Jump to content

King Kong, 2005


Kole

Recommended Posts

a gde se tu uklapa T-rex? :D

e to me bas najvise nervira!

koj im je qrac to trebalo????

I ono sranje sa bubama koja je poenta istog

Provalio sam da holivud vise ne moze da napravi ni jedan normalan film pocinju da trpaju sve i svashta tamo gde im nije mesto

meni se stvano stari king kong mnogo vishe svidja i mogu uvek da ga gledam ovo sranje sam sad pogledao i nikad vishe

Vidi se da niste gledali originalnog King Konga iz 1933. Jedna od najboljih tucha svih vremena je bila King Kong vs T-rex...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja napokon film u Takvudu.... Reci cu samo ovo: FILM JE KEVA !!!

U pravu sam kada tvrdim da ne treba pridavati znachaja komentarima

ljudi sa foruma o nekom filmu jer svako dozivljava film na svoj nachin...

Meni je film jebeno dojajan, tacno se vidi iskustvo steceno pri izradi LOTR trilogije,

znaci Piter Jackson je krenuo opasno da pravi hitove... pitam se da li ce odraditi

prokletog Hobita, to bi me obradovalo bash...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Guest sinister

tacno se vidi iskustvo steceno pri izradi LOTR trilogije,

znaci Piter Jackson je krenuo opasno da pravi hitove... pitam se da li ce odraditi

prokletog Hobita, to bi me obradovalo bash...

e to ja svima govorim...

piter jackson je dojajan [;)]

Link to comment
Share on other sites

znaci odgledao sam i film je zivo njesra!!! prepun je nekih gluposti tipa, izujedaju ga dinosaurusi 50 puta i on nista, a kad ga lik pogodi harpunom padne ko pokosen, ili kako su ga pobogu prevezli u njujork??? Da su ga ubili prvi put kad su imali priliku bilo bi mi i zao, ali ovako iz petog puta i nije neka fora... Uvod je definitivno predugacak, da krace traje od filma bi mozda i ispalo nesto...

Mada, da ne gresim dusu, ima i stvarno impresivnih scena (tipa ona kad lik kuca na pisacoj masini pa se sve uspori drmr...) ali peter prosto, kao da je zaboravio da ih stavi u drugi deo filma...

Link to comment
Share on other sites

znaci odgledao sam i film je zivo njesra!!! prepun je nekih gluposti tipa, izujedaju ga dinosaurusi 50 puta i on nista

VALJDA ZATO STO ON NIJR GORILA IZ ZOO VRTA VEC GORILA OD 15 METARA [;)]

ili kako su ga pobogu prevezli u njujork???

U POTPALUBLJU TANKERA KOJI SU IZNAJMILI SPECIJALNO ZA TU PRILIKU...

Uvod je definitivno predugacak, da krace traje od filma bi mozda i ispalo nesto...

SLEDECI PUT IDES NA MATINE PA GLEDAS ONOG LAVA, ORMARA I STA VEC IMA TU [:)]

ja moram da napravim malu digresiju i priupitam shta se vama, koji moj, toliko svidja jacksonovo u LOTR-u?

MUDA. KOJA JE JACKSON POKAZAO DA IMA PREUZEVSI NA SEBE REZIJU

SPEKTAKLA TOG KALIBRA, A DA SE PRI TOME NE POZOVE NA SPILBERGA I

LUKASA. DA SE SRBI PITAJU SPECIJALNI EFEKTI NA FILMU BI SE I DALJE

ZASNIVALI NA TEHNICI CRTANJA SLIKE PO SLIKE NA LISTOVIMA TEFTERA PA

ONDA KAO PRSTICIMA FRRRR PREKO STRANICA I SLIKA OZHIVI !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

E niggeru, torima, izgleda da ti se zaglavio caps lock!

A film nisam gledao.

Sto se Pitera tice ne znam zasto svi govore kako je LoTR los serijal, to su gluposti. Kao ja sam fan knjige i ne mogu sebi da dopustim da gledam kako ovaj skrnavi knjigu, svasta, svasta. U celom flmu jeste najlosija radnja, tako da mozete da se ubriste.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

juche sam odgledao film, odlichan je, i stvarno je kong odradjen odlichno i tehnichki kao i emotivno, ali stvarno, morao si odgledati stari film da bi skontao zashto su neke stvari tako uradjene, recimo zanimljiva mi je bila ona scena kada se zajebava sa odvaljenom vilicom t-rexa. njih mi jedino nisu dobro uradili, ima lobanju slichnu Alosaurusu, a temo t-rexa, pokreti i sve je dobro,ali fizionomija nije neshto

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest kli[c]a

Odgledao, dobar film - ima sve shto je ima ostari King Kong (znachi ne onaj iz '80-ih). Sam King Kong je odradjen strava - ne samo kao grafika, vec i kao emocionalna lichnost u filmu. Vidi se da su najvishe vremena potroshili na razvijanje odnosa izmedju Konga i ribe, shto je po meni najvaznije u ovom filmu. Ne znam zashto je Kole reshio da napljuje film, poshto je po meni jedan od najboljih ove godine.

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
Za one sa slabim srcem - King Konga ubijaju na kraju, kao i u originalnoj verziji...

covek je reko pravu stvar a za spoiler jebem im majku ja mislio da ce butu nekog useravanja kna kraju filma i da Kong prezivi ali jebem im majku to me je dokusurilo a Film predobar i napunpan emocijama tako da nemam snage da ga odgledam opet

Link to comment
Share on other sites

film je remake originala iz 1933.... shta josh treba da se kahze, ne mogu oni menjati radnju filma samo zato shto danashnja publika ochekuje neshto vishe, mentalitet ljudi se nekim chudom promenio od tada i normalno da je potrazhnja za ubedljivijom prichom tu, ali pogledajte original i tek onda remake, pa provalite zashto su neke stvari morale da budu odradjene kako jesu... uz rizik da zvuchim neuchtiv, ne napushavajte vishe jebeni film dok ne odgledate original!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odgledao original iz 1933 pre par dana, i rimejk iz 1976, i u Rodi Džeksonovog Konga.

Ako mislite da je nemoguće da se u jednom filmu nađe, kung-fu, umetničko klizanje, jurnjava kolima, ljubavna romansa, horor, mjuzikl, treba da odgledate novog Konga.

Po meni, ocena za umetničko ostvarenje od 1 do 10 je 4, a ocena za spektakl (koji može da se doživi samo u bioskopu) takođe od 1-10, je 9.

I original iz 1933 pati od simptoma "svih čudovišta sveta na jednom filmu" a Džekson je uspeo da doda čak i nova čudovišta, umesto da izbaci neka od starih. Čudovišta su tada prosto bila dobitna karta za gledanost, i trebalo ih je u meri u kojoj je to moguće izbaciti, kao što su uradili u filmu iz 1976, koji je inače teško sranje, a manjak čudovišta mu je jedina svetla tačka.

Druga velika zamerka najnovijem rimejku je preterivanje sa specijalnim efektima, pejzaži često izgledaju nerealno i potpuno očigledno kompjuterski generisani. Džekson je izgleda još uvek u svetu Tolkina pa mu domoroci liče na Orke. Često mu se dešava da ima poremećene razmere Konga u odnosu na neke referentne predmete.

Treća stvar koja je jako loša je to što film ne drži ravnomerno pažnju i što traje duže nego što je potrebno, a mnoge scene su predugačke i prosto gnjave. Takođe ima nekoliko nelogičnosti u filmu tipa brod koji se katastrofalno nasuče na hridi i onda posle kraćeg "remonta" je spreman ko da ništa nije bilo.

Koje su dobre stvari?

Kao što je neko već pomenuo, veza i ondos između En i Konga je prikazana neuporedivo bolje nego u originalu, vidi se da su se trudili, i trud je urodio plodom.

Piter Džekson ponovo manifestuje svoj izvanredan dar da prikaže, nacrta i dočara neki nestali svet, u ovom slučaju Njujork posle velikog kraha berze. Rekonstruisao je epohu maestralno i te slike su fantastične, taman da se ništa ne dešava ne bi vam bilo dosadno samo da posmatrate grad destinama minuta.

Moj savet je da pogledate film u bioskopu dok se još daje, jer je zaista jedinstven spektakl koji vredi bioskopske ulaznice i ono što je u filmu dobro, najbolje (ako ne i samo) možete da doživite tamo. Ako ga ne odgledate u (dobrom) bioskopu nemojte ni da ga gledate, jer ključni kvaliteti tog filma neće uspeti da isplivaju iz vašeg monitora i loših zvučnika.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Totalno razocarenje. Film je kombinacija kompjuterske animacije (vauuu, ko da se nismo uverili kako to moze da izgleda u hiljadu filmova pre ovog) i mizerno obradjene price o napaljenom majmunu. Sve u svemu klasika od rezisera koji se oslanja na specijalne efekte, egzoticne predele sveta, vec provaljenom i prevazidjenom pricom i koji nema ama ni mrvicu kreativnosti i maste. Film bi mozda moga da zapanji i razonodi dete od 6 godina i to je to. Ovo je moje licno misljenje zasnovano na licnom ukusu. Kome se dopalo, slava mu! Samo bez flejma :P

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...