Jump to content

utisak nedelje


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da samo shto u MB ide 90% bimbo plavushica iz moje skole , koje te prvo pitaju sta vozis , pa onda kako se zovesh.

U lashans idem jer tamo svaki vikend slave rodjendan ljudi koje znam i naravno pozovu me i naravno odem , netju sedeti sam kutji kad mogu da idem negde pa makar i tamo , uostalom alkohol ublazi raspalu atmosferu , uostalom nemam shta da se pravdam coveku kome je Pink super televizija sa super emisijama poput grand showa...

Link to comment
Share on other sites

Da samo shto u MB ide 90% bimbo plavushica iz moje skole , koje te prvo pitaju sta vozis , pa onda kako se zovesh.

U lashans idem jer tamo svaki vikend slave rodjendan ljudi koje znam i naravno pozovu me i naravno odem ,  netju sedeti sam kutji kad mogu da idem negde pa makar i tamo , uostalom alkohol ublazi raspalu atmosferu , uostalom nemam shta da se pravdam coveku kome je Pink super televizija sa super emisijama poput grand showa...

covece ne optuzujem te ja ni za sta. :)

samo kazem da od svih mesta u gradu trenutno je najbolje u mb-u ali to nije tema (i opet ukusi ne moraju da nam se sloze).

i naravno da ne trebas da se pravdas coveku kome je pink super televizija a ni jednom drugom. nikom ne treba da se pravdas (sem roditeljima, oni su baje)

i nemojte da pricate alkohol ovo ono ublazava ovo ono, to u poslednje vreme slusam stalno. kolko god da sam pijan ne bi mogao podneti metal ili rep zurku...

ajde glavni bayo iz kraja u zdravlje :)

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

nego pink... zahvalan sam im shto su mi pushtali da gledam... Alo Alo, Only fools and horses.. (mucke),

Za ovo treba da zahvalis RTSu a ne Pinku jer je on prvi (tacnije TVB) emitovao pomenute serije. A to jednom kad udje u zemlju, posle se lako seli sa televizije na televiziju. BTW, Kasandru, a bogami i ljovisnu isto nije pustao niti pink niti palma vec 3K. A na Palmi je isla "I bogati placu" :)

A sad malo oko topica, u sredu je u Kulturnom Nokautu tema bila "Zvezde Granda" ali ovo za decu, sto vec neko spomenu. Sada sam ladno naleteo na taj snimak na pinku, i kao, cek da vidim sta je ovo, a ono "kolazhni" demanti Granda. Na fazon, puste neku izjavu iz Nokauta (ta deca pevaju o votki oskudno odevena), onda puste neku klinku koja peva "My heart will go on" onako sva cedna i vesela, i tako jedno 5 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Pa sta ce ti onda alkohol ako ne iz nekoliko razloga:

1.Da ako ti je do jaja bude josh bolje.

2.Da ako je loshe bude bar malo dobro.

3.Da ublazis bol posle nekog dogadjaja.

4.Da imash izgovor , e nisam hteo da te prevarim bio sam pijan.

5.Da se opustish.

Pitam vas ja???

edit: Meni je lichno u Latinu najbolje od takvih mesta , a od MB-a je josh bolje i u Baltazaru i Studiu.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Pa sta ce ti onda alkohol ako ne iz nekoliko razloga:

1.Da ako ti je do jaja bude josh bolje.

2.Da ako je loshe bude bar malo dobro.

3.Da ublazis bol posle nekog dogadjaja.

4.Da imash izgovor , e nisam hteo da te prevarim bio sam pijan.

5.Da se opustish.

Pitam vas ja???

ja nikada ne pijem jer mi je bezveze a i bljak. i provod je uvek bolji kad si trezan.

alkohol ti daje samo lazno samopouzdanje (na foru bojim se da muvam ribe kad sam trezan)...

ali ne morate se sloziti sa mojim misljenjem... jbg. ipak svi smo mi razliciti

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Sad si rekao da nikad ne pijesh a prosli post si rekao "kolko god da sam pijan ne bi mogao podneti metal ili rep zurku" , sto je znacilo da pijes :)

Slazem se da alkohol daje lazno samopouzdanje , samo je radim obrnuto kad ocu da skontam ribu onda ne pijem , jer izbrljavim i kazem 10000 gluposti , pijem kad izadjem u muskom drustvu kad idemo da se zezamo , provodimo , onako neobavezno i kad imam neki razlog...

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Sad si rekao da nikad ne pijesh a prosli post si rekao "kolko god da sam pijan ne bi mogao podneti metal ili rep zurku" , sto je znacilo da pijes :)

ne, to znaci da znam kako je biti pijan i da ne mozete da prodajete tu foru. ako nesto ne volis onda ne volis ni kad si mrtav pijan niti kad si trezan... sto ne znaci da ja pijem

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

pa ovde se prica o pinku zato sto pusta narodnjake (a narodnjaci od naroda prave zombije i da ne pocinjemo sve ponovo...) znaci ako je ta muzika losa koja je dobra?

kad vidim metalca na ulici povraca mi se...

kad vidim nasta lice tehno zurke povraca mi se...

kad vidim repere povraca mi se...

kad vidim klinku od 12 godina u minicu povraca mi se...

kad vidim pijane klince od 16 godina kako se kace sa svima uz mitra mirica redom povraca mi se...

kad vidim masu u MB Busu - zurka do jaja!!!

ako se tvoje shvatanje muzike svodi na ovo, aj piti ju maj pur, pur frend...

donosh sud o nekoj muzici po tome kako izgledaju neki ljudi koji je slushaju, da uprostim stvar. nadam se da shvatash koliko je to plitko

p.s. muzika nije samo skup nota i nekog texta, ne mozhesh da posmatrash taj techno kao gomilu beatova and shit... on je kod nas zazhiveo kao neki vapaj protiv tadashnjeg rezhima i te techno zhurke su bila uvek dobra prilika da izbacish frustracije itd...

rap je druga pricha, i malo komplexnija ja mislim, haus je za burzhuje :D

ali jedno je sigurno... turbo-folk nema nikakav kvalitet ni u melodiji, ni u textovima, ni u glasovnim sposobnostima samih izvodjacha, ni (po mnogima najvazhniji segment:) u live-performancu koji je najblazhe recheno bjedan... shta vishe, ja josh nisam uspeo da dokuchim zashto je toliko prokleto popularan kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da nikad ne bi kresnuo ribu malo ispod proseka kad si pijan??

Pa meni se desilo par puta da se zapijem i to veche upoznam neku curicu i nalozim se i kao svidja mi se , a sutra kad se probudish normalan shvatish da je riba krsh i da je ne bi dirao :D , mislim to ti je isto.

Ja dajem kitu na panj da ako odesh na rep zurku posle (sad lupam ne znam koliko mozes da popijesh) 3L piva i 3-4 vodke i svi oke tbe skacu i divljaju , znaci kitu na panj , da neces sesti na stolicu u cosku i cekati da se zavrsi zurka... Samo molim te nemoj da kazes , ne bih otisao na rep zurku , kazem da se zateces tamo.

Pa jebo te , metal je muzika koju najvishe mrzim na svetu , pa opet kad sam otishao sa nekim starim drugovima pijan ko letva na neku metal svirku , sutao sam se ko nenormalan i izdivljao sam se i "proveo"

samo zato shto sam pijan , sigurno nisam iskulirao.

Poenta: LAZES DA SI PIJAN SVE BI PODNEO :))

Link to comment
Share on other sites

ako se tvoje shvatanje muzike svodi na ovo, aj piti ju maj pur, pur frend...

donosh sud o nekoj muzici po tome kako izgledaju neki ljudi koji je slushaju, da uprostim stvar. nadam se da shvatash koliko je to plitko

p.s. muzika nije samo skup nota i nekog texta, ne mozhesh da posmatrash taj techno kao gomilu beatova and shit... on je kod nas zazhiveo kao neki vapaj protiv tadashnjeg rezhima i te techno zhurke su bila uvek dobra prilika da izbacish frustracije itd...

rap je druga pricha, i malo komplexnija ja mislim, haus je za burzhuje :D

ali jedno je sigurno... turbo-folk nema nikakav kvalitet ni u melodiji, ni u textovima, ni u glasovnim sposobnostima samih izvodjacha, ni (po mnogima najvazhniji segment:) u live-performancu koji je najblazhe recheno bjedan... shta vishe, ja josh nisam uspeo da dokuchim zashto je toliko prokleto popularan kod nas.

druze ja nisam rekao da mi se nesvidja ta muzika sto sam gore napomenuo. rekao sam da mi se uglavnom ne svidja masa koja to slusa...

iskreno, od svega toga, najvise volim:

1. power metal pa posle njega heavy i moze jos negde da se ubaci gothic (therion)

2. house

3. sve ostalo sem rep-a...

mada masa mi se ne svidja... naravno ta masa je u manjini ali opet je ima

i u narodnoj je 95% njih bez nekih glasovnih sposobnosti ali ima onih koji stvarno sabijaju i stvarno da su dobri...

Ja dajem kitu na panj da ako odesh na rep zurku posle (sad lupam ne znam koliko mozes da popijesh) 3L piva i 3-4 vodke i svi oke tbe skacu i divljaju , znaci kitu na panj , da neces sesti na stolicu u cosku i cekati da se zavrsi zurka... Samo molim te nemoj da kazes , ne bih otisao na rep zurku , kazem da se zateces tamo.
nebi otisao, nebi pio/se napio, da se zateknem pobegao bih glavom bez obzira...

edit 2: olav basoski - waterman ;) hhehe otkad nisam cuo na radiju. rad roolz

Edited by darijan

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da nikad ne bi kresnuo ribu malo ispod proseka kad si pijan??

Pa meni se desilo par puta da se zapijem i to veche upoznam neku curicu i nalozim se i kao svidja mi se , a sutra kad se probudish normalan shvatish da je riba  krsh i da je ne bi dirao :D , mislim to ti je isto.

Istina, ja kad sam pijan jebo bi mrtvog četnika u

Link to comment
Share on other sites

@darijan:

Ja sam rekao da se sve to desi , znaci pijan si , zatvoren i ne mozes da odesh...Al nebitno

@voodoo:

Obozavam metal , aj sutra do mene , nabavio sam do jaja mladih devica za sacrifice , satana se naljutio kaze slabo mu saljem zrtve ovih dana :))

Uglavnom Ja volim sebe jer mogu svaku vrstu muzike da podnesem i da uzivam u njoj , ako si u dobrom drustvu svuda ce ti biti lepo , a bice ti lepo samo ako ti to oces , josh kad pomeshah dobro drustvo i malo alkohola , u pozadini moze da ide metal verzija Mitra Mirica i opet da ti bude dobro :)

U stvari ja volim svu muziku na svet :)

Link to comment
Share on other sites

BTW, Kasandru, a bogami i ljovisnu isto nije pustao niti pink niti palma vec 3K. A na Palmi je isla "I bogati placu" :)

Palma je bila prva sa "I bogati placu", 3K je odmah usledio sa "Rosa Salvahe", ali su pravi bum spanske serije dozivele tek sa Kasandrom, a Ljovisna je mislim ipak isla na Pinku.

My 2 cents o temi:

Masmediji u danasnjem svetu imaju veliki uticaj na oblikovanje svesti gradjana. I samim tim je logicno da ih razni, na ovaj ili onaj nacin uticajni, ljudi koriste kako bi svest gradjana oblikovali onako kako njima odgovara.

Tako danas imate recimo B92 koji pokusava da postavi neki drugi sistem vrednosti, ali to ne radi ni malo suptilno sto opet izaziva antagonizam kod onih koji makar i malo kriticki razmisljaju, a pogotovu kod onih koji su navikli na dijametralno suprotan sistem vrednosti (ne ulazeci sada u to da li je to sto B92 trenutno promovise ok ili nije). Medjutim to nije slucaj samo kod nas, ista je prica i sa MTV-om, sa CNN-om itd, svi postavljaju odredjene sisteme vrednosti, bilo da je to prica "i ako ste crnac postoji sansa da nosite zuto oko vrata" ili "mi dobri, arapi losi".

I onda dolazimo do Pinka i do njegove uloge danas. Ali da bismo to sagledali moramo prvo da vidimo u kakvim je uslovima Pink nastao.

Tamo negde '93-94 kad je Pink pocinjao je to bila prakticno jedna od prvih televizija osim RTS 1,2 i 3. I u tom celokupnom haosu tih vremena drzavi je trebalo nesto sto ce povezati "srpski nacionalizam" koji se branio u Krajni i Bosni sa necim sto bi opustalo taj narod dok gleda to. Pa ste tako mogli da lepo u 19:30 pogledate Dnevnik, gde neki baja izjavljuje kako ce se u Osijek vratiti kad pobije sve hrvate u njemu (koji su mu do juce bili komsije!!!), a onda lepo prebacite na neku kvazi talk-show emisiju u kojoj ucestvuju dve pevaljke (po mogucstvu bez gaca) i "ugledni" politicar koji bez problema na televiziji vadi pistolj na sto. I dalje se program nastavlja u zvucima "narodnog" melosa u stolu "Niko nam nista ne moze, mogu samo da nas mrze oni koji nas ne vole" sa jasnom aluzijom na zle strane faktore pominjane u malopre odgledanom Dnevniku. Onda malo ubacite zezanja u stilu vencanja najpoznatije "narodne" pevacice i "narodnog heroja" (koji je postao heroj tako sto je maznjavao televizore i pucao ljudima koji su branili svoje kuce u ledja, cak i srbima) i eto vesele zanimacije za mase. Dalje se naravno sve to nastavlja u krug i uvlace se ljudi sve vise i vise u taj lepi zivot na tv-u, te im glavna preokupacija postaje zasto je Kasandra u zatvoru, a ne zasto nema ulja ili secera u prodavnici.

Zeljko Mitrovic je u tome ispao samo dobar biznismen sto je uspeo malo bolje da se slize sa vlastima od nekih, recimo RTV Palme koja je ostala samo na tvrdim narodnjacima, i uspeo da privuce vecu gledanost, te samim tim i kes od reklamiranja, a pogotovu drzavnih kompanija koje su vodili njegove partijske kolege. To je cela njegova mudrost, ali je to mudrost u najboljem slucaju ekvivalentna prosecnom biznismenu, nikako medijskom magu.

I dolazimo do Pinka danas, tj do Pinka koji se preobrazio kad mu je nestao gazda. On je ostao bez te drustvene uloge koja mu je bila jasno definisana 90ih godina, ali je jednostavno nastavio po automatizmu. Nastavio je onako kako je radio i do tada jer je vec imao izgradjenu imperiju, i sto je jos mnogo bitnije izgradjeno trziste. Svaka firma ce zeleti da se reklamira na najgledanijoj televizi, svaki politicar ce hteti da ga svi vide na istoj (iako sam svestan pogubnosti takvog stava, ali je tako). U medjuvremenu gazda Pinka razmislja i dalje vrlo trzisno, krece malo da se sminka, uzima pop fazon MTV i drugih stanica, cak i neki "narodnjaci" pocinju da furaju pop fazon, nastavljaju da se kupuju se dobre serije, uzimaju se fore stranih emisija slicnog tipa. A narodnjaci tu opstaju prosto zato sto su toliko dobro razvili taj vrednosni sistem da je sada glupo ga napustiti, primer: na finale Zvezda Granda je doslo 10K ljudi, dok je na finale Idola doslo 50 dobro placenih a radi se o istoj stvari.

I da se razumemo, meni je potpuno jasno da svaka televizija prezentuje neki vrednosni sistem. Ono sto mene sada nervira nije sto Pink i dalje nastavlja da prosipa isti taj trash ljudima ovde. Mene nervira to sto ne postoji drzavna televizija na kojoj bi isli obrazovni programi, programi koji bi promovisali kulturu, postovanje razlicitosti misljenja, toleranciju. A umesto toga mi danas placamo pretplatu za televiziju ciji je glavni cilj da bude kalif umesto kalifa, tj da zauzme Pinkovo mesto po prostakluku. To je ono sto ja vidim kao najveci problem, sto niko ne zeli da promeni taj nacin funkcionisanja, uz adekvatnu podrsku drzave (koju i danas ima u vidu pretplate) ta drzavna televizija bi mogla vrlo lako da marginalizuje Pink i da ovom narodu ponudi kvalitetne sadrzaje. Ali niko ne zeli da promeni vrednosni sistem jer je stokom najlakse vladati, najteze je sa onima koji imaju svoje misljenje.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mene jedino nervira Sasa Popovic. Nikad necu prezaliti sto ga sredinom 90-ih nismo zgazili kolima dok je na skuteru cekao semafor.

Sve, sve, ali on tera decu da mrdaju "guzicama" i uvijaju se i pevaju neke bljuvotine.

I nema to veze sa tim kakvi su roditelji.

Takodje kad sam gledao dodelu stana nekim (ne)srecnicima u istoj toj j***noj emisiji, 2-je vrlo maloletne dece su isle po stanu sa MB u rukama.

Ova zemlja je slepo crevo civilizacije.

Svi vi klinci kojima je to kul i nosite tarzanke, budite svesni da cete zavrsiti kao ti zombiji sto bulje u ta sranja.

Link to comment
Share on other sites

Mene jedino nervira Sasa Popovic. Nikad necu prezaliti sto ga sredinom 90-ih nismo zgazili kolima dok je na skuteru  cekao semafor.

Sve, sve, ali on tera decu da mrdaju "guzicama" i uvijaju se i pevaju neke bljuvotine.

I nema to veze sa tim kakvi su roditelji.

Takodje kad sam gledao dodelu stana nekim (ne)srecnicima u istoj toj j***noj emisiji, 2-je vrlo maloletne dece su isle po stanu sa MB u rukama.

Ova zemlja je slepo crevo civilizacije.

Svi vi klinci kojima je to kul i nosite tarzanke, budite svesni da cete zavrsiti kao ti zombiji sto bulje u ta sranja.

ja bi nosio gajbe piva za stan.

sasa ne tera nikog ni na sta. svako ima dovoljno slobode da radi sta hoce i da ne radi sta nece. (naravno, policija, zakon, porez se ne mogu izbeci ali to potpada pod okvire drzave kao institucije)

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Tako je, metal rula :)

ma metal frula,svako ko slusa metal i samo metal,nesto s njim nije u redu(ne kazem da ti samo to slusas)

kad vidim klinku od 12 godina u minicu povraca mi se...

to je zakon,smuvas je,malo se zezate,i za 6 g kad je najjaca picka,lakse ces da joj pridjes [:D]

Obito.jpg

What?! The land of the free? Who ever told u that is your enemy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...