Jump to content

koji hard izabrati???


phantomq

Recommended Posts

Kažu ljudi da je Seagate najbolji od svega što može da se nađe kod nas...

Ako se kojim slučajem uzmeš Maxtora, obavezno kupi i ventilator za njega...

i ja sam ovako nesto nacuo za Seagate. Ne treba ne verovati Miodragu Kuzmanovicu, zna on dosta toga...

Od pomenutih mi je gotivniji WD,ali cisto licno, nestrucno mislenje, jer ja imam obicni od 80GB,koji je mnogo tisi od konkurentskog Maxtora, ili se to meni cini, al Kuzma rece da su njemu mnogi WD-ovi crkavali...

Edit: E,da, moj WD se prilicno greje odozdo, bas przi :-(

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

I moj glas je za Seagate narocito jer ima par firmi u bg-u koja daju i originalnu garanciju (bar je tako bilo kad sam gledao pre par nedelja) od 5 (i slovima: PET) godina.

Iz mog iskustva je:

a) tisi

b) brzi

c) manje se greje

d) duza garancija

pa ti sad vidi al' mojne posle nismo ti rekli...

Link to comment
Share on other sites

Seagate Barracuda, bilo koja ili eventualno ovi novi WD-ovi. Maxtor nikako.

taj rad:) ! ja imam 2 x 250 seagate barracuda i rade besprekorno vec pola godine...naravno,nalazi se OGROMAN kuler iza njih :))))

Link to comment
Share on other sites

kao shto rev , maxtori su najrasprostranjeniji ,pa se cini da vishe crkavaju,Negde oko 70 % su maxtori, sve ostalo seagage, wd. Ja od kad sam poceo da koristim maxtore ,nikad probleme nisam imao. I price da se greje mnogo vishe od ostalih nisu tacne, greje se mozda za nijansu vishe, dodate od 200 din za neki kuler i imate kvalitetan hard, (ja moj drzim bez kulera).

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

^To ne zavisi od proizvodjaca vec od nabavljaca. Dobar deo nasih firmi se trudi da ustede po evro, dva, pet pa uzimaju sa starih zaliha, modele koji su bili namenjeni drugim proizvodjacima ali nisu prosli njihovo testiranje i slicno.

Takodje teorija: "ima ih na trzistu vise pa se zato vise i kvare" bas i ne stoji. Cinjenica je da je zarada na maxtoru nesto veca pa ih zato vecina prodavaca vise gura, a tu je i nasledje quantuma koji je na ovim prostorima uvek vazio za broj 1.

A setite se bas quantuma u koga su se svi kunuli, a imao je onu seriju sto je crkavala tacno posle isteka garancije (mislim da je bila lct serija ili neka oko nje - slobodno pitajte lokalnog dilera racunarske opreme). Treba li da vas podsecam da je BAS tad maxtor otkupio quantuma. Pitam se zasto...

Nemam ja nista protiv maxtor-a (kao sto rekoh jedan mi stoji u masini) ali on kako sad stvari stoje u moju sledecu masinu nece ici. Narocito otkad sam video kod drugara kako radi seagate. Kako TRENUTNO stvari stoje seagate je bolji izbor, a sta ce biti za sest meseci - godinu dana niko nezna. Mozda ce se bas ti seagate pokazati kao losi.

Edited by govmust
Link to comment
Share on other sites

ja ne kapiram zashto pominjesh taj quantum od pre pet godina, to sad i nije ista firma. wd i pogotovo seagate su imali strashno loshe serije, pa to opet nije neko merilo. Covek oce da kupi nov hard! A ,ako se to odnosi na neko poverenje kompanijama, onda ja moj iskreni glas dajem Maxtoru.

Takodje teorija: "ima ih na trzistu vise pa se zato vise i kvare" bas i ne stoji.

Po cemu ne stoji ??? Umesto da objasnish, ti pokopash sopstvenu tvrdnju cinjenicom.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

baksuzna serija quantum lct10 sa philips chipom, 3 harda su mi crkla :/

enivej, svaka firma je imala svoje uspone i padove i svi smo se slozhili u tome da Seagate svojom reputacijom i karakteristikama (tishina, temperatura, performanse) zasluzhuje prednost u odnosu na ostale ali nemojte crniti tolko maxtor. jednostavno hardovi su najkvarljiviji hw a maxtor je najrasprostranjenija marka kod nas i to ubedljivo i sasvim je logichno da oni u najvetjem broju crkavaju. uostalom i sa wd-om pochinje ista pricha, ja svake nedelje chujem da su drugarima crkla 2-3 wd harda shto je procentualno dosta vishe u odnosu na maxtor.

Link to comment
Share on other sites

^To ne zavisi od proizvodjaca vec od nabavljaca. Dobar deo nasih firmi se trudi da ustede po evro, dva, pet pa uzimaju sa starih zaliha, modele koji su bili namenjeni drugim proizvodjacima ali nisu prosli njihovo testiranje i slicno.

Osim ako ne govorimo o slabije kvalitetnim serijama, apsolutno se slazhem sa tobom.

Link to comment
Share on other sites

ja ne kapiram zashto pominjesh taj quantum od pre pet godina, to sad i nije ista firma. wd i pogotovo seagate su imali strashno loshe serije, pa to opet nije neko merilo. Covek oce da kupi nov hard! A ,ako se to odnosi na neko poverenje kompanijama, onda ja moj iskreni glas dajem Maxtoru.

Po cemu ne stoji ??? Umesto da objasnish, ti pokopash sopstvenu tvrdnju cinjenicom.

1. Seti se kako su quantumi u to doba izgledali a kako maxtori a kako izgledaju danas (Maxtori su bili duplo tanji a danas izgledaju isto kao quantumi - pitam se zasto?)

2. Pricas o poverenju kompanijama a ja ti upravo na to i ukazujem: Svi su kupovali quantume po inerciji a pucali su masovno

3. Sto recimo niko nije preporucio HITACHI-ja koji ima najbolji odnos cena/performanse i preporuka je recimo na tomshardware guide-u. Iz prostog razloga sto je na trziste usao pre par godina i nema jos dovoljno informacija o istom.

4. Teorija "ima ih vise na trzistu pa se vise i kvare" je maksimalno apsurdna. U NS-u broj riba u odnosu na broj tipova je 5-8 prema 1 (u zavisnosti od uzrasta) po zvanicnoj statistici. To znaci da svaki tip oprasuje bar 6 riba, a svi tipovi koje ja poznajem rade na 0-2 ribe. Jel to znaci da neko trpa pored svojih 6 i 5 mojih koje ja ne servisiram???

5. U firmi u kojoj radim 4 godine imam 60-tak racunara koji imaju razlicite diskove, razlicitih proizvodjaca i stari su od 1-6 godina. Ako se uzme u obzir broj pokvarenih diskova i starost onda su maxtori i quantumi najlosiji (wd i seagate diskovi su ubedljivo najstariji ali najmanji broj ih se pokvario).

6. U mojim masinama imao sam sve quantume i maxtore i nijedan nije pukao (4 ukupno). Mom drugaru je za isti period crkao 1 quantum i 2 maxtora (7 ukupno).

7. Kad su toliko dobri sto maxtor daje fabricku garanciju od 3 godine (sto vecina nasih dilera ne postuje i daje samo 1 godinu) a seagate daje fabricku garanciju od 5 godina (sto takodje vecina nasih dilera spusta na 3)?

Ponavljam NEMAM nista protiv nijednog proizvodjaca i koji god da kupi nece pogresiti ali je MOJE LICNO misljenje da je TRENUTNO seagate bolji izbor (ako nista drugo onda zbog garancije)

Edited by govmust
Link to comment
Share on other sites

1. Seti se kako su quantumi u to doba izgledali a kako maxtori a kako izgledaju danas (Maxtori su bili duplo tanji a danas izgledaju isto kao quantumi - pitam se zasto?)

2. Pricas o poverenju kompanijama a ja ti upravo na to i ukazujem: Svi su kupovali quantume po inerciji a pucali su masovno

3. Sto recimo niko nije preporucio HITACHI-ja koji ima najbolji odnos cena/performanse i preporuka je recimo na tomshardware guide-u. Iz prostog razloga sto je na trziste usao pre par godina i nema jos dovoljno informacija o istom.

4. Teorija "ima ih vise na trzistu pa se vise i kvare" je maksimalno apsurdna. U NS-u broj riba u odnosu na broj tipova je 5-8 prema 1 (u zavisnosti od uzrasta) po zvanicnoj statistici. To znaci da svaki tip oprasuje bar 6 riba, a svi tipovi koje ja poznajem rade na 0-2 ribe. Jel to znaci da neko trpa pored svojih 6 i 5 mojih koje ja ne servisiram???

5. U firmi u kojoj radim 4 godine imam 60-tak racunara koji imaju razlicite diskove, razlicitih proizvodjaca i stari su od 1-6 godina. Ako se uzme u obzir broj pokvarenih diskova i starost onda su maxtori i quantumi najlosiji (wd i seagate diskovi su ubedljivo najstariji ali najmanji broj ih se pokvario).

6. U mojim masinama imao sam sve quantume i maxtore i nijedan nije pukao (4 ukupno). Mom drugaru je za isti period crkao 1 quantum i 2 maxtora (7 ukupno).

7. Kad su toliko dobri sto maxtor daje fabricku garanciju od 3 godine (sto vecina nasih dilera ne postuje i daje samo 1 godinu) a seagate daje fabricku garanciju od 5 godina (sto takodje vecina nasih dilera spusta na 3)?

Ponavljam NEMAM nista protiv nijednog proizvodjaca i koji god da kupi nece pogresiti ali je MOJE LICNO misljenje da je TRENUTNO seagate bolji izbor (ako nista drugo onda zbog garancije)

1. Maxtor je kupio quantum, kupio i njihovu tehnologiju, prema tome tu nema shta da bude cudno, po meni logican razlog da hardovi budu veci danas je veci broj ploca i grejanje. I sad imash da kupish strashno tanke maxtore sa manjim kapacitetom. Pravo da ti kazem, ne secam se ni da sam video nekog maxtora u to vreme dok je quantum bio no1 u srbiji , secam se da je bilo par loshih serija i to je to, ti diskovi su ili odma crkavali pod garncijom ili trajali, to je to.Ako ciljash na to da je quantum bio kupljen da bi se sacuvala firma zbog nekoliko pehova, cisto sumljam...

2. Opet dolazimo na isto, Shto vishe jugica ,potencijalno je da ce i vishe njih biti pokvareno.

3. Sam si naveo razlog, jednostavno ljudi nemaju iskustva sa tim hardovima, potrebno je neko vreme da prodje.

4. Loshe si postavio primer, jednostavno se ne slazemo po tom pitanju i preskoci cu dalju diskusiju o tome.

5. Opet pominjesh stare diskove, a o tome nije tema. Nikako ne moze da se poveze sa tim da li se danas maxtori vishe kvare.

6. Ja i jedno 20 mojih prijatelja imali smo quantume, nijedan nije crko. Pogledaj taj odnos. Veoma relativna stvar.

7. Recimo da nemam odgovor zashto maxtor daje manju garanciju, probacu da prepricam neki primer koji sam procitao ovde na forumu.

Kad su pitali direktora honde zashto daju kracu garanciju od njihove suparnicke firme (hjundai) , ovaj je odgovorio , pa to je honda [;)]

evo ti link ka topiku na benchu, pa vidi shta iskusniji ljudi imaju da kazu o tome koliko se maxtor kvari.

Edited by Immortalis

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...