Jump to content

Need Pro Help


Recommended Posts

Quake n00b so help me plz:

KOME SU PITANJA GLUPA ILI MISLI DA SAM JA GLUP ZBOG PITANJA SLOBODNO NEK` PRESKOCHI OVAJ TOPIC NECU DA MI SERU SVI REDOM!

1. Kako da iskljuchim da mi se ne pojavljuje ona jedinica kad fragujem nekog?

2. Kako da promenim boju na railu?

3. Sta je to OSP?

4. Gledao sam demoe pa me interesuje kako se radi taj straight jump (ako se tako pise)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne vidim zashto bi te neko zvao glupim ako neshto ne znash a jos si i dovoljno pametan da se setish pa da pitash..

2. Spusti konzolu i ukucaj: (nezaboravi \ pre svake komande i ENTER nakon svake komande - verujem da to vec znash al' eto za svaki sluchaj)

\color1

\color2

jedna komanda je ze boju unutrashnjeg zraka a druga za spoljni, ako se ne varam..

ako ukucash samo \color1 i pritisnesh ENTER igra ce ti ispisati u konzoli koja boja je trenutno nameshtena a koja je default (kao standardna u igri, osnovna vrednost)

boje menjash tako shto nakon komande ukucash broj, broj oznachava boju - od 1 do 9.. npr. 3 je zuta, 4 je plava itd.

primer

\color1 3

\color2 3

trebalo bi da ti da potpuno zut rejl

vezano za rejl takodje imash jos par komandi

jedna je:

\cg_railtrailtime

*isto vazi ako udarish ENTER posle komande a da nisi kucao nikakve vrednosti posle nje dobijash ispis trenutno podeshene vrednosti i defaulta igre

** komanda sluzi za podeshavanje trajanje zraka rejla, koliko dugo ce da ostane vidljiv, vrednosti su u milisekundama, default bi trebalo da je 800ms,.. znachi promenish ne recimo:

\cg_railtrailtime 200

eksperimentishi pa vidi shta ti odgovara

jos jedna komanda je za izbor tipa rejl zraka, moze da bude kao u Quake2 ili Q3A fazon (eto npr. koliko se secam to bi trebalo da je jedna od stvari koju ti OSP mod pruza)

\cg_oldrail

*ovde ti broj 1 nakon komande ukljuchuje komandu, broj 0 iskljuchuje.

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

1. mislish iznad glave protivnika??

3. http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=30926

btw Fora sa OSP-om je shto je obichan (vanila, baseq3) kvejk bio slabo balansiran za igranje, osp se tu pojavio i izbalansirao igru prema onome shto su igrachi komentarisali, tj. u dogovoru sa njima i njihovim reakcijama na to shto im smeta ili shto bi uchinilo igru zanimljivijom ili bloljom za takmichenja.. itd.

4. eto Corey ti je objasnio lepo,.. drzish napred i naizmenishto pritiskash levi i desni taster za strafe dok skachesh

u kretanju ti je za pochetak bitno da nauchish strafe, zatim circle (bitan za preskakanje delova) da bi na kraju kombinovao oba (u kombinaciji, npr. kada krenesh da strejfujesh krenesh iz circla pa onda udjesh u neshto brzi strafe).. chisto da znash shta jos ima, shvatices kada nauchish prvo strafe..

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

pa nishta samo krenesh u strafe iz srkla i imash malo veci zalet

srkl ti je onaj skok potreban za roket lancher platforma na rejl, radi se tako shto mishem naglo zanesesh pogled za ~90 stepeni u stranu i skochish pri tom, onda uradish samo strejf i to je to, dobio si dovoljno boosta za skok na rejl..

to primenish pri normalnom kretanju i imash neshto brzi strafe, samo shto na duze staze pri strejfu blago cimash misha levo-desno da bi zadrzao tu brzinu,.. ima jos i fora da ako uradish strejf iz

za srkl ti treba malo veci sens. npr. nema shanse da ga uradish sa sensom 2,3,4 osim ako ne koristish i akceleraciju sa time..

da, ovaj rangoa mi je skrenuo paznju da je za kretanje isto jako bitan rifresh rejt na monitoru,.. eto ako vidi ovaj topik neka objasni..

mozda bolje da neko drugi objasni skokove,.. :)

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

za skokove uzmi neke velike ravne defrag (mod za quake) mape.. upali ch_drawspeed 1 (ovako beshe komanda u ospu?) i vezhbaj..

practice makes perfect.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Opet ja, za jedinice je komanda

cg_scoreplums "0"

Kec ih ukljucuje.

pOz

Skokovi se vezbaju i vezbaju. To je sve.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije vezano za topik, ali kako da se promeni ono walker ispod avatara? Da pise nesto drugo. El to ima veze sa brojem postova?

I jos nesto, kako se dodaje senka ispod slova u imenu u q3? :)

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...