Jump to content

Zensko odbojkasko prvenstvo


Lucky

Recommended Posts

Svi znamo kako on obozhava odbojku, a posebno zhensku odbojku :) No, meni je skroz interesantno da gledam kako potpuno drugaciji pristup igri imaju zenske odbojkashice u odnosu na muske.

Sve u svemu, SCG vs GER pre dva dana, odlican mech, potpuna dominacija nashih. Juche neocekivani poraz od CRO, nikako mi nije jasno kako su ih dobile posle onako dobrog prvog seta nasih (ok, bilo je glupih servis gresaka, slazhem se), a danas igraju vs Rumunke.

Trenutno je 2:2 u setovima, iako su nase imale mogucnost da pobede u cetvrtom i tako zavrshe i utakmicu.

Inace obe ekipe plasiraju sjajne poteze ... Pravo opustanje za gledanje, posebno po ovakvom danu.

Link to comment
Share on other sites

14:12, dve mech lopte imaju nashe devojke, ne bi valjalo da ovo propuste. Inace su do ovakve razlike i dosle igrom Djerisile, koja tako dobro igra na ovom prvenstvu u proteklim mechevima da je to strasno.

14:13, ne prolazi prva mech lopta, jos uvek je napeto...

Anja Spasojevic, koju nikako nije ishao servis u ovom mechu, uspesno je smechovala za 15:13 i pobedu nasih 3:2. Svaka cast!

Sutra je slobodan dan, a za dva dana igraju protiv Azerjbedzana! Josh uvek su u igri ne samo za jedno od prva cetiri mesta, vec za jedno od prva dva koje ih automatski salje u polufinale.

Link to comment
Share on other sites

[8D] U pitanju je prvenstvo Evrope, sto znaci da smo uskraceni za Brazilke i Kubanke u tesnim sortsicima.

A evo kako izgleda kad se one "sastanu" na mrezi.

Ko je spomenuo BeachVolley?

Brazilke = zlo!

P.S. Obozavam bre zensku odbojku. Obozavam da igram sa njima. Naravno, tapsanje po guzi posle osvojenog poena je obavezno. [;)]

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

Posle dana pauze nashe devojke nastavljaju sa takmicenjem i to protivu Azerbejdzana. Kao po kalupu, prvi set su pawnovale dobru ekipu Azerbejdzana, druga dva su uspele da izgube. Sada jedino ostaje da vidimo sta ce uraditi u cetvrtom. Ako se izvuku pa bude 2:2, velika je sansa da ce uzeti pet set.

Inace, pohvala za Djerisilo (ponovo) koja je u trecem setu na 14:10 Azerbejdzana uspela par puta tako dobro da servira da definitivno nista bolje nisam video do sada na prvenstvu.

Ne bi valjalo da izgube, onda bash smanjuju svoje sanse, posebno sto nakon ovog mecha igraju sa Poljskom.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno 22:21 za Azerbejdzanke ... Odlicno su se nase vratile u igru nakon sto su gubile sa prilicnom razlikom. Josh jednom Djerisilo igrach odluke, odlicnim servisima i asovima je vratila ekipu u igru sa -10 razlike.

Nazalost, 24:21, tri mech lopte za Azerbejdzan.

24:22 ... idemo dalje. 24:23 ...

I DA - 24:24, Djerisilo uspeva da poentira. Cak i ako izgube, apsolutno nema veze, ovo su odlicno odradile, i odlicno su se vratile iz velikog minusa.

Greska nashih, 25:24 za Azerbejdzan.

25:25 .... 26:25 vodi Azer. Opet 26:26, Ana Spasojevic postizhe dva kljuchna poena za nas.

Sad sam vec dosadan i samom sebi :) 27:26 za Azer. Prelaz nashih i 28:26 za Azerbejdzan i to bi bio kraj. Josh jednom svaka cast, odlicno su se vratile u igru u ovom cetvrtom setu. Ipak nisu izdrzhale i izgubile, sta da se radi. Josh jednom je po njih definitivno bio koban drugi set. Znaci sva cetiri puta su prvi set dobile i odvalile protivnice, a drugi set svaki put izgubile takodje vleikom razlikom.

Inace, mislim da je ovo sve sto cemo videti od nashih odbojkashica na turniru, jer su ovim izgubile i teoretske shanse da prodju dalje, barem ako sam lepo sracunao situaciju :)

Sutra, 15:30h, vs Poljska.

Link to comment
Share on other sites

Prvo svaka cast nasim odbojkasicama, mozda nece osvojiti medalju, ali se bar vidi da se trude.

Al' kako kamermani vole da ih snimaju dok daju instrukcije iza ledja ... :>

O ovome sam bas pricao pre neki dan sa jednim ortakom. Naime jesu one super devojke i lepo izgledaju, ali tu treba uzeti u obzir jedan faktor koji preko TV-a i nije bas toliko ocigledan. Naime ona sto je libero je visoka otprilike 1,80m. Znaci ako nemate 2m u visinu ne valja vam da se lozite na odbojkasice.

Ja sam ovo zakljucio na malo tezi nacin, naime moj super ortak se druzi sa sestrom od Jelene Djerisilo, te sam imao priliku da upoznam prakticno ceo tim Zvezde koji je bio osvojio prvenstvo (sad su od njih u reprezentaciji Jelena Djerisilo i Anja Spasojevic i mozda jos neko). I ono, poprilicno je bedak kad skapiras da smo nas dva muskarca za po desetak cm nizi od svih tih zena :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

O ovome sam bas pricao pre neki dan sa jednim ortakom. Naime jesu one super devojke i lepo izgledaju, ali tu treba uzeti u obzir jedan faktor koji preko TV-a i nije bas toliko ocigledan. Naime ona sto je libero je visoka otprilike 1,80m. Znaci ako nemate 2m u visinu ne valja vam da se lozite na odbojkasice.

Ma ja ne znam puno ljudi koji se lozhe na odbojkashice (osim kamermana pomenutog ;)). Ono, em su visoke, em imaju tendenciju da su ravne ... a to je nekako loshe :) Imam ja jednu drugaricu koja pika odbojku, i znam na kakve probleme nailazi sto se tice tog decko-devojka fazona. Ono, mora da juri ili kolege ili u najgorem slucaju kosarkashe, al' strogo centre ;)

aj ti nama laki reci,da li se preko ovog ep-a kvalifikuje na sp?kad cemo da gledamo brazilke?:D

Koga, kazhes, japanke? ;> Imas brazilke na Eurosportu, svaki drugi dan igraju kojekakve kupove i prijateljske mecheve. A mozes da gledas i Holandjanke, znaci kakve dve tri debele strvine igraju za Holandiju, ono je da se uplasis :)

Link to comment
Share on other sites

Zavisi kako koje :) A i poenta je da li zhelis ;)

No, da ne skrecem sa topica, mech SCG vs Poljska je poceo. Za potpuno chudo, nashe su izgubile prvi set, i to prilicno velikom razlikom, 25:14. Opet kao potpuno chudo, za sada vode u drugom setu 20:16. Nije velika razlika pa je zato pipavo kako ce odigrati do kraja, ali ako se nastavi ovako, mogu da osvoje set.

Link to comment
Share on other sites

Ista situacija se ponavlja i u trecem setu. Nashe su vodile veci deo istog, ali je sada 22:19 za poljakinje.

Ipak, nakon odlicnog servisa Spasojevic i super poena Vesne Chitakovic, 22:22, izjednacenje. Sad samo da imaju snage da nastave dalje i povedu te pobede u trecem setu. Time out trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Cetvrti set nije bas poceo najveselije, poljakinje vode 17:8 i cini se da je ovde sve reseno, osim ako se ne desi neko chudo pa nashe preokrenu rezultat. Ipak, kao sto i juche rekoh, iako im ova tekma skoro nista ne znaci, imaju cistu desetku za trud i pozhrtvovanje!

Link to comment
Share on other sites

Djerisilo je naravno ponovo nezaustavljiva, 20:15 je trenutni rezultat sa 20:11 rezultata, i to samo zahvaljujuci fantasticnim Ivaninim servisima. Time out je trenutno nakon kojeg ona ponovo ide na mesto za servis. Odlican servis, ali ne i dovoljan, 21:15 za poljakinje. 22:15.

24:19 za Poljsku. Mech lopta. Ipak, izvlacimo se, 24:20. Uvek je kod ovakvih prilika nezgodno sto mozhes da napravis servis gresku i trs'o si. Sve u svemu, 24:21, osvojili smo jos jedan poen. Spasojevic na servisu.

Jedna sumnjiva out lopta i pobeda Poljske! Ako Rumunke pobede sa 3:2 ili loshije, mi igramo za 5 do 8. mesta. Ako pobede sa 3:1 i bolje, ne igramo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...