Jump to content

gluma


FATA

Recommended Posts

govorimo o glumi ne o kesu kako bi se napravio ultra giga film, tesna koza, zikina dinastija, maratonci to su 3 filma ne tako visoko budzetna ali sabijaju, takvih ima ne 3 nego 303 mrzi me da nabrajam sve, od novijih jedino sto vredi nesto je munje, i bure baruta

my 2 cent

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

govorimo o glumi ne o kesu kako bi se napravio ultra giga film, tesna koza, zikina dinastija, maratonci to su 3 filma ne tako visoko budzetna ali sabijaju, takvih ima ne 3 nego 303 mrzi me da nabrajam sve, od novijih jedino sto vredi nesto je munje, i bure baruta

my 2 cent

ja ne znam kako neko moze da poredi filmove tesna koza i zikina dinastija sa maratoncima i josh plus da ti prvi sabijaju ..

kao drugo svi filmovi koji i valjaju kod nas su snimljeni sa istom tematikom (o nekom kukanju: turci, nemci, amerikanci, jadni mi svi nas jebu ili ne moze nam niko nishta jachi smo od sudbine ili neka socioloshka pricha) chast izuzecima .. svaki pokushaj necheg drugog je neslavno popasao na blagajnama ili ga je snimio smoki [roflmao]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

dobar si muade dobar si :), a to u holivudksim filmovima je non stop razlicito i sa specificnom tematikom daj molim te, al pacino uvek glumi nekog krimosa mafijasa i u tome je dobar, deniro je allround uvek neki baja sto u komedijama,akcijama,trilerima etc. htedoh reci holivudski filmovi su sa istom tematikom samo drugi glumci tako da to tvoje ne pije vodu, u akcijama uvek neki avganistanci otimaju nekoga i tu one man army resava sve, o trilerima necu posto poslednjih 10godina video sam 6-10 dobrih trilera sto je smesno, komedije tu i tamo zavisi od glumca... tako da je smesno to poredjenje

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Kao sto ljudi vec rekose,danasnji glumci su krs,zato sto je gomila primljena preko veze na glumu,glume napamet.Dobar primer lose glume(i generalno loseg filma)

je Pljacka treceg rajha,film mi je sranje upravo zbog glumaca.E sad,scenario je pisao Ljuba Moljac pre 25 godina,kada su velikani jos uvek bili zivi,mozete misliti sta bi bilo sa filmom da se tada snimao,sad bi bio klasika,a ovako samo jedno sranje

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

dobar si muade dobar si :), a to u holivudksim filmovima je non stop razlicito i sa specificnom tematikom daj molim te, al pacino uvek glumi nekog krimosa mafijasa i u tome je dobar, deniro je allround uvek neki baja sto u komedijama,akcijama,trilerima etc. htedoh reci holivudski filmovi su sa istom tematikom samo drugi glumci tako da to tvoje ne pije vodu, u akcijama uvek neki avganistanci otimaju nekoga i tu one man army resava sve, o trilerima necu posto poslednjih 10godina video sam 6-10 dobrih trilera sto je smesno, komedije tu i tamo zavisi od glumca... tako da je smesno to poredjenje

pa slazem se .. al zato oni imaju kesha da snime 300+ filmova godishnje, a mi 10 i normalno je da je lakshe naci neshto iz 300 shto je dobro nego neshto iz 10 ..

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

mnogi su omalovazavali rusku filmsku produkciju i postprodukciju ali eto, izbacise nocna straza... morate priznati da je prica "sa sacekusom planiranom deceniju unapred" sasvim ok fora :)

i cisto da znate, ruje su prve pocele da snimaju muzicke spotove filmskim kamerama.

svideo mi se i old boy, koreanci (klasicno za njih) na jedan brutalniji nacin ispricali jednu prilicno nepredvidljivu pricu. ima efekata, ali drzali su centar paznje na pricu filma.

ne znam koliko ste upuceni, ali na jednom kongresu unesco-a na kom je ucestvovao i dragoljub najman (ambasador scg pri unesco) amerikanci su tvrdili da ne postoji razlika izmedju filma, muzike, umetnosti uopste i svinjskih polutki. za njih sve je to roba.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

naravno da nije. naveo sam neki primer za koji bi mnogi trebali znati jer je skorijeg datuma. gledao sam neke delove propagandnih sovjetskih filmova i mogu reci da tehnika izrade filma i paznja na detalje je daleko ispred vecine filmova danasnjice.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

naravno da nije. naveo sam neki primer za koji bi mnogi trebali znati jer je skorijeg datuma. gledao sam neke delove propagandnih sovjetskih filmova i mogu reci da tehnika izrade filma i paznja na detalje je daleko ispred vecine filmova danasnjice.

A to mogu vecinom da zahvale Takrovskom.

Edited by banman
Link to comment
Share on other sites

nažalost, naši glumci, ma koliko dobri bili, ne mogu da se mere sa pravim holivudskim veličinama. to je tužna istina. nemamo najbolje raketne naučnike, nemamo najbolje ragbiste, i definitivno nemamo najbolje glumce.

Nemamo raketne naučnike jer nemamo para za raketni program, (i ne treba nam) a gluma je talenat koji kao dijamant koji se brusi vremenom i postaje sve savršeniji, ali moraš imati šta da brusiš... Talenti se prirodno pojavljuju kod svakog naroda. Ne postoje neki etno-genotipi koji su podesniji za glumu, kao npr. što su crnci za basket i masu sportova. Za usavršavanje glumca nije potrebna kinta i visoka produkcija nego samo rad na sebi. Svi narodi koji imaju razvijenu dramsku kulturu (u širem smislu) moraju prosto zakonomerno da imaju dobre glumce.

Mi smo narod koji ima izuzetno razvijenu dramsku kulturu!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

ako je to ona serija na koju mislim da jeste, mogu reci samo jedno:

kada bih legao na onu plavokosu hrvaricu dobio bih amneziju - zaboravio bih da ustanem!

... tako da nisam ni obratio paznju kako glume... :)

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...