Jump to content

Problem sa zatvaranjem prozora


Mario^^

Recommended Posts

Dakle, ne mogu da zatvorim nijedan, kako da kazem, ajde ispascu klipan, windowsov prozor ili kako vec da ga nazovem. Dakle, mogu da zatvorim total comander, operu, bilo koju igru, winrar, winamp etc. ali nikako ne mogu da zatvorim internet explorer, my computer, bilo koji prozor da otvorim, kad kliknem na "x" u gornjem desnom uglu [:D] pojavi mi se mali prozorchic sa ovom porukom :

http://img188.imageshack.us/img188/9260/sranje0or.jpg

Pretpostavljam da sam negde u control panelu ili mozda nekom drugom programu ( super utilities ) ukljuchio neke restrikcije ili shta vec ( nije niko drugi jer samo ja chackam po kompu ) i sad neznam kako to da iskljuchim... strasno me nervira... Jel' moze neko da mi pomogne ?

Link to comment
Share on other sites

programs->accessories->system tools->system restore...

ali neznam da li to pomace ako nemas restore point od ranije...iskreno to nikad nsiam radio....

neka stator objasni...

Mozda si chak promenio svo user account na limited,ma da je to malo moguce osim ako nemas vise accounta na xp-u

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

programs->accessories->system tools->system restore...

ali neznam da li to pomace ako nemas restore point od ranije...iskreno to nikad nsiam radio....

neka stator objasni...

Mozda si chak promenio svo user account na limited,ma da je to malo moguce osim ako nemas vise accounta na xp-u

Imam vishe accounta, ali nisam promenio... vec sam proverio... ne bih vas da chachkam taj system restore dok mi neko malo ne objasni sta se dogadja kad se to uradi :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi system restore je jedna poprilicno glupa, ali dosta korisna alatka. Dakle pod uslovom da ga nisi iskljucio, odes u System restore i izaberes opciju Restore My computer to an earlier time. On bi trebalo da pravi bekap tvog sistema svake nedelje, ili kad instaliras nesto novo. Samo onda izaberi neki restore point od pre nedelju-dve (kad nisi imao taj problem) i ostatak posla on odradi sam. Imaj samo u vidu da ce se ponistiti sve instalacije koje su se desile u medjuvremenu (kako softvera, tako i hardvera).

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi system restore je jedna poprilicno glupa, ali dosta korisna alatka. Dakle pod uslovom da ga nisi iskljucio, odes u System restore i izaberes opciju Restore My computer to an earlier time. On bi trebalo da pravi bekap tvog sistema svake nedelje, ili kad instaliras nesto novo. Samo onda izaberi neki restore point od pre nedelju-dve (kad nisi imao taj problem) i ostatak posla on odradi sam. Imaj samo u vidu da ce se ponistiti sve instalacije koje su se desile u medjuvremenu (kako softvera, tako i hardvera).

Uf, toga sam se i plashio... Oce li mi pobrisati neshto shto sam skinuo sa neta u medjuvremenu ?

Mislim mogu to da prebacim na usb, ali me mrzi da gledam sta je downloadovano u zadnjih 2 nedelje...

Link to comment
Share on other sites

Uf, toga sam se i plashio... Oce li mi pobrisati neshto shto sam skinuo sa neta u medjuvremenu ?

Mislim mogu to da prebacim na usb, ali me mrzi da gledam sta je downloadovano u zadnjih 2 nedelje...

Fajlove koliko se secam ne dira, mada mozda ti ipak da spisak fajlova koje je pomerio u neki temp folder, pa ih ti onda odatle vratis.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ma bre system restore seti se kad ti se poceo javljati problem i toliko ga vrati nazad... no further discussion :) nece ti nista brisati od novih dokumenata

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to neki virus, koji je cackao sa registrima. Pokushaj da promenish ovaj key u registru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\InternetExplorer\Restrictions

DWORD Value Ime:NoBrowserClose

Za value stavish 1 (ukljuceno) ili 0 (iskljuceno).

Probacu da nadjem to... nego Sad sam se ulogovao na sestrin account i ona moze da zatvara prozore normalno, a i ja i ona imam status : admin...

Link to comment
Share on other sites

Pa zato i treba da promenish u HKEY_CURRENT_USER jer je to samo za ulogovanog user-a.

Znachi, kad mi se ovakvi problemi desavaju znachi da sam tupan :D Ako ti nije frka, aj mi malo detaljnije objasni... Gde da nadjem to HKEY_CURRENT_USER ?

Nije mi samo problem da zatvorim IE nego ne mogu ni da zatvorim najobichniji folder, znachi kad kliknem na "my computer" ja kasnije ne mogu taj prozor da zatvorim.

Aj pls, objasni mi korak po korak :)

Link to comment
Share on other sites

Da bi mogao da cackash po registru idesh na START > RUN ... > i tamo ukucash "regedit" (naravno, bez navodnika). Ima da ti se otvori prozor sa dva panela (levo je prikaz stabla, a desni je glavni). U onom stablu, nadjesh HKEY_CURRENT_USER pa kliknesh na plus pored njega da bi ti se otvorilo njegovo stablo, i onda nadjesh Software pa na njegov +, i tako dalje sve dok ne stignesh do :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\InternetExplorer\Restrictions

(videces gde se nalazish u statusnoj liniji na dnu prozora).

E sad kad otvorish taj folder, u glavnom panelu se prikazu njegovi kljuceni (keys). Medju njima trazish onaj po imenu "NoBrowserClose" i onda dupli klik na njega da bi se otvorio prozor u kome mozesh da ukucash vrednost tog kljuca. Izaberi "Decimal Value" i sa leve strane u value ukucash "1" ili "0". OK. Ako se kljuc promenio, onda klik na X i gotovo.

E sad ako taj kljuc ne postoji u HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\InternetExplorer\Restrictions folderu, uzmi i napravi ga na sledeci nacin:

Odesh u taj folder, i desni klik na glavni panel i Create. Izaberesh DWORD i kao ime ukucash "NoBrowserClose" a kao value "1". OK. Onda bi trebalo sve da radi.

Ako ukucash "1" onda ne mozesh da iskljucujes prozore ako ukucash "0" onda je ova opcija (restrikcija) iskljucena.

Nadam se da sam ti pomogao. :)

UPOZORENJE: Nemoj da dirash nishta po registriju ako ne znash shta radi, jer cesto mozesh da teshko zajebesh ceo Windows...

Link to comment
Share on other sites

Da bi mogao da cackash po registru idesh na START > RUN ... > i tamo ukucash "regedit" (naravno, bez navodnika). Ima da ti se otvori prozor sa dva panela (levo je prikaz stabla, a desni je glavni). U onom stablu, nadjesh HKEY_CURRENT_USER pa kliknesh na plus pored njega da bi ti se otvorilo njegovo stablo, i onda nadjesh Software pa na njegov +, i tako dalje sve dok ne stignesh do :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\InternetExplorer\Restrictions

(videces gde se nalazish u statusnoj liniji na dnu prozora).

E sad kad otvorish taj folder, u glavnom panelu se prikazu njegovi kljuceni (keys). Medju njima trazish onaj po imenu "NoBrowserClose" i onda dupli klik na njega da bi se otvorio prozor u kome mozesh da ukucash vrednost tog kljuca. Izaberi "Decimal Value" i sa leve strane u value ukucash "1" ili "0". OK. Ako se kljuc promenio, onda klik na X i gotovo.

Hvala puno care, upalilo je :) Stvarno nemam pojma kako sam to uspeo da promenim, nikad ne bih to nashao :) Mora da je, kao shto si ti rekao ranije, to uradio neki virus. Hvala jos jednom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...