Jump to content

TFT monitor


iguana

Recommended Posts

Hteo bih da, nove godine zamenim dobri ali preveliki crt monitor sa novim tft-om. Pa posto se ne razumem u hardver, da li mi mozete predloziti neki model koji zadovoljava ove uslove:

- min 17''

- min 1280 x 1024 (ako mora, moze i na 60 Hz, ali bi bilo bolje da je barem na 75 Hz i vishe)

- da ima kolornu gamu koja omogucava kvalitetnu primenu u pripremi za stampu, 3d modelovanju...

- da je cena oko 800 do 1000 evra

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Slobodno mozhes da podignes granicu za velicinu dijagonale ako raspolazes tom kolicinom kesha. Oko toga da li su pogodni za dizajn ili ne, stvarno ne znam, ono, te stvari se menjaju iz dana u dan a ja bas i nisam neki dizajner (znam da koleZa koji prelama nesto jos uvek fura CRT ne razmislja o TFTu, a to je bas priprema za stampu). Uzmi da ces do 500tinak evra naci jedne od najboljih tftova u dijagonalama koje si pozeleo. Mi smo inace skoro na nekom testu imali neki ogromni samsung wide 21 inch ili tako nesto, skroz je boles'an, ne znam kakve ce karakteristike imati ali cenovno ce ti upasti u budzet verovatno.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo: na pripremu za shtampu zaboravi... Za sve ostalo LCD je majka.

Kao drugo: kod LCD-a osvezavanje kartice nema ama bash nikakav znachaj, pogotovo ako koristish DVI ulaz (shto je preporuchljivo).

Kao trece: za 800 do 1000 evra mozesh da kupish 20" LCD monitor, Viewsonic naprimer.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih da, nove godine zamenim dobri ali preveliki crt monitor  sa novim tft-om. Pa posto se ne razumem u hardver, da li mi mozete predloziti neki model koji zadovoljava ove uslove:

- min 17''

- min 1280 x 1024 (ako mora, moze i na 60 Hz, ali bi bilo bolje da je barem na 75 Hz i vishe)

- da ima kolornu gamu koja omogucava kvalitetnu primenu u pripremi za stampu, 3d modelovanju...

- da je cena oko 800 do 1000 evra

Au bre, ti si bas resio da otvoris za monitor? Nije bas lako preporuciti nesto u tom cenovnom rangu. U svakom slucaju ako hoces 19icu onda bi moja neka blaga preporuka isla da pogledas ove modele:

LG Flatron 1980Q 1280x1024, 75Hz, 500:1, 8ms, Pivot, TC99, DVI 565.00 eur

Samsung SyncMaster 970P 510.00eur

Ista rezolucija, isti refresh, odziv 6ms, ali ono sto je tebi bitno nesto bolji kontrast od 1000:1. Za Samsung modele idi na http://www.erccommerce.co.yu/ ne moze da se linkuje direktno na model zbog frejmova.

Viewsonic VP930b slican kao Samsung, ima odziv od 8 ms, isti kontrast, refresh od 85Hz. Bolji je u toliko sto koliko sam ja skapirao iz specifikacija ima pivot opciju. Kosta na PC Berzi oko 600 evrica.

I naravno ako hoces da ides bas siroko onda:

SyncMaster 214T

SyncMaster 214T je 21.3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

prodshot_20_inch_3display.jpg

Apple Cinema Display 20"

$799.00

Estimated Ship: Within 24 hours

Free Shipping

20-inch (viewable)

1680 x 1050 optimal resolution

16.7 million colors

DVI Display Connector

2 port USB 2.0 Hub

2 FireWire 400 ports

prodshot_23_inch_3display.jpg

Apple Cinema Display 23"

$1,299.00

Estimated Ship: Within 24 hours

Free Shipping

23-inch (viewable)

1920 x 1200 optimal resolution

16.7 million colors

DVI Display Connector

2 port USB 2.0 Hub

2 FireWire 400 ports

preuzeto sa :

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebO...ys&mco=91A92F05

Link to comment
Share on other sites

Obrati pažnju na broj boja, ako ti je to bitnije od brzine odziva (al' sam ovo sklopio...).

Elem, oni monitori kojima piše da imaju 16,2 miliona boja (kao moj Samsung 713N naprimer), zapravo imaju 262.144 boja, a ostatak prikazuju ditheringom (to su 6-bitne matrice). Oni kojima piše 16,7 miliona su OK što se tiče boja (8-bitne matrice), ali imaju i veći odziv.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

NECU da dam pare na apple cinema display iz principa jer kod nas ga prodaju zulumcari koji uzimaju marzhu od 25%, kao da ga prenose u buljama preko americke granice.

Meni je najvaznije da monitor, koliko toliko, moze precizno izkalibrisati u Illustratoru, Photoshopu

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Nemam nikakav savet ali samo moram da kazhem:

Iljadu evrica za monitor?? Ou em ef dzhi!

Iguana ja l00d chovek...

...a ima i dobar avatar. :)

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...