Jump to content

konzumacija


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Joj Bože, kada vam (tebi MaudDib i Sheyn) je rođendan da vam kupim Vujakliju?

Konzument se inače na čisto srpskom kaže potrošač i ne postoji kao zanimanje niti kao radno mesto ni u jednoj fabrici. Da vam bude jasnije antonim od konzument je producent. Ti MaudDib si verovatno mislio na konzulenta, a Sheyn na degustatora ko što Ivan reče...

Ne bih ni pisao ovo da milion ljudi već nije ponovilo glupost i da nisi ti počeo da pametuješ...

Inače sad ni ne znam iz čije perspektive odgovaram, da li sam degustator ili konzulent?

"Leksikon stranih rechi i izraza" od Milana Vujaklije posedujem . S obzirom na ovu cinjenicu u slobodno vreme volim da izmisljam nove rechi koje vec postoje u srpskom , a koje vec imaju neko znacenje .

:P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Ne sekiraj se ti, znam ja da je pisac hteo da zajebava Ivana da malo je*e, ali se iza te podmukle šale ipak krilo nepoznavanje pojmova...  [:D]  A zna se da ovde ja brinem o kvalitetu jezika!  [:o)] 

Sad da ne ispadnem neumestan do kraja, da kažem i ja za šta bih voleo da sam degustator. Meni je jogurt isto zakon, a mogao bi da dođe u obzir i roštilj i burek... mmmmm... roštilj....  [pljeska]

Edit: A mislim da bih bio baš dobar deustator ajvara, bez zezanja, nekako osetim sve, i koliko ima ulju, koliko patlidžana, kave su bile paprike, koliko se pržio...baš mi ide to...

samo za ajvar :

babe koje nemaju dovoljno paprike u kuci trpaju patlidzan u ajvar a to onda vise nije ajvar ... cista podmuklost :P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

samo za ajvar :

babe koje nemaju dovoljno paprike u kuci trpaju patlidzan u ajvar a to onda vise nije ajvar ... cista podmuklost :P

Sheyn, srećice, u ajvar uvek ide plavi paradajz iliti patlidžan. Samo je pitanje u kom odnosu, recimo moj recept kaže na 10 kg paprika, 3-4 patlidžana. A u vreme kada se sprema ajvar, kada je i najveća ponuda paprike, i još kada je kupuješ na džakove, plavi paradajz te košta skoro isto, jer ga kupujes na malo a i ne pada mu cena zato što nije neka obilna ponuda. Tako da se ne koristi kao podvala, samo je pitanje odnosa što nas, jel, dovodi do uloge degustatora u svemu tome. [:D]

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

mushkaraco ! prave ribe ne piju pivo ..

;)

Hehe. Aj da chujemo shta Dz kaze na ovo. :)))

Ajvar sa patlidzhanom beshe Pindjur...

Tja. Koliko sam ja obaveshten pindjur se pravi od kuvane/barene/wateva paprike i paradajzichniji je od ajvara.

@topic: ne bih znao za shta da se odluchim po pitanju degustiranja klope. Volim da jedem (hmmm prikladnije je "se prezderavam" [:D] ). I nema klope od koje zazirem, znachi da mi neko doneze porciju mrava ili, dunno, morskih crva ili chegavetj spremljenih u formi priznatog nacionalnog specijaliteta nekogtamoostrva prejo bi se ko i s bilo kojom domatjom klopom. :)

Uh, pade mi na pamet. Ipak ima food koji ne podnosim - przeni shetjer, neko to zove i karamel. Mrzim ga.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

ni ja ne volim patlidzan u ajvaru, onda to postane "pindzur" ili tako neki nakazan naziv

chist ajvar, od valjanih paprika, valjno ochistjen (najbitniji deo, ljude uglavnom mrzi da chiste kako treba, pa je pun semenki) uf uf

evo nek kazhe chika margi kakav je "nas domaci" [^]

moj covek ! zna sta je ajvar a sta PINDJUR ..

a ne kao ovde neki klinci balavci :P :P

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Joj Bože, kada vam (tebi MaudDib i Sheyn) je rođendan da vam kupim Vujakliju?

Konzument se inače na čisto srpskom kaže potrošač i ne postoji kao zanimanje niti kao radno mesto ni u jednoj fabrici. Da vam bude jasnije antonim od konzument je producent. Ti MaudDib si verovatno mislio na konzulenta, a Sheyn na degustatora ko što Ivan reče...

Ne bih ni pisao ovo da milion ljudi već nije ponovilo glupost i da nisi ti počeo da pametuješ...

Inače sad ni ne znam iz čije perspektive odgovaram, da li sam degustator ili konzulent?

pa jel sam ja rekao da se zove konzument ? ja sam stavio zbog toga shto je shejn stavila sa napomenom u zagradi zbog toga shto ne mogu da se setim boljeg naziva .. a u fabrikama postoje degustatori1 (na koga je shejn mislila al nije se dobro izrazila) i degustatori2 (onaj na koga sam ja mislio u 2gom postu i chiji naziv i dalje ne mogu da se setim)

a ti dechko nisi ni konzulent ni degustator .. ti si mnogo pametan, vredan i dokon [|)]

Ne sekiraj se ti, znam ja da je pisac hteo da zajebava Ivana da malo je*e, ali se iza te podmukle šale ipak krilo nepoznavanje pojmova...

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Ja volim ajvar, ali kad je slatkast a ne kiseo, i plus ako mozhe da ne bude puno ljut, ne prija mi takav. Znaci dokle god ne sladak onako malo, mogao bih da pojedem x tegli odjednom. Pindjur takodje volim, malo manje dodushe, a ono sto mi se u poslednje vreme dopada jeste ajvar sa "cepanim" paprikama, tj. onaj gde su onako "rezanci" od paprika unutra. Nekako mi prija skroz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...