Jump to content

Konkretna pomotj marku


Recommended Posts

cenim da ste svi videli markov topic, i da ste dali podrshku tamo... ali situacija je jako teshka i mozhda ima nachina da malo konkretnije pomognemo drugu.

u dogovoru sa adminima sam reshio da pokrenemo malu akciju koja bi nas sa slanja poruka podrshke preselila na ulicu.

Plan je sledetji:

treba da skupimo jednu masu ljudi sa RuR-a koji bi bili voljni da odvoje jedan dan (dogovorom bi odluchili koji dan, ali najbolje bi bilo u petak/subotu jer tad ima najvishe ljudi na ulici) da pomognu marku. Nashli bi se svi u centru i podelili u manje grupe (svaka grupa bi delovala u nekom delu grada) koje imaju za cilj da podele shto vishe letaka/flajera u svom delu grada.

-grupe

1 za Zemun, 2 za Novi Beograd (novi/stari merkator i piramida), 2 za uzhi centar grada, 1 za sajam, 1 za bulevar, 1 za Vrachar, 1 za Slaviju... to je to, osim ako nema neko da predlozhi josh koju lokaciju.

broj ljudi po grupi tje normalno zavisiti od ukupnog broja ljudi koji se prikljuchi akciji.

-flajeri

ukoliko bude zadovoljavajutj odaziv na ovom topicu datjemo nekom ko zna sa grafikom da kreira neki ql flajer koji tje sadrzhati sve potrebne informacije i koji tje biti primamljiv za oko.

Ovde pricham o Beogradu, ali nek se jave i panchevci i novosadjani ako zhele pa mozhda neshto organizujemo i tamo.

p.s.

zamolio bih sve rur-ovce koji bi se prikljuchili akciji da na ovom topicu to i napishu kratko i jasno, i da zbog preglednosti ostave samo taj jedan post i njega po potrebi edituju. Znachi, samo odgovori tipa "da ja sam za", pa kad se dogovorimo oko samog datuma... ako neko bude bio sprechen taj dan i slichno da edituje post.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam rekao Ramirezu i Noodleu da cu, u slucaju da se dovoljan broj ljudi odazove za ovako nesto, prvo iscimati nekoga da uradi "prelom" odnosno idejno resenje tog letka, a pokusacu da se malo raspitam kod nekih stamparija koje znam da li su voljne da tako nesto urade za dzabe, uz popust ili tome slicno, imajuci u vidu povod. Pa ako ispadnu "sisice malene" © bole, sta da se radi, iskeshiracemo mi nekako.

Inache treba isto tako razmisliti kako ce se taj novac skupljati. Znaci da li se ide na fazon da na letku pishe broj racuna i slicno i kao hvala dovidjenja, ili bi se o istom trosku to skupljalo? Jer je stos u sledecem - opcija jedan daje neki vid "ozbiljnosti" prici i ljudima uliva neko poverenje da u pitanju nije prevara (iako svako moze da otvori racun i kazhe da je to za humanitarne svrhe), dok opcija dva omogucava da se ljudi odma' do'vate dzepa i daju kesh, iz prostog razloga sto mozda nemaju vremena da sad idu u postu, to uplacuju, levo desno. Slican princip kao one cestitke za Zvecansku - skroz nisam siguran da bih imao vremena da sad idem i uplacujem preko racuna za tu decu, ali ovako sam kupio xy tih cestitki u raznim navratima prolaska kroz grad.

Link to comment
Share on other sites

Inache treba isto tako razmisliti kako ce se taj novac skupljati. Znaci da li se ide na fazon da na letku pishe broj racuna i slicno i kao hvala dovidjenja, ili bi se o istom trosku to skupljalo? Jer je stos u sledecem - opcija jedan daje neki vid "ozbiljnosti" prici i ljudima uliva neko poverenje da u pitanju nije prevara (iako svako moze da otvori racun i kazhe da je to za humanitarne svrhe), dok opcija dva omogucava da se ljudi odma' do'vate dzepa i daju kesh, iz prostog razloga sto mozda nemaju vremena da sad idu u postu, to uplacuju, levo desno. Slican princip kao one cestitke za Zvecansku - skroz nisam siguran da bih imao vremena da sad idem i uplacujem preko racuna za tu decu, ali ovako sam kupio xy tih cestitki u raznim navratima prolaska kroz grad.

zapravo o ovome sam i sam razmishljao, i pala mi je na pamet neka klinachka i neozbiljna fora nazhalost.

kad bi mogli da sastavimo neki "dokument" koji bi noodl potpisao i koji bi iskopirali u dovoljno kopija pa te kopije overili u opshtini ili sup-u, pa sa tim "dokumentom" itji u akciju radi verodostojnosti pri davanju kesha na ruke...

iskreno, ne razumem se dovoljno pa ako neko ima ideju nek se javi, mada mi jedno ipak upada u ochi... mi netjemo bash svaki dan itji po gradu i razbijati te letke (iz objektivnih razloga, ne zato shto to ne zhelimo), pa je bolje da se fokusiramo na taj zhiro rachun, a ako neko da i na ruke super.

i upavo zbog toga shto si rekao da dosta ljudi mrzi da se cimaju da uplate, iako mozhda zhele (shto je bezveze, ali tako je jbga), bi bilo super da ih sam flajer animira da delaju a ne da ga bace u smetje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...