Jump to content

Psovke u nebeskoj udici =]


Recommended Posts

Obavestenja koja su slovenskii distributeri odstampali uz karte za prikazivanje filma Ljubise Samardzica "Nebeska udica":

1. Mamu vam jebem - fraza koja se cesto upotrebljava i koja u savremenom srpskom jeziku

nema samo dvojno ili trojno, vec bezbroj znacenja. S njom izrazavamo:

Bes (primer - "Prokleta govna, mamu im jebem!")

Radost ("Pa gde si, bre, mamu ti jebem, 100 godina te nisam video!")

Cudjenje ("e, pa kakvo je to djubre, mamu mu jebem?!" )

2. Sta, dosta kurac? - Fraza koja oznacava neslaganje s sagovornikom.

U savremenom srpskom jeziku upotreba ove reci obicno znaci negaciju, npr. "hocu kurac!", znaci "necu".

3. Jebote! - Rec koja se cesto upraznjava u savremenom srpskom jeziku, a ipak nema konkretno znacenje.

Primer: Ako vam u gradskom autobusu saputnik kaze: "U, jebote, pun autobus!", to ne znaci da vam predlaze grupni seks sa putnicima, on samo izrazava cudjenje zbog guzve u autobusu.

4. A sad se kurcite.... - Za glagol KURCITI SE nazalost ne postoji adekvatna zamena u slovenackom jeziku.

O cemu se tu radi najbolje ce objasniti sledeci vic:

Voze se u avionu meda i papagaj. Meda zamoli stjuardesu da mu donese pevo, a stjuardesa ga ne konstatuje. Papagaj se prodere:

- Kurvo, donesi mi pivo!

Stjuardesa mi donese pivo, ali ga i zamoli da bude pristojan. Meda opet zamoli za pivoa, ali ga stjuardesa ne ferma, ap ce i on.

- Kurvo, daj pivo!

Stjuardesi dopizdi i izbaci iz aviona i papgaja i medu. Pada meda, a papagaj mu kaze:

- Je li medo, je'l ti znas da letis?

- Ne, kaze meda.

- Pa sta se onda kurcis?

5. Ja pogledam levo, kad ono tresnja rodila, u picku materinu! - Ctrvrti stepen poredjenja. Postoji samo u srpskom jeziku.

Primer: lep-lepsi-najlepsi-lep u picku materinu!, sto znaci lepsi od najlepseg.

6. Ajde dodj, pun mi te je vise kurac... - Draga tasta, ocekujemo Vas s nestrpljenjem i veseljem

[roflmao]

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

carevi [:D]

to je standardno kod njih; kad smo akcijashili sa slovenkama na moru, pokazale su nam papir koji su dobile od agencije sa standardnim frazama - poziv na seks je bio 'jesi li za dobro kresanje?' [:D]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...