Jump to content

vesti


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kao prvo ameri ne gotive nesto mala kola sa malim motorima koji ovaj bmw serije 1 verovatno ima...

drugo verovatno da ce da bude dosta skuplji od konkurencije,npr honde,tako da tesko da ce neki od njih da padnu na ovo cudo :)

pre bih rekao da je ovaj auto namenjen evropljanima,npr mladjoj populaciji ili zenama mozda.

sto se tice sportskih automobila sa fwd npr reno clio sport,pored ovih vec nabrojanih.

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

to su sve standardni modeli koji imaju nabudzene verzije. to nisu pravi sportski modeli "od rodjenja".glupo je porediti jedan bmw sa alfom 147 ili reno clio sport

ovaj mali bmw jeste ruzan, ali nece imati slabe ili male motore nego ce imati najverovatnije 2,5 ili 3litarski redni sestocilindrash...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

casopis Road&track je objavio ovu pretpostabku sledeceg najveceg modela u alfinoj ponudi - Alfe 169, koja bi trebala da se na trzistu pojavi za 2 ili 3 godine i delice platformu sa Maseratijevim modelom koji ce biti manji od Kvatroportea

Alfa_romeo_169.jpg

a casopis Auto Moto und Sport je objavio ovu pretpostavku kako bi koncept CS (koji ce se pojaviti u proizvodnji za 2 godine kao serija 8) mogao da utiche na dizajn sledecih bmw-vih modela. Na ovoj slici se nalazi serija 3 (koja nece biti zamenjena pre 2011 ili 2012), ali nije nezamislivo da se i sledeca serija 5, koja ce doci za maks 3 godine, povede primerom dizajna Koncepta Cs, koji je posle duze vremena zadovoljio vecinu posmatracha

BmwSerie320122.jpg

i josh jedna slika od mene - sledece godine dolazi redizajnirani pezo 407, koji ce ocekivano preuzeti stil 207 i 308ce. Ocigledan photochop ali mislim da je logichna pretpostavka

407-2.jpg

evo josh malo

Redizajnirani saab 9-3 kabrio

DSC00264%20(Medium).JPG

DSC00266%20(Medium).JPG

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sve sve ali alfa ruzna? :))

jedino zbog cega gotivim alfu je zbog mocnog izgleda,uvek su bile ljutih farova :) i sportski nastrojene.

zbog toga i valjda opstaju na trzistu,sigurno ne zbog npr novog dizel motora,tu su svabe da objasne mehaniku.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

u svakom slucaju lepsha od audija a4 koji ce ipak izgledati kao a5 sa 4 vrata.

Dobro, mislim da ona projekcija previse lici na A5 i ne verujem da ce zaista to uraditi. Inace, ona prednja svetla i uopste, citav prednji deo A5-ice uzivo izgleda potpuno retardirano..

ITON:

- Subaru Impreza STi (EU)

"This is how the new Subaru Impreza STi will look when it is unveiled at the Frankfurt Motor Show in September. CAR Online’s exclusive artist's impression is based on the styling of the standard new hatchback Impreza, with input from Subaru insiders who have shaped the new STi. And yes, it’s a hatchback. In an attempt to capture more Golf buyers, Subaru will only offer the Impreza as a five-door in Europe. The US saloon version won’t be offered here, and the estate dies.

As our images show, the STi version loses its hallmark rear wing but will keep the huge bonnet air scoop and blistered wheelarches that made the old car so distinctive. Dinner-plate foglamps, gold wheels and world-rally blue paintwork will all be options and should help appease die-hard Impreza nuts disappointed with the new car’s styling. And of course, add a few stickers and you’ve got Subaru’s next WRC car. At the rear is a venturi and a small lip spoiler over the rear screen, ice-effect lenses on the rear lights and vents for the uprated brakes. Under the bonnet will be a development of the current car’s 2.5-litre turbocharged flat-four making close to 300bhp and launching the STi to 60mph in 4.5 seconds.

Unlike the Mitsubishi Evo due to be launched at the same time, Subaru is sticking with a six-speed manual transmission; its rival will offer the option of a paddle-operated twin-clutch automated manual, similar to Volkswagen’s DSG system. But the changes to the Impreza’s bodyshell are more significant and bode well; the firm claims that the hatchback is lighter, stiffer and has a lower centre of gravity than the outgoing car as the engine sits lower in the chassis. The new rear double-wishbone suspension will improve handling and boot space. And the stronger structure is claimed to give improved crash performance."

ScoobyImprezaScoop4_560px.jpg

ScoobyDoo560px.jpg

ScoobyImprezaScoop3_560px.jpg

- Volkswagen Tiguan:

"Here’s an unusual scoop – officially sanctioned photos of VW’s Tiguan hot-weather testing in Namibia. It’s still in pre-production form, but these shots reveal the finished look aside from the fake grille to fool ‘real’ spy photographers. The Tiguan has changed little since it was unveiled in concept form at the Los Angeles show last November and save for a bit of disguise around the lights VW isn’t leaving much to the imagination..."

tiguan_1_560px.jpg

tiguan_2_560px.jpg

tiguan_5_560px.jpg

- Jaguar rotary transmission

"Jaguar is desperately trying to fast-forward into the future with its new XF, and leave behind the brand's pipe 'n' slippers image that has so damaged sales in recent years. And what better way to dump the olde-worlde image than axeing the conventional gearstick?

Earlier this month CAR Online was first to publish spy photos hinting at a rotary dial gear selector on the new XF, Jaguar's 2008 replacement for the S-type. Today we can bring you the first definitive proof - an unobscured photo of Jaguar's radical new selector.

In place of a conventional gearstick comes an alloy dial reminiscent of BMW's iDrive controller, which pops up about three-quarters of an inch when the ignition is turned on. The driver twists it to change gear on the six-speed ZF auto, and the P, R, N, D or S indicator above lights up to show which gear is selected. A red start button sits prominently above the gear selector.

Below the dial on the alloy plate of the JaguarDrive Selector are four buttons to control the traction and stability control, plus 'Sport' mode signalled by a chequered flag and Jag's ASL speed limiter. Finally, an electronic parking brake button nestles near the armrest, absent on this prototype.

Gimmick? Or gearlever evolution?"

JagXFinsidescoop_1_560px.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

video sam na par razlicitih sajtova vishe potvrda i slika koji a4 oblikuju kao a5 sa jednim parom vrata vishe, sto je zaista neinventivno i stetice i a5ci koja ce izgubiti na nekoj eksluzivnosti, a i sam dizajn audija a5 je nije toliko inventivan da se kopira na a4. Ali kapiram da se mora stedeti deljenjem sto vishe komponenti

e730_12.jpg

boxter carrera gt :)

e672_12.jpg

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

konačno imamo očiglednog (za osamdesetosam dužina) pobednika u večitom evo vs. wrx fajtu. kao da je i sam subaru shvatio da ne može da konkuriše micubišiju sa onakvom evo 10-kom, pa su rešili da prebace imprecu wrx u neku drugu klasu (npr. Odvratna kola koja niko neće hteti da vozi B)

nova mazda 6 (pouzdana procena sa sajta caradisiac.com) - klik

ima bočnu siluetu audija a6, što ne može biti loša stvar :)

zbog svog permanentno retardiranog odnosa shirine i visine meni su alfe medju debelo najruzhnijim automobilima ever

ti očiju nemaš

jesu ovo kinezi? izgleda mi nekako previše dobro da bi bilo kinesko, bez obzira što je sve što izgleda dobro na njemu preuzeto sa 75-ice.

što se tiče bmw-a, ne mogu sad da nađem onu sliku sa hrpom govana na kojoj je bmw znak :)

Link to comment
Share on other sites

ti očiju nemaš

lol to zato sto se o ukusima ne raspravlja pa kao sigurno je da nemam ochi chim dajem takve izjave? =o)

dunno, alfe su meni uvek previsoke i imaju preuzan kraj da svi detalji, ma kako uradjeni, ne mogu da mi otklone utisak inherentne ruzhnotje =o)))

Link to comment
Share on other sites

konačno imamo očiglednog (za osamdesetosam dužina) pobednika u večitom evo vs. wrx fajtu. kao da je i sam subaru shvatio da ne može da konkuriše micubišiju sa onakvom evo 10-kom, pa su rešili da prebace imprecu wrx u neku drugu klasu (npr. Odvratna kola koja niko neće hteti da vozi B)

Zapravo, nece vise proizvoditi WRX imprecu, sada ce biti samo najjaca STi, al kapiram da si na nju mislio.

Ne bih ja bas odmah otpisivao subaru.. zajebani su oni, ja da ti kazem. :)

jesu ovo kinezi? izgleda mi nekako previše dobro da bi bilo kinesko, bez obzira što je sve što izgleda dobro na njemu preuzeto sa 75-ice.

Nisu, kinezi su Roewe. Ovo cak nije ni Rover, vec bas MG.

lol to zato sto se o ukusima ne raspravlja pa kao sigurno je da nemam ochi chim dajem takve izjave? =o)

dunno, alfe su meni uvek previsoke i imaju preuzan kraj da svi detalji, ma kako uradjeni, ne mogu da mi otklone utisak inherentne ruzhnotje =o)))

Pazi, jedno su ukusi a drugo je kad neko kaze da ne gotivi Alfe. Jbt, moj cale je hteo da kupi Alfu omg! :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

pa znam da je MG (beše morris garages?), ali poslednje što sam čuo je da su pravo na ime kupili kinezi i da će da prave kola u kini pa da ih sklapaju u engleskoj.

kole, od svih evropskih kola koja liče na jebene kombije (bmw 1, mali pežoi, fiati...) ti si se uhvatio za alfu koja uopšte ne izgleda visoko. počinjem da mislim da si ti tu nešto pobrkao.

nemoj da se ljutiš, znaš da ja tebe jako volim, ali "inherentna ružnoća alfe" mora da se doda na spisak najvećih gluposti napisanih na ruru :)

Link to comment
Share on other sites

evo je uvek bio brži od imprece, dok je ona donosila malo manje high tech vožnju, slične performanse i isti imidž, uz lepši zvuk (bokser). od svega toga ostade samo zvuk :)

Link to comment
Share on other sites

@dovla - ali ipak je nije kupio, vidish da je chovek na mestu! ;o)

@ivan - slobodno me citiraj, ali ne vadi iz konteksta, znachi mozhe nesto tipa "kole ima utisak da je alfa romeo inherentno ruzhan automobil do te mere da bi radije vozio shkodu oktaviju iz 92ge nego alfu 156" =oD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...