Jump to content

Nemanjina ulica


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nisam rekao da se ulaze samo u ekonomski perspektivnije delove grada, vec da se na njih vise obraca paznja, ni u jednom momentu se potpuno ne zanemaruju drugi delovi grada. A to sto ljudi ginu je posledica toga sto ne samo poslednjih pet, nego poslednjih 25 godina niko nije nista ulozio u taj deo grada, a ni u jedan drugi, i sada na sve strane treba zapusavati rupe. Cela poenta moje price je da tek kada grad bude ekonomski mnogo jaci nego sto je to danas ce moci da ispegla u celom gradu to sto je neko u nekom momentu zaboravio da treba popravljati ulice, semafore, sine, autobuse, vodovod i sva ostala sranja.

Predgradjima se ne poklanja manje paznje, ona su jednostavno Zaboravljena. Dodji ovde i probaj da nadjesh da je BILO STA uradjeno za pet godina. Bilo sta. Makar jednu banderu, saobracajni znak. Hocesh da mi kazesh da za pet godina nakon 5. oktobra niti jednom nije moglo posvetiti paznje jednom velikom naselju, posebno kada se zna o kakvom se ozbiljnom stanju radi, iako mi placamo. On se Batajnice jedino setio kada je ona klinkica bila ubijena i kada su ga ljudi isprozivali da je neuredjen prelaz preko pruge, da se gomilaju prazni vagoni i da nema svetla na ulicama do lokalnih skola.I tada je paznja trajala pet dana i nista se nije promenilo. To nije pricha o prioritetima, to je pricha o apsolutnom nemaru. NISTA NIJE URADJENO. NULA. APSOLUTNA NULA.

Pazi ako cemo tako da gledamo onda ti sa Batajnicom nemas nikakvih razloga da se brines. Onda prvo treba da ulozimo 500 miliona evra da bi svi stanovnici predgradja imali kanalizaciju. Onda treba da pogledamo kako zive ljudi u Kaludjerici, gde na mestima nema asfaltnog puta uopste. Desava se da ljudi u podavalskim selima i dalje nemaju leti vode... Ako tako uzmemo ti si sa Batajnicom super prosao, na red za sredjivanje ces da dodjes za desetak godina.

Ja svo vreme pricam o tome da nema para da se uradi sve, i onda je u prvom momentu bitnije obezbediti izvore iz kojih ce se u buducnosti crpsti sve vise i vise novca, koji ce onda biti moguce efektivno upotrebiti da svaka rupa na teritoriji grada Beograda moze da se zakrpi u roku od nekoliko sati. Moze sad da se kaze ok koj ce nam q novi most, sta ce nam nova garaza u centru grada, daj da napravimo ljudima kanalizaciju. I ok, ljudi ce imati kanalizaciju, ali ce sledecih pet godina grad otplacivati taj projekat sa istim sredstvima u budzetu kao i ove godine. Ako grad napravi most i garazu da regulise saobracaj, koji je jedan od najbitnijih preduslova za razvoj ekonomije, on za pet ili deset godina moze privuci dovoljno ekonomskih faktora da tu kanalizaciju finansira iz godisnjeg budzeta. Jeste jadni gradjani ce morati da cekaju na kanalizaciju, ali ce u medjuvremenu imati bolje mogucnosti za zaposlenje i ekonomski prosperitet, a grad ce imati mogucnosti da kapitalne projekte sam finansira, bez zaduzivanja, kao i da tekuce odrzavanje redovno vrsi u svim delovima grada.

nadji neko prigradsko naselje, barem jedno prigradsko naselje, koje je zadovoljno radom gradonacelnika, ili je moglo da vidi ista znacajno uradjeno u poslednjih pet godina. Severno od save, siguran sam, da necesh naci niti jedno. Ali zato se u gradu bacaju pare samo tako, na sminkanje . Grad ima pare i sada da uradi mnogo toga, i nema prava da je to razlog, jer kada mogu da finansiraju milione evra u restauraciju pozorista na terazijama, mogu da uvedu i ulichno svetlo u batajnicu. Kultura je zivot ali mrak ovde ubija ljude. A da ne govorimo kako je taj izgovor sa parama amoralan, ako se taj lik pojavljuje ovde i pricha svasta u predizbornoj kampanji. ali ako hocesh da kazesh da je normalno i prihvatljivo da politicar laze i obecava kule i gradove u predizbornoj kampanji, onda je to jedna druga pricha.

Dobro je biti pragmatichan, ali to treba biti sa merom, da se ne izgube osnovna nacela covecnosti i humanosti.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Sto je inace jos jedan od idiotizama zaostalih iz komunizma. Ali grad ima pravo da ustupa gradsko zemljiste, koje se placa kroz taksu.

Pa nisam ja ni rekao da je to dobro, i treba promeniti zakona tako da privatna ili pravna lica mogu biti vlasnici zemljišta, da bi se ono moglo prodati.

Ok, sad ti prelazis na malogradjanske traceve u nedostatku boljih argumenata. Ja te pitam sta je tvoja koncepcijska razlika u odnosu na ono sto sam ja pricao, znam ja da u ovoj zemlji ne treba neki poseban povod da bi se neko pljuvao.

Ono što sam rekao bilo je izvedeno iz ličnog iskustva. Ruku na srce, nisam se susretao sa Bogdanovićem i nije mi tražio 5%, ali zato sam pre 2 i nešto godine imao kontakt sa određenim visokim služebenikom Poslovnog prostora, koji je bez blama i ustezanja rekao, ako hoću lokal na toj i toj lokaciji, da uplatim donaciju od 40.000 evra na račun DS-a. Ja pitam, a kako kad postoji tender ili aukcija za taj prostor, a on kaže, ništa se vi ne sekirajte za ishod, ako se mi dogovorimo, sve će biti u redu. A kontam da tako nešto ne bi moglo da se radi bez Bogdanovićevog znanja.

Dalje, štrajk privatnoh prevoznika je nastao zbog toga što se organizovao tender za dodelu linija (koje su već bie podeljene) samo zatao da bi zajebali sitnije prevoznike i na njihovo mesto ubacili ljude koji su im sunuli pare, a nikada se nisu do tada bavili prevozom, kao i Lasta, koja uopšte ne zadovoljava uslove tendera jer nije privatno preduzeće. A Lastu su progurali, da bi onda Lasta sklopila dodatni ugovor sa nekim trećim koji će pod njenom firmom voziti...

Nemam nešto vremena trenutnom ali ću nastaviti serijal lopovluka gradske vlade kad budem imao vremena, možda otvorim i topik o tome...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Daj ime da svi znamo.

Šta misliš, da nisam mogao da pronađem na netu neko ime iz tog vremena iz Poslovnog prostora i da ga napišem da zvučim uverljivije, misliš da zato što sam glup da bih to uradio napisao određeni visoki službenik PP? Mene boli dupe da i za 0.5 % šansi da imam neke neprijatnosti dokazujem glupim klincima sa foruma da je gradska vlast korumpirana. A ti ako hoćeš, veruj i dalje u tog, ko što lepo reče "Tita koji ce sve da vam sredi i da bude superpostenjacina i da brine o svim pilicima".

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Sto da trazis na netu ako si imao susret sa njim i to tako neprijatan??

I koristis jeftino izvrtanje recenica :)

Moras biti malo uverljiviji, nisu svi klinci ovde :)

Čekaj, a ti nisi polazio od pretpostavke da ja izmišljam nego si samo hteo da saznaš ime tog nevaljog čike? Daj molim te... Inače sada sam pogledao u profilu i video da si 74', kada sam pisao mislio sam na to što su velika većina članova klinci pa te nisam odvajao od te većine, izvni.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

ma takoje svude isto i kod nas ovde.

nema tu nista dok ne dodje neko koji vec ima paru pa da nemora da krade

karic zato treba da se glasa i nema sta da se vodi  briga, em covek zna poso em nece da krade jer vec ima kolko hoce

Iako gotivim brku, to sto ima para, nazalost, nije garant da ce hteti josh :/

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pre 2-3 godine su pravili anketu medju japancima sta misle o svojoj vlasti i znate sta su rekli, kao nisu losi ali samo kada bi manje krali :) Tako da je svaki covek na ovome svetu opterecen time da ga vlast potkrada. A u ostalom to je meni normalno jer onaj ko se bavi politikom krade (1%-5%) a ako nece da krade onda je cista budala :)

Poz Zwerko :))

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

Ma daj brate, seljak covek, sta mu fali [:D]

Chim pre, chim pre, ovo trezvenije je pocelo da utice na moje politicke stavove lose. U tom smislu sto sam poceo da ih imam [:D]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

svojim platama i nemaju sta da traze, dok zive po favelama u predgradjima. Zadji malo po Zemunu, Barajevu, Borchi, Zarkovu, Konjarniku, ... videcesh sta je zapravo Beograd.

Ne gurajte Konjarnik tamo gde mu nije mesto.

Edited by KingLui[FOG]

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Simpatican mi kao lik, ne mesam politicke stavove u ovo - jer ih nemam :)

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Карић треба да прође као Ходорковски.

у пресудном сукобу државе и богатих појединаца који желе да је преузму не треба имати милости. од исхода ове борбе зависи хоћемо ли бити банана-република или озбиљна и снажна држава. знам, неки од вас ће рећи да смо ми увелико банана-република, али то никако није тачно. и поред и даље високе корупције, јасни су знаци јачања институција система; проћи ће још неко време пре него што се политичко-финансијски кланови укрупне, диференцирају и постигну минимум консензуса и престану са тривијалним појавним и штетним закулисним међусобним сукобима, постигну неку врсту српске pax-politicana-e и уведу правила игре која се неће мењати и установе минимум заједничке визије Србије... али је тај догађај сваким даном све ближи. тек тада ћемо имати снаге за стабилан и дугорочан развој. али у том процесу неки морају на робију...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...