Jump to content

Gilda - udruzenje zanatlija, zajednicki interesi


Recommended Posts

Vidim dosta srba se skupilo da igra na novom serveru i pocinjemo sa velikim brojem igraca, ja se prikljucujem takodje ovoj gildi jer verujem da ima potencijala da uspe dokle god bude postojao zajednicki interes. Imam jedan predlog koji bih dao u razmatranje dok jos nismo poceli.

Da bi gilda funkcionisala skladno pogotovo sto je ovo novi server neophodno je da se dogovorimo oko profesija. Nedopustivo je iz razloga racionalnog upravljanja resursima da imamo vise od jednog craftera (leatherworking/blacksmithing pa i enchanting na prvom mestu). Ako cemo da budemo organizovani moramo da imamo jednog craftera koji pravi za sve u gildi i veliki broj gatherera (skinning/mining/herbalism) da ih snabdevaju materijalom potrebnim za crafting i reputaciju za recepte. Ako se oko ovoga u startu dogovorimo napravicemo veliku ustedu gildi i interes ljudi da se medjusobno pomazu materijalima i gotovim proizvodima iz profesija.

Ovako rade sve ozbiljnije gilde s tim sto ne ogranicavaju clanove da ne smeju uzeti crafting profesiju ali sve retke recepte dodeljuju jednom coveku sto mu dodje na isto.

Nadam se da cemo postici dogovor i krenuti pravim putem, onim koji je u samom imenu gilda [:)]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hm....neznam ja cu skoro sigurno uzeti mining a razmsiljam dal da uzem jos jednu gathering profesiju ili inzinjerstvo :)

Inzinjerstvo i alhemija su PvP skillovi koje moze da uzme svako po mom misljenju, problem su crafting profesije, ne treba nam vise od jednog coveka koji pravi stvari iz jedne profesije.

Link to comment
Share on other sites

Ipak mislim da treba vishe craftera u gildu.

Ne mozhe uvek jedan chovek da postigne da namiri seo gild. (to ne mogi ni oni koji su vezhbali za to [:D] )

Tu bi pomogla situacija da budu vishge kraftera, ali sa razlichitim opredeljenjem.

Tako da recimo jedan blacksmith bude zaduzhen za armor, a drugi za weapon.

Shto semene tiche, ja bih uzeo herbalisam/skinning [:)]

Link to comment
Share on other sites

enchanting em sto ne treba da se budzhi pre 40og nivoa em sto ne treba nikome encant na opremi pre istog...

ja znam extremno brzo da dognem Dragonscale LW no plan mi je da idem na LW/skin pa da se posle 40og nivoa prebacim na mining/gnomish eng.

-edit-

vidim mnogi bi LW da rade...u tome sluchaju mogu ja oma na Eng/Min samo pitanje je da li su ljudi koji zhele da idu na LW u farming fazonu...videtjemo =o)

Link to comment
Share on other sites

Ipak mislim da treba vishe craftera u gildu.

Ne mozhe uvek jedan chovek da postigne da namiri seo gild. (to ne mogi ni oni koji su vezhbali za to  [:D] )

Tu bi pomogla situacija da budu vishge kraftera, ali sa razlichitim opredeljenjem.

Tako da recimo jedan blacksmith bude zaduzhen za armor, a drugi za weapon.

Shto semene tiche, ja bih uzeo herbalisam/skinning  [:)]

Ako ima odgovarajuce materijale blacksmith specijalizovan u axesmithingu moze da namiri sve warriore iz gilde sa arcanite reaperima za par minuta koliko treba da se nakon sto pritisne dugme create all sve to izradi od materijala koji mu je gilda obezbedila.

Naravno da treba iz LW po 3 specijalizacije i iz BS 4 (armor, axe, sword, mace).

Ne znam kakva je situacija sto se tice reputacije sa odredjenim frakcijama koje daju recepte za ove profesije, da li jedan moze da bude exalted i daje svima sta im je potrebno od recepata ili svi moraju da nabiju reputaciju za sebe, to je vec drugo pitanje.

Na sajtu gilde bi informacije o profesijama predmetima koje izradjuju i materijalima koji su neophodni crafterima mogle da stoje.

Link to comment
Share on other sites

enchanting em sto ne treba da se budzhi pre 40og nivoa em sto ne treba nikome encant na opremi pre istog...

ja znam extremno brzo da dognem Dragonscale LW no plan mi je da idem na LW/skin pa da se posle 40og nivoa prebacim na mining/gnomish eng.

-edit-

vidim mnogi bi LW da rade...u tome sluchaju mogu ja oma na Eng/Min samo pitanje je da li su ljudi koji zhele da idu na LW u farming fazonu...videtjemo =o)

Slazem se da o enchantingu ne treba razmisljati pre 40. ali kad dodje vreme i to je van pameti da radi 10 ljudi u gildi i tako rasipa pare, sve predmete koji ne mogu da se prodaju po pristojnoj ceni a mogu da se disenchantuju bi mogli da saljemo odgovarajucoj osobi u gildi koja bi kad je tu mogla memberima odredjenog levela odradi enchantove koji su im potrebni free of charge.

Naravno viskovi robe koji nisu trenutno neophodni gildi svako moze da proda kome hoce.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da kazem svima koji misle da im se ne svidja da im "neko odredjuje profesije" ne moraju da uzmu gathering profesije skinning/minning/herbalism (a ako hoce da zarade pare iskustva su pokazala da su one najbolje)

I alchemy i engeneering su im alternative ako hoce nesto da prave za sebe (engeneering zato sto vecina stvari zahteva da bi se koristila engeneering skill, a alchemy zato sto veliki broj transmutera nikada ne moze da skodi)

Mogu naravno da igraju kako hoce i niko im ne spori to pravo, ali ako hoce stvarno da budu korisni u gildi ovako mora.

Ja cu uzeti skinning/herbalism

Edited by New Order Footman (NWO)
Link to comment
Share on other sites

Leatherworking/Skining . . .

(I FirstAid)

Edit:

1 savet, bolje je da budu po 2 craftera(LW BS i EN), ne mogu 3 ljudi da rade non stop samo to, moraju i oni da se budze zar ne . . . (A i nece biti on-line 24/7)

Ne moraju da budu on-line 24/7 da bi napravili svima ono sto im je potrebno, budze se normalno, sirovine im stizu a i liste zelja sa njima, kad mogu posalju sta je kome potrebno i to je to.

Problem su recepti koji kostaju puno i problem ih je nabaviti, kao i reputacija sa factionima koji daju recepte, za to je dovoljan jedan covek da se ne bi rasplinuli na gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Za kupovinu recepata kad steknes odredjenu reputaciju mora licno da se ima reputacija, jer svi recepti koji valjaju su bop...Sto se mene tice herbalizam/alchemy...Jbga volim da berem cvece,hehe...Posto se crafting tek racva na 275 kolko mi se cini( ili 250) nije frka za pocetak da vise ljudi krene pa cemo se kasnije podeliti...

Link to comment
Share on other sites

Ja cu tailoring :) :) to je sigurno i neki geathering koje ima malo ... u guildi ... npr mining :)

znachi ja tailor :) za vrece itd :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Tailor enchanter ovde .... + se javljam za dostupnost svima mojim uslugama ... samo cu do nekog 30og 40og nivoa verovatno furati tailor skiner ili tako nesto pa cu se onda presaltati na ench ....

PS: pocnite da dajete predloge za ime gilde posto kolko je meni iskustvo govorilo to ume da se oduzi pa kad se skupimo na servu da znamo odma kako kuda posto ja planiram cim se serv otvori da krenem hardkor .... :D

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...