Jump to content

Doom


Recommended Posts

Ja sam samo citao neke reviewove preko, kazhu da nije toliko losh tj. da je najbolja adaptacija igre u filmu ... Sad koliko im treba verovati videcemo. Ono sto se meni dopalo, sto sam video po nekim trejlerima, je onaj stos pogleda iz prvog lica bas kao u igri. Ne znam koliko je to zastupljeno u filmu, al' eto da spomenem.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koje je reviewe Lucky chitao, ali ono shto sam ja video mi ne uliva bash neko poverenje da ce ovo biti iole kvalitetan film.

...videcemo...

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

hahahaha... kako je bio dobar film [:D]

ochekivao sam sf/horror, ali ovo je bilo van svih ochekivanja...

lepo sam se ismejao, strashno me zanima ko je bio onaj lik shto se svo vreme smejao i zasmejavo ljude po sali [:D]

koja zayebancija od filma, ona FPS sekvenca je bila prijatno iznenadjenje [:D]

Edited by _Silent_
Link to comment
Share on other sites

SAKOVANJE

MAJMUNSKIH

DUPETA!!!

agonalan film!

i zapravo nije toliko losh da bi bio dobar/zabavan...taj lik koji se smejao je samo bio ventil da olaksha ljudima patnju =o)...napisatju veliki/vetji rev sutra, sada nema snage za tako nesto...i definitivno u revu ce ponovo biti pominjana majmunska dupeta...

Link to comment
Share on other sites

i zapravo nije toliko losh da bi bio dobar/zabavan...taj lik koji se smejao je samo bio ventil da olaksha ljudima patnju =o)...napisatju veliki/vetji rev sutra, sada nema snage za tako nesto...i definitivno u revu ce onovo biti pominjana majmunska dupeta...

U, posle ovako dobrih komentara, posebno Jonelovog, jedva cekam tvoj duzhi review :)

Link to comment
Share on other sites

Iz respekta prema naslovima DOOM 1 i 2 ciji sam logo istetovirao na dupetu i koji su

mi obelezili sredinu devedesetih i moj dalji psihofizicki razvoj pogledacu taj naslov...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ima na imdb-u kao mali kuriozitet quote iz scene kada marinac na Marsu kaze "sad smo par miliona svetlosnih godina od Zemlje" :)))

Kako ti scenaristi veze nemaju sa fizikom, bruka :)

neću da ispadne da branim film koji je shit, ali možda je to fora? kao, haha, glupi marinci?

SAKOVANJE

MAJMUNSKIH

DUPETA!!!

comicbookguy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo, nakon smirenj, medikacije, i normalnog filma odgledanog danas da bacim spoiler rich and hate richer rev ovog Dooma...

znachi...SPOILER INTENSIVE & nemam nerava da vadim delove reva u spoiler tag, ako neko oce nka stavi ceo rev u isti...

Doom, (2005)

Runtime - 100 mins

Rezhija - Andrzej Bartkowiak

Scenario - Dave Callaham i Wesley Strick

Uloge - Karl Urban, Rosamund Pike, Dwayne 'The Rock' Johnson

Kako preneti stanje svesti koje indukuje Doom? Da li da pastujem 2 A4 strane srech 'sranje' dok vam se ne utopi u podsvest i otera vas na klonju sa psihosomatskim analogom Montezumine osvete ili da vam predlozhim da se (not unlike Goat u filmu) vishe puta zaletite glavom u zid pa kad ovaj poprimi lepu nijansu crvene boje da sednete i razmishljate o smislu zhivota?

Doom je strashno, strashno losh film...i nakon a) razgovora sa ljudima koji su ono "casual gameri i casual moviegoers" b) slushanja klinaca na stanici dok chekam noci bas i c) chitanja nekih od revova na netu moram da se zapitam - da li sam ja gledao isti film kao i ti ljudi?!?!

"Najbolji film po igrama ever"?!?! Braate Vozetji gospodjicu Dejzi je bolji film po GTA: Vice Cityju!

Evo kako ja vidim ovaj film:

Low budget sranje koje su pravili retardi koji ili su retardi koji su igrali celog zhiovta igre pa su kao "fanovi" ali nemaju veze sa pravljanjem filmova ili su prvi put u zhivotu vieldi igru kada im je neko sa velikim svezhnjem novchanica stavi na stol Doom 3 i rekao "klinci se lozhe na ovo, smislite mi flim".

Znachi ludi poljak, koji se proslavio po tome sto je pravio filmove u kojima igraju DMX, Jet Li i legenda americhkog glumista Steva Segal, uzeo je ovaj film i snimao ga kao neko zaposlen u JRTu 1982ge. Pominjem nejgov prethodni rad jer brate tamo su bar kadrovi izgledali dobro ovde nema ni toga! OK, velika sala sava cantra je jedan od najloshijih bioskopa u gradu, mutno, pretamno, losh kontrast i (ko za inat) projekcija je pochela nakon reklame za becks pivo koja se DRALA po sali pa je shapat/pretihi volime setting provocirao raspolozhene gledaoce da se prvih 5 min i oni deru "pojachaj, majke ti!" i time onemogutje da se chuje bilo sta jer je glas choveka na parteru bio jedno 3x glasnij od onih ljudi koji su glumatali na platnu.

Dal' postoji ruzhnija rech od 'glumatanje' za ono bazvoljno kretanje kroz kadrove, izgovaranje rechenica loshije od dece u skolskoj predstavi i grimase koje nisu jasne bash nikome? Ako postoji dajte predloge da ubacim ovde. Znachi tuga i nevolja. Eomer je uzet za ulogu Reapera zato sto najvishe podseca na generichku facu lika koji se vidi kada pofgledate u ogledalo u Doomu 3, ali on je tamo zapravo najboli glumac. AKo nista drugo bar izgovara glupi text koji mu je dat sa malo uverljivosti. Rosamund Pike, koju mnogi volU iz Die nother Day je ovde iz istog razloga kao i u Bondu - da nosi utegnutu majicu jerbo ima dobru dojku. E sad zasto ta majica nema dekolte ne znam, trebalo bi, flim bi bio manje nepodnoshljiv da vidim neki cleavage svakih par minuta. Sa druge strane, da se kroz svaki kadar sheta postava ovogodishnjeg swimsuit edditiona sports illustrateda to i dalje ne bi moglo da skrene pazhnju sa chinjenice da je film shitina...hmmm...ok to BI pomoglo i onda bi film bio super, ali nema riba u bikinijima tako da cao...Uglavnom ova SHATRO pozorishna glumica sa vishe predstava po shekspiru u rezimeu izgovara rechenice ko da ih prvi put chuje/izmishlja u real timeu pa nije zadovoljna onim sto joj izlazi iz usta...

Mozda vetji razlog za moje gledanje ovog filma je Dwayne. Ja gotivim Rocka josh od njegovih WWF dana, pokazao je chovek da mozhe da nosi film, da ima ok epizodu i da je prokleto urnebesno smeshan kada mu se da ok materijal. Masovnim skillom (i potpomognutu retardima za pisatjom mashinom koja je ispljunula ovaj scenario) Bartoviak je uspeo da tako sahrani Rockovu harizmu da izgleda ko vetji debil nego Hulk Hogan u onim svojim "svemirska dadillja" filmovima.

Pisanje u ovom filmu je tragedija svoje vrste. MADA! (sad ide shansa koja se ne propusta - da pljunem SW i GLa kad sam vetj u elementu!) Ljubitelji Star Warsa, ako i oni koji su hejtovali dijaloge koje pishe george lucas MORAJU da vide ovaj film da vide kako ipak mozhe gore! Ovo ni Djole the Fatt ne bi mogao da napishe kako je loshe... josh gore ovo je takva apokaliptichna konflagracija nesposobnosti da to nije normalno jer sve vreme ne postaje smeshno kako sakuje! Sto reche kolega Shekularac - "dajte mi Doom 3 i fraps i napravitju bolji film od ovog" Chovek je 200% u pravu! od ovoga gore teshko da mozhe. Nisu ni dijalozi samo loshi, cela radnja je debilna, puna nemotivisanih radnji i nelogichnih dogadjaja.

Scenario je glup na kub. Ok, napiram ja da je teshko napraviti smislen film na prichu koja je data u Doomu, ali chemu pisanje 85% filma da bismo dosli do akcije?!?! aj bar da ima nekog suspensa neke radnje da je choveku interesantno, nego ne, sve vreme se cheka da nesto pochne da se desi i kad se desi onda je to oh-moj-bozhe-glupo. Znachi kapije pakla NEMA! Demona nema. "Neshto" se desilo i ovi dolaze na mars u sekvenci koja bezuspeshno pokushava da kopira pochetak Aliensa, ali ja sam upravo uvredio dzhima kamerona i sve ljude koji su radili na tom filmu jer sam ih pomenuo u istoj rechenici sa Doomom. Dinamika izmedju chalnova ekipe ne postoji, kao sto i ne postoji nista u filmu sto bi me nateralo da poverujem da su oni ELITNA jedinica marinaca sposobna da se izbori sa BILO CHIM i to u nekoj buducnosti od oko 60ak godina. Brate, ulichne bande u liberiji su bolje opremljene od ovoga...istina, u liberiji nemaju fensi navlake preko svojih kalasha ali to je to.

SVETLA TACHKA: likovi ne moraju da svichuju izmedju baterijske lampe i oruzja jer im je lampa lepo fabrichki nakachena ispod cevi!

MADA! - meni je i ovo propustena prilika za jedan od par gegova u filmu - fanovi bi sigurno reagovali na zajedliv poke u id-ovom smeru dok se selotejpom lepi lampa ispod cevi...ali ne...oni imaju beterijske lampe koje otkazuju kada se 'zombiji' priblizhe, naravno niko u super hiper mega eltie squadu nema shlem na glavi (a idu glavom napred u ventilacijugde misle da je zli chika) a kamoli night vision.

Da se vrnemo glupoj prichi - JA OCU DEMONE! ocu akciju oma sada oma! znachi dodjemo na mars i koljemo/probijamo se, akcija akcija akcija! Novo je Doom, a ne Doom 3 the movie! Sta? Budzhet vam je ogranichen pa mislite da ce 4 lika u gumenim odelima biti dovoljni da neko pomisli da je ovo Doom? Netje! OVo je traljavi wanabe bastard izmedju psiho-trilera horora i nazovi-akcije. Koristenje imena Karmak i Vilits u filmu, ubacivanje BFGa da bi se protratjilo 5 min filmskog vremena ni na shta ne znachi da ste "pogodili atmosferu igre"!

A onda je tu i FPS scena...kada Reaper biva terminalno ranjen seka mu daje "zombie juice" (24ti hromozoM (ne par) koji se aktivira 48 min nakon ubrizgavanja i SAM BIRA koga transformishe u dobrotjudnog uebermenscha a koga u zombi monstruma) i on se budi u FPS modu...ok, ta scena jeste mali payback (ZA 90min ZOMBIJEVSKOG IZMETA!) ali sa njom pochinje i neobjasnjva "rokanje" muzika koja se i pre tokom filma 4-5 puta javlja na 35 sec i nestane (pa makar bilo akcije ili ne) i onda kada se ona pojavi u toku fps scene onda je svakako umanjuje (btw lik ne strejfuje = noob)! Uglavnom do trenutka kada lik uzima motornu testeru u prvom licu svega vam je dosta i samo se smejete.

Na kraju tu je obrachun dvojice antagonista koji je tako tipichno prevazidjeno holivudsko makljanje i nista nalik na obrachun sa bosovima u Doomu = smor!

REZIME:

Film - Ruzhan

Kadrovi - Ruzhni

Pricha - Ruzhna

Grudi Rosamund Pike - Lepe, ali nedovoljno zastupljene (i ma koliko velike ne u stanju da iznesu OVAKAV film)

Gluma - ne postoji

Muzika - vredja gledaoca

Dijalozi - da su malo loshiji bili bi smeshni in a "Gidra, rodjen kao ratnik" kind of way

Final Verdict : - Ne gledajte Doom i ustedite sebi i vreme i nerve, ako vam se bash gleda tih 70ak sec FPS sekvence to nadjite na divxu, a na da trpite 95+min govna u koje je umochen.

Link to comment
Share on other sites

spojlaz!!!

mojih skracenih 2 cents - filmska pricha je bolja od igre, jer u igrama pricha je smejurija. ovde se ne otvaraju vrata pakla, vec se pristupa praktichnijem negativcu.

rock je odglumio dobro, s tim da mu je uloga neinventivna. svidelo mi se shto nije pozitivac, vec mocni Urban (sem LOTRa glumio i Bourne's Supremacy i Chronicles of Riddick)

film, ma koliko glup, je zapravo zabavan. bash kao i igra.

Link to comment
Share on other sites

Znachi sranje od filma...mada mozhda ga je Kole popljuvao malo vishe nego shto sam ochekivao...

Zvuchi mi toliko katastrofalno loshe da cu morati da ga pogledam...na divx-u naravno. [:D]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

stargate atlantis je TV serija, ovo je bioskopski film...no, recimo da je ponekad na tom nivou, a chesto josh gore =o) mada, ovde je materijal sa koim glumci moraju da rade mnogo gori od onog u atlantisu! =o)

ja se izvinjavam ako sam nekom ogadio film, ali da je za gledanje u bioskopu - nije, da je za gledanje kompletan (od pochetka do kraja) - ni to nije...

and when you see it, don't say i didn't warn ya...

Link to comment
Share on other sites

U, posle ovako dobrih komentara, posebno Jonelovog, jedva cekam tvoj duzhi review :)

laki, ma kazem odlican, mislim da je odlican, meni, ne generalno, znachi chisto subjektivno misljenje :)

Ne bavim se kritikom filmova (niti zelim to da radim), pogotovu sto u srbiji svi znaju sve o zenama, fudbalu, kosarci i filmovima :D pa jedino mogu da budem razocharan, odusevljen i zadovoljan u odnosu na ono sto sam ochekivao. A to je sat i po-dva razbibrige, po mogucstvu da ne smori ko doom3 igra...

A ne lozim se na kadrove, montiranja, zvuk, prosto, laicki gledam na film, pobogu, to je doom, a ne Blistavi Um ili (lupam) Fargo pa da se odusevljavam glumom ili ne znam chime. Doduse, malo sam bio skeptican, chitaj prepao sam se da ce Karl Urban da se izblamira, zgotivio sam ga u LoTR-u, ali sto se mene tiche, ne. Rock je meni redovno bio neubedljiv gde sam ga vidjao, pa me nije ni zanimalo sta ce od njega da naprave, ali ok je i to.

Mislim, ok, fali tih chudovista, fali verovatno svega po malo, zvuk se chuo prilichno lose kad nije bilo gruvanja ali bottom line, odlichan je film, i greota ga propustiti, chak se i mojoj boljoj polovini svideo :) (sto je poslednje sto sam ochekivao, jel).

mada, zao mi sto ga nisam gledao u mmonro sali takvuda :)

Edited by Ji 4Tze
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gledao sam film,doduse DivX i to bioskopski tako da mi je to delimicno pokvarilo ekranizaciju jednog od najvecih FPS hitova.Igru sam voleo,mnogo.Ako ni zbog ceg drugog onda zbog atmosfere.

Od filma nisam mnogo ocekivao pa se tako nisam mogao ni mnogo razocarati.Medjutim ipak se oseca da je propustena velika sansa.Moglo je to mnogo bolje....Ali daleko od toga da je film los

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...