Jump to content

House of Wax


Recommended Posts

Eto zanimljvog filma ...

Pricha, standardna ... mladi krecu na put, skenja im se auto, tu odma' pored muzeja vostanih figura, i dalje mozhete da predpostavite sta se dogadja. Meni je film nekako od pocetka bio odbojan jer u njemu glumi Paris Hilton, koja je i producent, pa ono, mozhete da zamislite kako to izgleda, ali je tu i Elisha iz 24h, samo ovde sa smedje-crnom kosom, pa malo vadi citavu stvar.

Kompletan film je sablonski, teenage horor za jedno popodne, al' mozhe da se pogleda, ima nekoliko zanimljivih elemenata. Interesantno je da im je tokom snimanja kompletan set izgoreo u nekom cudnom incidentu, i mogli su da zginu neki glumci i sve, a primecuje se inace da su radili "sinhronizaciju" filma (snimaju pa posle glumci u studiju ponovo "daju glasove" sami sebi).

Gomila glupih scena u filmu opravdava se dijalozima, sto je dodatno smesno, na fazon

* nesto smrdi na lesheve *

Elisha - Ju, sta to ovde smrdi ovako odvratno.

Paris - Bas je odvratno.

Elisha - Idem da vidim sta je to.

Paris - Da, bas super ideja, hajde da pratimo smrad.

Elisha - Interesuje me sta je.

Itd itd ... Ne znam da li je film stigao kod nas u bioskope, ja sam ga gledao na Divxu.

Od horora se spremam za Zemlju Mrtvih, da vidimo sta Romero ima da nam podari.

Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, ocekivao sam da ce biti shit, kad ono iznenadjenje - teska shitina! :D

Salu na stranu, da nismo vec 100 puta videli slicnu radnju fabule, pocevsi od "I know what u did last summer" etc, etc, House of Wax, iliti Voskara, i ne bi bio toliko razocaravajuci. Ovako, samo jedan u nizu filmova "da ti prodje vreme"... A da u filmu ima retardiranih scena, ima (javi se Paris!). [|)]

U svakom slucaju, ne davati cash za bioskop, eventualno pogledati na DivX-u

Uhvatio sam sinoc neku emisiju kao uvertiru za Zemlju Mrtvih, retrospektiva Romera i sl. Ocekujem cudo, al mozhda je tu i problem - Dawn of the Dead je snimljen cak '78, mnogo ljudi, mnogo dugo, mnogo ocekuje.

Reserved for something catchy.

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da im je tokom snimanja kompletan set izgoreo u nekom cudnom incidentu, i mogli su da zginu neki glumci i sve, a primecuje se inace da su radili "sinhronizaciju" filma (snimaju pa posle glumci u studiju ponovo "daju glasove" sami sebi).

istina, vrte stalno na mtv-u onu budjavu emisiju iza kulisa filma :)

Edited by FRoDo BaGiNS

nt.hc

=====================

Ne daj nikom da te vredja, jer te niko ne

zna..

Pa ti si se stondirao i u igrici..

DZOKOLEND

aniHANI, HANIma3x

Koji je sprat danas?!?

U slucaju nuzde POLULITI!!!

NOGICA, NOGICA..

Hannibal:

Kakav vam je batak?!?

Prodavacica:

Nemamo to trenutno!!!

Maha:

-E brate jel imas kezva?!?

-Brate nemam pare..

Link to comment
Share on other sites

Cim je Paris Hilton producent , sve je recheno o tom filmu [:)].Skoro nije izaso neki pristojan horor ,mozda istrerivac djavola (zadnji) koji je jedino zanimljiv u bioskopu da se gleda zbog jakih zvukova,niti se nadam da ce izadji neki , mada mozda nesto budeod novog Isterivanja djavolka [:D] (na mom topicu o ovo [:X] m filmu imate link za trejler). [:0]

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

Hm, ne mogu tacno da se setim, mada mozhe biti da cu neki propustiti da spomenem, ali Dawn of the Dead rimejk je krajnje dobro odradjen film, tu je i Pricha o dve sestre (kupite u Neonu sada DVD, odlicna ponuda) i sigurno jos poneki koji su krajnje kul. Sve ostalo je naravno smesno.

Link to comment
Share on other sites

ako vas bash bash interesuje kako je planulo pogledajte MTV specijal u x nastavaka o snimanju samog filma u kom cete moci da vidite sta je prava gluma kada svi akteri pokushavajju da se prave da nsu smoreni na kub sto glume sa paris hilton u filmu =o))

...inache planulo je kada su zajebali pirotehniku pri snimanju scene na kraju filma kada se glavni baja i glavni zli baja biju u nekoj sobi i vatra je svuda oko njih...uglavnom kontolisana vatra ima je malo pobegla =o))

Link to comment
Share on other sites

kole je zapalio!!!!:)

shta studira? [:D]

ako volite zombi apokalipsa trip nemojte zaobici ni 28 Days Later i Shaun of the Dead

oba filma imaju drugachiju koncepciju (28 je vishe orjentisan na ljude i prichu, Shaun je komedija)

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram poseban topik:

"Prica o dve sestre" je megamegamega film. nije horor (mada ima nekoliko nepretencioznih fleseva), nego psiholoski triler/drama. i to kakav. prvorazredni. preporuka svim onima koji zele kvalitet.

kad sam ga odgledao, bilo mi je drago sto ga nisam prekinuo posle sporih prvih pola sata. posle vam treba 10 min da se saberete i uokvirite pricu, i kazete sebi: uuu jebote...

"Neon" me opet nije razocarao.

"House of Wax" nisam gledao, a verovatno ga necu ni gledati. G-djica Hilton nikako ne pomaze da promenim odluku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi nisam trazio logiku,ali vec je dosta puta vidjena ta tema.Po meni film je ok negde na pocetku,ono sve kao prazno i te fore,ne zna se sta se desilo pa se polako razglaba prica.I onda na kraju klasika,par likova ostaju da se bore protiv horde zombija koji samo nadiru sa svih strana...Slazem se,lepo su krenuli ali plasim se da je im je ponestalo ideja na kraju filma.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

E cisto da spomenem, onaj Nocni Dozor ili kako se vec zove u originalu krenuo je da se reklamira u Takvudu, pisalo je Uskoro ako se ne varam tako da nema tacnog datuma, ali ce definitivno i taj film moci da pogledaju nasi ljudi koji zele, i to na velikom platnu.

Najavljeni su jos i Stealth, Island, i jos neki koji stizhe u Oktobru.

Link to comment
Share on other sites

Meni je film totalno OK... mislim izuzev par bagova tipa: Lik se zakljucao sa sestrom u benzinskoj pumpi, usled bezanije od ubice i tipa ona ga pita "gde je on(ubica)?" a on odgovara "Zakljucao sam ga napolju..."

Jos jedan trip: voleo bih da cujem kako vosak moze da gori... ali ajde to, ali vosak se brzo stvrdne, a ono ujutru kad je dosla murija i vatrogasci vosak idalje teche ulicom [:D]

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

problem je u tome sto nekada prevode kao da chitaju transkript a nekada kao da slushaju (i to loshe)...negora varijanta je da imamo jednog retarda koji slusha i pravi transkript nestruchno i daje drugom jednakih mentalnih kapaciteta da prevodi...kad krenud a meshaju rodove is ve to postane urnebesno...ipak najbolji sluchaj ostaje Harry Potter 1 kada su "nighty night" preveli sa "devedeset devet"!?!?!! =o)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...