazes Zandrmeriji, SAJ-u i Kobrama.

Draska ce da puste u specijalce kao sto cu ja u padobrance :)

Link to comment
Share on other sites

ти ћути, Уметниче. твоје ће да буде да градиш лепа села, пошто ја она ружна попалим прво.

и какав црни сф, то се зове "спржена земља".

ti o vojsci pricash kao neki americhki red nek klinac sa srednjeg zapada kome vijori americka zastava ispred garaze, nakon sto je gledao Top Gun ili Black Hawk Down. Ti koji se bavish nashom finansijskom buducnosti (dobro sam se setio - tebi vishe ne donosim zestinu da ne ubijash vishe svoje sive celije, necu da zavrshimo kao u argentini) bi barem trebao da znash u kakvom tragicnom finansijskom stanju, a stoga i u organizacionom stanju, se nalazi nasha vojska i da je to sada nista vishe od grupe gradjana sa velikokalibarskim naoruzanjem i bednim platama dakle i bednim moralom. Nemam ja nista protiv nashe vojske, i najverovatnije cu je sluziti redovno, ali se mozda predomislim jer ne vidim svrhu u kopanju rovova pola godine, igranju ratnih igara bez pucanja, ciscenja wc-a po kasarnama u odrpanim uniformama koja se raspada. To nije vojska, to je farsa. Svakim dan prolazim pored jedne kasarne u zemunu, gimnazija mi je bila na 60 m od druge kasarne, zivim u mestu gde je vojni aerodrom i znam sta pricham.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

jebote ja u ponedeljak idem na vojni pregled,i to drugi (prvi sam iskulirao)

kakve sam kurate srece stavice me u brdsku pesadiju

ne odredjuje se rod na pregledu, to dolazi na red kasnije. jedino, naravno, ako zaokruzish da mzish pandure(u tom sluchaju ti ne gine vojna policija).sad samo proveravaju da li si sposoban, tj da li imash barem 2 mozdane celije u glavi.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

kako bese rima iz FMJ-a:

i want to work for uncle sam,

let me know just who i am.

...bla, bla...

i wanna be your drill instructor

i wonna cut off all my hair

i wanna be your drill instructor

... bla, bla...

i don't want no teenage queen,

i just want my m-14.

if i die in the combat zone,

box me up and ship me home.

pin my medals upon my chest,

tell my mom i've done my best.

now my body's 6 foot down,

when you hear it hit the ground.

when you hit the bottom,

you'll hear me say:

i wanna be your drill instructor

i wonna cut off all my hair

i wanna be your drill instructor

...bla, bla....

eto, sorry sto se nisam mogao setiti cele pesme - davno je to bilo.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Pa kazem ti ja za tebe su specijalci. Nigde neces imati mogucnosti da probas veci arsenal nego ovde + sto ima dosta municije kako bojeve tako i corave municije. Crna strela rules. E to ti je veliki kalibar. Jedini snajper koji probija tenk.

U svakom slucaju, niko se nece izdrkavati na tebe. Jednostavno ako si pussy samo cete prebaciti u drugi rod i sluzbu i to je to. Hrana je dobra ali i to zavisi u koju kasarnu zapadnes. A i Kosovo ti ne gine. Ides malo na granicu da pomazes Zandrmeriji, SAJ-u i Kobrama.

[:)] сваки Цига свог акоња хвали... специјалци су много велике шуњалице за мој укус. јесте да је то врх, и поштујем њихов рад и вештине, али ја волим да уђем громогласно, са 20 топова на брду... [:D][;)] просто ствар укуса.

Ali opet dolazimo do onoga, za koga idemo u tu vojsku. DA budemo spremni za rat ako dodje do rata. Da idem u rat da bi se borio za zemlju. Od koga ? Od Amera, od albanaca, od hrvata. Gluposti. Od samih sebe !!!! E za to da idem u rat. Aha vazi. Verujte mi, a pogotovo ti Drale, najgore je kad se boris za lazne ideale. Tuzan je zivot onoga koji misli da radi pravu stvar tako sto ide u rat. Jedino opravdam zaostale ljude koji vole da ubijaju. Oni su ok, samo napred...

прави ратник презире рат и моли Бога да до њега никад не дође. то их и разликује од наложених клинаца.

по мени је горе ако се бориш без идеала, него са икаквим, макар и лажним идеалима. јесте фрка кад схватиш да си се борио за лажи, али то је друга прича...

Draska ce da puste u specijalce kao sto cu ja u padobrance :)

хоћемо ли заједно у 63.? [:D][:D][:D]

Kad sam ja bio mesec dana na obuci u 63-oj, mozhe i on :)

ех, хвала... [:D]

ti o vojsci pricash kao neki americhki red nek klinac sa srednjeg zapada kome vijori americka zastava ispred garaze, nakon sto je gledao Top Gun ili Black Hawk Down. Ti koji se bavish nashom finansijskom buducnosti (dobro sam se setio - tebi vishe ne donosim zestinu da ne ubijash vishe svoje sive celije, necu da zavrshimo kao u argentini) bi barem trebao da znash u kakvom tragicnom finansijskom stanju, a stoga i u organizacionom stanju, se nalazi nasha vojska i da je to sada nista vishe od grupe gradjana sa velikokalibarskim naoruzanjem i bednim platama dakle i bednim moralom. Nemam ja nista protiv nashe vojske, i najverovatnije cu je sluziti redovno, ali se mozda predomislim jer ne vidim svrhu u kopanju rovova pola godine, igranju ratnih igara bez pucanja, ciscenja wc-a po kasarnama u odrpanim uniformama koja se raspada. To nije vojska, to je farsa. Svakim dan prolazim pored jedne kasarne u zemunu, gimnazija mi je bila na 60 m od druge kasarne, zivim u mestu gde je vojni aerodrom i znam sta pricham.

боље ћу да водим финансије ове земље са пола сивих ћелија које сад имам него они које ти симпатишеш са дупло него што имају. не брини, у добрим си рукама... [;)]

за успех војску нису битне поцепане униформе, и томе те историја учи. успех војске има много више везе са идејом, или идеалима. "битка се добија пре него што је и почела, у главама" (парафразирам).

војска јесте у срању, али техничко опремање може да се изврши за неколико месеци, до годину дана, само ако се суне кеш...

Уметниче... [;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Vojska me uopste ne privlaci ... ja i dalje mislim da i ako dodje do sranja, neki karakter i hrabrost coveka je bitna - to te u vojsci ne mogu nauciti. To sto ces znati da pucas ili da iskopas pravilno rov je ok, ali ne i vitalno. Da bi covek postao dobar vojnik, treba time da se zanima ceo svoj zivot, treba da stekne ratno iskustvo i veliko samopouzdanje u sebe - to se za pisljivih godinu dana ne moze nauciti. To je kao kad bi neko otisao na 4 treninga basketa (gde bi naucio kako da sutira i osnovna pravila) i posle reko da je absolvirao kosarku i da je spreman.

O rly?

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Crna strela rules. E to ti je veliki kalibar. Jedini snajper koji probija tenk.

taj ko ti je to rekao slagao te. 34-ku da, ako pogodi pod pravim uglom u zadnji deo kupole, a novije tenkove (od '70.-e pa na dalje, narocito sovjetske i nemacke) tesko. verovatno mislis na poklopac otvora za komandira odeljenja, punioca i vozaca. ta ploca nije deblja od 1,5cm a to sa daljine od 150m probija i kalasnjikov (opet ako pogodi pod pravim uglom).

najveci kalibar snajperske puske je 20mm. nase komsije hrvati su napravili jedan model RT-20 (1990. god) koji mislim da jos uvek nije usao u proizvodnju. koriscena u ratovima bivse SFRJ. paralelno je radjena nasa m-93 koja je ipak usla u proizvodju (exportovana cak i u usa).

btw, ako niste znali najbolju municiju tj kalibar za puske imaju kinezi 5.8mm koji je bolji i od nato 5.56 i ruskog 5.54 cija brzina je oko 930m/s sa standardnom cevi, a zrno je tesko skoro 4.5 grama. fucking cheenese :)))

kazhe mi neki zhenski kreten "sve bih ja vas u vojsku poslala da se nauchite redu., blablatrutj"... more poslao bih ja sve takve u Iran da se nauche redu

[roflmao] nije loshe [roflmao]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

за успех војску нису битне поцепане униформе, и томе те историја учи. успех војске има много више везе са идејом, или идеалима. "битка се добија пре него што је и почела, у главама" (парафразирам).

znachi ti mozesh lepom rechju da oborish krstarecu raketu? jel imash neku recitaciju kojom mozesh i spijunske satelite da skinesh iz orbite? Drasko ovo je 21. vek, a ne Civ 3. Cak i u gerilskim ratovima ne mozesh zashiljenim avokadom na tenk.

Btw [:D][:D] ja ne simpatishem toliko koliko ti mislish, one koje ti mislish da ja simpatishem [:o)] biti desnicar ne znachi biti vadikal. Nije mi potrebno niti jedno stado, niti vodja, da bih imao stavove.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Drasko, primas se mnogo :)

Nema vise maceva, stitova, puski ubojitih.

To vreme je proslo.

да цитирам сигну великог мудраца Мигше [:D] : War... War never changes. [;)]

има милион примера у историји да се мислило да су неке војске непобедиве, па су ипак поражене. противно свакој логици и шансама.

znachi ti mozesh lepom rechju da oborish krstarecu raketu? jel imash neku recitaciju kojom mozesh i spijunske satelite da skinesh iz orbite? Drasko ovo je 21. vek, a ne Civ 3. Cak i u gerilskim ratovima ne mozesh zashiljenim avokadom na tenk.

Btw  [:D]  [:D] ja ne simpatishem toliko koliko ti mislish, one koje ti mislish da ja simpatishem  [:o)]  biti desnicar ne znachi biti vadikal. Nije mi potrebno niti jedno stado, niti vodja, da bih imao stavove.

мењате тезе обојица. нисам ја фанатик који ће мислима и вољом да уништава тенкове и обара летелице... наравно да би се борио мораш да имаш одговарајуће оружје, поготово у 21. веку, и то не спорим (и сам сматрам да војска мора да буде максимално опремљена у данашње време да би била ефикасна), али, хоћу да кажем да савршеност оружја није одлучујућа, већ воља да се победи. спремност да се победи, да се плати цена за то. дефетизам значи пораз, макар војска била опремљена и ласерским пушкама.

Иги, ја те мало зеким... [;)] немо' се узбуђаваш. [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

upozoravati na neopremljenost, neadekvatnu motivisanost vojske nije defetizam nego upozorenje da se to stanje promeni, barem iz mog ugla. ja nemam nista protiv vojske, ali ono nije vojska. niti nesto moze da me nauchi za 6 meseci niti ima sredstva da obavlja svoju funkciju.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

drashko ima komshija neki ugalj u podrumu pa mu trebaju takvi .. dragovoljci [:D] shta prichash bre ...

kakva vojska kakvi bakrachi ..

[jupi]

[jupi][цео стадион]Ћи-ле Ћи-ле Ћи-ле...[/цео стадион][jupi]

[jupi]

ево га и овај пацифиста... [;)] није мени до рата. нипошто. напротив. само размишљам наглас шта у случају да до те несреће ипак дође. постоји разлика...

edit>

ај да убацујемо угаљ ти и ја за гајбу пива. [:D] хохохохохо

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...