Jump to content

Ivkova slava


Doca

Recommended Posts

Evo ja da se javim, juche sam odgledao film, pa reko da bacim kratki privju....

Ne znam odakle tacno da pochnem, najbolje bi bilo da pocetak bude o tome o cemu se radi uopste u filmu:

Radnja se zbiva negde krajem 19. veka, u oslobodjenom Nishu na jugu srbije jelte, i opisuje jednog izvesnog IVKA (koga glumi Cvijanovic), koji slavi slavu za Djurdjevdan , i sad cela euforija oko toga...

Uglavnom, zlatna pravila srpske slave:

1. Na slavu se ne zove

2. Na slavu svako moze da ti dodje

3. Na slavi mozes da ostanesh koliko hoces

4. Sa slave se ne teraju gosti

Po tim pravilima se i zasniva film ceo, i kad sam video jos na reklami da glume skoro SVI nashi poznati glumci, reko sam sebi:"ovo ne moze da ne uspe" , ali , drugachije bejashe...

Film treba da traje sat vremena. Da je trajao toliko bilo bi super i ja bi bio srecan. Ali film traje 2 ipo sata (koliko sam ja provalio) , ko da gledam gospodara , a ne neku nashu kao komediju.

Ima do jaja fora, stvarno, smejao sam se prvih sat vremena, i onda jednostavno ko da su hteli da oduze namerno film, iz nekih nepoznatih razloga, i taman mislish da je kraj kad ono josh, i josh , i josh i josh...

Na kraju sam se smorio.

Ali film jako dobro opisuje srbe, i u to doba i evo dan danas kakvi smo, kako slavimo te slave, kako nam je to svetinja sve, tako da sto se tog aspekta filma tiche ja sam zadovoljan sasvim.

Do dushe celokupan film PREVISHE LICHI NA ZONU ZAMFIROVU sto me UZASNO nervira, sa sve onim glupim dijalektom i onim govorom ko u zoni, uzas uzas uzas, sto im je to potrebno bilo!?!

Ja vise preporuchujem da cekate na dvd-u ili da gledate na divix-u, i da kad to budete gledali lepo prekinete film na prvih sat vremena i da lepo legnete da spavate zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

Film treba da traje sat vremena. Da je trajao toliko bilo bi super i ja bi bio srecan. Ali film traje 2 ipo sata (koliko sam ja provalio) , ko da gledam gospodara , a ne neku nashu kao komediju.

Dva ipo sata? Zar je moguce da su napravili film od dva ipo sata, i to domaci, i jos su kao naterali sve te glumce da zaista glume dovoljno dugo da bi imali toliko materijala? :)

Link to comment
Share on other sites

film me smorio strasno,samo sto nisam zaspao :))

kao sto je exile rekao

Uglavnom, zlatna pravila srpske slave:

1. Na slavu se ne zove

2. Na slavu svako moze da ti dodje

3. Na slavi mozes da ostanesh koliko hoces

4. Sa slave se ne teraju gosti

Po tim pravilima se i zasniva film ceo

e pogotovo zbog toga me je i smorio film jer na svaka 2 minuta to ponavljaju...

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Srbi su najbolji kada sami sebe treba da izvrgnu ruglu tj da

zbijaju shale na sopstveni rachun i sopstvenu nesretju...

A sto se DOMACIH FILMOVA tiche, svaki koji sam odgledao u zhivotu, odgledao sam

na nekom TV kanalu, ne na DVD-u, ne na DIVX-u, ne u bioskopu... Bash na TV-u, i

to ako slucajno se zadesi da se izlezavam pa nabodem nesto sto mi zadrzi paznju duze od 2 min...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Odgledah u nedelju film...

Film je solidan , ima smesnih forica , i Djuricko pravi budalu od sebe , ali je nista vishe od "nedeljno veche , ne znam sta da radim" filma.Po mom misljenju poslednjih 30 minuta su trebali samo da iseku.Exile je uglavnom sve rekao.

U svakom slucaju ako imate 250 din vishka , pogledajte.

Link to comment
Share on other sites

meni se svidja tema filma iako ga nisam jos gledao :)

ne znam kako kod vas u kuci ali kod mene (i siguran sam dobrom delu srbije, tj sumadije pogotovo) je slava nesto 'vazno' u porodici i odsjaj je dugovenocne tradicije (valjda zasto sto sam isao na selo kao klinac i sve mi je to nekako mnogo interesantno) kada se sve nesto posebno sprema na starinski nacin tu je prastara izbledela ikona, i cuvena 'panaija' to je ujedno i jedinstvena prilika da vidis neke dalje rodjake koji su super likovi i naravno da se izopijate kao dupeta od domace rakije sto dovodi do niza komicnih situacija :)))

tako da u potpunosti razumem temu ovog filma i pogledacu ga aiko nimalo nisam sklon domacim filmskim ostvarenjima....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...