Jump to content

Republika ili Monarhija


Da li ste za Republiku ili Monarhiju?  

56 members have voted

  1. 1. Da li ste za Republiku ili Monarhiju?

    • Republiku
      30
    • Monarhiju
      26


Recommended Posts

Republika bez razmisljanja,samo da stavimo nekog diktatora koji zaista zeli da pomogne narodu.Frka sa monarhijom je u tome sto je vlast nasledna,tj. imamo npr. dobrog kralja,on rikne,i dodje negov sin koji je debil,to bi bilo sranje.

Kuba je republika,a opet 1 covek vlada(i najjaci je)

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

republika - niko nije rodjen da vlada mnom

jao iguana od tebe sam ocekivao bar malo argumentovaniji post... tj. bar malo normalnije misljenje ali ok... kao shto je Protagora rekao: "Sve je subjektivno..."

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

imash referat iz ustava? :)

ahahahaha.... matori al' si me provalio... :))

Ono cisto sam bezveze stavio...

ionako smo oduvali shuplje republikance... nisu znali gde im vise duva "promaja" :D

btw.

odakle znas?

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

...rece vestica...

nego @ topic:

kao sto neko rece nama treba totalitarizam i diktatura... dokazano kroz vekove da samo to pomaze kod srba... zalosno... i tacno...

sad sam 'neko' a? :)

Edited by darijan

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

premijer i ministri vladaju kao i ceo parlament...

ali opet, kad se neko rodi i zna da ce kroz 20 godina vladati, ceo zivot posveti tome i sve radi za to da bude sto bolji vladar, tako je vaspitan i to je ono sto je pozitivno, dok kod nas na vlast dolaze ljudi sa vishom skolom samo (citaj Zivkovic)

ali danasnji kraljevi nisu nikakvi vladari nego cisto pioni sa etiketom

kao sto rekoh...

jedno je vladati zato shto te je izabrao taj kome tjesh da vladash, a drugo je roditi se i vladati samo zbog toga shto si sin/tjerka od tog i tog.

a to da tje on da posveti ceo zhivot spremajutji se da shto bolje vlada i pomazhe svom narodu... ma jok, ne delujesh bash toliko naivno...

Link to comment
Share on other sites

premijer i ministri vladaju kao i ceo parlament...

ali opet, kad se neko rodi i zna da ce kroz 20 godina vladati, ceo zivot posveti tome i sve radi za to da bude sto bolji vladar, tako je vaspitan i to je ono sto je pozitivno, dok kod nas na vlast dolaze ljudi sa vishom skolom samo (citaj Zivkovic)

ali danasnji kraljevi nisu nikakvi vladari nego cisto pioni sa etiketom

kao sto rekoh...

Ajde cuti. Premijer i ministri su barem izabrani na izborima dok je kralj postao kralj samo sto se njegovom ocu jebalo u mladosti. I ta pricha o tome kako neko zna da ce biti vladar za 20 godina pa se trudi da bude sto bolji vladar je NEBULOZA. Kraljevi, kraljice se bave opste korisnim radom samo u ustavnim, parlamentarnim monarhijama kao sto je UK, Holandija, Belgija, Svedska, Norveska, Danska... ali oni tamo nemaju ni v od vlasti. Postali su samo maskote drzave, atrakcija za turiste. I kojoj tu onda monarhiji pricamo? Gde god je bila apsolutisticka, autoritativna monarhija vlast je bila zloupotrebljavana i samo je mala elita bliska monarhu lepo zivela dok je sirotinja bila ostavljena da se snalazi kako zna i ume - carska rusija, kina,tjudorska engleska...

Dakle monarhija je u ovom razdoblju samo igracka za nostalgichne i zaludne

jao iguana od tebe sam ocekivao bar malo argumentovaniji post... tj. bar malo normalnije misljenje ali ok... kao shto je Protagora rekao: "Sve je subjektivno..."

sta nije normalno u mom misljenju? Na pozicije moci bi trebalo da se dolazi svojom sposobnoscu a ne rodbinskim vezama

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ма људи шта вам је, каква парламентарна, уставна циле-миле монархијица? Царство бре, апсолутизам непросвећени, Душанов законик (типа: рука на пањ за крађу), милитаристик-релиџс уређење државе: Бог на Небу, Цар на Земљи, смрт непријатељима, за крст часни и слободу златну и сл. па да опет уђемо у голден ејџ.

[:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ipak mislim da bi mi nekako trebali da kloniramo cara Dushana... To je jedino reshenje za owu propalu drzawu...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

ма људи шта вам је, каква парламентарна, уставна циле-миле монархијица? Царство бре, апсолутизам непросвећени, Душанов законик (типа: рука на пањ за крађу), милитаристик-релиџс уређење државе: Бог на Небу, Цар на Земљи, смрт непријатељима, за крст часни и слободу златну и сл. па да опет уђемо у голден ејџ.

[:D]

Smanji malo Civ [:)]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle monarhija je u ovom razdoblju samo igracka za nostalgichne i zaludne

sta nije normalno u mom misljenju? Na pozicije moci bi trebalo da se dolazi svojom sposobnoscu a ne rodbinskim vezama

Kakvu ulogu ima predsednik danas?

Mislim da izostavljas jedan veliki problem iz vida.... a to je problem identiteta kod Srba... think about it...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

identitet kod srba sigurno nam nece popraviti nemusti prestolonaslednik koji stoluje na oplencu kao da je sam oslobodio srbiju, dok su mu princevi vecim delom godine van srbije. Radije bih proglasio Jelisavetu kraljicom, mada je meni ideja monarhije generalno umrla kada i princ tomislav. Ovo sve sada je za zaludne.

Kakvu god predsednik ima funkciju, on je izabran tako da ako je idiot onda barem znam da ga i zasluzujemo jer smo ga izabrali. A mnogo ga je lakshe poslati u tamu politickog zaborava opozivom nego nekog monarha.

Srbiju ce jedino da spasi rad.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

identitet kod srba sigurno nam nece popraviti nemusti prestolonaslednik koji stoluje na oplencu kao da je sam oslobodio srbiju, dok su mu princevi vecim delom godine van srbije. Radije bih proglasio Jelisavetu kraljicom, mada je meni ideja monarhije generalno umrla kada i princ tomislav. Ovo sve sada je za zaludne.

Kakvu god predsednik ima funkciju, on je izabran tako da ako je idiot onda barem znam da ga i zasluzujemo jer smo ga izabrali. A mnogo ga je lakshe poslati u tamu politickog zaborava opozivom nego nekog monarha.

Srbiju ce jedino da spasi rad.

hahaha, ako rad = spas => nema spasa za srbiju

ko je princ tomislav?

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

identitet kod srba sigurno nam nece popraviti nemusti prestolonaslednik koji stoluje na oplencu kao da je sam oslobodio srbiju, dok su mu princevi vecim delom godine van srbije. Radije bih proglasio Jelisavetu kraljicom, mada je meni ideja monarhije generalno umrla kada i princ tomislav. Ovo sve sada je za zaludne.

Kakvu god predsednik ima funkciju, on je izabran tako da ako je idiot onda barem znam da ga i zasluzujemo jer smo ga izabrali. A mnogo ga je lakshe poslati u tamu politickog zaborava opozivom nego nekog monarha.

Srbiju ce jedino da spasi rad.

sa ovim drugim paragrafom se slazem... to izgleda sasvim ok za svakoga ko ima bar 2g demokratskog misljenja u glavi, medjutim ne zaboravi da je i Hitler izabran voljom naroda...

Shto se tiche identiteta... Da, bas ce nemusti prestolonaslednik spasiti i resiti srpski problem identiteta. Problem identiteta nastaje posle gradjanskog rata, kada se javljaju velike podele medju pripadnicima istog naroda, to se desilo u USA, to se desilo u Spaniji, to se desilo u Rusiji to se desilo kod nas...

Primetices da su sve pomenute drzave osim nas taj problem resile...

USA - Odmah posle rata Linkoln je podigao kip generalu Liju u Richmondu, inache general Li je pripadnik Juznjaka nasuprot Linkolnu koji je bio Severnjak

Spanija - Franko je izjavio da su sve zrtve pale za dobrobit Shpanije i da vishe ne treba da postoji nikakva osveta...

Rusija - Dan oktobarske revolucije se vise ne zove tako nego mislim Dan prastanja i pomirenja...

Povratak monarhije bi znacio pomirenje cetnika i partizana... zbog chega? Pa zato shto smo kada je kralj proteran i podeljeni na te dve strane... Srbi su jedini narod koji je neprijateljskog vojnika podigao na pijadestal i jos netje da ga spusti... Isti taj vojnik je proterao kralja na potpuno nezakonit nacin, laziranjem izbora... E sad vidi kada pocinje problem identiteta kod Srba i kada bi i kako mogao da se zavrsi... tesko da ce partizan i cetnik da se pomire ako budu radili 24x7

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

e sada idemo u prichu sa partizanima i cetnicima. partizana ne bi bilo toliko koliko jeste,ne ulazim u to ko je u pravu izmedju cetnika i partizana, da ekonomska situacija u zemlji pre rata nije bila losha. Kao sto sam i rekao, kada je na snazi monarh, obichno samo mala probrana elita zivi lepo. Ostali nadniche, sastavljaju kraj sa krajem. Znam to iz priche babe i dede koji su rodjeni 1919 i 1925, tako da imaju dosta iskustva sa stanjem drustva tada. I ne kapiram kako bi to povratak monarhije predstavljao pomirenje kada su se partizani borili upravo protiv takvog drustvenog uredjenja.

Mozda bi monarhija, meni barem, bila primamljivija ideja da mi imamo harizmatichnog, jakog lika u prestolonasledniku, kao sto je to bio slucaj sa Huanom Karlosom u Spaniji 1975., ali ovaj nash je totalno antiharizmatichni lik kome ne bih poverio ni kiosk sa novinama na nekom seoskom putu. NIje dovoljno uradio da bi zasluzio poverenje a drzavu ne dajem nikome na "lepe ochi" ili "znam ti caleta, bio je ok lik"

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sta je ovo ja hocu da se doda mogucnonst da se glasa za komunizam!!!

ali moderan demokratski nastrojen znaci nema ljudi na goli otok nego lepo mu pokupis sve pare sa racuna natovaris mu da nije platio porez i tako dalje sve legalno!

tako da hocu da se doda komunizam na listu! odma sad odma! uzgred da ne dodje do zabune komunizam jedan glas od mene! i posto nije na spisku necu da navodim mprednosti savremenog komnizma!

Link to comment
Share on other sites

NIje dovoljno uradio da bi zasluzio poverenje a drzavu ne dajem nikome na "lepe ochi" ili "znam ti caleta, bio je ok  lik"

nista mu ne bi dao da vec nije njegovo...

Pa pazi ne znam zbog chega su ti Tadic, Milosevic, Tito... bolji od kralja... to nikako ne mogu da shvatim...

Ja ne popularizujem apsolutisticku monarhiju.... Parlamentarna monarhija je pravi izbor.

Vidi, kada su ENglezi u XVII veku zbacili kralja, zbog neverovatne tiranije, uostalom Shekspir je sve to zabelezio, dosao je na vlast prvi predsednik Kromvel koji se ispostavilo bio jos veci tiranin od prethodnih kraljeve, brze bolje englezi su vratili monarhiju, medjutim ne apsolutisticku vec Parlamentarnu sa ogranicenom vlascu kralja da se svojevrsna tiranija nikada ne bi ponovila...

Da rusi imaju carevica ne bi se ni trenutka dvoumili da li da ga vrate na presto, bas kao shto se ni Lenjin nije dvoumio kada ih je sve poklao, jer je znao da cak i ako jedan ostane nadzivece sve njegove ideje i vratice se kad-tad u "gnezdo iz kog se ispilio"

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Joj Formice osećam da ti je ćale u SPO-u...

Kralj u 21. (a i u dobrom delu 20.) veku u državama na koje se mi ugledamo, i kakva želimo da postanemo jednog lepog dana, nije ništa više od onoga što trenutno naša sramota od NjKV-a (inače, to mu piše i na registraciji kola) predstavlja kod nas, u onom njegovom Belom dvoru, koji navodno nije izgrađen od narodnih para. Eto imamo taj Beli dvor, i taj mutavac nam čuči tamo, a njegovi još mutaviji sinovi svrate ponekad, recimo da daju oglas za ženidbu i tako... I šta hoćete vi monarhisti više? Nijedan "važeći" monarh u normalnim zemljama nema više od toga... u da... u stvari ima, prevarih se... pa malo ga i narod još izdržava, a jel se vi monarhisti u stvari još samo za to zalažete?

Ja se neću osećati ništa većim Srbinom, ako ne daj Bože nas zajaše NjKV. Meni identiteta ne fali, što se ne bi moglo reći za nekog ko piše:

Mislim da izostavljas jedan veliki problem iz vida.... a to je problem identiteta kod Srba... think about it...

Eto, razmisli o tome...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Joj Formice osećam da ti je ćale u SPO-u...

ako je ovo bila sala ok... ako nije onda je suvisno... a uz to onaj koji podrzava monarhiju moze biti u DHSSu... :)

Kralj u 21. (a i u dobrom delu 20.) veku u dr
Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze Republika Srbija ima sa Kosovom, Carom Dusanom, Knezom Lazarom?

Pa ocigledno ne znas nacionalnu istoriju, mogao bi da otvoris knjigu za osnovnu ili srednju skolu to se tamo uci.

Vracanjem kraljevine cemo se vratiti starim vrednostima, kralj ce biti samo figura, ali cu znati da je to kralj, kakav je takav je, nemamo boljeg, ali predstavljace simbol pobeda, poraza, tradicije...

To je ok ali treba staviti pravu osobu na to mesto.

Zar je to malo u drzavi koja nema himnu, zastavu, svoje JA?

Imamo zastavu : serbian-flag.jpg

Sto se tice himne to je totalna glupost, znamo da je "hej sloveni" bila himna i ostace.

Ako je to tebi malo ok, reci ces mi shta imamo sa Tadicem... u stvari ne moras ni da mi kazes

Reci cu ti ja, Tadic je jedan mediokritet i nema veze sa politikom, on je obican maneken koji ni jednog dana na nekoj funkciji nije imao a sad je "to sto jeste".

Ja njega ne mogu nikako da nazovem jer samo putuje po svetu i lize dupe svakoj ispushenoj luli iz inostranstva.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...