Jump to content

Ajkule...


noodle

Recommended Posts

jakoooo loshe odradjena scena... ajkula je kao krenula da je ujede a ona je zveknula pesnicom... prvo ajkula da bi nekog zgrabila mora da se okrene na ledja zbog konstrukcije svojih cheljusti... drugo ona je sebe posekla da bi dozvala ajkulu i chudno mi je shto je samo jedna doshla iako je ona kasnije nastavila tako da pluta usred okeana (ili mora shta vec beshe) ... malo se bolje razumem u ajkule pa znam da su shanse za to nemoguce jer bi svaka ajkula u radijusu od bar kilometar osetila njenu krv i pokrete... (elektricitet koje ljudsko telo oslobadja da ne pominjem) ...

valjda im je ova udarena prenela da andju treba respect-ovati... :) :)

Edited by th3_3d1t0r

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da downloadujem, prespor mi net [b)]

Gledao sam snimke iz dokumentaraca o ajkulama i nisam video da se okrecu da bi zgrabile plen. A i kad malo bolje pomislis, zar ne bi ajkuli bilo tesko da savlada otpor vode pri okretanju u mestu sa onolikim ledjnim perajem? Mada, istina je istina : ne postoje dovoljno kvalitetni pridevi za tu scenu ili taj film.

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

zavisi...nisam mislio bukvalno na ledja ali mora da se zarotira ili da bude iznad plena... zbog nosa ne bi mogla direktno da jurisha na plen... :) shto se otpora vode i ajkule tiche... hmmm... ne verujem da bi joj to predstavljalo problem... :)

O AJKULAMA

Edited by th3_3d1t0r

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Ima i ona glupa scena u nekom prastarom Dzems Bondu kada Son Koneri pod okeanom u napustenoj galiji gura dzinovsku ajkulu vratima. U vodi dva tela reaguju jednako na neku silu, tako da bi se pre Koneri odgurnuo od vrata, buduci da nema sile trenja izmedju njega i poda potopljene galije. A i ogromna ajkula bi jednim trzajem dostigla dovoljnu brzinu da ga odbaci unazad.

I PITTY DA FOO

Link to comment
Share on other sites

Mythbusters !!!!

Imali su oni neku specijal epizodu o ajkulama ali ne stigoh da odgledam jer sam otishao na more :)

nisam ni ja gledao tu epizodu, nekako su počeli da se ponavljaju..

niste nisha propustili, bila je prilichno neuzbudljiva epizoda, kada se ima u vidu tematika. sho se tiche gutanja mogu da tvrdim da to nije tachno(kao neko ko se veoma zanima za njih, sho se vidi i iz avatara). dovoljno je odgledati 1 od mnogih dokumentaraca o ajkulama koji idu na animal planet-u i videti da to ne vazi, barem ne za poznatije vrste. inache najbolja je emisija o velikim belim koje iskachu vishe metara iznad vode pri napadu na foke, da se useresh gledajutji

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

to su napadi na foke na jednom malom ostvru, jedno 20 kilometara od rta dobre nade... zaista jezivo.

sa druge strane, gledao sam neki specijal na animalu ili national geographicu gde se orka isto poigrava sa mladim fokama ili morskim lavovima na obalama patagonije, da bi ga na kraju vratila na obalu zivog.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

praistorijska ajkula se zvala megalodon i mada se ne setjam tachne velichine(slabo pamtim brojeve) setjam se da sam video poredjenje njenog zuba i zuba velike bele, koji je bio po mojoj slobodnoj proceni10ak puta manji

inache najvetja ziva akula je ajkula-kit(opet ne znam tachne dimenzije) i potpuno je bezopasna jer se hrani plangtonom

vetjina ajkula moze da oseti miris krvi u vodi kao i zvuke koje stvara plen(zato struchnjaci preporuchuju da ako se nadjete ochi u ochi sa ajkulom u vodi ne panichite i zaplivate polako i smireno ka obali bez suvishnih pokreta, koje bi ajkula mogla da zameni za zvuke ranjene ribe). sho se tiche siluete ajkula koristi ochi tek pred kraj svog napada da bi pogodila metu, zato se chesto deshavaju napadi na surfere(ajkula pomesha siluetu daske sa fokama)

Edited by KalElen_

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, svi filmovi su tu samo radi zabave. Kako ono ide, zabranio bih pesnike jer...

Inače, ajkule obožavam :) Jedan drugar mi je išao na more pre mesec dana i sav se namerio da u restoranu naruči ajkulu, ali sam ga ubedio u suprotno. I did my part [^]

Cacardon Megalodon (sp?) je imao zube od ~30cm, a velika bela (Cacardon Cacarion (sp?, imao sam tri iz latinskog)) ima, mislim, ~12cm. Megalodon se verovatno hranio (i) dinosaurusima.

Inače, ako nekog zanima, mužjaci skoro svih vrsta ajkula (a možda i svih, nisam siguran) imaju dva polna organa [:D]

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

to KalElen!kapiram da sam i ja gledao tu emisiju sa zubima,ali sam josh manje zapamtio:)bile su te neke pretpostavke kako izgleda ,odvalicu ali chini mi se da bila dugacha 15 metara!a s obzirom da je najveca uhvacena ajkula(da nisu ribarske priche:D)dugachka chini mi se 7metar,to je huuuuuuuge!

kao i mnoge,i mene ajkule impresioniraju,prilozhena slika me je odushevila!video sam je vec u blicu,alal vera za ovu uvecanu verziju!

kazhesh dve kare?ma boli ih kurac.ovaj,bole ih kurchevi...kako se ajkule sporazumevaju?!?:D

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

to niko ne zna za sigurno. kod nekih vrsta to je veoma zanimljivo pitanje. velike bele na primer se chesto fajtaju medjusobno i to bez obzira na pol. zato je potpuno nepoznato kako dolazi do parenja. postoji teorija da je to mogutje samo kada se toliko nahrane da momentalno nemaju potrebu za hranom(sho kod ajkula relativno kratko traje) pa onda postaju manje agresivne i to je jedino vreme kada su spremne da se upuste u "intimne odnose", a sve ovo se moze deiti kada raschereche nesho ogromno tipa leshinu kita. naravno ovo je samo teorija i nije potvrdjena, ali mislim da je veoma zanimljiva.

zooloke jesi li siguran za tu "obdarenost", nisam chuo za to do sada

lucky ja josh uvek chekam slichke koje si svojevremeno obetjao:J

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...